Alarmsysteem voor ouderen geeft groot gevoel van veiligheid Ongekende luxe van twee kandidaat-voorzitters eurofleuf Virus viert kerst met cabaret ^vandaag in 8e leusder kranl-1 SERVA VOLVO De Leusder Kabel Krant biedt meer dan Studio Sport... Vijfmaal door rood kerstboom verbranding op 7 januari Info-ochtend Carrousel BDUI 'eindredaktie: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden demonstratie in de Wolboom: College kan vragen niet op tijd beantwoorden Adviesorgaan openbaar onderwijs zit even zonder voorzitter: 'Zou het goede j kind wel komen...' Gemeentehuis rond jaarwisseling gesloten leusder krant GROOTSE KERSTMEUBELSHOW LIESHOUT l RESTAURANT ROS BEYAART Gemeente- werf gesloten Geen krant ontvangen? De Leusder Kabel Krant Konijntje in de Wetering Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 67 LEUSDEN - Dinsdagmorgen 16 december werd in de Wol- x>om een voorlichtingsochtend gehouden over het nieuwe alarmsysteem voor ouderen „de kommalfoon". De heer Walraven legde uitgebreid de werking van dit appa raat uit. Aan de hand van een dia-serie werd het geheel nog iuidelijker. Dit apparaat is bedoeld voor ou- lere mensen die alleen wonen en lan in een noodsituatie iemand te tulp kunnen roepen. Het wordt langesloten op de centrale van het dichtstbijzijnde verzorgingstehuis. dit geval 't Hamersveld. Dag en nacht kan men hulp vragen. De kommalfoon - „ik kom al foon" - bestaat uit een zendertje, dat om de nek wordt gedragen en een telefoonkiezer, die op de telefoon aangesloten wordt. De telefoon kan nog gebruikt worden tijdens de inschakeling van het apparaat. Indien de stroom uitvalt, zit er een nood-accu in. De zender moet men altijd bij ach dragen om de nek, of in de kleding. Er zit een drukknop aan, waar bij alarm op gedrukt moet worden. Indien dit moeilijk is. kan men ook aan het koord dat aan de zen- der vastzit, trekken. Er gaat dan een rood lampje branden in de te lefoonkiezer. Dit kan altijd weer afgezet worden, indien het niet no dig mocht blijken. Als het rode lampje blijft bran den, gaat er een telefoontje naar de centrale, waar zich onmiddellijk ie mand meldt. Vanuit de centrale wordt hulp ingeschakeld. Men kan vier adressen opgeven met telefoonnummers van mensen die men zelf uitkiest. Het is wel verstandig mensen uit te kiezen, die met te ver weg wo nen, zoals buren bijvoorbeeld. Het apparaat geeft een groot gevoel van veiligheid, overal in huis kan men zich nu bewegen en om hulp vragen, indien dit nodig is. De maximale afstand, waarop het signaal nog doorgegeven wordt, is 35 meter. Men kan dus ook bijvoorbeeld in de tuin gaan werken. Het alarmsysteem werd uitvoerig aan de aanwezigen gedemonstreerd. Op dit moment loopt er een sub sidie-aanvraag bij de gemeente, daar het vrij kostbaar is. Voor inlichtingen kan men naar het verzorgingstehuis 't Hamers veld bellen. 033-94 27 24. LEUSDEN - Het college van B& W kan de vragen, die de PvdA-fractie in de gemeente raad heeft gesteld over de verkoop van bouwkavels in Leusdens Tweede Fase, niet tijdig beantwoorden. Dat blijkt uit een brief aan Vorri Verduin, de fractievoorzitter van de Leusdense socialisten. Tijdens de jongstleden gehou den vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken en die van het Seniorenconvent is aan u en uw fractiegenoot meegedeeld, dat de diir uw fractie gestelde vragen wellicht niet c.q. niet m zijn geheel binnen de daarvoor gestelde ter mijn zullen kunnen worden beant woord', aldus B&W. 'Noodzakelijk archiefonderzoek, alsmede de drukte van en rondom de feestdagen zijn hieraan, mede, debet. Zonder tegenbericht uwer zijds gaan wij er van uit, dat u in stemt met uitstel van beantwoor ding tot uiterlijk 2 februari 1987\ aldus het college. STOUTENBURG - Maandagmor gen hield de politie op het kruis punt te Stoutenburg een controle bij de daar staande verkeerslich ten. De controle was van 8.00 uur tot 8.30 uur. In deze korte tijd werden vijf bestuurders van auto's geverbali seerd wegens het negeren van het rode verkeerslicht. Planadviesgroep kwaad op B W over eigen aanvraag voor emancipatiesubsidie Zaterdag zendt de Lokale Omroep haar jaaroverzicht uit op kanaal 4 De Senioren-soos van het UW bestaat 15 jaar: „Het is verschrikkelijk gezellig en intiem." Film: De amusante avonturen van de familie Flodder pag.3 pag. 5 pag.7 pag. 8 Leusdens Ver-leden: Sint Ansfriedus Rector Jac. Hagg neemt afscheid van het Corderius College: „Het kontakt tussen jongeren en ouderen lijkt mij veel gemakkelijker geworden" Sport: Green Giants weggezet door Stoepie Shooters Loep op Leusden Service-pagina DOKTERSDIENST. tel. 03425-1222 pag. 9 pag. 12 pag. 13 pag. 15 17 (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeenschappelijke medezeggenschapsraad voor het openbaar onderwijs in Leusden moet het even stellen zonder voorzitter. Wegens vertrek van de huidige voorzitter, de heer R. Huijgens zal de GMR een nieuwe voorzitter moeten krijgen. Tot haast ieders verbazing dienden zich, tijdens de maande lijkse vergadering van de GMR, twee kandidaten aan voor het dagelijks bestuur. „Een luxe probleem dat we in een klein comité zullen bespreken," aldus de eindconclusie van de schei dende voorzitter. De huidige voorzitter van de GMR is net een jaar de belangrijk ste man m de GMR. De heer R. Huijgens verlaat Leusden om een baan te vervullen bij de rechtbank in Groningen. Wethouder Gijs van Woudenberg, was maandagavond speciaal naar de vergadering van de GMR gekomen om afscheid te nemen van de heer Huijgens. „Leusden verliest niet alleen een gewaardeerd inwoner, ook het openbaar onderwijs verliest een gewaardeerd bestuurslid," aldus de wethouder- De heer Huijgens schoof de com plimenten door m de richting van alle aanwezige GMR-leden. „Ik hoop dat de GMR nog serieuzer genomen zal worden in de toe komst," aldus de wens van de scheidende voorzitter. De GMR kiest de bestuursleden met in functie. Het dagelijks be stuur moet zelf onderling uitmaken hoe de functies verdeeld worden. De vorige bestuurssamenstelling, een jaar geleden, was erg moei zaam verlopen omdat memand zich kandidaat stelde. Nu wierp de ver tegenwoordiger van De Bongerd zich op als meuw bestuurslid. Als bezwaar van deze kandidaat werd aangevoerd dat door de benoe ming van deze kandidaat twee be stuursleden afkomstig zouden zijn van De Bongerd. Om dit bezwaar te omzeilen, diende zich nog een kan didaat voor een bestuurslidmaat schap aan. De vergadering ging accoord met het voorstel van de heer Huij gens om met betrokkenen de ont stane situatie te bespreken. De eerstvolgende vergadering van de GMR zal duidelijk worden, hoe de kaarten geschud zijn. BEZUINIGINGSMAATRE GEL Op hele korte termijn zal de GMR initiatieven moeten nemen om in Leusden te komen tot een uniforme regeling waar het de ministeriële bezuinigingsmaatregelen betreft. Zoals bekend wil de minister de bezuiniging voor zijn departement vinden in het onderwijs aan vierja rigen. Op dit moment ziet het er naar uit dat de minister de scholen vrijlaat in de keuze welke maatregel moet worden toegepast. Om m Leusden geen chaos te laten ontstaan op onderwijsgebied wil de GMR graag komen tot een uniforme regeling voor alle scho len. Ook zal men proberen de niet- openbare scholen bij de gesprek ken te betrekken. Op dit moment is het echter nog te vroeg om initia tieven te nemen. Alhoewel de maatregel was aangekondigd voor 1987 was maandagavond nog met bekend welke precieze maatregel de minister gaat nemen of mis schien al heeft genomen. i LEUSDEN - De jonge renvereniging Virus viert zondag 21 december a.s. kerst met een speciaal ca baret-programma. Virus heeft zich in de loop der jaren een zekere faam verworven met haar kerstvieringen. Elk jaar zien de jongeren kans op een origineie wijze stil te staan bij het kerstfeest dat komt. Zondagavond zullen zeven leden van Virus, Gerbrand, Gerda, Josien, Olga, Peter, Thea en Wim zich afvragen: „Zou het goede kmd wel ko men nu hij het jaar zo lelijk vindt." Het antwoord wordt wellicht gegeven tijdens het pro gramma waarin onderwerpen voorkomen als „de ramp", „de Tijd", „Het maken van binnen, buiten enz.", „All Together" en „AOW en Kinderbijslag". De samensteller van het ca baretprogramma heeft goed geluisterd naar een aantal be kende Nederlandse cabare tiers en liedjeszangers. Virus schaamt zich er niet voor om te erkennen dat een fors aantal ideeën zijn opgedaan door rond te neuzen in het Neder lands cabaretrepetoire. De kerstviering van Virus is ook toegankelijk voor niet-le- den, al zal van deze categone bezoekers 4,- entree ge vraagd worden. Daar staat be halve een „cabaretvoorstel ling" ook gratis koffie, kerst brood en hapjes tegenover. De avond vindt plaats in het jongerencentrum De Til. Virus hoopt om 20.00 uur te kunnen beginnen met de kerstviering. LEUSDEN - Ook aan het be gin van het komende jaar zal de gemeente Leusden, in sa menwerking met de brand weer, weer de traditionele kerstboomverbrandingen or ganiseren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prij zen verloot. Het gemeentebe stuur en de brandweer hopen het hiermede extra aantrek kelijk te maken om de kerst bomen voor de officiële ver branding in te leveren en zo het houden van wilde ver brandingen en het deponeren van kerstbomen op alle mo gelijke en onmogelijke plaat sen tegen te gaan. De verbrandingen worden op 7 januari op twee plaatsen in de ge meente gehouden. Op die dag kun nen de bomen vanaf 13.00 uur op de verbrandingsplaats worden in geleverd. Voor iedere boom, die wordt ingeleverd, ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de gehele gemeente worden 20 pnjzen beschikbaar ge steld en nog eens 30 extra prijzen, een nt door de gemeente op een brandweerwagen. De verbrandin- gen beginnen om 17.00 uur, daar- aan voorafgaand worden de prijs- winnaars om 16.45 uur bekend ge- maakt. De kerstboomverbrandingen wor den op de volgende plaatsen ge houden: - voor Achterveld op het terrein aan de Rentinckstraat/Ruurd Vis serstraat - voor Leusden-zuid en -Centrum op het terrein achter de Konings hof aan de Burgemeester Van der Postlaan. LEUSDEN - Het gemeente huis zal van 29 december tot en met 5 januari 1987, 09.30 uur, gesloten zijn. Uitsluitend voor het doen van die bestaan uit het meemaken van DUU Onafhankelijk |bdu| nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten in Hoevelaken bij Topkring-Ceniko. Toegangskaarten verkrijgbaar bij KOMPLETE WONINGINRICHTING Hamersveldseweg 22, Leusden. Tel 033-941331 (advertentie) Unullnrwy 14 - tnu4rn Trlrfoon 0X3940703 gratis attentie Zie advertentie pagina 2 C Koude èn warme b schotels voor de feestdagen. i l Hamersveldseweg 55, 5 tel. 033-943127 aangiften van geboorte en overlijden is de afdeling bur gerzaken op die dagen van 08.30 tot 09.30 uur geopend. De avondopenstelling van het bureau burgerzaken op vrijdag 2 januan komt eveneens te ver vallen. LEUSDEN - Een kans voor moeder en kind om op een eenvoudige manier kontakt te krijgen met anderen in de ei gen wijk. Dat is, kort weerge geven, het doel van Carrou sel. Mensen die wel eens wat meer willen weten over Car rousel kunnen vrijdag 19 de cember terecht in 't Vooron der aan de Burg. Van der Postlaan 2. Daar wordt dan I tussen 09.00 uur en 11.00 uur een kennismakingsbijeen komst gehouden. Op initiatief van een aantal Leus dense vrouwen draait sinds onge veer een half jaar Carsel. Zoals ge zegd wil men de kontaktmogelijk- heden tussen moeders met jonge kinderen in Leusden bevorderen. Dat gebeurt via spelgroepjes van drie tot vier peuters (in de leeftijd van t tot 4 jaar) uit eenzelfde wijk. Een van de redenen van deze activiteit is om voor moeders een paar keer per maand een vrije ochtend te creeren, zodat ze dat gene kunnen doen waar ze met hun kinderen normaal gesproken niet of nauwelijks aan toekomen. Voor meer informatie kan men bellen naar één van de volgende personen: Ineke Lucas (telefoon 033-943057), Rita Platteel (telefoon 033-948148) of Elly van Tol (tele foon 033-945844). LEUSEN - De gemeentewerf Hamersveldseweg 105 is vanaf 24 december tot en met 5 ja nuari 09.30 uur gesloten. De zaterdagochtend-openstel ling van de werf op 27 decem ber en 3 januan 1987 komt hier mee ook te vervallen. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekleur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-94911. Tijdens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen of sportverslagen op de Leusder Kabel Krant. Daar kan Studio Sport niet aan tippen! Doeltreffend als het om informatie gaat! KANDIDAAT VOORZITTERS: dan adviseren ze toch gewoon twéé keer.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1