'lanadviesgroep kwaad >ver 'eigen' aanvraag B&W I feavy Metal- vond in De Geut 'Blind' schaken voor Poolse Hartpatiënt] es Vergaderdata in januari r "i TOYOTA LEUSDEN -lokaal .dvies Planadviesgroep over aanvragen voor emancipatie- ibsidie wijkt af van voorstel B&W aan de raad: leusder krant: AUTO EEMHAVEN Disco in Zooz Vergaderschema SVL organiseert uniek schaakevenement: Spreekuren wethouders vervallen tafellakens Van Kersbergen Spreekuren burgemeester vervallen Geen collectes in januari 'n Miele droogautomaat is gewoon nodig in Nederland. Huizenga Miele Nieuw dieptepunt 'j Leusden Achterveld DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 plaatselijk nieuws DUSDEN - In de subsidieverordening „Sociaal-culturele iviteiten Leusden" wordt in artikel 6 geregeld, dat de Plan- Iviesgroep gehoord moet worden, c.q. overleg gevoerd moet rden met die groep, alvorens de gemeenteraad besluiten nemen over het al dan niet toekennen van een gevraagde isidie op zaken die met het sociaal-culturele leven van isden te maken hebben. isdagavond besprak de Plan- riesgroep het subsidievoorstel i B W aan de gemeenteraad ir de aanvragen die diverse or- dsaties gedaan hadden bij het eentebestuur met het oog op hen te ontplooien activiteiten !987 op het gebied van de (vrou- l'ljn) emancipatie. Zoals B W m schrijven van 25-11-1986 aan Raad berichtte, vinden derge- subsidies plaats in het kader de Tijdelijke Rijksbijdragere- ig ter stimulering van emanci- i ne patiewerk. Op basis daarvan kan het Rijk aan gemeenten gelden be schikbaar stellen ten behoeve van de uitvoering van emancipatoire activiteiten. B&W schrijven in voormelde bnef aan de Raad, dat van zeven groeperingen aanvra gen zijn ontvangen ten behoeve van 22 projecten c.q. activiteiten. B&W stellen aan de gemeente raad voor een totaal-subsidie te verlenen tot een bedrag ter grootte van 15.303,75. Het daann begre pen bedrag van 5.800,- voor de voorgenomen gemeentelijke acti viteit betreft met zozeer een subsi die, maar vormt wél een onderdeel van het programma op grond waar van voor 1987 een rijksbijdrage wordt aangevraagd. De adviezen die de Planadvies groep naar de gemeenteraad toe geeft, wegen mee bij de uiteinde lijke beslissing om subsidie wel of niet toe te kennen. Volgens de Emancipatieparagraaf van de hier in Leusden geldende subsidiever ordening wordt onder „emancipa tie" verstaan: diè sociaal-culturele activiteiten, die - het zelfbewustzijn van vrouwen en mannen als individu en als groep ontwikkelen; - kunnen leiden tot doorbreking van rolbeperkingen voor vrouwen en mannen; - gericht zijn op het veranderen van situaties waarin sprake is van een ongerechtvaardigd verschil in behandeling tussen mannen en vrouwen; - gencht zijn op het veranderen van maatschappelijke structuren en verhoudingen, die belemmeren en achterstanden van vrouwen en mannen veroorzaken; - het bewustwordingsproces van minderheidsgroepen bevorderen. Artikel 12 van diezelfde verorde ning geeft aan, dat o.a. géén subsi die verstrekt kaïn worden, indien een instelling geheel of m hoofd zaak werkzaam is voor of in stand gehouden wordt door een politieke groepering, een vakorganisatie, een onderwijsinstelling, een be drijf of samenwerkende bedrijven, een kerkgenootschap of een le vensbeschouwelijke organisatie. Voorwaarde voor subsidiëring is o.a. dat de te ontplooien activiteiten aansluiten bij initiatieven en be hoeften van de Leusdense bevol king, terwijl in beginsel iedereen eraan moet kunnen deelnemen. De activiteiten moeten bovendien plaats hebben in Leusden ofwel plaats vinden ten behoeve van de Leusdenaren. Met deze en veel meer facetten had de Leusdense Planadvies groep zich bezig te houden tijdens de afweging van het subsidievoor stel van B&W. Het College stelt aan de gemeenteraad voor om een brutobedrag van 16.279,50 aan subsidies te verstrekken De Plan adviesgroep die vergaderde on der leiding van de heer J. Th. de Jongh kwam tot het eindadvies, dat een dnetal m concept niet subsi diabele aanvragen toch gesubsi dieerd zou moeten worden door de gemeenteraad. Het betrof een subsidie van 228,75 ten behoeve van NCVB/ Leusden-Zuid met betrekkmg tot een te organiseren themabijeen komst over milieubehoud. De NCVB/Leusden stelde zich voor om een thema-avond over het omgaan met geneesmiddelen te organiseren, met als doelstelling om door het geven van informatie te trachten om vrouwen tot mondi ger patiënten te maken. Hoewel B W voorstelden om de gevraagde negentig gulden niet te subsidie- ren, zal de Planadviesgroep advi seren om zulks toch maar wel te doen. De derde post betrof een te hou den lezmg over fobieen onder aus piciën van de KPO-Leusden met als doelstelling om vrouwen informa tie te verschaffen over dit onder werp. De gevraagde subsidie be droeg 217.- hetgeen in het con cept van B&W niet subsidiabel werd geacht. In alle dne de geval len was de Planadviesgroep het erover eens, dat de scheidslijnen tussen wel en niet subsidiëren nau welijks zichtbaar waren gemaakt door B&W. De Planadviesgroep gmg wël accoord met het voorstel van B&W om een viertal activiteiten, die de „Vrouwen in de WD" willen ont plooien, niet voor subsidie in aan merking te laten komen. De Plan adviesgroep zag wél, dat de acti viteiten veel met emancipatie te maken hadden. Maar het breek punt was hier het voornoemde arti kel 12 van de subsidie-verorde- ning. Verontwaardiging was het ken merk van de bespreking over een subsidieverzoek dat de gemeente Leusden bij zijn eigen gemeente raad doet. Het college van B&W bestond het namelijk, om een be drag van 5800,- te vragen om een emancipatie-info uit te doen bren gen, gericht op mannen en op hun rol bij de emancipatie van de vrou wen. B&W stelt voor om dit ver zoek te honoreren De reden voor dit honoreren omschrijft het col lege als volgt: „De man als doel groep voor bevordering van rolbe- wustzijn is heel belangrijk. Zonder medewerking van mannen komt de emancipatie van de vrouw met uit de verf. De Planadviesgroep neemt met Betrekking tot dit punt in haar advi sering o.a. het volgende mee: De gemeente Leusden zou eigenlijk met zélf om subsidie moeten vra gen bij de gemeenteraad Dit ini tiatief zou van particuliere zijde moeten komen, maar dan wël beter gefundeerd en van betere doel stellingen voorzien. Een dergelijk initiatief van particuliere zijde wordt door de Planadviesgroep hoop op succes gegeven, hoewel de Planadviesgroep er zelf totaal géén heil m ziet. Verontwoordigd was een groot aantal leden van de groep, dat het door de gemeente Leusden ge vraagde subsidie Vz deel bedroeg van het totaal voorgestelde aan te vragen subsidiebedrag. Terwijl om met duidelijk te achterhalen rede nen diverse zeer kleine subsidie aanvragen geweigerd worden voor subsidiëring m het concept van B&W. In het voorstel aan de Raad schnjft het College van B&W on der meer nog: „Wij stellen u voor deze maximale bijdrage (voor Leusden is dat 13.013,-) aan te vragen. Het totaalbedrag van de voorgestelde toe te kennen subsi dies (met inbegrip van de kosten van de gemeentelijke activiteit) is dit jaar hoger dan de maximale rijksbijdrage. Een te stringente, te kritische beoordeling van de emacipatorische activiteiten, waar bij vele subsidie-aanvragen met worden gehonoreerd, zou gemak kelijk kunnen leiden tot het frustre ren van elk initiatief daartoe. happening m.m.v. iEUSDEN - O.J.J.C. de Geut eft al heel wat speciale Dnden op haar geweten. Zo t dit weekend weer. Op za- dagavond 20 december rdt er een zogenaamde avy Metal avond georgani- ird. Op deze avond zijn er rro-video's te zien en er rdt vanzelfsprekend i avy Metal en Hardrock ge- 1 laid. )e Geut zou de Geut niet zijn als geen band was uitgenodigd, irom treedt er deze avond van- 'sprekend een Heavy metal 1 id op. •j )e band draagt de fantastische im: D.F.R.A.D.M.F. Deze letters Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teletoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld I 66,80 per-jaar. 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Ms abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V, te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. sidaii voor: Decayed Fucking Ra dio-active Alcoholic Death Metal Farmers. De band is afkomstig uit Amersfoort en is opgericht tijdens een Toga-party. Twee bandleden zijn afkomstig uit de formatie Se cond Hell. De band speelt Hard- core/Thrash Metal en de teksten vmden hun inspiratie in humor, on zin, anti Midden Oosten etc. De bezetting van de band is als volgt: Evert Dekker, zang; Peter van de Veen, drums; Eddy Hen- dnksen bas en Al Smits, gitaar. Voor Heavy Metal en Hardrock fans valt er dus genoeg te beleven maar natuurlijk zijn andere belang stellenden ook van harte welkom Entreeprijs: 4,50 en op vertoon tfvan de Geutpas 3,50. De zaal is open om 21.00 uur. LEUSDEN - De Schaakvereniging Leusden heeft de or ganisatie ter hand genomen van een uniek schaakevene ment, waarvan de baten ten gunste komen van Poolse hartpatiëntjes die via financiële steun in Nederland een open hartoperatie kunnen ondergaan. Het is de bedoeling dat vier schakers van de Neder landse Schaakbond Visueel Gehandicapten en acht spe lers uit de regio geheel op hun geheugen, dat zonder bord en het maken van notities partijen tegen elkaar spelen. De opbrengst van het eve nement komt geheel ten goede aan de actie „Kwartjes voor Poolse hartjes", waarbij de doelstelling centraal staat. Poolse hartpatientjes m de ge legenheid te stellen zich hier m Nederland operatief te laten helpen, iets waarvoor m eigen land de faciliteiten ontbreken. Het toernooi wordt gehou den in het Amersfoortse Sportfondsenbad en begint aanstaande zaterdag om 13.30 uur. Het publiek, waarvan de organisatie hoopt dat ze m grote getale van haar belang stelling blijk zal willen geven, betaalt slechts een piek en tree. Voor informatie kunt u zich wenden tot Sjors Zwart, 033-722513 of Joop van Santen, 033-941332. Wanneer spelers een fou tieve zet doen kost hen dat één gulden om één en ander te corrigeren. Maken zij hiervan geen gebruik, dan kost hen dat de partij. De winnaars gaan door naar de volgende ronde, terwijl de verliezers een revan chepartij kunnen claimen, ten zij er uit het publiek uitdagers komen. Deze betalen dan 2,50 inschrijfgeld, terwijl de verliezers zich tussen het pu bhek vervoegen, Alle partijenduren twintig minuten en voor de geiriteres- seerde meedenker met een minder goed geheugen dan de spelers, worden de partijen op een demonstratiebord meege speeld. Uiteraard kunnen de spelers daar zelf geen mis bruik van maken. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Jongelui vanaf 16 jaar kunnen komende zater dag hun lol weer op in de Zooz. Daar wordt dan weer een disco-avond gehouden. Disc-Jockey Jelle zorgt voor de muziek. De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 1,50 gulden voor mensen met een pasje en 2,50 gulden voor mensen zonder pasje. De Zooz is te vmden in het Jeugd honk aan de-Hamersveldseweg 100 te Leusden-Centrum. LEUSDEN - Het spreekuur van wethouder J. Wagenaar komt op 19 december 1986 en 2 januari 1987 te vervallen. Wethouder G. van Wouden berg houdt op 2 januari 1987 eveneens geen spreekuur. (advertentie) Voor een feestelijke kerst Mooie damast (diverse maten) Dealer van: Kendix - Gardisette Jap - Tulipan - Forbo - Desso - Boras - enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611 LEUSDEN Het vergader schema 1987 is gereed. Be langstellenden kunnen een uittreksel van dit schema kosteloos afhalen bij de re ceptie van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Het schema geeft in één oogop slag aan welke openbare commis sie- werkgroep- en raadsvergade ring van de gemeente Leusden in een bepaalde maand plaatsvmden. Het gemeentehuis is 's morgens 08.30 uur tot 12.00 uur geopend. LEUSDEN - In de maand ja nuari worden de volgende openbare commissie- en werkgroepvergaderingen ge houden. 6: Openbare werken en Ruimtelijke Ordening. 8: Algemene bestuursza ken. 12: Welzijn en Onderwijs. 13: Verkeer. 14: Centrale Antenne Inrich ting. 19: Financieel Beleid en Be heer. 20: Planadviesgroep. 29: Raad. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld, en LEUSDEN Het spreekuur van burgemeester mr. J W. M. Rade maker komt op 23 en 30 december te vervallen. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben voor de maand januari geen vergunningen verleend /oor het houden van collectes. worden gehouden in het gemeen- tehuis, 't Erf 1 te Leusden-centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en m de bibliotheek Nieuw Lan- genbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de vergadering is gehouden. (advertentie) °oo (D dD Wij leveren U het bewijs: MIELE Keukencentrum er is geen betere Z///t/////i/in, door Jan Versteegt Maandagochtend vroeg moesten de weerkundigen toch wel even hun ogen uit wrijven. Op de weerkaart lag ten westen van IJsland een depressie die een bijzonder lagedruk had. Het bleek dat om één uur 's nachts de druk in het centrum van die or kaan-depressie tot 915 hpa (millibar) gedaald was. Dat komt overeen met d686 milli meter op de gewone huisba- rometer. Die lage luchtdruk bete kende meteen een dieptere cord. Tot nu toe gold 923 hpa als laagst genoteerde lucht druk, ook vergeleken met die nabij IJsland op 3 januari 1923. Van weerkundige John Bernard vernam ik, dat bij Japan wel eens een lucht druk van 870 hpa is gecon stateerd en dat tropische cy clonen eveneens zover uit diepen. Randstromingen van de genoemde diepe IJsland-de pressie hebben vooral maan dagnacht en dinsdag veel neerslag opgeleverd. Maan- «ayavond viel bij mij in Ach terveld enige tijd onder koelde regen. Dat is regen die in bevroren toestand het aardoppervlak bereikt. Het is enigszins kouder ge worden, met name in de bo venlucht. Dat proces werkt buien-vorming sterk in de hand. Het blijft vooreerst wissel vallig met nu en dan regen of buien. Deze buien kunnen gepaard gaan met alle ver velende weerelementen, te weten hagel, onweer, natte sneeuw en windstoten. Dinsdag schreef ik over onzekere vooruitzichten. Welnu, er is iets meer duide lijkheid. Koude Scandinavi sche en Russische lucht wint wat terrein in Zuidelijke richting, gestimuleerd door een hogedrukgebied boven Noord-Scandinavié. De computerberekeningen van het Engelse Reading, waar ook het KNMI op aan gesloten is, verwachten zon dag een kou-inval in Duits land en Denemarken. Het zou daar dan licht tot matig moe ten gaan vriezen. West-Eu ropa zou dan op de wip ko men te liggen en blijft waar schijnlijk onder invloed van minder koude noordweste lijke winden van de oceaan. In het weekeinde moet het dan wat rustiger worden met een wat grotere kans op lichte vorst in de nacht en ochtend. Maar of de schaat sen definitief uit het vet kun nen, is nog onzeker. De ver dere ontwikkelingen op de oceaan zijn hiervoor van grote betekenis. Wanneer de depressies meer zuidelijke streken gaan opzoeken, dan kan de koude lucht meer terrein winnen. Zover is het nu nog niet. In de wintersportcentra valt wel licht sneeuw. November was niet alleen bij ons erg zacht. Ook in Scandinavië en Rusland was dit het geval. Zweden had zelfs de zachtste november sedert 1736, het begin van de officiële waarnemingen al daar. En dan nog dit: Jeruzalem noteerde in november 254 millimeter neerslag. Dat is 175 millimeter boven nor maal. Daar was het dus sop pen geblazen! Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele beneden dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport f sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- Pd Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanboti-nibriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. 'TW mkindegemeerie/ Donderdag 18 december 20.00 uur Kaartavond in De Til. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering m het gemeentehuis aan 't Erf 1. 20.15 uur: Thema-avond in 't Vooronder aan de Burg. Var der Postlaan 2. Vrijdag 19 december 09.00 uur: Informatie-ochtend over Carrousel in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. Zaterdag 20 december 10.00 uur: Stand van de Solidari- teitswinkel Leusden in winkelcen trum De Hamershof. 11.00 uur: Bezoek van Max Milieu aan de gemeentewerf, waarbij offi ciële ingebruikname van een spe ciale container voor chemisch af val. 14.00 uur: Theater Kaktus m De Korf aan De Smidse. 20.00 uur: Disco m Zooz, het Jeugdhonk aan de Hamersveldse weg. Zondag 21 december 20,00 uur: Kerstviering van jon geren ver emging Virus met cabaret m De Til aan de Hamersveldseweg. Donderdag 18 december 20.30 uur: Volksdansen in de Moespot. Vrijdag 19 december 20.00 uur: Filmavond in de Moespot. Zaterdag 20 december 20.00: Disco Show in de Kla- veet. Zondag 21 december 14.00 uur: Disco in de Klaveet. Dinsdag 23 december 09.00 uur: Welfare club Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3