eden LTV Lookhorst willen nieuw clubhuis o* Antilopen zet VES aan de kant SCL snoept koploper een punt af Nuttige winst voor BVO'79 Veel Haaien bij sprintkampioenschap TOYOTA jeusdenaren behalen tweede zege op rij: Verrassing van Yolanda van Doornik Coosje Roetman provinciaal kampioene gymnastiek AUTO EEMHAVEN s;v ,r v,v- 1 T\ Li o* £USDEN - Antilopen lijkt er zin in te krijgen. Na de dege- jke overwinning op HKC, afgelopen week in De Korf, loeg de formatie van Kees van Buren tegen het Haagse ES opnieuw toe. Met de belangrijke 9-11 zege ver- tevigde men de positie in het klassement in de Over- angsklasse, die met verrassende uitslagen volslagen op n kop gezet werd. En passant haalden de Leusdenaren i Den Haag recanche voor de nederlaag, waarop men in e veldcompetitie door hetzelfde VES getracteerd werd. men van Kees van Buren c.s. om zich volgend jaar op dit ni veau te handhaven. En boven dien een overwinning waar niets op af te dingen valt. Ondanks het feit dat de wed strijd zelden meer dan de kwa lificatie 'matig' verdiende, daarvoor waren waarschijnlijk laatste speeldag van het ude jaar had voor de korfbal- efhebbers die de strijd in de Ivergagsklasse A met belang- elling volgen, de nodige ver- issingen in petto. Reputaties keuvelden, waar andere ge- sstigd werden. Bovendien oet nu elke club weer mee en jn er 'op de drempel' geen fa- orieten en outsiders meer, raardoor de competitie op het één na hoogste korfbalni- eau een ongemeen boeiende jkt te gaan worden, oor de eerste verrassing, zij et voor insiders niet de groot te, zoegde het Leidse Pernix at in eigen huis een geslaagde reep naar de eerste plaats in et Idassement deed. Dat ging, iet duidelijke cijfers (17-14), ;n koste van het Scheveningse VS, dat de kroon voorlopig an de Leidenaren moest af taan. let Utrechtse SMS besloot zich, p het laatste nippertje, alsnog iet de strijd te gaan bemoeien n daar werd VEO, dat inmid- els vier punten uit evenzovele ritmoetingen had verzameld, et slachtoffer van. let 8-6 hield SMS de punten in e thuishal. Ook de derde ont- loeting leverde een overwin- aar op, die slechts weinigen van de kenners op hun totofor muliertje zouden hebben inge vuld. In Hardinxveld over troefde HKC het Eindhovense Rust Roest en hoewel de licht- stedelingen niet als favoriet de competitie waren begonnen, kon de ploeg met vijf punten uit vier wedstrijden toch zeker op een voortvarend competitiebe- gin bogen. HKC stoorde zich met aan die statistische wetenswaardighe den en greep de kans om zich uit de gevarenzone te verwijde ren met beide handen aan. Met 16-13 ging voor Rust Roest het licht uit. ALLROUND En toen was daar, last, but cer tainly nog least, Antilopen. De Leusdenaren zorgden zaterdag misschien wel voor de grootse verrassing, door één van de ge tipte favorieten in de Over gangsklasse, het Haagse VES, nota bene op vijandelijke bo dem, eigenhandig te elimine ren. De 9-11 overwinning, waar mee de ploeg uit Leusden op getogen huiswaarts keerde, tilde Antilopen voorlopig uit de onderste regionen. Een over winning die tevens voedsel geeft aan het goede voorne- Joyce Osnabrugge tekende voorde opemngstrefer tegen VES. de belangen, die op het spel stonden te groot, was Antilo pen zaterdag het grootste deel van de wedstnjd de beste ploeg. Het optreden van het dubbele kwartet uit Leusden deed in niets hennneren aan het duel dat beide ploegen, afgelopen zomer, op het Burgemeester Buiningpark uitvochten. Toen was men vooral mentaal de minderen van de Hagenaars dat met 4-7 aan het langste eind trok. Nu waren de rollen omge draaid. De Antilopen haalden hun revanche. Revanche, niet alleen op hun tegenstanders, maar waarschijnlijk ook op zichzelf. Men lijkt zich te gaan realiseren dat ook op dit niveau aanvaardbare resultaten te be halen zijn. Iets dat overigens voor de kenners niet als een nieuwtje zal worden ervaren, immers, de Leusdenaren be schikken over een 'compleet' team en waar andere ploegen, óók in de Overgangsklasse, vooral afhankelijk zijn van het herenviertal, daar brengt Kees van Buren een 'all-round' ploeg in het veld, waann juist de da mes hun 'mannetje' staan. De enigen die daar nog niet van overtuigd leken waren de spe lers zelf. Daarom komen de twee belangrijke overwinnin gen op rij als geroepen. BASIS De belangrijkste winst werd af gelopen zaterdag in de eerste helft geboekt. Daarmee wordt het belang van het eerste half uur ovengens nog eens onder streept. De basis van de eerste tEUSDEN - Tijdens de algemene vergadering van de LTV ockhorst ging een ruime meerderheid van de leden ak- loord met het voorstel van de aan het begin van het voor tel van aan het begin van het seizoen in het leven geroe- en bouwcommissie om tot nieuwbouw van de clubac- ommodatie over te gaan. De perikelen rond het in slechte taat verkerende onderkomen van de tennisvereniging ormde de hoofdmoot van de vergadering. Samen met de e volgen van het privatiseringsbeleid van de gemeente, iet betrekking tot het onderhoud van de terreinen, heeft e nieuwbouw aanzienlijke consequenties voor de leden i de contributiesfeer. unt 9 van de agenda vormde ij voorbaat het meest inte- ssante onderdeel van de jaar- jkse algemene ledenvergade- ing van de LTV Lockhorst. Op plaats werd gewag ge laakt van een verslag van de ouwcommissie die, onder oorzitterschap van de heer oordkamp, aan het begin van et seizoen geïnstalleerd werd, neinde de problemen rond e huidige clubaccommodatie kaart te brengen, iet afkeuren van het zo- enaamde 'natte gedeelte' tleedraimte en douches en ergelijke door de LawnTennis ond vormde de directe aanlei- ing om het gehele onderko men aan een onderzoek te on- erwerpen. De Bouwcommis- le deed bij monde van de heer toordkamp verslag van haar evindingen en die bleken niet lee te vallen. lok de rest van het gebouw bleek in dermate slechte staat, dat de Bouwcommissie, de al ternatieven in overweging ge nomen hebben, slechts tot één aanbeveling kon komen: nieuwbouw. Hoewel deze be slissing in de contributiesfeer forse gevolgen zou hebben (de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat renovatie voor de leden fi nanciële consequenties in de zelfde orde van grote met zich mee zou brengen), schaarde de vergadering zich in ruime meerderheid achter het advies van de Bouwcommissie, die hiermee het fiat kreeg om plan nen nader uit te werken en ge stalte te geven. HANGIJZER Een ander heet hangijzer op de vergadering vormde het priva tiseringsbeleid zoals de ge meente dat ten aanzien van het onderhoud van clubterreinen voorstaat. Het bestuur toonde zich wat ongerust over de finan ciële gevolgen die dat voor de vereniging met zich mee zou brengen. De penningmeester becijferde dat de verhoging van de begroting jaarlijks ruim 11.000 gulden zal belopen, een extra last die in eerste instantie door een gewenningssubsidie gedeeltelijk zal kunnen wor den ondervangen, maar die uit eindelijk op de schouders van de leden terecht zal komen. Hij stelde de vergadering voor om in te stemmen met een jaar lijkse verhoging van de contri butie met minimaal 5 gulden, ter leniging van de financiële nood, die in de komende jaren dreigt te ontstaan. De vergade ring had daar geen moeite mee, net zomin als men proble men toonde met het feit dat de contributie in 1987 met 15 gul den omhoog zo gaan, die recht streeks verband hield met de plannen voor de nieuwbouw. Een voorstel om ook junioren entreegeld te laten betalen (35 gulden) haalde het niet, met als voornaamste argument dat men daarmee de concurrentieposi tie in Leusden kan vasthouden. Wel werd besloten 50 leden ex tra tot de vereniging toe te la ten, zodat de weg vnj is voor Lockhorst om tot 850 leden uit te groeien EUSDEN - In de eersteklasse van de badmintoncompeti- e stond afgelopen zondag de topper tussen BCL en kop per Castellum op het programma. De Leusdenaren aagden erin de voorlopige nummer één een punt afhan- ig te maken (4-4), maar dit is voor de ploeg van teamcap- lin Albert den Hollander waarschijnlijk te weinig, om in et verdere verloop van de competitie om het kampioen- chap mee te blijven doen. e kansen op de eerste plaats ogen voor BCL, debutant op it niveau, dan zo goed als ver eken zijn, voor de tweede en erde stek ligt de ploeg nog oedin derace. oor het duel van zondag oest een beroep gedaan wor- en op oudgediende Tineke van Leeuwaarden, die de afwe zige Milly Pellikaan, eerste dame van BCL, moest vervan gen. Zij deed dat verdien stelijk, hoewel zich met name in het damesdubbel het gebrek aan samenspelervanng wreekte. In de openingsronde wandelde de eerste heer van BCL, René Hodde, simpel over zijn tegen stander heen en bezorgde zijn ploeg daarmee voorsprong: 15- 3, 15-7. Albert den Hollander viel in zijn partij echter ten prooi aan een inzinking en hoe wel hij de tweede set op inzet nog tot een goed einde bracht (15-11), moest hij de andere twee en de partij aan zijn oppo nent laten: 17-18 en 6-15. Tot verrassing van velen moest ook Evelyn Edwards, nu tot eerste dame gepromoveerd, een ne derlaag incasseren. De het hele seizoen al sterk acterende BCL- dame werd voor het eerst op een duidelijke nederlaag ge tracteerd: 1-11. 1-11. Toen ook Tineke van Leeuwar den haar singlepartij op een te leurstelling zag uitdraaien (3-11 7-11), leken de kansen op een goed resultaat voor BCL vrijwel tot nul gereduceerd. HOOP Het herendubbel deed de hoop hierop echter weer herle ven. De tegenstanders werden in twee sets slechts twaalf pun ten gegund (15-4, 15-8), waar mee BCL weer in het goede spoor kwam. Na het damesdubbel werd ech ter duidelijk dat er niet meer dan een gelijkspel in zou zitten. Gebrek aan ervaring in het sa menspelen brak Evelyn Ed wards en haar gelegenheids partner Tineke van Leeuwar den op: 11-15. 11-15. Dat het gelijkspel, op dat mo ment al het hoogste bereik bare, inderdaad bevochten werd, was aan de mixeddub- bels te danken. Net als vonge week werd er voornamelijk op inzet alsnog een goed resultaat geboekt. René Hodde en Ti neke van Leeuwarden beten de spits af en beslisten hun partij m twee set in eigen voordeel: 15-12 en 15-9. Gesterkt door het goede voor beeld van hun voorgangers maakten Albert den Hollanders en Evelyn Edwards het karwei daarna af: 4-15. 15-11 en 15-5. drie nederlagen, zowel als de winst op HKC vorige week, werd in die fase gelgd. Nu be sloot Antilopen de eerste helft met een 4-7 voorsprong, die, het aantal opgelegde kansen beschouwend, nog als geflat teerd moet worden gekarakte riseerd. Antilopen kwam zeer wakker aan de start. Binnen vier minuten na het eerste fluit signaal leidden de Leusdena ren al met 1-3, via treffers van Joyce Osnabrugge, Jan Costa en Koos Meinsma. VES bleek overrompeld, want vanaf dat moment konden de Hagenaars nimmer meer echt in de wed strijd terugkeren. Via 2-4, be paalde Koos Meinsma met een strafworp de marge op drie punten (2-5), een marge die tot aan de thee in stand gehouden zou worden. VES kon nog tot 4-5 terugko men, maar onder andere door een fraaie afstandstreffer van Jan Costa, hield Antilopen de Hagenaars op aanvaardbare af stand Het enige wat de Leusdenaren na de rust te doen stond, was gelijke tred houden met de te genstander. En aanvankelijk deed men zelfs meer dan dat. Overeenkomstig het beeld uit de eerste helft kwam Antilopen geconcentreerd uit de kleed kamers, met dien verstande dat men voor de scores wat langer de tijd nam. Margret Versteeg, ook bekend van het jaarover zicht van de Leusdense Kabel omroep, veroorloofde zich eerst de luxe van het missen van een opgelegde kans, alvo rens zij haar ploeg naar 4-8 tilde. Het verschil van vier pun ten kon tot bij het verstrijken van het eerste kwartier worden vastgehouden, omdat achter eenvolgens Jan Costa en Daniël Beekmans ervoor zorgden dat de score van Antilopen gelijke tred hield met die van VES (6- 10). Met die stand werd de slotfase ingeluid, die wat Antilopen be treft in het teken van de zenu wen stond. Dat had tot gevolg dat de Leusdenaren nog in de problemen leken te komen Waar de tegenstander, vech tend voor de laatste kans, drie maal achtereen de korf vond, lukte de roodhemden niets meer. Bij 9-10 en nog acht minu ten te spelen leek er dan ook nog alles mogelijk. Het was uiteindelijk Koos Meinsma die als eerste be greep dat de winst niet meer weggeven mocht worden. Via een fraaie doorbraak forceerde hij de beslissing en hoewel er nog vier minuten te gaan wa ren. kwam er in de stand. 9-11, geen verandering meer. LEUSDEN - Door een keurige 5-3 zege op het bezoekende Selby uit Soest heeft het eerste team van BVO'79 afgelo pen zondag goede zaken gedaan, waarmee zo goed als zeker de positie in de 2e klasse van het Distrikt Centrum werd geprolongeerd. Voor de formatie van routinier Orm van de Laan, die in Maurits Oey een gedegen invaller vond, een prima resultaat, dat tevens door de inbreng van de dames Bea Kaspers en Ans Paschedag als een echte teamprestatie gezien kon worden. Uitslagen Overgansklasse A SMS-VEO 8- 6 Pernix-KVS 17-14 VES-Antilopen 9-11 HKC-Rust Roest 16-13 Stand overgangsklasse 1. Pernix 5-9 2.KVS S-8 3. Rust Roest 5-5 4 Antilopen 5-4 S. VES 5-4 6. VEO 5-4 7. HKC 5-4 8. SMS 5-2 Hoewel Orm van de Laan in zijn enkelspel met 6-15 en 9-15 te kort kwam, was het invaller Maunts Oey die met 8-15, 15-3 en 15-11 de balans weer in evenwicht bracht. Ook de da mes deelden in hun single de punten gezusterlijk: Ans Pa schedag won wel de le set (11- 5), maar toen het in de 2e set in de verlenging mis ging (10-12), was de koek op (1-11), zodat er voor Bea Kaspers niets anders opzat om de zaken weer recht te trekken. In eerste instantie leek het daar niet op (5-11). Echter in de 2e set kwam de ommekeer (11-3), waarna de beslissende 3e set op gedegen wijze de winst toch (11-3) een feit werd. De dubbels moesten de door slag gaan geven of er voor BVO nog wat in het vat zat. De heren beseften dat ter dege en voch ten zich in 3 sets (15-8, 16-18 en 15-12) naar de winst, voordat de dames met 17-15 en 15-10 het gelijkspel reeds veilig stelden. Toen was het voor de Leusde naren slechts een kwestie van doorgaan; de mixed van Ans Paschedag en Orm v d. Laan leek de winst zeer vlot bij BVO te brengen (15-2), maar in de 2e set liepen de Soesters nog snel ler (0-15) over de BVO'ers heen. In de 3e set waren Orm en Ans weer tijdig bij de les om de par tij winnend te voltooien, zodat de nederlaag van Maurits en Bea (15-6, 5-15 en 11-15) geen gevolgen had voor het eindre sultaat; 5-3. Uitslagen BVO'79: BVO - Selby BVO 4 - KB VA 11 BVO 6 - Vollenhove 7 BV0 8-Doto3 Badminton '80 - BVO 9 't Gein 10 - BVO 2 Leusden 8 - BVO 5 5-3 7-1 7-1 2-6 6-2 6-2 3-5 Indirect vormde het pnvatise- nngsbeleid de aanleiding tot een klein incident. Voor de ver gadering begon diende de Ac commodatiecommissie per brief haar ontslag in. Men voelde zich gepasseerd door het bestuur, omdat die niet met het voorstel van de commissie mee wilde gaan om leden te verplichten bij het groot onder houd te assisteren. De Commis sie meende hiermee een forse besparing te kunnen bereiken. Omdat er ten aanzien van de Barcommissie wél een derge lijk voorstel op de agenda stond, meende men zich te moeten terugtrekken. Het financiële beleid van de vereniging kon de goedkeu ring van de vergadering volle dig wegdragen. De penning meester werd door de kascom- missie vergezeld van de no dige complimenten gedechar geerd. Ook de begroting voor 1987 passeerde probleemloos. De meeste discussie vergde agendapunt 14, waarin het be stuur voorstelde de bardien sten verplicht te stellen, terwijl het niet nakomen daarvan ge sanctioneerd zou kunnen wor den met een geldboete. Hoe wel de verhitte gesprekken an ders deden vermoeden, bleek bij de stemming een meerder heid zich in het voorstel te kun nen vinden. Na de verkiezingen ziet het Be stuur van de LTV er als volgt uit; J. Lemke-Rouppe van der Voort (voorzitter), Y. Claus (secreta ris), B. Lansdorp (penningmees ter), A. Costerus (Techmsche commissie), C. van Deemter (Jeugdcommissie), P. van Vliet (Recreatiecommissie) en C. Holleman (Barcommissie). LEUSDEN Aan het einde van het jaar houden De Haaien de zogenaamde sprintkampioenschappen. Dat wil zeggen: er wordt de 50 m. rugslag, 50 m. schoolslag, 50 m. vlinderslag en 50 m. vrijeslag gezwommen. De gene met het minst aantal se conden over deze afstanden mag zich sprintkampioen 1986 noemen in zijn of haar leeftijdscategorie. Dit jaar deden er zo'n honderd Haaien-pupillen mee aan deze wedstrijd. Het was dan ook een gezellige drukte in het Sportfond- senbad te Amersfoort. De startvergunninghouders (wedstrijdzwemmers en zwem sters) moesten alle vier de afstan den zwemmen. De recreatieve zwemmers en zwemsters hoefden de 50 m. vlinderslag met te zwem men omdat dit nummer voor de jongsten uit deze groep nog een te zware opgave zou zijn. Voor de recreatieven was deze wedstrijd niet zozeer een sprintkampioen schap alswel een najaarsclubkam- pioenschap. Bij de wedstrijdgroep waren er weinig verrassingen wat betreft de verwachte rangschikking en de kampioenen. Bij de meisjes onder 14 jaar verrasten Alma Verhoeven, Marjolijn van Dijk en Kirsten Rui tenbeek. Door een uitstekende 50 m. schoolslag te zwemmen ver overde Alma een voorsprong die Marjolijn en Kirsten op de andere afstanden niet meer konden goed maken. Met 0,2 seconden voor sprong werd Alma spnntkampioen 1986. En met 0,1 sec. voorsprong werd Marjolijn tweede voor Kirsten die derde werd. Zoals was verwacht werd Yo landa van Doornik kampióëh bij de meisjes onder 12 jaar. Maar met verwacht was haar meuwe clubre cord op de 50 m. vrije slag van 30,4 sec. Het meest succesvol waren ook nu weer de broertjes Tolboom. Ru ben Tolboom werd met 0,4 sec. op Jan Willem van Dijk sprintkam pioen 1986, bij de jongens onder 12 jaar. Rogier Tolboom werd afgete kend kampioen bij de jongens on der 10 jaar. Maar bovendien ves tigde Rogier weer twee meuwe clubrecords en wel op de 50 m. schoolslag m 44,1 sec en op de 50 m. vrije slag in 32,5 sec. Bij de prijsuitreiking werden ook de jaarprijzen vergeven voor de meest belovende zwemmer(ster) onder 10 jaar, de snelste zwemster van het jaar en de snelste zwemmer van het jaar. Dit jaar gingen de wisselbekers naar Rogier Tol boom, Annelieke Jacobs en Ches ter Marsman. Chester veroverde de wisselbeker voor het derde achtereenvolgende jaar. RESULTATEN Recreatieve groep: de kampioenen van deze groep zijn Alexandra Ver schuur, meisjes onder 8 jaar; Kim Bijle- veld, meisjes onder 10 jaar; Dorothy van de Berg, meisjes onder 12 jaar; Monique van Roekei, meisjes onder 14 jaar; An- net van 't Klooster, meisjes onder 16 jaar Werner van de Berg, jongens on der 8 jaar; Marco van Herwaarden, jon gens onder 10 jaar, Erik van Bekkum, jongens onder 12 jaar; Ronald Steijlerv, jongens onder 14 jaar; Max Ale wijn, jongens onder 16 jaar. Wedstrijdgroep: Rogier Tolboom, jon gens onder 10 jaar, Ruben Tolboom, jongens onder 12 jaar, Rob van Wegen, jongens onder 14 jaar; Peter Toes, jon gens onder 16 jaar; Chester Marsman, heren. Sandra van Wegen, meisjes on der 10 jaar; Yolanda van Doornik, meis jes onder 12 jaar; Alma Verhoeve, meisjes onder 14 jaar; Annelieke Ja cobs, meisjes onder 16 jaar, Esther Hulst, dames. ".as* V- w. /f :.V.v:- Concentratie aan de start van de Spnntkampioenschappen van De Haaien. LEUSDEN De Leusdensde gymnastiekvereniging Impala heeft zaterdag in Vleuten met zes turnsters deelgenomen aan de provinciale kampioenschappen ritmische sport gymnas tiek. Zestig turnsters, afkomstig van negen verenigingen, turn den in verschillende klasses en leeftijdsgroepen, drie onder delen, te weten zonder gereedschap, touw en bal. III) waren de turnsters opgesplitst in leeftijdsgroepen. De jongsten tot en met 11 jaar vormden de grote groep. Zevenentwintig deelneem sters, waaronder de Leusdense In de laagste klasse (klasse V) was Impala vertegenwoordigd door Manke Tigelaar. Marike draaide haar allereerste wedstrijd en was daarvan zeker enigszins onder de indruk. Toch werd zij met een totaal van 18.70 pnt. (6,-; 6,- en 6,70 pntderde Ditzelfde overkwam Liselore Ligtermoet. Zij kwam uit in klasse IV, dus 1 klasse hoger, met moeilij kere onderdelen en werd daar ook derde met een totaal van 18.25 pnt (6,05; 6,20; 6,00 pnt.). In de hoogste Idasse van deze wedstrijd (klasse Selina Bunruk. Vorig jaar deed Se- lina nog mee in klasse IV en de overstap van IV en III is erg groot qua moeilijkheidsgraad. Toch kon Selina aardig meekomen en werd Uende met een puntentotaal van 20.10 pnt,. (7,05; 6,50; 6,55 pnt.). Bij de 12/13 jangen deed Maaike Geutjes mee. Niet voor de eerste keer en dat liet ze blijken door meteen maar beslag te leggen op de tweede plaats. Met 21.20 pnt (7,30; 6,90 en 7.- pnt.) moest ze al leen de Vleutense Esther v. Bek kum voor laten gaan. Dat overkwam Coosje Roetman bij de 14/15 jarigen met. Coosje stond na één oefening eerste en bleef dat gedurende de hele wed strijd. Slechts één touwoefening kreeg meer punten dan zij, maar lang met voldoende om Coosje van de eerste plaats te dringen. Coosje behaalde 20,- pnt. met 6,80; 6,55 en 6,65 pnt. Bij de turnsters van 16 jaar en ouder zag het er naar uit dat ook daar de eerste plaats naar Leusden ging. Mariska stond na één onder deel riant eerste maar moest door een finaal mislukte touwoefening genoegen nemen met een derde plaats. Manska behaalde 20,85 punten (7,25; 6,60 en 7,- punten). Voor Manska was deze wed strijd tevens de finale voor dit jaar. Liselore mag nog deelnemen aan de finale klasse IV en Selina, Maaike, Coosje en Mariska gaan nu door naar de kwartfinales van het Nederlands kampioenschap. Daar zal blijken of ze goed genoeg zijn om door te stromen naar de halve finale en zelfs de Nederlandse kampioenschappen klasse III. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1986 | | pagina 17