Goed rijden bij regen 40plus-wedstrijden geslaagd evenement Verlies voor zowel dames als heren toernooi Natheid betekent altijd gladheid, Bromfietsers bekeurd Zaalvoetbal toernooi in De Meent Bij Nimmerdor: L Zwaar weekend voor LEOS-teams: Winkel dievegge gepakt Uitslagen SVA-kaarttoernooi SVA snert- sport DINSDAG 23 DECEMBER 1986 ACHTERVELD - Zondag 28 december vindt op het Ker- stenssportpark het SVA snerttoerr.ooi plaats. Aan dit toernooi kunnen alle se nioren-elftallen deelnemen evenals het dames-team. De aanvang is om 11.00 uur. Uitblinkster Gemma Moors kon niet verhinderen dat haar ploeg m de topper met Nivoc '68 kansloos onderuit ging. LEUSDEN - Vorige week don derdag heeft de rijkspolitie te Leusden de 46-jarige me vrouw H.N. uit dezelfde plaats aangehouden wegens winkel diefstal bij een kruidenier. LEUSDEN - Men ziet het steeds weer: heel wat auto mobilisten stuiven er bij stromende regen op volle snelheid vandoor, alsof de rijbaan kurkdroog is. Ze rijden net zo dicht op elkaar als bij normaal weer, halen met ingehouden adem in en duiken in sproeiwa- terwolken, alsof het gaat om een oversteek van het kanaal per luchtkussenvaartuig - zichtafstand nul. LICHT De nieuweling op de weg mag ze op dat moment misschien bewonderen en denken, dat hier routiniers aan het werk zijn, maar dit rijgedrag heeft hiermee weinig van doen. Dit vindt helaas zijn droevige neer slag in de ongevalsstatistieken en bij de carrosseriebednjven, waar bij het begin van de re gentijd de plaatschaden zich ophopen. Wat menige begin neling bij dit soort regenrijders zo bewondert is niets anders dan argeloosheid, precies het tegendeel van routine. De rijbaan is het meest verra derlijk als de regen net is be gonnen. Het water en het vuil van de weg vormen dan samen een vettige film, waar in de herfst het natte loof van de bo men nog bij komt. Waar kapot- gereden natte bladresten op de weg liggen, raken deze resten ook tussen de fijne profielnb- ben van de banden, die eigen lijk bedoeld zijn om het regen water af te voeren. Zo ontaardt bij menig regenracer, vooral bij scherpe bochten, de snelle rit in een slip. Een snelrijdende auto wervelt bij regen water op, dat als een gordijn van regendruppels ach ter de wagen hangt en de ach teropkomende bestuurder het zicht ontneemt. Als men de wa tersproeier niet kan inhalen, helpt maar één ding: een gro tere afstand houden. Iets van zelfsprekends, zo denkt men, maar ingeval van haast of onge duld wordt dit vaak genegeerd. Vervuilde koplampglazen ver minderen de lichtopbrengt met 40 tot 60 procent. Pikdonkere winternachten en zwart asfalt, dat veel licht absorbeert, ma ken het rijden bij regen tot een kwelling voor de ogen. Het ver dient daarom aanbeveling on der dergelijke omstandighe den af en toe even te stoppen en alle lampen inclusief de ach terlichten te reinigen, ook al kost dit wat tijd. Dat men over dag bij donker weer, regen of sneeuwval ook met dimlicht dient te rijden, zal duidelijk zijn. Want in dat geval gaat het meer om het gezien worden dan het eigen betere zicht Bij natte wegen wordt ook de remafstand groter, tot wel zo'n 35 procent. Dit percentage kan hoger of lager zijn alnaargelang de aard van het wegdek, de hoeveelheid water, de staat van de banden en vooral de rijsnel heid. Langzamer rijden is op dat moment geboden, naast de zekerheid om op alle vier de wielen onberispelijke banden met voldoende profiel te heb- Hoe harder het regent, hoe langzamer men moet njden - een regel uit de eerste rijles Menig automobilist vergeet dit echter van tijd tot tijd. Natheid betekent altijd gladheid. Aan dit natuurkun dige gegeven ontkomt zelfs de technisch perfecte auto met de beste banden met. Het verminderde contact met de natte rijbaan heeft langere remwegen tot gevolg. Daarbij komt nog het verminderde zicht door de waaier van sproeiwater door degenen, die vóór u rijden. Perfect werkende wisserbla- den en dito verlichting rondom zijn een pure noodzaak in dit jaargetijde. En tegen beslagen ruiten helpt een juist ingestelde interieurventilatie. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft tijdens de koopavond een negental bromfietsers bekeurd in win kelcentrum De Hamershof. Ook eerder in de week zijn enkele bromfietsers aange houden. De jongelui veroorzaakten over last voor het winkelende publiek. Overigens is het afgelopen vrij dagavond vrij rustig geweest in De Hamershof. LEUSDEN - Voor Tweede Kerstdag, aanstaande vrij dag dus, staat het traditio nele Kerstzaalvoetbaltoer- nooi van De Meent weer op het programma. Aan het door Henk Post van ca fé/bar De Meent georgani seerde evenement nemen dit jaar acht teams deel. Het tweede damesteam van de Leusdensde Handbalvererugmg kan ooi weer voor de dag komen. Schoonmaakbedrijf „Werba" trok zich het van de ploeg aan en voorzag de dames van een compleet nieuw tenue me o trainingspak, aangepast aan het modebeeld in het huidige tijdsgewnchi In het toernooi, dat 's morgens om elf uur start gaat, zijn de teams van De Mos en De Vrije Vogels opnieuw torenhoog fa voriet. Het huisteam van De Meent zal dit jaar, hoewel men door blessures geplaagd wordt, proberen te breken met de traditie om zich in de onder ste regionen van het klasse ment op te houden. Naast deze teams hebben ziel J onder andere ook ploegen al De Boys, De Mof, Van de Boon J en Virus ingeschreven. Df prijsuitreiking, in de vorm vai 'r consumptiebonnen, vindt roni£ de klok van 17.00 uur plaats. ben. Dit geldt in gelijke mate voor auto's met voorwiel- of achterwielaandnjving en in principe ook voor auto's met vierwielaandrijving. Bij deze categorie is vanwege de voor treffelijke tractie-eigenschap- pen de werkelijke mate van gladheid van de weg niet te herkennen. Onberispelijke banden zijn, naast de manier van rijden, ook de enige mogelijke bescher ming tegen het gevreesde en sterk van de snelheid afhanke lijke aqua-planing. Als bij een slecht bandenprofiel een wig van water tussen de band en het wegdek komt, zodat de wa gen zijn grip verliest, is het ge beurd met een gencht sturen of remmen. Bij aqua-planing heeft uiteraard de vierwielaandrijving weer zijn voordelen. Want aqua-pla- mng treedt meestal het eerst op aan de aangedreven as als een combinatie van een opwaartse druk door de waterlaag op de weg en de overbrenging van de aandrijfkrachten. Daar bij de vierwielaandrijving de aandrijf- kracht over twee assen wordt verdeeld is deze onder de ge geven rijomstandigheden per as ongeveer de helft minder en het wegglijden komt dan pas op een later moment. GEVAAR GROOT Bij zware regen is het gevaar van aqua-planing altijd groot, omdat het water niet snel ge noeg van het wegdek kan weg vloeien. Laagliggende wegge deelten zijn bijzonder gevaar lijk, maar ook op hooggelegen wegen kan zich in de rijsporen water verzamelen. Komt men onverhoeds in een waterspoor terecht, wat men hoort aan het geluid van het opspattende wa ter tegen de onderkant van de auto, dan is het zaak het stuur stevig en recht vast te houden en de wagen zonder gas te ge ven - door te laten rollen en vooral niet in het waterspoor te remmen. Het rechtuit gerichte stuurwiel is belangrijk om weer met rechtuit rollende wielen op de stroeve rijbaan te komen. En gebeurt het onverhoopt toch, dat men aan het slippen raakt, dan dient men het hoofd koel te houden. Vooral niet wild aan het stuurwiel draaien en in alle gevallen pompend remmen. Wie bij zware regen val - en regen betekent altijd gladheid - behoedzaam njdt en afstand houdt heeft al het be langrijkste gedaan om een ge vaarlijke situatie te vermijden afwerpen van hindernis numme acht betekende dus acht strafpur. si ten). Een weigering betekend dne strafpunten. In de klasse; Licht en Midden en de eerste twei in de klasse Zwaar behaalden he maximum aantal punten, zodat oo! hier de tijd de doorslag moest ge UITSLAGEN Dressuur klasse B: 1. A. Wolfswinke a LEUSDEN Afgelopen vrijdag en zaterdag werden in de manege aan de Kerkweg zogenaamde 40+ wedstrijden gehouden. De organiserende ruiter en ponyclub Nimmer dor kon na afloop van de dres suur- en springnummers voor „belegen" ruiters terugzien op een geslaagd evenement. Voor vnjdagavond stond de dressuur op het programma. In de klasse B ging A. Wolfswinkel uit Doorn met de hoogste eer strijken. Hij verzamelde 122 punten en bleef daarmee J. van de Pol en F. Walge- nng net voor. In de categone Licht, Midden, Zwaar met Handicap was de hoofdpnjs weggelegd voor B. Verbeek met 129 punten. P. van Zomeren en J. Bunnik gaven op de winnaar respectievelijk dne en vijf punten toe. Zaterdagavond werden de springwedstrijden afgewerkt. De ruiters legden twee parcoursen af. In het eerste parcours ging het om de snelste tijd, m combinatie met de minste fouten. De eerste vijf rui ters m de klassen Licht en Midden en de eerste twee m de klasse zwaar volbrachten hun ntten zon der hindernissen af te werpen. De tweede omloop was een zo genaamd progressief parcours. Bunnik met Ulona. Elke overwonnen hindernis le verde m toenemende mate punten op (de eerste één punt, de tweede twee etcetera), terwijl het maken van fouten de ruiters op dezelfde wijze strafpunten opleverde (het Nimmerdor kan terugzien op geslaagde 40wedstrijden. met Semper, 122 pnt.; 2 J. van de Pol rr N.N. 117 pnt, 3. F. Walgenng met Pej per 116 pnt. Dressuur klasse L, M, Z met hand C cap: 1. B. Verbeek met Ranonkel l! pnt2. P. van Zomeren met Lex 126 pr 3. J Bunnik met Ulona 124 pnt; 4 1 Rijken met Olinda 123 pnt. Springen, klasse Licht, le parcours: Cok Blom met Cora, foutloos, 29.81 se< 9 2. Job van de Pol met Saranka, foutloc 30.39 pnt.;3. Gea Vermeer met Valei tino, foutloos, 31.62 pnt. Springen, klasse Licht, 2e parcours: Cok Blom met Cora, 36 pnt., 48.88 pnt.. Steven van de Bor met Roderick, 36 pn 54 40 sec3. Arnold Schimmel nv pi Natja, 36 pnt., 58 57 sec. Springen, klasse Midden, le pal cours: 1 Ton Kruithof met Ulfotex, foJ loos, 29.27 sec.. 2. Bud de Gooyer m 6 Vladimir, foutloos. 29.44 sec.; 3, Henw Ramshorst met Whisky, foutloos, 29,f B sec. Springen, klasse Midden, 2e pa cours: 1. Bud de Gooyer met Vladi 36 pnt., 44.56 sec.; 2. Huib Custers Tango, 36 pnt, 47.37 sec.; 3. Peter van1 Berg met Odette. 36 pnt., 50.46 sec. Springen klasse Zwaar, le parcoui 1 Rob Offereins met Sandokan, to loos, 32.55 sec., 2. Kees Willemsen m Arfan, foutloos. 35,55 sec. Springen klasse Zwaar, 2e parcoor l.Rinus Rijken met Amaro, 36 pnt.. 51.1 kj sec.; 2. Kees Willemsen met Arfan, 3|tf pnt., 60.95 sec. iiti I rr Uitslagen derde divisie D (da mes) LEOS-Nivoc'68 1-3 Harderwijk-Sliedrecht Sport 2-3 DUNO-SOVOCO 2 3-2 Utrecht-DAC 2-3 NVC-Abcoude 0-3 Voleem-Tnvos 0-3 Stand derde divisie D 1. Nivoc'68 10-25, 2. Abcoude 10-24 3. SOVOCO 2 10-23, 4. Trivos 10-21, 5. LEOS 10-16, 6 DAC 10-16, 7. Sliedrecht Sport 10-13, 8. Utrecht 2 10-13, 9 DUNO 10-11, 10. NVC 10-11, 11 Harderwijk 10-5, 12. Voleem 10- 2. Uitslagen tweede klasse B (heren) LEOS 1-Vif 2 0-3 LEOS 3- LOVOC 2 3-1 Oberon 2-Voleem 2-2 Touche'86 2-Servio/Havas 1-3 SOVOCO 4-Surf 0-3 Gemini/Paloma 4-AGAVS 2 1-3 Stand tweed klasse B 1. Vif 2 10-20, 2. Surf 9-15, 3. LEOS 1 10-15, 4 Voleem 10-13, 5. LOVOC 2 9-12, 6 LEOS 3 9-10, 7. Oberon 2 10-9, 8. Servio/'Ha- vas 9-7, 9. AGAVS 2 10-7, 10 SO VOCO 4 10-4, 11. Gemini/Pa loma 4 9-1, 12. Touche'86 9-1. De dame m kwestie had voor vijfentwintig gulden aan koffie en sigaretten mee willen nemen zon der te betalen. Ze werd echter aan gehouden door de bedrijfsleidster. Die deed aangifte bij de politie. De deelnemers kunnen zich vanaf 10.15 uur voor deelname laten inschrijven. Na afloop van de wedstrijden kunnen de deelnemers deelnemen aan een snertmaaltijd. Gezien voor gaande jaren belooft het ook nu bij voldoende belangstelling weer een gezellige en spor tieve dag te worden. ACHTERVELD - Aan de derde ronde van het SVA kaarttoernooi namen 44 personen deel. Er waren 28 klaverjassers en 16 schut- jassers. Het werd een echte gezellige kaartavond waar bij een aantal mooie prijzen te winnen was. Voor het uit reiken van de prijzen maakte de leider bekend dat de volgende kaartavond zal plaatsvinden op 19 ja nuari 1987. Een actief lid zal voor deze avond een half varken als prijs beschik baar stellen. De uitslagen waren. Klaverjassen aantal punten 1. Mevrouw Van Burgsteden 5341 2. Mevrouw Van Hamersveld 5376 3. Annie Hak 5073 4. G. Boersen 5006 5. Alie Tolboom 4909 6. H. de Vette 4890 7 Mevrouw Van Rossum 4868 9. Mevrouw Prinsen 4826 10. J. Kok 4794 11C van Marwijk 4742 12. Jo van de Heuvel 4710 13 Mevrouw De Wijs 4671 14. J. van Rossum 4445 De poedelprijs was voor E. de Wijs met 3453 punten. Schutjassen 1 G. van Burgsteden 87 2. J van de Heuvel c 3. Fr Prinsen 4. J. Pnnsen 4. J van Hamersveld 6. P. Hilhorst 6 G van de Pol 8. Th Wijntjes De poedelprijs was voor mevrout Srrunk met 69 punten. Na dne ronden is de stand Klaverjassen 1. G. Boersen 1444 2. Mevrouw Van Hamersveld 144! 3 Annie Hak 1431 4. Alie Tolboom 1437 5. J. Kok 1422 6. H van Hamersveld 140S Schutjansen 1 Mevrouw Hilhorst 26 2. Th Wijntjes 26 3. Fr. Prinsen 26 4 J Prinsen 2 5. P. Hilhorst 24 5. Mevrouw Kok 24

Leusder Krant | 1986 | | pagina 18