8B Burgemeester kondigt vroegtijdig ontslag aan fijne kerstdagen ïfeögviïet Festiviteiten in De Til wenst u prettige feestdagen wandaag in fle leusder kranlr Zaterdag 27 december 1986 zijn wij open met o.a. VERS BROOD Eenzijdige aanrijding After Christmas naar de Zooz SERVA V0LV0 Jenever en Vieux ontvreemd Tien weken geëist voor inbraken in Wandelen met KPO en ABTB AC Leusden PUZZELAARS KIJKEN NAAR DE LEUSDER KABELKRANT BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Volg de borden KOESTRAAT Konijntje n de Wetering Geen krant ontvangen? EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie (Vsschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Teletoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 23 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 68 (van de redaktie) LEUSDEN - Burgemeester J.W.M. Rademaker heeft tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag volkomen onverwacht zijn voortijdig ontslag aangekondigd. 'Met het oog op mijn leeftijd heb ik besloten, hare majesteit de Koningin te vragen, mij per 15 juli 1987 ontslag te verle nen', zo kondigde de heer Rademaker zijn ontslag aan. Dat gebeurde ten overstaan van een gemeenteraad, die letterlijk met stomheid gesla gen was. De mededeling van burgemeester Rademaker sloeg in als een bom. Niemand was van zijn voornemen op de hoogte, zo bleek later. De mededeling van de bur gemeester kwam temeer on verwacht, omdat hij zich in het verleden altijd had uitgespro ken in de zin, dat hij aan zou blijven tot aan de datum van zijn daadwerkelijke pensione ring. Die zou plaats vinden per 1 september 1988. Burgemeester Rademaker werd geboren op 24 augustus 1923. Hij werd in Leusden tot burgemeester benoemd per 16 december 1977. Daarvoor was hij burgemeester van Stad Delden. Zijn herbenoeming voor een tweede ambtsperiode van zes jaar in Leusden volgde op 16 december 1983. Toen al was duidelijk, dat de burgemees ter, gezien zijn leeftijd, die pe riode niet volledig uit zou kun Buigemeester J. W.M. Rademaker. nen dienen. Met dit besluit van burgemeester Rademaker is die tweede ambtsperiode met nog eens veertien maanden extra bekort. PROCEDURE Het besluit van burgemees ter Rademaker leidt ertoe, dat de gemeenteraad haast zal moeten maken met de besluit vorming rond zijn opvolging. Het is daarbij aan de gemeen teraad, een zogenaamde pro fielschets samen te stellen van de nieuwe burgemeester. Dat is bij de sollicitaties een lei draad voor de Commissaris van de Koningin, bij het op stellen van de voordracht voor de minister van Binnenlandse Zaken, die uiteindelijk beslist. De burgemeester wordt door de koningin benoemd. LEUSDEN - Op de afrit Amers- foort-Zuid/Maarn van de rijksweg 28 vond in de nacht van zaterdag op zondag een eenzijdige aanrijding plaats. Er raakte niemand gewond. G. de G. uit Utrecht verloor door een nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij kwam te gen de vangrail, sloeg over de kop en kwam in de taluud tot stilstand. De G. en zijn vrouw kwamen met de schrik vrij. LEUSDEN - Jongeren die na de kerstdagen niet weten wat te doen, kunnen zaterdagavond 27 december terecht in de Zooz, Daar wordt dan een Af ter Christmas Evening gehou den. Deze happening begint om 20.00 uur. De avond zal geheel, dus inclu sief de muziek, in kerststijl verlo pen. De Zooz is te vinden in het Jeugd honk aan de Hamersveldseweg 100. Boeiend cabaret van Virus pag. 3 Enthousiast kerstspel van leerlingen Sint Josefschool pag. S Dynamische show van meneer Kaktus pag. 6 Aardig jaaroverzicht Omroep Leusden pag. 6 Verslagen raadsvergadering pag. 7 Kerstmis door de eeuwen heen pag. 9 Meubelmaker Pluim viert zilveren jubileum pag. 12 Kerstpuzzel pag. 13 Sport pag. 17/18 Servicepagina pag. 19 DOKTERSDIENST 25, 26 en 27 dec. (18.00 uur): tel. 941210. 27 dec. (18.00 uur) tot 29 dec. (08.00 uur): tel. 948111. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. A Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 deze week ondergedoken LEUSDEN - 24 liter jene ver, even zoveel liters vieux, sigaretten, shag, platen, geld en een ge deelte van de stereo-in stallatie. Dat is de buit die onbekenden vorige week uit jongerencentrum De Til aan de Hamersveldse weg ontvreemden. De inbraak vond plaats in de nacht van 16 op 17 december. Tot nu toe heeft de politie geen enkel idee wie gedeeltelijk de kerstvoorraad van De Til meenam. Wel heeft men kunnen vaststellen dat de daders een ruit kapot heb ben gegooid met een blok beton. (advertentie) LEUSDEN - Rond de feestda gen is er in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldse weg 30 weer heel wat te bele ven. Hierbij een korte samen vatting van alle activiteiten. Op eerste kerstdag is men tus sen 10.00 uur en 13.00 uur van harte welkom om een kopje koffie te dnnken. 's Avonds is er vanaf 19.30 uur een kerst-inn, speciaal voor mensen die wat gezelschap zoe ken, een praatje willen maken of een kaartje willen leggen. Voor een drankje en een hapje wordt gezorgd. Op tweede kerstdag is De Til vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur ge opend zoals op iedere zondag. Tus sen 14.00 uur en 17.00 uur wordt er een disco gehouden. Ook op zaterdag 27 december is er een disco en wel van 20.00 uur tot 23.30 uur. Zondag 28 december opent De Til op de gebruikelijke uren (10.00 uur tot 13.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur) de deuren. Voor maandag 29 december staat een bingo gepland. Er wor den twaalf ronden gespeeld, waar bij leuke pnjsjes te winnen zijn. Het ïnleggeld is laag, zodat iedereen in de gelegenheid is om mee te doen. Dinsdagmiddag 30 december is bestemd voor kinderen. Speciaal voor hen wordt er dan een spel- middag gehouden in het kader van de kindercarrousel-actmteiten. In De Til ligt hierover een speciaal programma klaar. De middag be gint om 14.00 uur en duurt tot onge veer 16.30 uur. 's Avonds is ieder een vanaf 19.30 uur van harte wel kom op de soosavond. Op de laatste dag van het jaar, 31 december dus, houdt De Til de traditionele nieuwjaarsnacht-ont moeting. Iedereen die de oliebol len op heeft, zijn tussen 00.15 uur en 02.00 uur van harte welkom om het nieuwe jaar daverend te beginnen. Wie met m de gelegenheid is om deze happening te bezoeken, kan altijd nog op 1 januari naar De Til. Tussen 10.00 uur en 13.00 uur wordt de eerste dag van het nieuwe jaar feestelijk gevierd. Vnjdag 2 januan tenslotte staat in het teken van de film Om 20.00 urn- draait men de film „Rocky 4". De entree bedraagt vier gulden per persoon. Diezelfde avond is er vanaf 19.30 uur de gebruikelijke soosiwond. LEUSDEN - Om op de zondag tussen kerstmis en oud en nieuw eens iets heel anders te doen, houden de KPO en de ABTB een flinke wandeling met na afloop erwtensoep eten. Liefhebbers kunnen op zondag 28 december tussen 12.00 uur en 13.30 uur starten bij De Til aan de Hamersveld seweg 30. Om iedereen mee te laten doen, heeft men twee wandelingen uitge stippeld: eentje van een half uur en eentje van meer dan een uur. Beide routes lopen door Leusden en voe ren de deelnemers langs plaatsen waar men met elke dag komt. De kosten voor deelname bedra gen 2,50 gulden per persoon. Men krijgt dan een kop koffie voor de start en bij terugkomst een heerlijk kopje snert. Ook kmderen zijn van harte welkom. Zij mogen gratis mee. (advertentie) LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse officier van justitie, mr. J. Miltenburg-Dekking, heeft vrijdag tien weken ge vangenisstraf geeist tegen een 25-jarige Amersfoorter. Zij beschuldigde hem ervan twee keer te hebben ingebro ken in het Leusdense AC-res- taurant. Drie maanden geleden zou de inwoner van Amersfoort ongeveer vijftig pakjes shag en sigaretten, een aantal schaakspelen en een grote hoeveelheid speelgoedau tootjes hebben meegenomen uit het Leusdense restaurant. Om bin nen te kunnen komen had hij een ruit verwijderd. Tegenover de politie had hij be kend de rookwaar te hebben ge stolen. De schaakspelen en de au tootjes zou hij echter niet m handen gehad hebben. Omdat de Amers foorter met ter zitting verscheen, kon de rechtbank hem niet vragen of hij bij die verklaring bleef. Volgens de officier had ver dachte al eerder in hetzelfde res taurant ingebroken. In juli zou hij voor tweeduizend gulden aan rookartikelen hebben gestolen Vanwege de rijkelijk gevulde stra flijst van de Amersfoorter vond Miltenburg een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf onontkoombaar De rechtbank doet op 30 decem ber uitspraak. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangenbel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken ondertel.nr. 03420-94911. Elke dinsdag start onze nieuwe kabelkrant-puzzel met een vaste week-prijs plus elke keer een andere BONUS-prijs, beschikbaar gesteld door één van onze adverteerders. De Leusder Kabel Krant: ook de oplossing voor snel en doelmatig adverteren!

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1