Boeiend cabaret van Virus Max Milieu bezocht Leusden SB leusil en krant: Jongerenvereniging handhaaft niveau: Container voor schadelijke stoffen ingesteld leusder krant: Ruit verbrand Betere keukens hebben een beste naam: Miele. Huizenga Miele Elektronische Media Groep BDU EMGl Witte Kerst? Leusden DINSDAG 23 DECEMBER 1986 plaatselijk nieuws (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De kerstvieringen van jongerenvereniging Virus mogen zich in een grote belangstelling verheugen. Behalve de leden komen steeds meer belangstellenden de kerstviering bijwonen. Het wordt voor Virus zo langza merhand moeilijk om het hoge peil van de avond nog te verbeteren. Jongstleden zondag is de cabaretploeg van Virus er in ieder geval weer in geslaagd een boeiend pro gramma te brengen. Samensteller Wim Möhlmann heeft kans gezien ook dit jaar weer een aantrekkelijke combi natie van cabaretnummers te maken en deze weten aan te vullen met enkele eigen nummers. Voor het eerst kwamen er dit jaar ook Leusdense aangelegenheden aan bod tij dens de cabaretuitvoering. De kerstviering van jongeren vereniging Virus in De Til is vnjwel geheel een zaak voor de cabaretploeg die geheel uit leden van Virus bestaat. De taak van de voorzitter van de vereniging aan het begin van de avond blijft beperkt tot een kort welkomstwoord. ,,En dat dan nog alleen maar omdat men graag de video op scherp wil stellen, voordat het cabaret begint", aldus voorzitter John Oeben. Het cabaretprogramma van Vi rus begint steeds professione ler vormen aan te nemen. On danks de handicap van een kleine zaal, die in het geheel niet geschikt is voor een to neelavond, zien de mensen van Virus toch kans om iets erg goeds op de (geïmproviseerde) planken te zetten. Gerbrand, Gerda, Josien, Olga, Thea en Wim met Peter Vaar kamp achter de toetsen vroe gen zich zondagavond hardop af: Zou het goede kind wel ko men, nu hij het jaar zo lelijk vindt. Wat er zoal lelijk is in de wereld van vandaag werd in de loop van de avond wel duide lijk. Na de opening met kerstmis glitter werd door enkele men sen gefilosofeerd over 'ram pen', gevolgd door een lied over lelijke en mooie mensen. Hierna begon het cabaret ei genlijk voor de tweede maal met een zeer fraai gezongen lied over 'huisje-boompje- feestje'. LEUSDEN De Leusdense politiek kwam aan bod in de vorm van een pa rodie op enkele vrouwelijke raadsleden. Men had inspiratie gevonden in het feit dat de frac tievoorzitster van het CDA in de Leusdense raad, Evelien Blom, een kursus geeft met als onder werp 'Hoe zeg ik wat ik denk'. De cabaretiers stelden zich voor hoe de cursus zou verlo pen als Lilly van Amerom (WD) en Come Verduin (PvdA) aan de cursus zouden deelnemen. Behalve humor had men hier en daar ook wat dieperhggende gedachten m het programma gestopt. Jongerenvereniging Virus zorgde voor een boeiend kerstcabaret. Verder werd er nog even stil gestaan bij de bibliotheek. ,,De bibliotheek moet commercië ler worden, een café bij de bieb zou een oplossing zijn", zo zou mevrouw Van Amerom ge zegd hebben volgens het caba ret. Evelien Blom zag wat in het idee, maar dan zou het café geen drank moeten serveren. ,,Een leescafé dus", zo conclu deerde het cabaret. Het Viruscabaret keek niet al leen schuin tegen plaatselijke en binnenlandse toestanden aan. Af en toe wipte men als het ware even over de landsgren zen. Ronduit aangnjpend was het laatste nummer voor de pauze, waarin aandacht werd gevraagd voor de problema tiek in zuidelijk Afrika. Na de pauze werd de lijn doorgezet met aandacht voor de buiten landers die zich een weg zoe ken in de Nederlandse samen leving. BOEIEND Humor en af en toe een ern stige noot maakten het hele ca baret erg boeiend. Het ant woord op de vraag die Virus zich aan het begin van de avond gesteld had kwam pas aan het slot van de avond, dat overigens op zich verrassend was. Nadat iedereen dacht dat het cabaret ten einde was kwam de groep nog eens terug met een slotlied, waann duide lijk werd dat er nog wel dege lijk een toekomstverwachting is voor de kinderen van nu. Dat de hele presentatie van het cabaret aoed tr»t ?iin r«=cht kwam was mede te danken aan de fraaie lichteffecten die men van tijd tot tijd wist te bereiken. De decors, in de vorm van spe ciaal vervaardigde dia's, vorm den een smaakvolle achter grond van hetgeen werd gebo den. Voor de jongerenvereniging Virus is het nog te vroeg om het jaar definitief af te sluiten. Voor tweede kerstdag staat er een voetbaltoernooi in sporthal De Meent op het programma. Ver volgens treft men elkaar dan weer op 1 januari om 21.00 uur in jongerencentrum De Til. Bij die gelegenheid zal er ook wel gesproken worden over de prestatieloop die Virus voor 18 januari op het programma heeft staan. (Van een onzer medewerk sters) LEUSDEN - We hebben in Leusden even op hem moe ten wachten, maar afgelo pen zaterdag kwam hij dan toch, Max Milieu. Max Mi lieu is een gezamenlijk pro- (advertentie) MIELE Keukencentrum Zeist Montiubanstmt 241 Tel 03404-15750 i'. 1iolo Keukéfiis ject van een aantal provin cies, waaronder ook de pro vincie Utrecht. De bedoe ling van de aktie is de bur gerij attent te maken op het feit dat schadelijke stoffen niet thuishoren bij het 'ge wone afval'. Voor dat doel staat al sinds enige tijd op de Leusdense ge- meentewerf aan de Hamers- veldseweg een container, waar de ingezetenen met hun milieu onvriendelijk afval als verf- recten, batterijen, accu's, foto- chemicaliën, bijtende en an dere gemene stoffen, terecht kunnen. Door de publiciteit rond de aktie en een rondgang van Max Milieu door de ge meente hoopt men dat de bur gers deze mogelijkheid dan ook niet langer onbenut zullen laten. In een loods van de gemeente- werf gaf wethouder Fons Um- mels zaterdagmorgen het start sein voor de aktie in Leusden. De wethouder zei in een korte toespraak - daarbij geflankeerd door de enige echte Max Mi lieu - blij te zijn dat ook in Leus den deze aktie wordt gevoerd, waaraan ook door de meeste andere Utrechtse gemeenten positief en aktief is meege werkt. MILIEUBELEID Wat het Leusdense milieu-be- leid betreft meent de heer Um- mels, ,,dat we op de goede weg zijn" Hij noemde in dat verband het gescheiden opha len van glas en papier, de akti- viteiten van de milieu-boer, die de gemeente van harte onder steunt, en de compostvaten-ac- tie. Ook is de gemeente bezig met een eigen composteer- proef. Het resultaat hiervan", zo zei de wethouden, ,,valt nog te gen omdat één en ander in praktijk moeilijker is dan men had voorzien". ,,Het apart inzamelen van het zeer schadelijke chemisch af val, waar we beducht en voor zichtig mee om moeten gaan.is voor het milieu van wezenlijk belang". De symboliek van de 'Doos van Pandora' vond de wethouder in dit verband goed gekozen. Een grote kartonnen doos met dit opschrift was namelijk ter gele genheid van de aktie in de loods neergezet, gevuld met chemisch afval. De inhoud van de doos werd door de wet houder en Max gezamenlijk naar de container gebracht, daarbij ongehinderd door de ij zige neerslag", want, zo zei dev. wethouder, ,,wat we beginnen, dat maken we af'. Na een kop koffie op de ge- meentewerf vertrokken wet houder Ummels, Max Milieu en hun gevolg naar winkelcen trum de Hamershof waar vooral Max Milieu veel opzien baarde bij het winkelende publiek en dan in het bijzonder bij de aan wezige kinderen. Er werden onder het publiek informatie mapjes uitgedeeld over het hoe en waarom van het apart houden van schadelijk afval, er om welke zaken het daarbij vooral gaat. Daaruit blijkt onder meer ook, dat de meeste men sen meer schadelijke stoffen bezitten en weggooien dan zij zelf wellicht weten. En mede daarom is het belangnjk dat j door middel van deze aktie daar op wordt geattendeerd Max Milieu, de doos van Pandorra en wethouder Ummels. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 66,80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Max Milieu was zichtbaar tevreden met zoveel belangstelling LEUSDEN - Bij drankenhan del Van de Hengel in winkel centrum De Biezenkamp is af gelopen weekeinde een spe ciale kunststof ruit verbrand. De schade bedraagt zo n f 600,-. De vernieling heeft plaatsgevon den tussen vrijdag 20.30 uur en za terdag 09.00 uur. Van dader(s) ont breekt elk spoor. Er werd verder mets ontvreemd: hoewel de ruit kapot was kon men de vitrine niet m. (advertentie) IBedrijf-Produkt-Dienstverlening- Informatie-eigentijdse communicatie, via professionele video-presentatie. Uw nieuwe media partner in de regio Postbus 67 3770 AB Barneveld Tel 03420-94292 ft. door Jan Versteegt Het afgelopen weekeinde gaf een enigszins guur weerbeeld te zien. In een noordwestelijke stroming werd koude maar ook on stabiele lucht aangevoerd. Er vielen veel buien, veelal in de vorm van re gen en hagel. In Achter veld tapte ik zondagoch tend 18.5 mm regen af. In de loop van zondag trok een koufront vanuit het noordoosten over ons ge bied. Hieruit viel eerst re gen maar deze ging vrij snel over in natte sneeuw. Dit front vormde de voor ste begrenzing van kou dere lucht, die vanuit Noord-Duitsland en Dene marken ons land bereikte. De temperatuur liep terug tot aan het vriespunt. De verwachtingen voor de lange termijn hebben de laatste dagen nogal wat problemen opgeleverd. Je zou zeggen dat de model len nuy ..«i moeten wen nen aan een nieuwe (kou dere) situatie. Vrijdag was iedereen het er over eens: Er zou een witte erst ko men. Zaterdag werd deze verwachting weer du bieus. Nu kijkend vanuit mijn weerkamer, zie ik een witte wereld. De eerste sneeuw van de winter 1986/87 is een feit. Het weer voor de komende dagen lijkt een kwakkelsi tuatie op te leveren. Wij blijven in een noord tot noordwestcirculatie met kans op sneeuwbuien. Het blijft voorlopig aan de koude kant met in de nacht lichte en waar het op- klaard matig vorst. En dan natuurlijk de grote vraag: „Krijgen we een witte kerst?" In denk dat die kans er is volgens de laatste gegevens zou het koude winterweer aanhou den tot eerste kerstdag. Dan kan een depressie met daarachter zachtere lucht het landschap mogelijk verder versieren. Er is dus kans dat er op eerste kerst dag neerslag gaat vallen en deze zal vermoedelijk als sneeuw beginnen. Dat beide dagen koud win terweer op zullen leveren lijkt twijfelachtig. Tijdens en na de kerst dus weer wat zachter weer. Een vorstperiode van wat lan gere duur met aanvoer van koude lucht uit Scandina vië zit er nog niet in. Afgelopen zaterdag het jaaroverzicht van de om roep Leusden zoals reeds eerder vermeld was hierin opgenomen een gesprek tussen John Bernard en mij over het weer in 1986 met name over het weer bij u in de omgeving. In heb daar helaas weinig van te ruggezien, u evenmin. Men vond het kennelijk noodzakelijk veel uit te knippen. Jammer, want er was best iets te melden. Zoals de koude februari; een Achtervelds neerslag record in augustus, de or kaan daarbij en nog veel meer. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 aar per etmaal. Inhond: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- P d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 aar per dag op kabel 4. Donderdag 25 december 10.00 uur Koffiedrinken m jonge rencentrum De Til aan de Hamers- veldseweg. 19.30 uur: Kerst-inn in jongeren centrum De Til aan de Hamersveld- seweg. Vrijdag 26 december 14.00 uur: Disco in jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse- weg. 14.30 uur Jam session in De Geut aan de Zwarteweg. 20.30 uur: Avond voor alleen staanden in De Mof met Calledo- ruan Combo. Zaterdag 27 december 20.00 uur: Disco in jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse- weg. 20.00 uur: After Christmas Even ing m de Zooz aan de Hamersveld- seweg 100. 21.00 uur: Optreden van de band Eucalypta in De Geut aan de Zwar teweg. Zondag 28 december 12.00 uur: Wandeling van de KPO en ABTB. Start vanaf jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse- weg 14.00 uur: Disco in De Til aan de Hamersveldseweg. Maandag 29 december 14.00 uur: Kindercarrousel m het Jeugdhonk aan de Hamersveldse weg. 20.00 uur: Bingo m jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse weg. Dinsdag 30 december 14.00 uur: Kindercarrousel in De Til aan de Hamersveldseweg. 19.30 uur Soosavond in De Til aan de Hamersveldseweg. Woensdag 31 december 14.00 uur: Kindercarrousel in Blij- hof aan de Lisidunalaan 2. 00.15 uur. Nieuwjaarsnacht-ont moeting in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3