Sportjaar 1986 in vogelvlucht: Elfstedentocht trekpleister voor Leusdenaren, Antilopen promoveerde naar overgangsklasse leusder kranl DINSDAG 30 DECEMBER 1986 13 motie naar de tweede Klasse bewerkte. Biljarter Ralf Wijnen van BV '75 werd winnaar van het districts Paastoernooi dat door BV '75 zelf georganiseerd werd. Ook de fietsen van de wielren ners werden langzaam weer uit het vet gehaald. Gijs Ouds hoorn, de laagvliegende schoenmaker, schreef bij de Recreanten twee koersen op zijn naam in Soest en Amers foort. Tezelfdertijd ging de vol- leybaljeugd van LEOS op be zoek in Duitsland, waar in Rülz- heim een paaskamp bezocht werd. Ronald de Haas en Rom- bout Groenman werden de beste nieuwelingen op het cours van de Nimmerdor Rui ters hielden enkele leden de plaatselijke eer hoog. De da mes Eikelboom en Steenbeek in de B-dressuur, Van Andel in de M-dressuur, Kempkes in het Z-springen en Van de Burg bij de pony's bleken niet te klop pen. Terwijl de herenhockeyers zich moeizaam naar de titel sleepten, werd Leusden in het algemeen en MHCL in het bij zonder opgeschrikt door weer een brand. De accomodatie van de hockeyvereniging word grotendeels verwoest. vervolg op pagina 14 hrgemeester Rademaker schiet de deelnemers aan de 15e Virnsloop weg. De korfballers van Antilopen zorgden voor één van de absolute hoogtepunten van het afgelopen sportjaar door in de zaal de Overgangsklasse, het op één na hoogste niveau, te bereiken. 0£ ;s i'/ p 1 1 De heren van LEOS leken zich, na een bliksemstart in de competi tie, rechtstreeks te gaan mengen in de strijd om de titel in de tweede klasse. Nieuwkomerstoernooi van het Squash Rackets Genootschap, terwijl de voetbalcompetitie zijn ontknoping naderde. Voor Leusden en Achterveld zou er geen hoofdrol weggelegd zijn, zoveel was al wel duidelijk. Hoewel, Achterveld 6, met een gemiddelde leeftijd van 44 jaar (met de 60-jarige Jan van de Heuvel in hun midden), be stond het nog om een titel in de wacht te slepen. Erwin Pieters kreeg een aardig cadeautje. In zijn afscheidsjaar als actief competitiebadminton ner verorverde hij bij de club kampioenschappen van BCL maar liefst drie titels. Zijn club zag hem dan ook node vertrek ken, Harry Vossebeld werd snelschaakkampioen bij SVL en die club deed nog meer van zich spreken toen bleek dat het eerste tiental naar de hoogste klasse van de Onderbond, de Promotieklasse, promoveerde. Op het jaarlijkse Knngcon- Zonder overigens de pre tentie te willen hebben volledig te zijn geweest, daarvoor draagt de greep die we gedaan hebben een te willekeurig karakter, hopen we met dit overzicht in woord en beeld, aller eerst de hoogtepunten van het Sportjaar 1986 nog één maal in herinnering te roe pen, alvorens de prestaties respectievelijk in stoffige archieven, dan wel opge poetst en als dierbare her inneringen gekoesterd in eregalerijen zullen wor den bijgezet. Maar daarnaast wil dit overzicht ook een soort hommage zijn aan al die Leusdenaren en niet-Leus- denaren die, alleen of in teamverband, als presta tiesporter of als recreant, als topscporter of als spor- ter-in-de-marge, op Divi sie-, Afdelings-, Districts- of Kringniveau, als be stuurder of als kaderlid, op de voorgrond of achter de schermen, het gezicht van Sportief Leusden het afge lopen jaar bepaald heb ben. Een hommage die voor al die mensen ook een stimulans wil zijn om van '87 minstens zo'n succes vol jaar te maken als 1986 in vele opzichten was. En tevens willen we dit over zicht vergezeld laten gaan van onze beste wensen voor het komende sport jaar, zodat wij velen van u, vooral gezond, ook in 1987 (weer) in de kolom men van onze sportpagi na's mogen verwelkomen. Een Sportief Nieuwjaar. De Sportredactie. (door Daan Bleuel) LEUSDEN - Het is bijna Oudjaar en het past in deze ietwat melancholieke en tot introspectie dwingende periode, zich over te geven aan de neiging om de af gelopen maanden in bezinning nog eens de revue te laten passeren. De Sportredactie van de Leusder Krant wil, zoals elke redactie van zichzelf respecte rende periodieken, hierin niet achterblijven. Goede tradities zijn er per slot om in ere gehouden te wor den, nietwaar? Vandaar dat we op deze pagina's van dit toch al van terugblikken bolstaande dubbelnum mer het Leusder Sportjaar 1986 nog eens in vogel vlucht het geestesoog willen laten passeren. persoonlijk op bezoek om de nieuwe manege aan de Kerk- weg te openen. SVL organi seerde een succesvol School- schaakkampioenschap, waar aan een kleine vijftig deelne mers meededen. Korfbaltrainer Kees van Buren werd verkozen tot Sporter van de Maand, ter wijl het tweede van TTCL p"o- kwam Jos Hofman op de 10.000 meter als winnaar uit de bus, terwijl de 'Virusthlon', die dit jaar voor het eerst op het pro gramma stond, (10 kilometer lo pen en 45 kilometer fietsen), een prooi werd voor de Amers- foortse triatleet Johnnie John son. In de Leusder Krant van 16 ja nuari werd het project Sport Overdag aan een nader onder zoek onderworpen. Een veld onderzoek leerde dat de me ningen over het welslagen daarvan, nadat de gemeente haar handen van Sport Overdag terugtrok, verdeeld waren. De zwemmers van de Haaien waren in januari succesvol in de landelijke jeugdcompetitie. De prestaties van de zwemmers waren voor de Leusder Krant en Pim Berghuizen aanleiding om jeugdzwemmer Jan-Willem van Dijk te benoemen tot Spor ter van de Maand. Wouter van Dijk werd,in de sportzaal van TTCL, jeugdkam pioen tafeltennis van Leusden, terwijl de Gereformeerde Ba sisschool beslag legde op de eerste plaats op het Antilopen schoolkorfbaltoernooi. Maar ondertussen kwamen ook de competities weer op gang. Bui ten werd er gevoetbald en de zondagafdeling van Roda '46 zag in de winterkou geen kans om Voorwaarts de baas te blij ven. De Leusdenaren gingen met 1-2 onderuit. Achterveld verging het beter in die dagen. In Laren bleef men in een spec taculair treffen met 3-4 aan de winnende hand. Maar ook in de zaal werd er weer volop gestreden. De korf ballers van Antilopen onder streepten hun titelaspiraties bij voorbeeld via overwinningen op DKV en Thornax. Hetzelfde gold voor de handbalsters van LHV. Via een 6-16 zege bij Olympia kwam de titel binnen handbereik. Op de valreep kwam bij de ta feltennissers de jeugdige Er- win de Boer als clubkampioen bovendrijven. Hoogendijk, Albert Dragt, Ali Veenstra, Peter van Leeuwen, Gerard Groenendijk, Nico Ste- kete, P. van der Pligt, Ruud Adema, Frans Mosterdman, Perry Wendel, Theo Verkley, H. v.d. Berkmortel, Jaap Zwart- hoed, Johan Kolthof, G. de Ja ger, Martin Jacobs, Arnold Voogt, Frank Grooters, Gerard Vos, Han Hengeveld, R. Pos- tema, Fred de Boer, Wouter de Kruyff, H. Prophitius, G. Haver kamp, Gijs Oudshoorn, Ab Pot, Henk van Toornen, Thorn van Ruitenbeek, G. Kester, B. Prins, P. van der Velde, C. Kooymans en Van Haselen. MAART De Jaro van Rootselaartrofee werd ditmaal uitgereikt aan Diana Zoetemulder. JANUARI Het nieuwe sportjaar werd traditioneel inge luid op de receptie van de Sportstichting, die dit jaar in de kantine van korfbalvereniging Antilopen gehouden werd. Op die receptie werd Diana Zoetmulder uitgeroepen tot Sport vrouw van het jaar, on dermeer omdat zij als enige vrouw zitting heeft in het Hoofdbe stuur van de Konink lijke Nederlandse Schuttersassociatie (KNSA). Zij nam de Jaro van Rootselaartrofee over van Fred Gressie, die bij een vorige gele genheid de eer tebeurt gevallen was. Een belangrijk evenement in de eerste maand van het jaar is de traditionele 'Virus'-loop, die dit jaar voor de vijftiende maal georganiseerd werd. Het derde lustrum betekende te- /ens een kentering in positieve un op financieel gebied. Maar Dok sportief was het een ge daagde gebeurtenis. Uit een ecordaantal deelnemers Een historische plaat: de bedwingers van de Elfstedentocht uit Leusden bijna voltallig vereeuwigd op het ijs van Zwanen- De zwemgroep van Hanneke de Ruiter dreigt kopje onder te gaan. De zaalcompetities naderden hun einde. Antilopen stelde de titel zo goed als veilig door een 5-13 overwinning op Revival, Maaike Geutjes en Manska Bunnik van gymnastiekver eniging Impala zetten een uis tekende prestatie neer en wer den uitgezonden naar de RSG- kampioenschappen in de derde klasse. Het eerste damessquashteam, bestaande uit Josette Schat, Bianca Jonker, Valery Welsh, Artha de Beaufort en de reser ves Els Boelhouwer en Ineke Stevens, werd kampioen in het voorjaarscompetitie. Een goed voorbeeld doet goed volgen, moet het eerste van Antilopen gedacht hebben, want via een gedenkwaardige zege in eigen huis op DKV (14-9), bewerkten de Leusdenaren, na vier jaar in de eerste klasse op het vinken touw gezeten te hebben, pro motie naar de Landelijke com petitie. Het kampioenschap en de promotie naar de Over gangsklasse werd breed uitge meten in de kolommen van onze krant en in de marge wordt ook nog melding ge maakt van het feit dat twee An- tilopendames, te weten de ge zusters Margret en Jolanda Ver steeg, waren uitgenodigd om de nationale eer in het Neder landse studententeam hoog te houden. Met Margret Qolanda was geblesseerd) zegevierde het Nederlandse team met 16- 10 over België. Bij de hockeyers viel ook een kampioenschap te vieren. De dames van de plaatselijke MHCL veroverden de zaaltitel, waarna de veldcompetitie her vat werd. De heren bleven via Biljarten was één van de belangrijkste pijlers waarop Sport Over dag rustte. Onder leiding van trainer Joop Douma promoveerden de dames van LHV naar de tweede klasse in de zaal. De lente begon goed voor Rui- tervereniging Nimmerdor. Bur gemeester Rademaker kwam FEBRUARI En toen begon het zachtjes te sneeuwen en te vriezen... Maar eerst deed het Jeu de Boulestn- plet Bauke Bokhorst, Thieu Stie- nen en Rudolf de Groot van zich spreken. De Leusdenaren konden in Nieuwegein gehul digd worden als winnaars van het grote Gulden Circletoer- nooi, Antilopen ging onverdro ten voort op het winnende pad, ditmaal ten koste van de Vin ken, terwijl de eerste promo vendus van het seizoen bekend werd. De reserves van BCL, de badmintonners, bewerkten promotie naar de eerste klasse, waarin ook het eerste al uit kwam. Smash '79 werd het slachtoffer van de dadendrang van de Leusdenaren. Aan het voetbal front vielen de eerste slachtof fers. Zaterdagtrainer Eltjo Ka- penga ruimde het veld en in zijn plaats kwam Wim van der Linden de Roda-gelederen ver sterken. Aat Daale inter- vieuwde namens de Stad Amersfoort en de Leusder Krant twee beloften op wielren- gebied. De Leusdenaren Ralph Greupink en Angelique Jekel toonden zich tallentvolle en am bitieuze pedaleurs, waar we in Leusden vermoedelijk nog wel van zullen horen. En het bleef maar sneeuwen en vriezen... In ieder geval was het ijs op de baan van Zwanenburg in het weekend van de vijf tiende februari al sterk genoeg om er schaatswedstrijden op te houden. In de categorie 14 en 15-jarigen veroverde Elisabeth van Haselen de Zwanenburg trofee, terwijl m diezelfde cate gorie Mark Miedema de Wil lem Renkersbokaal mee naar huis nam. De echte liefhebbers begonnen op dat moment ech ter al de waterige blik in de ogen te krijgen, die de eerste symptomen van Elfsteden- koorts zouden blijken te zijn.. Antilopen effende met de be langrijke overwinning op con current Thor het pad naar de Overgangsklasse, terwijl de eerste zaalkampioenen binnen begonnen te druppelen. Zo viel de meisjesaspirantenploeg van de Leusder Handbalvereniging de eer te beurt te mogen pro moveren naar een hogere klasse. En toen werd het 26 februan.. Lang verwacht en daar was 'ie dan! De beroemdste ingenieur van Nederland, Jan Sipkema, loste in het holst van de nacht het startschot van de Enige Echte Nederlandse Elfsteden tocht. Aan de start van de Tocht der Tochten meldde zich ook een omvangrijk contigent Leus denaren, die de plaatselijke eer hoog hielden. En omdat het nog maar helemaal de vraag is óf en wanneer er ooit nog een Elfstedentocht komt, hier nog éénmaal de namen van de hel den en heldinnen van de Bon- kevaart en Bartlehiem: B. Ren- kema, De Graaf, René Berg, Mario Boersen, Roelof Mulder, E. Van Ginkel, G. Speksnijder, Hendrik Hendrikse, Ben van Genk, Ab Hoogland, Tineke een 3-1 zege over Kromhouters in de race voor het kampioen schap. Aan de Sportieve Recreatie van Fred Gressie op de zaterdag morgen kwam met de uitrei king van de oorkondes na vijf jaar een eind. Op de bestuur derenavond, die in tegenstel ling tot het jaar daarvoor weer doorgang vond en een succes werd, werd de wisselbeker veroverd door de delegatie van BCL. Bij LHV vielen ook kampioen schappen te bejubelen. De da mes werden met grote over macht titelhouder in de derde klasse en onderstreepten dit met een 12-0 overwinning op ASV'65. In die wedstrijd nam de ploeg ook afscheid van Nel Rijnders, die jarenlang het doel van de Leusdenaren verdedigd had. De heren redden het net met. Op het gedevalueerde en door afzeggingen uitgedunde BCL-toernooi bereikte het bad- mintontalent Evelyn Edwards vier finales.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 13