leustien krmit DINSDAG 30 DECEMBER 1986 14 Nog meer kampioenen: ook de dames van de MHCL sloten het zaalseizoen in het bezit van een titel Joop van der Willik werd onge slagen kampioen en promo veerde naar de tweede klasse. Achterveld werd in de strijd om de Afdelingsbeker uitein delijk gestuit door Zuiderzee vogels, maar niet nadat er in Le lystad een verlenging aan te pas was gekomen. Het voetbal elftal uit de polder bleef met 4-2 MEI Het voetbalseizoen liep ten einde. Na een zware competi tie eindigde de zondagafdeling van Roda, na een 0-2 zege op Rivierwijkers, op de vierde plaats. De zaterdagelf hand haafde zich ook in de subtop, ondanks schlemielig verlies op de slotdag van de competitie bij hekkesluiter FC Majella (2- 4), dat daarmee overigens het vege lijf niet meer kon redden. Achterveld eindigde in de mid denmoot en slaat de competitie ook verliezend af: 3-4 tegen BFC Mei en Leusden maakte zich op voor het traditionele LEOS- jeugdvoleybaltoernooi, waar bijvoorbeeld de nationale jeugdselecties acte de pre- cence zouden geven. Aan de vooravond van dit evenement liet de Leusder Krant LEOS- speelster en geselecteerde voor het nationale jeugdteam Lisette van der Ven aan het woord en ontlokte aan het vol leybaltalent onder andere de uitspraak dat ze vorlopig bij LEOS wil blijven spelen, maar daarna toch hogerop wil. Het toernooi blonk overigens uit in een perfecte organisatie en een vlekkeloos verloop, waar bij de winst bij de dames naar de Nationale selectie ging en bij de heren naar het Barne- veldse SSS. De hockeyheren promoveer den naar de landelijke Eerste klasse en dat was voor de Leus der Krant aanleiding de trainer in het zonnetje te zetten. De piepjonge Rob Weers werd Sporter van de Maand Op het veld bewerkten de heren van de Leusder Handbal Ver eniging datgene wat hen in de zaal niet lukte; de ploeg van Michael Noordam en Thijs Visser hielden de eer van Leusden hoog op de Nationale Kampioenschappen fietscrossen. Michael reikte daar zelfs tot de hoogste trede. Hans Böhm luisterde het jubileum van de Schaakvereniging op. Het badmintontalent van BCL, Evelyn Edwards, deed onder andere met 3 finaleplaatsen op het eigen toernooi van zich spreken in 1986. vervolg op pagina 15 De Haaien herrezen als een Phoenix uit de as van het afgebrande De zomer stond voor een belangrijk deel in het teken van de Open Tennistoernooien. Hier de Bavoort. finalisten van het Lockhorst-toemooi bijeen. De herenhockeyers van MHCL promoveerden naar de landelijke eerste klasse en spraken daar in de eerste helft van de competitie ook een hartig woordje mee. De finalisten van de biljartdistnctsfinale 5e klasse Libre gebroederlijk bijeen. Chantal van Dierendonck en Bob van der Broek verzorgden aan de vooravond van het Open Tennistoernooi van LTV Leusden een demonstratie rolstoeltennis. de hele week onaantastbaar als een vorst over het peloton ge regeerd had, gepasseerd door Niels van der Steen uit Hoog land, waarmee de ontknoping van de Tour nog een regionaal tintje kreeg. Erwin Kaiser zege vierde bij de 12-jarigen en Mi chel van der Voort volgde zijn voorbeeld in de categorie 13-ja- rigen. Dat talent in de Tour de Junior de kans krijgt om te rijpen, be wees ex-Tourwinnaar Erik Dek ker in de Ronde van Achter veld. In de categorie Nieuwe lingen ging de winst zijn neus maar ternauwernood voorbij. Bennie Gosink eiste de zege voor zich op, terwijl Peter van Leeuwen, net als in de Ronde van Leusden, opnieuw keihard toesloeg bij de Liefhebbers- /Veteranen. Juli was ook de maand waarin Achterveld een heuse Euro pees kampioen mocht huldi gen. De 13-jarige ruiter Simone Meulman wipte in een bloed stollende finale tijdens een springconcours net iets sneller over de hindernissen dan de concurrentie, waarna ze samen met haar paard Daisy Brown en trainer Peter Diks door de Leus der Krant in het zonnetje werd gezet. AUGUSTUS Augustus, Leusen bereidde zich langzaam maar zeker voor op het nieuwe seizoen. De wedstrijdkalender maakte mel ding van de eerste oefenduels. De Batavustoertocht, één van de hoogtepunten van de maand september, werd ook dit jaar weer een groot succes. in de race, en voor Jan Drost en zijn mannen was het seizoen definitief het einde. Wielrenner Gijs Oudshoorn deed opnieuw van zich spre ken toen hij de Districtskam pioenschappen van Midden Nederland bij de Recreanten op zijn naam schreef. Antilopen stelde het Promotieklasser- schap op het veld veilig, door met 8-11 van ROG te winnen. Costa Snip en Maaike Geutjes werden verenigingskampioen bij gymnastiekverenigig Im pala en ook bij de tennissers begonnen de titels binnen te stromen. Lochkhorst 2 werd kampioen, net als het eerste van Leusden en het herenteam van de Eemelaar De Bongerd ging strijken met de eer op het scholentoernooi van tafeltennis vereniging TTCL. JUNI Juni, ook voor de sportredactie begon na het aflopen van de re guliere competities zo langza merhand de komkommertijd. De tijd die vooral gekenmerkt word door toernooien en 'rand- nieuws' Toch viel er in Leus den ook in deze maand nog ge noeg te beleven op sportief ge bied. Zo werd Jos Agterberg een verrassende winnaar ge noemd van de B-groep op het snelschaaktoernooi van SVL. En wat te denken van het re cordaantal deelnemers dat de organisatie van de Avondvier daagse op de been wist te brengen? Maar liefst 800 men sen bestegen hun stalen ros om de omgeving van Leusden fiet send te verkennen. Op het Schoolzwemtoernooi werd de Dick van Opsteltentrofee door de Gereformeerde Basisschool in de wacht gesleept. Aan de vooravond van de 10e Wielerronde van Leusden voelde deze krant jubilaris Ed Smit, voor de tiende maal pre sent, aan de tand. Voor hem mochten de mussen van het dak vallen bij een temperatuur van 35 graden. Helaas beschik ten de weergoden anders. De kop in de krant 'Regen spelbre ker bij Ronde van Leusden' sprak boekdelen. Ed Smit viel dan ook uit en bij de Amateurs ging de eer naar Frans Berrens, terwijl regenrijder en Achter- velder Paul Ossendrijver in de rijen van de Liefhebbers/Vete ranen de plaatselijke eer hoog hield door als derde te ein digen. De gans-bokaal, een kleinnood ter beschikking gesteld voor de beste Roda-ploeg, werd door de zaterdagelf veroverd, via een royale 5-2 overwinning op de mannen van Meindert Vlugt. Na de competities vond de Sportvereniging Achterveld ruimschoots de tijd om het veertigjarige jubileum te vieren. Er zouden er in de rest van het jaar nog enkele volgen. Maar de zomertijd was toch Haaien-zwemtrainer Jules Baars boekte met zijn pupillen de no dige successen. JULI Het toernooi van LTV Leusden verliep verder 'vlekkeloos', zoals dat mocht blijken uit de kop boven het verslag daarvan. Bij Lockhorst werden Mark van Dijk en Birgitte Schoemaker jeugdclubkampioen, waarna Leusden, maar vooral Achter veld zich begon op te maken voor het zomerwielrenspekta- kel, dat bekend staat als de Tour de Junior. Als een nieuwtje presenteerde de organisatie dit jaar een tijdrit bergop, een fenomeen dat erg bleek aan te slaan. Toch diende Johan Ossendrijver na afloop van de Tour met maatregelen te komen om de tanende belang stelling voor het fenomeen 'jeugdkampen' te doen herle ven. In een interview maakte de Tourbaas uit Achterveld be kend dat volgend jaar, wanneer de Tour zijn dertigste editie be leven zal, ook Nieuwelingen (15- en 16-jarigen) aan de start zullen mogen komen. Dat biedt dan in ieder geval aan Haarlem mer Patrick de Boer de gele genheid om revanche te halen voor de wel zeer ongelukkige manier waarop hem dit jaar de overwinning door de neus ge boord werd. Door een lekke band in het afsluitende crite rium werd de Haarlemmer, die vooral de tijd van de 'Open ten nistoernooien'. De 'LTV Leus den' beet de spits af met het Regenboogtoernooi, dat werd ingeleid met een demonstratie rolstoeltennis van Chantal van Dierendonck en Bob van de Broek.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 14