Met de beste wensen Nieuwjaars- instuif bij ponyclub vervolg van pagina 14 )ndertussen bleek gezellig- leid troef op het achtste open emelaar tennistoernooi, en anceerde sportieve duizend- oot Fred Gressie een nieuwe ursus Gezond Joggen, daar nlde Gressie Leusden voor rarm laten lopen. )e handballers van LHV wer- !en aan de vooravond van het ieuwe seizoen onaangenaam errast met een nieuwe toplaag p het verharde buitenveld. )ie bleek een mislukking, ïaar ondanks de commotie die ntstond kwam alles nog net op jd weer perfect in orde. >e Leusder Biljartwereld gaf ich ondertussen over aan de oorronden van het Leusder iljarttoernooi. waaruit de laatselijke titelhouders naar oren moesten komen. E. Hof- tan zou met de eer gaan strij ken, terwijl zijn verenigig, BV'75, de clubtitel veroverde. De Leusder Krant kende een primeur. Het nieuwe seizoen werd ingeluid met een speciale Sportkrant. Zo maar wat nieuws daaruit; Fokko van Leyenhorst keerde bij Roda terug op het oude nest en de waterpolohe- ren van de Haaien moesten noodgedwongen hun eerste team uit de competitie terug trekken. Terwijl de voetballers hun schoenen met wisselend suc ces uit de kast haalden, ver overde André van Nieuwenhui- zen de Eemland schaaktitel. SEPTEMBER De competitie's begonnen weer op volle toeren te draaien. De heren hockeyers konden hun debuut in de eer ste klasse met met een over- winninge bekrachtigen en gin gen met 0-1 onderuit tegen Hengelo. De dames waren al even weinig succesvol en ver loren in Brabant van De Dom mel: 2-0. De korfballers konden ook niet echt overtuigen en bleven tegen nieuweling in de Promotieklasse Thor 8-8 ste ken Leusdenaar Ali Veenstra ver overde op de Amersfoortse Radbout mirtitnathlon de titel bij de dames en Maarten Kor ting werd Nederlands Kam pioen bij schutterskampioen- schappen. Tezelfdertijd bleek regen de grote spelbreker bij de laatste grote open tennis toernooi in Leusden. Desalniet temin kon ten koste van de no dige improvisatie voorkomen worden dat het Lockhorsttoer- nooi volledig m het water viel. Een omvangrijke delegatie van de Ren- en Toerclub Leusden begaf zich, ook onder twijfel achtige weersomstandighe den, op weg voor een 'mon- stertocht' van 330 kilometer. Simone Meulman, hier op de foto met trainer Peter Diks en haar pony Daisy Brown, zorgde voor internationaal succes door Europees Kampioen te worden. De voetbalderby tussen Roda en Achterveld eindigde, na een spectaculair duel, in een 3-1 overwin ning voor de Leusdenaren. )e zaterdagelf van Roda'46 bereikte onder leiding van de nieuwe trainer Wim van der Linden ingeslagen de winterstop in de hoofdklasse. regen was de grote spelbreker tijdens de Ronde van Leusden. De sportredaktie van de Leusder Krant wenst. - Sportief Leusden een voor spoedig 1987. - De Sportvereniging Achter veld een pnma opvolger voor de felbegeerde Jan Drost, die in Hooglanderveen opnieuw een club naar zijn hart kreeg. - Badmintonclub Leusden met de aanstormende jeugd een gouden toekomst zowel op districts- als landelijk niveau. - Prolongatie van het tweede klasserschap voor BV O '79. - Betere tijden voor basketbal club Green Giants, vooral ob jectieve correspondenten, die naast de verrichtingen van de heren ook het damesteam on der de aandacht brengen. - Biljart Vereniging BV '75 veel succes op het groene laken. - Een geslaagd lustrum voor Binnensport Verenigmg Leus den. - De bowlers van de plaalse- hjke Bowlingbond net zoveel spelvreugde als de dames en heren van het huisvrouwen huis mannen-bowling. - Voor Fiets Cross Vereniging de Heuvelcrossers dat de veel belovende plannen eindehjk eens bewaarheid zullen wor den - Golfclub de Hoge JOeij veel „holes in one". - Gymnastiekvereniging Im pala een evenwichtig jaar. - Veel titels voor de aspiratie volle Leusder Handbal Vereni gmg. - De heren van hockeyclub Leusden een glansnjk emde van een perfecte competitie start en dames veel sterkte w de strijd om prolongatie. - Jeu de Boulesclub De Hak- horst een fijn jaar. - Korfbalclub Antilopen vooral organisatorisch veel sterkte na het succes van de laatste jaren - Postduivenclub Leusden een behouden vlucht. - voor Nieuw Hagenauwe een emde aan alle problemen - Nimmerdor veel rijplezier in hun nieuwe onderkomen. - Een vorstperiode voor IJs club Zwanenburg - Schaak Vereniging Leusden een rustig jaar op alle fronten in de catacomben van het ge meentehuis. - Vooral de Schietvereniging Leusden veel geduld toe. - Squashclub een „muurvast" 1987. - Dat de Tafeltennisclub Leus den niet zelf het heen en weer krijgt. - De Leusdense tennisclubs een mooie zomer. - Weinig lekke banden voor Tnm- en Toerclub Leusden. - De Roda-zondag veel succes in de stnjd om hj/sbehoud. - Dat de zaterdag-elf eindehjk de felbegeerde overstap naar de KNVB zal maken en ook een doeltreffend bekeravontuur, wat voor Roda '46 een lang ge koesterde wens zal inlossen. - Volleybalclub Leos veel zelf verzekerdheid om het o zo fraaie beleidsplan gestalte te geven. - Een nieuw zwembad voor zwem- en poloclub de Haaien, waarm ook een herenpolo-ze- vental zijn draai zal vinden. - De sportstichting Leusden veel wijsheid toe in het tijd perk van privatisering en voor de clubs steeds zwaarder we gende lasten. Sportief Leusden het ga u in 1987 goed, zodat het ook bij ons wel los zal lopen. Succes, geluk en tot ziens. De sportredaktie Erwin Kaiser rechtsin de Tour de Junior ongenaakbaar bij de 12- jarigen. OKTOBER naar het meeste oostelijke puntje van ons land en terug. Start en aankmst was de kantine van Roda, dat in dezelfde maand het decor vormde voor de festiviteiten ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van de lokale FC. Nog een Nederlands kam pioen; Michael Noordam ver overde de titel bij het fietscros- sen. Zijn illustere collega Thijs Visser werd in het Brabantse overigens zesde Op 28 september werd de voet balliefhebber voor het eerst sinds lang weer vergast op een heuse derby. Roda zondag be sliste het duel met Achterveld, na een aantrekkelijke wed strijd, met 3-1 in eigen voor deel. De Haaienzwemmers ver- overdern 24 ereplaatsen en evenzoveel persoonlijke re cords bij de jeugdcompetitie en de hockeyers verheugden zich in een totaal vernieuwd on derkomen, dat feestelijk her opend werd. LEUSDEN - Ponyclub Nieuw Hagenauwe houdt op zondag 4 januari open huis voor le den, oud-leden en iedereen die geïnteresseerd is in de be huizing van pony's. Deze nieuwjaars-instuif begint om 14.00 uur en wordt gehouden in Manege Centrum aan de Asschatterweg 201. In de stallen kan men een ver scheidenheid aan pony's zien. Voor belangstellenden wordt uitleg ge geven over de verzorging van de beesten. De moedigen onder u kunnen op de rug van een paard ervaren hoe hoog men zit en hoe wiebelig. Eén zo'n rondje, onder begeleiding, kost één gulden. De opbrengst is bestemd voor de aan kleding van het clubhuis. ven zelfs zeven maal ongesla gen, en deze opvallende pres taties waren aanleiding om LEOS tot Sportclub van de Maand te promoveren. De hockeyheren deden de ma tige seizoenstart volledig ver geten en draaiden de hele tijd in de top mee. De derby tegen Amersfoort werd ook een over winning voor de Leusdernaren: 2-5, waarna het seizoen werd besloten met een 1-4 overwin ning op Hengelo. Reinier de Jong vestigde een uniek baanrecord tijdens het Bowlinguur. De Jong liet niet minder dan 244 punten note ren. In de kolommen van onze krant werd uitgebreid stilgestaan bij het veertigjarige jubileum van De basketballers van Green Giants konden dit seizoen in de tweede klasse Kring nog geen potten breken. de schaakvereniging, die de verjaardag met het betrekken van een eigen onderkomen mochten vieren. Ans Bensdorp en Rob Froon- hoff werden door Ren- en Toer club Leusden gehuldigd als ki lometervreters van het jaar. DECEMBER December en sportief Leusden was op weg naar ae winterstop. Het jubileumtoernooi van SVL werd opgeluisterd met de aan wezigheid van Hans Böhm en John van der Wiel, die een si multaan speelden. De handballers van LHV be reikten als eerste de win sterstop en deden dat als kop lopers in hun klassen. Kinderland werd schaakkam pioen van Leusden en en pas- De zaalcompetities stonden weer voor de deur en de Leus der Krant interviewde volley balster Gemma Moors, die de gelederen van LEOS was ko men versterken. Zij schatte haar ploeg als een potentiële titelkandidaat in en het voortva rende begin van de dames leek haar gelijk te gaan geven. De handballers besloten de veldcompetitie met een dub bele nederlaag, maar zij bleven kansrijk voor de titels in hun klassen. Fietscrosser Michael Noordam werd Sporter van de Maand en Zwollenaar Wim de Weerdt maakte indruk tijdens de Waterlooloop. B. Uneken zorgde voor een verrassing door in een schaaksimultaan de nationale topper John van der Wiel te verslaan. De damesvol- leybalsters van het Achter- veldse Avanti haalden in de in de eerste klasse de eerste winst binnen; met 3-0 werd het Barneveldse SSS 4 verslagen. Op het gedevalueerde Single- toernooi van BCL was de eerste plaats verrassend voor ve terane Tineke van Leeuwar den, die Evelyn Edwars voor bleef. Bij de heren was René Hodde de sterkste. NOVEMBER Ook de laatste veldsporters trokken naar de zaal. De korf ballers van Antilopen besloten het veldseizoen, zoals ze dat begonnen; met een gelijkspel tegen nieuwkomer Thor. In Harmeien kwamen de Leusde naren niet verder dan 4-4, waar mee de promotie naar de Over gangsklasse nog allerminst vei lig werd gesteld. Na vijf overwinningen op rij kwam er voor de dames van LEOS een eind aan de zege reeks. Tegen Abcoude ging de ploeg van Ad van Woensel on deruit. De heren van LEOS ble- De deelnemers aan de monstertocht naar het Overijsselse Latrup, vice versa, verenigd voor de start. 330 kilometer later zouden de leden van de Toer en Trimclub zichtbaar de sporen van het afzien dragen. sant werd het organiserende SVL gehuldigd als Sportclub van de Maand. In een achtergrond-verhaal evalueerde de Leusder Krant het reilen en zeilen van zwem en polovereniging De Haaien, een jaar na de brand in het Leusder zwembad. In verband met diezelfde brand dreigde de recreatieve zwemgroep van Hanneke de Ruiter een stille dood te sterven. In Achterveld werd bekend dat trainer Jan Drost het aan het eind van het seizoen voor ge zien houdt Hij kon zich verbe teren en gaat hoofdklasser Hooglanderveen onder zijn hoede nemen Op de algemene ledenverga dering van de LTV 'Lookhorst' besloten de leden tot nieuw bouw van het clubhuis en vlak voor de Kerst werd gymnaste Coosje Roetman provinciaal kampioene ritmische sport- gymnastiek in Vleuten, waar mee het Sportjaar 1986 ten einde kwam. De heren van LHV sleepten op het veld het kampioenschap uit het vuur.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 15