I leusder'laiH;" Nieuw zwembad Leusden in voorjaar 1988 open Stichting Kleinood en Kamer van Koophandel werken samen leusder krant TOYOTA LEUSDEN JokaaL Minder personeel nodig door uitgekiend ontwerp Snelle, kosteloze en praktische hulp voor kleine bedrijven: AUTO EEMHAVEN Hond doodgereden Dameskapsalon gaat niet meer open Met een Miele oven heeft U „Haute Cuisine" in huis. Huizenga Miele Wisselvallig en vrij zacht te# mkinclegemeeiie/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 30 DECEMBER 1986 LEUSDEN - In maart gaat de eerste paal de grond in voor het nieuwe zwembad. Op dezelfde plek waar het oude bad Bavoort stond, komt nu een zwembad dat is ontworpen volgens de laatste inzichten op het gebied van sport, recreatie, veiligheid, hygiëne en bedrijfsvoering. Er is de afgelopen maanden veel werk verzet: het ontwerp is klaar, er liggen bestek en tekeningen (2 kilo papier), de ge meenteraad heeft met de plannen en de begroting ingestemd, in januari wordt een aannemer gekozen. Nog enkele maanden en er wordt op de plek vein het inmiddels gesloopte bad gewerkt aan het nieuwe. In het voorjaar van 1988 zullen Leusdenaren weer in hun eigen bad kunnen zwemmen. Kort na de brand in het oude zwem bad is het bestuur van de Zwem badstichting, samen met het bureau DHV en de gemeente aan het werk gegaan om de eisen op te stellen waaraan het nieuwe bad zou moe ten voldoen. Op basis daarvan is het nieuwe bad ontworpen door ar chitectenbureau Koppert en Koenis uit IJsselstem. Dit bureau heeft in de loop der tijd al zo'n 50 zwembaden gebouwd. Architect Johann Koerus is ervan overtuigd, dat het meuwe Leusdense bad hét voorbeeld zal worden voor alle nieuwe zwemba den in Nederland. In één ruimte komen een 25- meterbad, een recreatiebad en een peuterbad. Verder een afzonderlijk opvangbad voor een grote glijbaan. Vanuit het recreatiebad kan men onder de brug door naar het ver warmd buitenbad zwemmen. Bin nen komen ook nog een buffet met een flink terras, zonnebanken en er is ruimte voor fitness en ontspan ning. GEBRUIK Architect Koems is bij het ont werp van het nieuwe bad uitgegaan van het gebruik dat zwemmers in de praktijk werkelijk van zwemba den maken. Daarbij is een gege ven, dat er twee soorten zwemmers zijn: recreatiezwemmers en zij die wat meer prestaties willen leveren. Wie zwemt om aan zijn conditie te werken, kan terecht in het 25- meterbad. Tijdens het trekken van de baantjes word je dan ruet voort durend de weg versperd door wie m het water vooral willen spelen. Deze recreatiezwemmers kunnen zich volop uitleven in het recreatie bad, dat als een soort extra ver warmde waterspeeltuin wordt in gericht. Bovendien komt er voor hen een ruim 50 meter lange glijbaan, in de vorm van een buis. Het bijzondere aan deze glijbaan is, dat hij eigenlijk buiten staat. Via een soort toren kun je hem echter van binnenuit berei ken. Hij eindigt ook binnen, in een apart opvar.gbad. Van het 25-meterbad kan de bo dem bewegen. Dat betekent, dat de diepte kan worden aangepast aan de gebruikers Voor leszwemmen, zwemmen van ouderen en dergelij ke is het een veilig idee, dat het bad vrij ondiep kan worden gemaakt. Een ander uitgangspunt bij het ontwerp was de wetenschap, dat buitenbaden gemiddeld maar 16 dagen per jaar optimaal worden gebruikt. Dat maakt dat ze altijd met een groot verlies worden geëxploi teerd. Er zijn al diverse gemeente die vanwege de kosten buitenba den hebben gesloten. BRUIKBAAR Verder denkt iedereen dat mooie zomers veel bezoekers naar de buitenbaden lokken. Dat blijkt echter niet uit de cijfers. Tijdens de mooie zomers is het aantal bezoe kers maar zo'n 10% hoger dan in slechte zomers. Dat is voor de architect, het bestuur van de Zwembadstichting en de ge meente Leusden de reden geweest om het grootste deel van de bouw som te besteden aan een goed en altijd bruikbaar binnenbad. Daarbij is er echter wel voor gezorgd, dat men met mooi weer naar buiten kan. Buiten komen nieuw ontwor pen lig- en speelweiden, een terras, de minigolf en bovendien een peuter- en een kleuterbad. Dit alles sluit direct aan bij het binnen gele gen recreatiebad. Via twee ruime sluizen kan men gemakkelijk naar buiten, zodat men bij mooi weer toch eigenlijk het gevoel heeft m een buitenbad te zijn. De beide tekeningen geven dui delijk aan hoe het nieuwe sport- en recreatiebad er uit gaat zien. De eerste tekening toont het aanzicht vanaf de westkant (vanaf Den Treek dus). De grote glijbaan valt onmiddellijk op. Iets minder goed is te zien, dat de wanden groten deels uit glas bestaan. Daardoor zal het net lijken of men buiten staat. Alleen de temperatuur binnen is in de regel veel aangenamer. De tweede tekening toont een plattegrond van het nieuwe bad. Men ziet duidelijk op dat alle activi teiten zich in een ruimte afspelen. Vooral ouders die met kleine kin deren komen zullen het een opluch ting vinden, dat ze daardoor een goed overzicht hebben. Ook voor het personeel wordt dit nieuwe bad veel overzichtelijker dan het oude. Het spreekt vanzelf, dat daarmee de veiligheid en de effmciency worden verbeterd. Nieuw is ook de zogenaamde multifunction ruimte. De (voorlopi ge) naam toont al aan. dat hier aller lei activiteiten kunnen plaatsvmden die in het vorige bad onmogelijk waren. Voorlopig wordt in ieder geval gedacht aan gebruik voor jury-vergadenngen tijdens wed strijden, aan clubactiviteiten voor de zwem- en waterpoloclub De Haaien, vergaderingen, lesactivi teiten en aan ruimte voor fysiothe rapie en dergelijke. Maar het zal mogelijk zijn er nog meer te doen. PERSONEEL Door het uitgekiende ontwerp zal m het nieuwe bad wat minder per soneel nodig zijn dan in het oude. Dat komt de exploitatie zeer ten goed. Het samenstellen van een deskundig, gemotiveerd en gastvrij personeelsteam wordt één van de belangrijkste taken van de meuwe bedrijfsleider. Die meuwe be drijfsleider komt al per februan 1987 in dienst van de Zwembad stichting. Tot het bad klaar is zal hij zich in de eerste plaats bezighouden met het uitwerken van een goed be drijfsplan (onder andere admini stratie, horeca, roosters) en met het ontwikkelen van het promotiebe leid van het nieuwe bad. Daar hoort dein bij het kennismaken met alle groepen van regelmatige gebrui kers van het zwembad, het doen van voorstellen over de abonne mentsprijzen, het voorbereiden van de samenwerking met de gemeen te en de scholen, enzovoorts. Tot het bad klaar is heeft hij nog heel wat aan voorbereidingen te doen. De gemeente heeft als voor waarde voor het nieuwe bad ge steld, dat het exploitatietekort ze ker niet groter mag zijn dan van het oude bad. Daarnaast is als uit gangspunt genomen, dat ook de gebruikers van het nieuwe zwembad niet duurder uit mogen zijn. Die beide uitgangspunten gelden nog steeds. Hoewel nog niet precies bekend is hoe duur een kaartje en abonnement gaan worden, is het wel zeker dat de prijs in de buurt zal liggen van die van het oude bad. BEDRIJFSLEIDER Als nieuwe bedrijfsleider is Frans van de Konijnenburg aange trokken. Hij werd geselecteerd uit ruim 260 sollicitanten. Ondanks zijn leeftijd heeft hij zijn sporen m het zwemvak al verdiend. Van de Ko- rujnburg is 32 jaar en werkt nu als bedrijfsleider van dne sportaccom modaties van het Sportfondsenbad 1 in Delft. Het gaat daarbij om een groot buitenbad, een binnenbad en een instructiebad met gymnastiek zaal. Naast zijn werk ligt ook zijn hef- hebbenj m de zwemwereld. Hij is onder andere bondscoach van de Nederlandse schoonspringploeg. LEUSDEN - Ondernemers kunnen vanaf heden voor gratis advies en begeleiding terecht bij de consulenten van de Stichtig Kleinnood. De Stichting Kleinnood is een organi satie van ervaren consulenten, meestal met een jaren lange bedrijfservaring en/of specifieke deskundigheid. Na het startersprojekt van de Stichting Startende Onder nemers Amersfoort tezamen met het Job Creation-team is er nu een projekt voor de gevestigde ondernemer. De Kamer is ervan overtuigd dat aan deze vorm van advise ring behoefte bestaat. Immers, er komen wekelijks bij de Ka mers ondernemers met vragen over allerlei zaken. Veel van deze vragen kunnen door Ka mermedewerkers worden beantwoord. Wanneer echter de vragen en de problemen teveel tijd en/of specifieke deskundigheid ver eisen kan de Kamer hier niet op inspelen. Vaak is echter het Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan konlakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u kontakt opnemen mei onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 071441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. moment van inschakelen van professionele adviseurs nog niet aangebroken of is het geld daarvoor niet aanwezig Het is dan prettig wanneer de onder nemer begeleiding knjgt van een ervaren consulent Iemand die zijn sporen heeft verdiend en vaak zelf de problemen al eens meegemaakt. Tezamen met de ondernemer wordt dan het probleeem geanalyseerd. Dit probleem kan zowel op technisch, commercieel, orga nisatorisch, financieel, admini stratief, juridisch of fiscaal ter rein liggen. Daarna kan de on dernemer zelf de zaak oppak ken en op een verantwoorde wijze oplossen. De Stichting Kleinnood is een organisatie die is opgericht en wordt gesteund door grote be drijven. Deze zien duidelijk het belang van een gezond en goed functionerend midden-en kleinbedrijf in. Overigens; de grote bedrijven bemoeien zich op geen enkele manier met het werk van de Stichting Klein nood. Werkwijze Wanneer men problemen heeft of wanneer men een nieuwe strategie wil uitstippelen, uit breidingsplannen heeft of wil fuseren, is men van harte wel kom bij Kleinnood Men wordt verzocht van tevoren een af spraak te maken. Tijdens het gesprek wordt het probleem doorgesproken, waarna beke ken wordt welke consulent het probleem het beste kan helpen oplossen. Een bezoek aan het bedrijf is dan vaak de volgende stap. Indien noodzakelijk kun nen de consulenten een be roep doen op de experts van de grotere bedrijven die dit projekt steunen Voor een afspraak met de Ka mer van Koophandel kan men bellen met mevrouw F. van Zij- derveldt, tel 033-12964. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Op Oudejaars dag heeft Ineke van de Meent haar laatste klanten gehol pen. In het nieuwe jaar moe ten de dames die voor het ver zorgen van htm haar naar kapsalon Ineke gingen, een andere kapper zoeken. Ineke van de Meent dreef haar kapsalon in de tuinkamer van haar (advertentie) flp MIELE Keukencentrum Zeist MonuubansiriJi 241 Tel 01404-15750 er is geen betere worung Ardennen 1 m Leusden. Na de nodige ervanng te hebben op gedaan m andere kapsalons begon mevrouw Van de Meent in novem ber 1978 haar eigen bedrijfje. In de jaren erna bouwde mevrouw Van de Meent een grote klantenkring op De klandizie nam een dusda nige omvang dat Ineke het met meer alleen afkon en een part-time kracht moest inschakelen. Ineke van de Meent heeft tot sluiting van haar goed lopende kapsalon besloten omdat het haar allemaal te veel werd. Het combi neren van een goed bezochte kap salon en het dagelijks huishouden bleek niet langer mogelijk. Een po ging om de kapsalon aan een geïn teresseerde te verkopen is mislukt. Mevrouw van de Meent heeft der halve besloten om haar kapsalon definitief op te heffen. LEUSDEN - Inwoner L. uit Leusden deed zaterdag bij de politie aan gifte van het doodrijden van zijn hond. De man liet het dier uit, en had het even uit het oog verloren. Hij had wel een auto van een vlucht strook weg zien rijden, waar hij later het dier aantrof. Diezelfde avond meldde zich bij de Amersfoortse gemeentepolitie de automobilist. De schade wordt onderling geregeld. door Jan Versteegt Toen we de eerste kerst dag naar buiten keken moesten de ogen wel even uitgewreven worden. Sinds jaren sneeuwde het weer op een kerstdag. Ge lukkig kwam het dooifront pas 's ochtends door, an ders waren we met regen wakker geworden. Dat gebeurde wel in het westen. Daar viel de neer slag meteen in de vorm van regen. Geen witte kerst daar derhalve. En zo kunnen er in een klein landje grote weersver- schillen optreden. De depressieaanval slaagde en vandaar dat we nu weer in vrij zachte lucht terecht zijn geko men. De stroming is tot op grote hoogte west-noord westelijk. Deze is afkom stig van het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan (Labrador). Deze botst in zijn zuidwaartse verplaatsing op vrij warme lucht, die zich be weegt om een hogedruk- gordel nabij de Azoren. Het gevolg is een leven dige depressieactiviteit op de oceaan in de omgeving van IJsland. Vandaar glij den storingen als over een glijbaan richting West-Eu ropa. Dit weerbeeld is ook weggelegd voor de jaar wisseling. Deze zal naar alle waarschijnlijkheid ge woon verlopen en ook 'winderig'. Er zal van tijd tot tijd wat neerslag val len. Ook de eerste dagen van januari: hetzelfde weer: aanhoudend wissel vallig en tamelijk zacht voor de tijd van het jaar. In de tweede weekhelft in de volgende weersituatie geprogrammeerd: hoge druk 1030 hpa boven de Azoren. Het wordt iets minder koud in Scandina vië. Aandacht vraagt een hogedrukgebied 1030 hpa boven Noord-Finland en een boven Nova Zembla (erg ver weg dus). Dit laatstgenoemde hoog zou volgens computerbereke ningen moeten aanzwellen tot 1055 hpa! Als dit wordt gerealiseerd en er vindt uitbreiding plaats naar Scandinavië kan dit een tweede aanval van koning Winter betekenen. Zover is het echter nog niet. Voorlopig blijven de schaatsen nog even in het vet. He jaar 1986 zit er bijna op. Toch wel weer een opmer kelijk jaar. Een Siberische februari met Elfsteden tocht, een extreem koud voorjaar en tropische juni, een mooie droge zomer en een zacht najaar. Ik wens u een goede jaar wisseling en een goed weerjaar 1987 toe. Vandaag veel bewolking en er valt van tijd tot tijd wat regen of motregen. Er is veel wind en de tempe ratuur loopt flink op. Het blijft de eerstkomende dagen wisselvallig weer. Van tijd tot tijd valt er re gen. Jaarwisseling groen en winderig. Ook de eerste dagen van 1987 weinig verandering. De tempera tuur valt geleidelijk iets te rug. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- P-d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 30 december 19.00 uur Soosavond in De Til aan de Hamersveldseweg. Woensdag 31 december 14 00 uur: Kindercarrousel in Blij- hof aan de Lisidunalaan 2. 00.15 uur: Nieuwjaarsnacht-ont moeting in De Tü aan de Hamers veldseweg. Donderdag 1 januari 10.00 uur: Nieuwjaarsbijeen komst in De Til aan de Hamersveld seweg. 15.15 uur: Optreden van het Jan ament Kwartet in De Hakhorst. Vrijdag 2 januari 19.30 uur: Soosavond in De Til aan de Hamersveldseweg. 20.00 uur: Filmavond in De Til aan de Hamersveldseweg. Zondag 4 januari 14.00 uur: Open huis bij ponyclub Nieuw Hagenauwe m Manege Centrum aan de Asschatterweg 201. Maandag 5 januari 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wethouders in het gemeentehuis. Dinsdag 6 januari 09.00 uur. Koffie drinken in 't Vooronder ter gelegenheid van het nieuwe jaar. Donderdag 1 januari 00.30 uur - 03.00 uur: Nieuw- jaarsinstuif de Moespot. 16.00 uur: Nieuwjaarsreceptie in de Moespot. Vrijdag 2 januari 20.00 uur: Kaarttoernooi in de Hessenkar. Zaterdag 3 januari 16.00 uur: S.V A. Nieuwjaarsre ceptie in het Kerstens sport park. 20.00 uur: Gehuwdenbal in café Buitenkist. 20.00 uur: Disco-show in de Kla- veet. Zondag 4 januari 11.00 uur: Ons Gebouw, Nieuw jaarsreceptie. 14.00 uur: Disco in de Klaveet. 15.00 uur: Huize St. Joseph, nieuwjaarsreceptie Dinsdag 6 januari 09.00 uur Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3