Augustus DINSDAG 30 DECEMBER 198€ 8 vervolg van pagina 7 vervolg op pagina 9 Wethouder Cijs van Woudenberg mocht diverse keren opdraven om (her)openingen te verrichten. In sporthal De Meent deed hij dat op een sportieve manier. Met Puddingpop '86 vierde O.J.J.C. De Geut het eerste lustrum. Het damestrio Centerfold was daarbij dé publiekstrekker. Wat hadden ze het toch moeihjk dit jaar, die Rooie Vrouwen. Om een wijze les te kunnen trekken uit hetgeen allemaal gebeurde, moest er een evaluatie van een evaluatie komen... volop strijd. Ook later in de week zorgt de Tour in Achterveld voor weinig opwinding. Reier van Gooi haalt weer de front-page. In de Amersfoortse Courant verschijnt een verhaal waann Van Gooi wordt beschul digd van het declareren van een duizenden guldens kostend diner bij de gemeente. „Deze aantijging moet als een lasterlijk verzinsel worden bestempeld", laat de ge meente weten. De kwestie De Hakhorst zorgt vervolgens voor problemen: het bestuur van Soccle werkt niet mee aan de beëindiging van het pacht- contract met de Hakhorst. Veel mensen bezoeken de tourweek in Achterveld. En ja hoor: het grootse wielerspektakel krijgt alsnog een sensationele ontknoping. Pastor Ter Bekke viert zijn 35-ja- vakantie, toont zijn gevoel voor nu- mor: men vindt dat een pannekoe- kenhuis past in de sociaal-culturele bestemming van het pand De Hak horst. Daar was voorlopig het laat ste woord nog niet over gezegd. Ook wil het college een dorps- weide. Ruim 300 kinderen starten en thousiast met het Bouwdorp '86. Nog m dezelfde week gaat het houten dorp in vlammen op. En met het college blijft het lachen: langs de Randweg moet, in verband met de toekomstige bebouwing in 't Ruige Velt, een geluidswal van 560 meter komen. En bij het slot van het Bouwdorp zegt burgemeester Ra demaker legendarische woorden: „Er worden onware dingen over je verteld." De 14-jarige Huub van de Hengel bekent dat hij een kick krijgt wan- Halsbrekende toeren moest wethouder Jan Wagenaar uithalen op het startschot te geven voor de bouw van Hamershof-Noord in februan In de vroege ochtend van 3 juni laat de gemeente de illegale volks tuintjes uiteindelijk toch ontruimen. Grondeigenaar Van Loenen wilde nog overleg met de gemeente. Maar de volgens de laatste was dat niet het geval. Vrolijker ging het er De Leusdense weekmarkt bestond twaalfeneenhalf jaar. Reden voor een gezelhge loterij voor de trouwe aan toe in Achterveld. Een record bezoek(st)ers. aantal van 758 mensen lopen de avondvierdaagse uit. Bij de rom melmarkt in Zuid wordt een astro nomisch hoog bedrag opgehaald. En aan de Augustijnenhove verrijst het eerste Eurohus van Nederland. Een waar droomhuis. Wethouder Jan deelt mee dat de Leusdense speelplaatsen zijn ge schoond van giftige aanplant. Kort daarna slaat hij, samen met collega Gijs, de eerste paal voor de bouw van de langverwachte sporthal in Achterveld. De markt in Leusden viert zijn koperen jubileum en op het internaat De Hohorst worden nu ook jongens toegelaten. Bij Gedeputeerde Staten is niets bekend van plannen over een Amenkanenwijk in Leusden, zo blijkt uit het antwoord op vragen van enkele Statenleden. De volks tuinders uit Zuid zijn „verbijsterd, ontzet en boos" omtrent de ge meentelijke akties rond de illegale volkstuintjes. Half juni presenteert het Zwem- badbestuur het definitieve plan voor het nieuwe zwembad. Bij be handeling in de raad blijkt er geen geld te zijn voor een buitenbad. Ondanks de regen wordt de brade- westelijk deel Schoolsteegbosjes", verklaart onze Jan. De veelbesproken geluidsmuur langs de Groene Zoom wordt ge realiseerd. Weer een stukje histo rie dat in de boeken kan worden afgesloten. Vanuit Provinciale Staten wordt tegengas gegeven tegen de plan nen voor een Amenkanenwijk in Leusden. „Met alle middelen voor komen dat de gemeente voor na tuur funeste plannen uitvoert", vin den twee leden. In Leusden zelf lacht men hartelijk om de capnolen die de zeven deelnemende ploe gen uithalen tijdens de Zeskamp 1986, dat uitmondt in een waar volksfeest. Ook bij de traditionele dodenherdenking was de belang stelling weer groot. Het college, zo blijkt uit een noti tie, wil praten over kinderopvang en Elske ter Veld zegt op een PvdA-bijeenkomst in Leusden: „Gemeentelijk doen we het erg goed." Kijk maar naar Leusden! In Achterveld krijgen enkele jubila rissen van de Hartstichting een on derscheiding voor tien jaar trouwe dienst. In Leusden is Wulfert Schoonderbeek 62,5 jaar lid van het Ook was de regen even spelbreker, winkelcentrum De Biezenkamp kan terugkijken op een zeer succesvolle braderie. Die werd overigens tegelijk met de tiende Ronde van Leusden gehouden. koor Soli Deo Gloria. Tevens is hij 50 jaar getrouwd. Een pauselijke onderscheiding en een gouden penning van de Smt Gregonusver- enigmg worden overhandigd. Dan begint de ellende rond De Hakhorst. De nieuwe pachter komt de afspraken van de vonge eige naar niet na. Althans, zo lijkt het in eerste instantie. De toezeggingen van de vorige pachter om de zaken te regelen waren met nagekomen. Maar valt allemaal nog mee: als bekend wordt dat van de schuur een pannekoekenhuis gereali seerd gaat worden, stort politiek Leusden zich in de zaak. Een rel in wording? Wethouder Fons spartelt intus sen in het water en start opnieuw het overleg over de waterschaps lasten in Leusden-Centrum. En de fracties in de raad willen een tus sen oplossmg voor de illegale volkstuintjes. Bij de PvdA wordt de vergadering van januan geëva lueerd. „De was kan niet vuiler worden, alleen maar witter", con stateert men. Historica Ah den Hartog werkt aan een boekje over 150 jaar brandweer in Leusden. Speciaal daarvoor heeft ze een winter lang in het archief gezeten. Voor een tweede keer dit jaar haalt Leusden de landelijke pers. Op een nogal pijnlijke manier: de echtgenote van burgemeester Ra demaker wordt van winkeldiefstal verdacht. Maar volgens de rijkspo litie zou er sprake zijn van een mis verstand. De zaak wordt gesepo neerd. In de commissies zet men de al jarengaande discussie over de plaats van de meuwe brand weerkazerne voort. Dan verdwijnen er, onverwacht, Lelietjes van Dalen. Een onbe kende dame plukt een veld in Den Treek helemaal kaal. De ergernis was groot, de dader (nog steeds) spoorloos. Achtervelder Jan Ver- steegt begint met zijn weerberich ten m de Leusder Krant. Bij de ver kiezingen voor de Tweede Kamer komt wede-om het CDA-bolwerk als grootste uit de bus. Met name Ruud Lubbers trok veel stemmen. De Culturade '86 resulteerde in een geslaagde happening. Zeker niet in de laatste plaats dankzij de aanwezigheid van de excentrieke Jules Deelder. Ruim een jaar na de brand keerde de openbare basisschool De Hobbit terug naar de oude stek aan De Meent. Wethouder Gijs van Woudenberg verrichtte op woensdag 5 november de officiële opening. Kommertijd in de zomermaan den? Daar was dit jaar geen sprake van. Het college van B en W zegt het Leusdense bejaardenoord Groot Schutterhoef alle mogeüjke steun toe om sluiting van het huis te voorkomen. Groot Schutterhoef staat op de lijst van bejaardenoor den in Utrecht die gesloten moeten worden. De gemeenteraad stemt in met het basis-plan voor het nieuwe zwembad. De einduitvoering van leerlingen van de muziekschool re sulteert in een verrassend en in drukwekkend muzikaal festijn. De gemeente protesteert nog maals tegen de voorgenomen grenscorrecties. „Niemand heeft om die grenscorrecties gevraagd", is het duidelijke en eensgezinde standpunt van de raad. De basis scholen sluiten het schooljaar met allerlei acitiviteiten. Bij De Heerd viert men vlak voor de zomer vakantie nog gauw even het tienja rig bestaan. De Provincie deelt mee dat zij mee wil betalen aan de aansluiting van Leusden op de A28. Men is Duizenden mensen kwamen naar de zesde jaarmarkt van de Hamershof-winkeliers. ne in De Biezenkamp een gran dioos succes. De tiende ronde van Leusden viel grotendeels in het water. Achterveld heeft een paar dagen later meer geluk: onder een heerlijk zonnetje wordt daar de sponsorloop van SVA gelopen. Grote ster van dit spektakel: Evert van Benthem. De gemeente breekt de onder handelingen over bouwen m 't Ruige Vela met Eurowoningen en het Bouwfonds af. De LTS Don Bosco daarentegen bouwt wat op: daar gaat men experimenteren met voortgezet basisonderwijs. De school is door het Ministerie van Onderwijs als een van de 12 scho len aangewezen om hiermee te ex perimenteren. Bij de Rooie Vrouwen in Leusden blijft het kibbelen over de gelijke verdeling tussen mannen en vrou wen. Men komt er niet uit. Wie er wel uitkomen, zijn de sporters van SVA in Achterveld. Óp grootse wijze viert men het 40-jarig be staan. Tijdens een hoorzitting over het streekplan zwengelt wethouder Jan de discussie over de School steegbosjes weer aan. „Mogelijk heid openhouden om te bouwen in Behalve het regelmatige fruhschoppen stond Achterveld ook tijdens het Oostenrijks Weekeinde geheel m het teken van Wein, Wem und Gesang. neer hij langs zijn graffity-uitspat- tingen fietst. Intussen wordt duide lijk dat de politiek een dorpsweide vlakbij de Schoolsteegbosjes niet ziet zitten. De woningbouw in het Ruige Velt levert steeds meer pro blemen op: het zoveelste proces tegen de gemeente dreigt. Het CDA heeft moeite om een mening over het toekomstige pannekoe kenhuis vast te stellen. B&W lacht door: in twintig minu ten wordt het ruimtelijke beleid van Leusden voor de komende tien jaar door de raad gesleurd. Bovendien herschrijft het kwartet heren het voorstel tot verkoop van de Hak horst, zodat een meerderheid deze handeling acceptabel vindt. Leusdenaren die denken dat ze ook maar een cent terugzien van de dubbelbetaalde waterschapslas ten, komen bedrogen uit. De pro vincie geeft een keihard nee te ver staan. De PvdA-er Gerterbeek bereid 3,5 miljoen gulden bij te dra gen. Huize St. Joseph te Achterveld neemt afscheid van bestuursvoor zitter Legdeur en m Leusden wor den er 280 zwemdiploma's en 560 brevetten uitgereikt. De Tour de Junior gaat rustig van start, maar in de Ronde van Achterveld is er ng jubileum als priester en het col lege verklaart de zes bezwaar schriften die zijn ingediend tegen het bouwplan voor kavel 25 onge grond. De oudste inwoonster van Leusden wordt 98 jaar. En voor wie het met gelooft: de Leusdense nood-antenne werkt wel degelijk. Alleen moet 'ie met de hand ingeschakeld worden. Tja, de techniek is ook niet alles. Maar de menselijke relaties ook niet: een conflict tussen het beheerder sechtpaar en het bestuur van het Jonge Vrouwen Gilde leidt tot slui ting van Huize Ingeborg. In novem ber, zo wordt aangekondigd. Pfff, en al die heisa net in die warme maand.... Twee Leusdenaren, zo wordt be gin deze maand duidelijk, zijn in Spanje op een gruwelijke wijze vermoord. Het college, terug van

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8