f p krant .nnelies Krekel houdt lezing over zilver iandacht voor Jouden Huwelijk ^vandaag in Öe leusder kran^ post -O •Oh L Densdag 14 januari in 't Claeverenblad: ranje vereniging Leusden: stige r- sseling loorsteen >rand Lichte schade na aanrijding Dronken achter stuur Morgen kerstboom verbranding Aanrijding na slippartij Auto tegen verkeerspaal Rustige jaarwisseling in Achterveld Leusdenaar beboet voor dronken rijden Inbreker veroordeeld Nieuwjaars- instuif van Leusdense jazzmusici rant ES SERVA VOLVO BDUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA LeuSden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV DINSDAG 6 JANUARI 1987 - 18e JAARGANG NO. 70 DEN - Op woensdagavond 14 januari a.s. organi- de Culturele Raad Leusden in boerderij 't Claeve- ad een avond met Annelies Krekel uit Leusden-Zuid. ouw Krekel behoort tot de relatief schaarse specia- op dit gebied in ons land, waardoor een avond als bijzonder interessant kan zijn voor hen, die wat meer zilver en de geschiedenis ervan wil weten en voor lie zelf interessante of onbekende zilveren voorwer- ezitten. ouw Krekel is bereid om te proberen die voorwer- huis te brengen en er iets over te vertellen als u ze leemt. ii bewerkte zilveren kan. De zilversmeedkunst is een eeuwenoud ambacht. Door de toenemende welvaart en goed kopere (machinale) produktie- methoden, konden velen zich de tot dan toe ongekende luxe permitteren om zilveren voor werpen te kopen. De ouderdom van een zilveren voorwerp is niet alleen aan vor men en ornamenten te bepa len, zoals bij antiek in het alge meen. Het feit, dat er een aantal wettelijk verplichte tekens op moeten staan, maakt - indien men deze tekens juist weet te interpreteren - zilver tot het makkelijkst te herkennen an tiek dat er is. Daarover zal iets worden ver teld, maar Annelies Krekel zal veel meer ingang op de inte ressante ontwikkelingen die het zilveren gebruiksvoorwerp in de loop van de negentiende eeuw heeft ondergaan. Dit zal gebeuren aan de hand van dia's. Aan het eind van de avond is het dan mogelijk, dat u zelf op kunt zoeken hoe oud een zilveren voorwerp is. Annelies Krekel werd in 1980 beëdigd als taxateur voor goud, zilver en sieraden. Ze was als conservatrice werk zaam bi] het Nederlands Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum en is conservatrice van het' Kem pen en Begeer-museum. Zij stelde verschillende zilverten- toonstellingen samen, schreef daarvoor inleidingen en richtte deze exposities in. Zij ver zorgde talrijke lezingen over zilver en sieraden door het ge- USDEN - Op de dag dat nses Juliana en Prins rnhard hun 50-jarig hu- lijksfeest gedenken, woensdag 7 januari steedt de Oranjever- ging Leusden hier aan dacht aan door om 14.00 uur een kaartmiddag te or ganiseren voor ieder die daar belangstelling en ge legenheid voor heeft. Dit wordt gehouden in het Jon gerencentrum "De Til". Er is gelegenheid voor Schutjassen en Klaverjas sen. Deelname kost 3,50. De inschrijving is tussen 13.30 en 13.50 uur. Er wor den mooie prijzen beschik baar gesteld en er zal een traktatie worden aangebo- den. Voor de kinderen wordt om 14.30 uur ook in het Jongerencentrum een film middag geboden. Ver- I toond wordt de Nederlands gesproken tekenfilm "De Avonturen van Robin Hood". De film duurt ruim 80 mi nuten. Entree is 1,50. Ook de kinderen worden getrakteerd. i j EN - De jaarwisseling ïusden rustig verlopen. >ben zich zo goed als \cidenten voor gedaan, jn er enkele vernielin- rricht. Een telefooncel, rsborden, een glascon- tainei c« wai ue«.werK moes ten het ontgelden. „Maar het valt allemaal wel mee", aldus een woordvoerder van de po litie. In de nieuwjaarsnacht werd ove rigens ingebroken in de drogisterij Kniep m winkelcentrum De Ha mershof. Ontvreemd werden after shave en eau de toilette van dure merken. De totale waarde van de buit zou normaal gesproken zo'n 475 gulden bedragen. In dit geval zijn echter zogenaamde dummy's gestolen. En die dummy's bevatten ruet de originele vloeistof, maar ge woon water. EN - Het te hoog opsto- n een allesbrander was vorige week de oorzaak van een schoorsteenbrandje in een woning aan de Marter hoeve. Dankzij het snelle op treden van de brandweer kon een grote schade voorkomen worden. ACHTERVELD - Bij een aan rijding op de rijbaan in 't Jan- nendorp te Achterveld, afge lopen zaterdag rond 13.10 uur, raakten twee voertuigen licht beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden er zich niet voor. S. van L. uit Achterveld had pech met zijn tractor en stond stil op de njbaan. Zijn plaatsgenoot G.Z. had dat niet in de gaten en knalde met zijn personenauto bovenop de tractor. Leusden met natte voeten '87 m Directeur Hilhorst van Huize St. Joseph: Renovatie Sine Cura betrekken bij plan voor meuwbouw van aanleunwoningen pag. 3 pag. 5 Sylvia Snabel schrijfster van novelle „Het Antwoord": „Ik schrap veel, hoe minder stoffering in mijn werk, hoe beter". Sport: Antilopen stelt teleur tegen VEO Oliebollen liggen LHV zwaar op de maag Jongeren en kanker: er moet meer gepraat worden: „Als je zegt dat je kanker hebt, zie je ze denken: wanneer zou 'tie doodgaan?" pag. 6 pag. 7 pag. 7 pag. 9 Een zilveren servies. hele land, stelde tijdschriftarti kelen over dit onderwerp sa men en werkte in januan 1985 mee aan een televisiepro gramma over zilver. Zij woont in Leusden-Zuid De zilversmeedkunst door de eeuwen heen. Woensdag avond 14 januari, aanvang 20.15 uur in boerderij 't Claeveren blad. Voorverkoop van de kaar ten voor deze boeiende lezing vanaf donderdag 8 januan a.s. bij bibliotheek Nieuw-Langen- beek en het kantoor van de Leusder Krant. Toegangsprijs 2,50. CJP-houders en 65 2,00. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft het afgelopen weekeinde weer de nodige dronken autobestuurders van de weg geplukt. I In de nacht van zaterdag op zon- I dag viel die eer te beurt aan de 57- jange Leusdenaar F.S. Hij werd op de Heiligenbergerweg opgemerkt en aangehouden. Zondagmiddag volgde de 43-jarige J.E., eveneens afkomstig uit Leusden. Hij mocht op de Asschatterweg zijn auto uit stappen. Maandagochtend rond 00.45 uur tenslotte was de 36-jange J.B. uit Woudenberg de pineut op de Hamersveldseweg. Alle drie legden een blaastest af en ondergingen een bloedproef. Ze werden met een rijverbod van acht uur naar huis gestuurd. LEUSDEN - Dit jaar zal de gemeente Leusden, in samen werking met de brandweer, weer de traditionele kerst boomverbrandingen organi seren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prij zen verloot. Het gemeentebe stuur en de brandweer hopen hier hiermede extra aantrek kelijk te maken om de kerst bomen voor de officiële ver branding in te leveren en zo het houden van wilde ver brandingen en het deponeren van kerstbomen op alle mo gelijke en onmogelijke plaat sen tegen te gaan. De verbrandingen worden op 7 januari op twee plaatsen in de ge- >eente gehouden. Op die dag kun nen de bomen vanaf 13.00 uur op de verbrandingsplaats worden in geleverd. Voor iedere boom, die wordt ingeleverd, ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de gehele gemeente worden 20 prijzen beschikbaar ge steld en nog eens 30 extra pnjzen, die bestaan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een brandweerwagen. De verbrandin gen beginnen om 17.00 uur; daar aan voorafgaand worden de prijs winnaars om 16.45 uur bekend ge maakt. De kerstboomverbrandingen worden op de volgende plaatsen gehouden: - voor Achterveld op het terrein aan de Rentinckstraat/Ruurd Vis serstraat; - voor Leusden-zuid en -centrum op het terrein achter de Koningshof aan de Burgemeester Van der Postlaan. LEUSDEN - Een slippartij was de oorzaak van een aanrijding afgelopen zaterdag rond 08.20 uur op de Dodeweg. Daarbij raakten twee personenauto's zodanig beschadigd, dat ze moesten worden afgesleept. Mevrouw J.G. uit Leusden reed over de Paradijsweg toen haar auto plotseling begon te slippen. Ze schoof door naar de Dodeweg waar ze in aanvaring kwam met de auto van de Amersfoortse me vrouw V. Beide dames kwamen met de schrik vnj. Maar met hun auto's konden ze geen meter meer njden. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden zag zaterdagochtend rond 02.00 uur een personen auto tegen een verkeerspaal staan op de kruising Groene Zoom/Noorderinslag. Van de bestuurder ontbrak op dat mo ment elk spoor. Later op de dag. rond 13.00 uur, meldde de eigenaar van de auto zich bij de politie. Hij bekende dat hij was weggelopen na het eenzij dige ongeval. De politie vermoedt dat er over matig alcoholgebruik m het spel is geweest. Maar omdat dat met meer vast te stellen was, kreeg de man een proces verbaal opgelegd we gens het niet onder controle heb ben van een voertuig. ACHTERVELD - De jaar wisseling in Achterveld is dit jaar heel rustig verlo pen. Hetzelfde geldt voor het afsteken van vuurwerk. Ook nu was er weer veel siervuurwerk te zien. De bijeenkomst in de Moespot, die om 00.30 uur begon werd heel druk bezocht. Naar schatting waren er tussen de 250 en 300 jonge ren aanwezig. Het werd een hele gezellige happening. Na afloop werd er nog wel een vreugdevuur aangelegd op de hoek van de Hessenweg en het Groot Achterveld plein. Een aantal kerstbomen ging in vlammen op. Toen men ook be gon met het verbranden van tractorbanden, werd het vuur door de brandweer geblust. Vernielingen hebben er niet plaats gevonden. LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsenfeld, heeft vorige week dinsdag een 27-jarige inwoner van Leusden een boete van 750 gulden opgelegd. De man had op 30 december vorig jaar zijn auto bestuurd met ruim tweemaal teveel drank op. Het vonnis was conform de eis. Enkele dagen voordat de poli tie hem aanhield, had de Leus denaar te horen gekregen dat zijn vader ongeneeslijk ziek was Om enige ontspanning te vinden, bezocht hij een feestje. Met de nodige biertjes achter de kiezen stapte hij daarne in de auto."Zo simpel ligt dat", zei de inwoner van Leusden "Ja en zo simpel knjg je een on geluk. Dat zit in een klein hoekje", luidde de reactie van de politierechter. LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse rechtbank heeft vorig week dinsdag een 25- jarige inwoner van Amers foort veroordeeld tot vierenveertig dagen cel. In juli en september had hij in gebroken in het AC-restaurant in Leusden. Daarbij maakte de Amersfoorter voor enkele dui zenden guldens aan rookartike len en speelgoed buit. Tegen de man was een gevan genisstraf van tien weken geëist. LEUSDEN - De Jazzsociëteit Leusden houdt op zondagmid dag 11 januari een nieuw jaars-instuif in de Hakhorst. „In Leusden woont zoveel jazztalent dat deze instuif een prima gelegenheid is om deze musici eens bij elkaar te bren gen voor een middag met geïmproviseerde muziek", al dus de organisatoren. Veel musici hebben hun mede werking al toegezegd, zoals het Tno Wiebe Haanstra (piano) met Willem Mijboom (bas) en Ab van den Berg (slagwerk). Voorsts mu sici van de Swing Profs, als Pardy Leopold (klannet) Andy Louis (guitar) Puck Podwitz (piano) en Kees Hundepool (bas en zang). En verder ook Peter Fievez (sa xen) Ger Kolfschoten (Trombone) Peter Verschoor (slagwerk) Arthur Marcussen (tenorsax) Peer Har- tjesveld (toetsen) en Geert-Jan van Turnhout (basguitar). Aangezien met al deze musici een variëteit van combo's gevormd kan worden, belooft dit een heel afwisselende muziekmiddag te worden. Alle musici doen belan geloos mee. Daarom wordt er deze keer geen entree gevraagd. Plaats: Bar-bistro de Hakhorst te Leusden. Aanvang 14.30 uur (advertenties) BOU chijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden lilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm ontrakten belangrijke korting iderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm ie nummers: 75 cent per stuk. NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR <antoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'an 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend dags gesloten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT INL. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 M i v. heden kunt u voor uw STAATSLOTEN terecht op het Postkantoor Leusden, Torenakkerweg 2 en het Postkantoor Leusden-Zuid, Pr Irenelaan 9 De Directie P- en T kantoor Amersloort Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet Ie bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-94911 (advertenties) ORANJEVERENIGING: gouden tijden.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1