16de prestatieloop en Virusthlon Liberale Klepel posthuum voor Sjef ten Berge ROTOL Morgen onderwijs markt in De Korf ^vandaag in Qe leusder krant- II yj uu SERVA VOLVO VAN KERSBERGEN n struiken na slippartij krant gemeente Leusden Cljl LISIDUNAH0F Ijs op vijver bij Pon zeer gevaarlijk Fiets gestolen Bekoelde liefde... Leusdenaar lijsttrekker voor PvdA BDU r| i VUL NU UW DEKBED! Konijntje m de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 13 januari 1987 - ise jaargang no. 70 WEGENS VERBOUWING GESLOTEN VAN 19 t/m 22 JANUARI Geen krant ontvangen? bondag 18 januari bij Don Bosco: Avondvliegen Soesterberg Leusder Kabel Krant- kijkers hebben een streepje eoor 'EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie eri administratie £sschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Teleloon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV AMERSFOORT DEALER Amsteidamseweg 7 lei 033-630154 zie advertentie pag. 2 interieurverzorging winkelcentrum „hamershof" De Brouwerij 12. aan de Hamersveldseweg Leusden-C Telefoon 033-946611 LEUSDEN - Morgenavond wordt er vanaf 19.30 uur in activiteitencentrum De Korf de jaarlijkse onderwijsmarkt voor het voortgezet onderwijs in de regio gehouden. Voor ouders van leerlingen uit groep zeven is deze avond een goede gelegenheid om zich vast enigszins te orienteren op de diverse mogelijkheden in het voortgezet onderwijs. Een groot aantal scholen van Rooms-Katholieke, Protes tants-Christelijke, openbare- en bijzonder neutraal signa tuur zal vertegenwoordigd zijn. Ouders kunnen zich laten voorlichten door mensen die op de betreffende scholen werkzaam zijn. Daarnaast organiseren alle scholen zoge naamde open-avonden, waarop men zich een totaalbeeld van een bepaalde school kan vormen. Gezien de enorme drukte van de laatste jaren, verzoe ken de organisatoren van de onderwijsmarkt de ouders om verspreid naar deze bijeenkomst te komen. Men kwam tot de volgende indeling: Tussen 19.30 uur en 20.30 uur de ouders en leerlingen van De Loysderhoek, 't Palet, Kinderland, De Hobbit, De Groenhorst, De Wegwijzer, De Rossenbergschool en De Brink. Tussen 20.30 uur en 21.30 uur de ouders en leerlingen van 't Ronde, De Heerd, De Holm, De Vallei, De Bongerd, Klimrakker en geheel Achterveld. Activiteitencentrum De Korf is te vinden aan De Smidse 1. Hoge kwaliteit bij koffieconcert van Leusdens Vocaal Ensemble Pag. 3 Het weer m Leusden Pag. 3 Prijzen uitgereikt tijdens receptie van Ons Genoegen Pag. 4 Nieuwe bezwaarschriften tegen plannen voor De Hakhorst Pag. 5 Mininatuurtje Pag. 5 Van Rootselaar-trofee naar Achterveldse broers Schouten Pag. 6 Bekoelde liefde dat waren zeker natte zoenen... iEUSDEN - De 25-jarige IJ. uit 4arneveld belandde afgelo pen vrijdag rond 06.40 uur in l de struiken van een tuintje aan de Hessenweg. Als gevolg van de gladheid raakte hij in een bocht van de Hes senweg in de slip, waarna hij in het natuurlijk groen tot stilstand kwam. De automobilist bleef onge deerd. Zijn auto werd licht bescha digd. IgailCfloM Onafhankelijk bou wMSBUC nieuwsblad ptt Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. 19, 20, 21 januari Leusdenaren voor Leusdenaren! rkrant LEUSDEN - Het ijs op de vijver voor het bednjf van Pon Leusden is le vensgevaarlijk. Dat meldt men van de zijde van het bedrijf. Alhoewel het ijs er zo op het eerste gezicht betrouwbaar uitziet, is het dat niet. Het koelwater van de airconditioning van het bedrijf komt namelijk voor een deel in die vijver terecht. Dat heeft tot gevolg dat, voor het oog niet waarneem baar, het ijs aan de onderkant 'af kalft'. De temperatuur van dat koel water is namelijk aanmerkelijk warmer, dan die van het ijs. Vandaar dan ook, dat men schaatsliefhebbers waarschuwt, zich niet op het ijs van de vijver te begeven. Overigens zal het bednjf borden bij de vijver plaatsen, die aangeven dat het ijs gevaarlijk is. LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is er bij de basisschool Kinderland aan de Hoefijzer 18 te Leus- den-Centrum een fiets gesto len. Het betreft een bruine vouwfiets van het merk Gazelle. (advertenties) Leusden Hamersveldseweg 6a - Tel. 943381 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 LEUSDEN - Jongerenvereniging Virus houdt komende zon dag haar jaarlijkse prestatieloop. Dat gebeurt al weer voor ■de zestiende keer. Op dezelfde dag wordt ook, voor de tweede keer, de Virusthlon gehouden. Dat evenement ""werd vorig jaar voor de eerste keer georganiseerd. Beide sportieve activiteiten vinden plaats op het terrein van Don Bosco aan de Dodeweg in Leusden. De prestatieloop trekt jaarlijks :1e honderden deelnemers en eschouwers. Het voor Leusden tieke sportevenement geniet om in den lande een grote be- ïndheid en populariteit. Wat in 172 als een probeerseltje werd ïlanceerd is inmiddels uitge- oeid tot een jaarlijks terugke- md evenement waar jong en oud lar uitkijken. Zoals gebruikelijk is het par- >urs uitgezet op en rond de terrei- pïn van Huize Don Bosco aan de "odeweg te Leusden. De presta- ïloop wordt gelopen over vier standen, namelijk de 1000 meter et een limiettijd van tien minuten, i 2500 meter met een limiettijd in 25 minuten, de 5000 meter met ïn limiettijd van veertig minuten i de 10.000 meter met een limiet- d van zestig mmuten. Mensen die de afstanden binnen s vastgestelde limiettijd afleggen, itvangen een fraai hennnenngs- lantje. Het startschot voor de 5000 ieter is om 12.00 uur, voor de 2500 eter om 12.05 uur, voor de 5000 .eter om 12.45 uur en voor de 10.000 meter om 13.05 uur. VIRUSTHLON De virusthlon omvat tien kilome ter hardlopen en 45 kilometer fiet sen. De start van dit spektakel zal plaatsvmden om 13.00 uur. Eerst wordt de tien kilometer gelopen. Dan kleedt men zich om om vervol gens de lange fietstocht af te leg gen. Afhankelijk van het weertype kan deze tocht ingekort worden. Het lopen gebeurt geheel m het bos. Het fietsen vindt plaats op de verharde weg. Iedereen kan hier aan deelnemen, zelfs met een ge wone fiets, en zijn conditie eens testen. Het is echter geen wedstrijd en men dient zich te houden aan de verkeersregels. Deelname ge schiedt op eigen nsico. INSCHRIJVEN Op het terrein van Don Bosco is met pijlen aangegeven hoe men de kantine kan bereiken. Er zijn ver- Jaarlijks doen honderden sportievelingen mee aan de prestatieloop. Foto archief Leusder Krant) warmde kleedkamers aanwezig. Men kan er al om 11 00 uur terecht om zich in te schrijven. Voor jonge ren tot en met 14 jaar bedraagt het inschrijfgeld 2,50 gulden. Personen vanaf 15 jaar betalen vier gulden per persoon. Voor de virusthlon is het inschrijfgeld vastgesteld op 7,50 gulden per persoon. Om een grote drukte bij de in schrijving enigszins te voorkomen, wordt er op zaterdag 17 januari een voor-inschrijving gehouden in jon gerencentrum De Til aan de Ha mersveldseweg 30 te Leusden- Centrum. Men kan daar tussen 18.30 uur en 19.30 uur terecht. Voor de virusthlon maakt men gebruik van rugnummers. Daar voor wordt een statiegeld van vijf gulden gevraagd. Voor meer inlichtingen over de zestiende prestatieloop en de tweede virusthlon kan men contact opnemen met de organisatoren, te bereiken onder de telefoonnum mers 033-946310 en 033-941090 LEUSDEN - Op vrijdag avond 8 januari hield de Leusdense afdeling van de VVD haar traditio nele nieuwjaarsreceptie in het Ros Beyaard. I Plaatselijke VVD-be- stuurders, raadsleden, trouwe leden en de wet houder waren gekomen om met elkaar en met de afgevaardigden van CDA, PvdA het glas te heffen op het nieuwe jaar. En om te vernemen I aan wie de VVD be stuurders dit jaar "de li berale klepel" zouden uitreiken. Dat werd - postuum -Sjef ten Berge. Volgens de voorzitter, de heer W. Lufft "iemand die wél begrepen heeft hoe het j hoort". 1 Na voor hem zeker zéér Afgelopen vrijdag reikte de voorzitter van de Leusdense WD, de heer W. Lufft (op de foto de man met het papier teleurstellende ervaringen in zijn handen), posthuum de Liberale Klepel uit aan het voormalige raadslid Sjef ten Berge. Mevrouw Ten Berge in het lokale politieke ge- (rechts voor op de foto) nam de onderscheiding in ontvangst. beuren, is hij, zonder het tonen van enige rancune, als goed liberaal lid van de afdeling mee blijven doen. wars van kleinzieligheid. Hij heeft daarmee een voor beeldfunctie vervuld", al dus de voorzitter bij de uit reiking van de klepel aan de echtgenote van Sjef ten Berge. INFORMEEL Voordat de voorzitter van de WD de aanwezigen stichtend toesprak, was de receptie traag op gang ge komen. Rond tien uur wa ren ongeveer vijftig men sen aanwezig. Het informele circuit draaide op volle toeren. De persvoorlichter van de VVD fluisterde, met de be doeling goed hoorbaar te zijn, tussen neus en lippen rond dat men er, in ver band met de komende Pro vinciale verkiezingen in ge slaagd is een "kanon" naar Leusden te brengen. En wel de heer Voorhoeve. Zowel CDA- als PvdA-voor- vrouwen stelden met enige spijt vast, dat het alleen de VVD lukt zo'n druk be zochte receptie te organi seren LEUSDEN/WOUDENBERG - Een vurige vrijpartij tussen twee jongelui in een auto had afgelopen zaterdagnacht vervelende gevolgen. Zo rond de klok van 00.30 uur parkeerde het tweetal de auto aan de rand van het Valleikanaal ter hoogte van het stuwtje bij Wouden berg. De muziek ging aan en de twee jonge geliefden bemmden el kander hartstochtelijk. Het moet er nogal heftig aan toe zijn gegaan, want de auto ging plot seling schuiven om vervolgens m het Valleikanaal te belanden. Voor het tweetal zat er mets an ders op dan hun liefkozingen te stoppen en. door het koude water, naar de kant te zwemmen. Of de liefde tussen de twee als gevolg van dit mcident nu ook bekoeld is, wist de politie niet te vertellen. LEUSDEN/SOESTERBERG - In de maand januari wordt op vliegbasis Soesterberg avonds doorgevlogen op woensdag 14, donderdag 15, en volgende week van dins dag 20 tot en met donderdag 22 januari Het avondvliegen duurt tot uiterlijk 23.00 uur. F-15 straaljagers van het Ameri kaanse tweeendertigste Tactical Fighter Squadron nemen aan de avondoeferungen deel. Op woens dag 21 januari vliegen ook heli copters van het 298 Squadron hun avond-vliegoefemngen Het avondvliegen is nodig om de vliegers van Soesterberg te trainen m hun nachtvliegprocedures. Vliegbasis Soesterberg ver wacht met het mtensieve avond vliegen in de donkere wintermaan den het avondvliegen tijdens de zomeravonden te voorkomen. LEUSDEN - Leusdenaar Jippe Hoekstra zal de lijst voor de PvdA aanvoeren bij de ko mende verkiezingen voor Provinciale Staten. Die ver kiezingen worden op 18 maart van dit jaar gehouden. Ook plaatsgenote Ada Hofman is door de PvdA gewest-afgevaardig den in de provincie Utrecht op eer verkiesbare (tiende) plaats gezet. der Krant) Want er zijn nog maar weinig gemeenten in Nederland, waar je op elk moment van de dag of de nacht het nieuws uit eigen plaats zo dacht bij de hand hebt Do l.eusder Kabel Krant glashelder nieuu-s tonder strepen! V

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1