bouwplannen worden voortaan ^esproken in overlegorgaan /echtpartij in De Geut oopt uit de hand m -vandaag in Qe leusder krant" ROTOL /oningbouw meer afstemmen op bouw 4an met vuurwapen aangehouden: Subsidie voor speeltuin Zonnebloem itleentermijn slf noteren ij bieb Concert Amsterdamse Politiekapel in Amersfoortse Flint Gewonde na aanrijding leusder krant SERVA VOLVO LISIDUNAH0F kgy V/> c -ï t Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden WEGENS VERBOUWING GESLOTEN VAN 19 t/m 22 JANUARI 23 EN 24 JANUARI OPEN HUIS Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV nkrant DINSDAG 20 JANUARI 1987 - 18e JAARGANG NO 7h (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Alle toekomstige nieuwbouwprojekten in Leusden zullen voortaan besproken worden in een nog te stichten overlegorgaan. Het college van burgemeester en wethouders zal het initiatief nemen tot het instellen van een dergelijk 'platform huisvesting'. Het in te stellen platform krijgt als taak om de toekomstige bouwaktiviteit in de gemeente Leusden af te stemmen op de vraag van de woningzoekenden. Ook denkt men beter rekening te kunnen houden met de woonwensen van spe ciale catagorieën woningzoekenden. meente geschreven waarin een aantal wensen stond voor wat betreft de appartementen bo ven de Hamershofwinkels. Hierbij wordt uitgegaan van het idee dat het project bestemd zou zijn voor ouderen. Weliswaar is het zo dat zich in middels vijfentwintig 55-plus- sers gemeld hebben voor het project, maar het project is ech ter niet specifiek bedoeld voor deze categorie mensen Door de actie van de VAC is de reali- sator wel bereid om op verzoek van de toekomstige bewoners in plaats van een ligbad, een douche in de woning aan te brengen. Daar houdt het overigens ook mee op. Andere voorzieningen die door de VAC gevraagd werden, zijn in dit stadium van de bouw niet meer aan te bren gen. KORTE GEER belangstelling voor de in aanbouw zijnde woningen aan de Korte Geer is bijzonder groot. (Foto: archief isder Krant) De nog in te stellen commissie zal bestaan uit deskundigen en belanghebbenden. Het college van B en W denkt daarbij aan vertegenwoordigers van de Vrouwen Advies Commissie en het bejaardenwerk. Van ge meentezijde zouden de chef Ruimtelijke Ordening en de chef Sociale Zaken en Huisves ting deel kunnen uitmaken van het platform. Realisatoren van specifieke projecten zouden voor het overleg in de groep kunnen worden uitgenodigd. Het instellen van een overleg orgaan dat zich met huisvesting en woningbouw bezighoudt. lijkt geen gekke gedachte Op dit ogenblik is er bijvoorbeeld een discussie gaande over het project appartementen dat ge bouwd wordt boven de te bou wen winkels in het hoofdcen trum. Het idee heeft postgevat dat het hier zou gaan om een project voor mensen die de leeftijd van 55 jaar hebben be reikt. Een vroegtijdig overleg tussen betrokkenen zou dit mis verstand hebben kunnen voor komen BRIEF De Vrouwen Advies Commis sie heeft een brief naar de ge- De belangstelling voor enkele bouwprojecten is zeer goed te noemen. Zogenaamde door stromers tonen grote belang stelling voor de huizen in het project aan de Korte Geer. Voor de in totaal 80 woningen hebben zich al 60 mensen ge meld die een ander huis in Leusden achterlaten. Makelaar Govaert te Amers foort heeft enige tijd geleden aan 450 belangstellenden docu mentatie gestuurd over het bouwproject op het terrein van de voormalige mengvoederfa briek Van de Berg Het betreft hier een te bouwen service complex dat speciaal bedoeld is voor mensen van 55 jaar en ouder. Daarmee onderstreept Ringers nogmaals de al eerder uitgespro ken kritiek over het functioneren van de huidige jeugd- en jongeren werker. „We hebben in De Geut te maken met een moeilijk publiek en we hebben slechts summiere be roepsondersteuning. De huidige beroepskracht zien we nog maar 1 a 2 avonden in de maand." STRESS (Van de redaktie) LEUSDEN - Het bestuur van De Geut heeft vier personen de :oegang tot het open jeugd- en jongerencentrum De Geut ran de Zwarteweg ontzegd. Men kwam tot die beslissing naar aanleiding van de vechtpartij afgelopen vrijdag avond in het jongerencentrum. Eèn van de betrokkenen bedreigde toen een andere aanwezige met een vuurwa pen. Dankzij snel optreden van enkele vrijwilligers van De Seut konden ongelukken voorkomen worden. ,We voelden al een tijdje dat ets in de lucht zat", zei De Geut- >rzitter Frits Ringers gisteroch- d. „Er ging al enige tijd het ge- 'ht de ronde dat in De Geut vuur- raarlijke types zouden rondlo- i. We hebben toen contact op- romen met de rijkspolitie. Maar kon mets doen zolang er geen nsen waren die wilden getui- i. Vervolgens hebben we over gevoerd met de gemeente. We >ben toen gezegd: er kan iets gegaan." incident van afgelopen vrij dag staat met op zichzelf. Men heeft al een hele reeks van kleine voor vallen achter de rug. „Eén van onze vrijwilligers heeft al een keer oog in oog met een mes gestaan", aldus Frits Ringers. „Tien dagen geleden hebben we hier nog een inbraak gehad. In december hebben we ook enkele handgemenen gehad. Dat was dezelfde groep die ook in De Hamershof rondhangt." GEBARSTEN Afgelopen vnjdag is dan de bom gebarsten. Tussen 23.00 uur en 24.00 uur zorgde een groepje jon gelui voor trammelant in De Geut. De juiste oorzaak is nog met be kend. Op een bepaald moment trok eén van hen een vuurwapen (volgens de politie was het een alarm-pistool) en nchtte dat op een andere aanwezige. Enkele vrijwilli gers traden adequaat op. Ze sloe gen het wapen uit de handen van de jongeman en wisten hem in be dwang te houden totdat de politie arriveerde. De jongeman zit overi gens nog steeds op het politiebu reau. Fnts Ringers: „Deze gebeurtenis bracht een enorme schokgolf te weeg. Een aantal vrijwilligers staat op het punt: dit doen we niet lan ger." Volgens Ringers hadden de problemen voorkomen kunnen worden. „Als een professionele jeugd- en jongerenwerker de groep had begeleid, was het wel licht niet zover gekomen", is hij van mening. IUSDEN - Bezoekers van de enbare bibliotheek Nieuw Jigenbeek in Leusden-Cen trum kunnen voortaan zelf de uitleentermijn noteren. Op drie plaatsen in de biblio theek, namelijk boven de uit- leenbalie's en in de gang, zijn borden geplaatst waarop de uiterste inleverdatum wordt vermeld. Tevens staat er in de hal een tafel met briefjes en pennen waarop het publiek zelf de datum kan noteren. Er zijn dne redenen voor deze nieuwe werkwijze van het noteren van de uitleentermijn. Allereerst wil men het oponthoud aan de balie beperken. Daarnaast worden met deze maatregel de balie-werk zaamheden ontlast. Bovendien hoopt men zo misverstanden met voorgestempelde kaartjes te voor komen De bibliotheek heeft inmiddels ook een aantal Bouquet-boeken en aanverwante reeksen overgeno men. Mensen die hun in goede staat verkerende Bouquet- en an dere reeksen kwijt willen, kunnen contact opnemen met de biblio theek. Het gegeven dat men steeds meer zelf moet opvangen en oplos sen is de vrijwilligers niet m hun koude kleren gaan zitten. Volgens Ringers is er zelfs sprake van een stress-situatie. Een andere zaak die ook mee speelt, zijn de vele inbraken in het jongerencentrum aan de Zwarte weg. In de afgelopen vijfeneenhalf jaar werd De Geut tot negen keer toe door dieven bezocht. Bij meest recente inbraak, tien dagen gele den, werd voor zo'n vierduizend gulden aan goederen ontvreemd. „Al m februari 1986 hebben we j bij de gemeente aan de bel getrok ken. We hebben gevraagd om een alarmsysteem. Maar daar hebben we nooit een antwoord op gekre gen. Wel is het eigen risico van de I verzekering verhoogd van duizend gulden tot vijftienhonderd gulden", legt Frits Ringers uit. „We staan met onze rug tegen de muur." „We gaan door. Maar hoe lang nog is de vraag. Als die vier perso nen straks aan de deur staan, zal er politie aan te pas moeten komen om ze buiten te houden." Ringers heeft moeite met het besluit van het bestuur, maar wijst nogmaals op de noodzaak. „Dit is falikant verkeerd, maar we worden gedwongen om dit te doen." De politie wilde gisteren nog met veel loslaten over de hele situatie. Men is nog volop bezig met het onderzoek. Frits Ringers is oven- gens tevreden over het snelle en I adequate optreden van de politie afgelopen vrijdagavond. „Ze wa ren er in no-time", aldus de voorzit ter van het Geut-bestuur. LEUSDEN - Het college van B&W wil een incidentele inves teringssubsidie van tiendui zend gulden toekennen aan de Stichting Speeltuin De Zonne bloem in verband met het in cidenteel groot onderhoud van de speeltuin in Leusden- Zuid. Dat onderhoud kost in totaal vijftienduizend gulden. De Stichting zelf kan vijfdui zend gulden bijdragen. De betreffende speeltuin valt on der het beheer van de Stichting Speeltuin De Zonnebloem. Al ge ruime tijd geleden heeft men het college laten weten, dat de stich ting niet langer in staat is om de recreatieve voorziening te behe ren. Als bezwaren werden onder meer genoemd: baldadigheid, ver nielingen en het dagelijks onder houd van de speeltoestellen De gemeente heeft inmiddels in overleg met de stichting overeen stemming bereikt over een oplos sing. „Het uitgangspunt is, dat het enthousiasme voor de speeltuin in Leusden-Zuid groot is", zo consta teerden B&W. „Bovendien heeft ,zuid' minder speelvoorzieningen dan centrum. Wij zijn dan ook van mening, dat de speeltuin moet blij ven bestaan." OPLOSSING Een oplossing bestaat er, aldus het college, m het éénmalig groot onderhoud door de gemeente ex tra te subsidiëren. „Het dagelijks onderhoud en de inning van lid maatschapsgelden dienen in hém den van de stichting te blijven", vinden B&W. Daarbij merkt men op dat het beheer aanzienlijk eenvou diger zal worden nadat de ge vraagde voorzieningen zijn getrof fen. Het incidenteel groot onderhoud bestaat uit de volgende onderde len: de vervanging van een aantal toestellen, het bijplaatsen van een aantal toestellen, het opknappen van het gebouwtje, het aanleggen van een zandbak en het vervangen van het toegangshek door een meer functioneel en onderhouds arm hek. De totéüe kosten van dit onder houd bedragen vijftienduizend gul den Zoals gezegd kan de stichting zelf vijfduizend gulden opbrengen. De gemeente is bereid om de res terende tienduizend gulden voor haar rekening te nemen, mits vol daan wordt aan de volgende voor waarden: -de stichting dient de door haar zelf ingediende begroting als richtsnoer te hémteren; -binnen een half jaar na toeken ning dient een afrekening van de getroffen voorzieningen te worden overlegd; -een eventuele gift door een fonds zal met de subsidie worden verrekend; -aan de toekenning kunnen geen rechten voor de toekomst worden ontleend. De dekking van de subsidie kan worden gevonden m de ïnveste- nngsreserve nieuwe beleidsvoor nemens, aldus B&W in het con cept-voorstel. Vanavond zal de Pla- nadviesgroep zich over het voor stel buigen. Ook de commissies Welzijn en Onderwijs en Finan cieel Beheer en Beleid knjgen het voorstel op de agenda. Leusden '85 knjgt mzage in representatie-rekening Muziekschool blijkt over veel talent te beschikken Schoolmanifestatie druk bezocht IJsfeest Juid in Leusden-Zuid bood deelnemers oer-Hollandse ijspret Boerenkielenbal m Achterveld Sport: Heskia Dil eervol tweede op landelijke jeugd-setelliet squashtoernooi Haaien tonen progressie Virusloop lijdt aan bevriezingsverschijnselen pag. 9 pag. pag. pag. 5 pag. 5 pag. pag pag Frank Kooyman verrast als clubkéunpioen bij Leusdense tafeltennisvereniging Rob van Reijn opende toneelatelier „Katinka" Tarrafal krijgt vandaag 24 uur per dag stroom: Leusdenaar „reizend ambassadeur" pag. 7 pag. 9 pag. 9 AMERSFOORT - Op vrij dag 23 januari vindt een door de Amersfoortse Cul turele Raad georganiseerd concert plaats van de Am sterdamse Politiekapel on der leid? tg van dirigent Gerrit Fokkema in de Stads- hal van Cultureel Centrum De Flint. Aanvang 20.15 uur. De Amersfoortse Culturele Raad organiseert tweejaarlijks een concert met een beroeps harmonie-orkest. Ditmaal is de keuze gevallen op de Amster damse Politiekapel, die naast optredens bij specifieke Am sterdamse evenementen, vele concerten daarbuiten verzorgt. Ook bij radio- en televisiepro gramma's is de kapel een graag geziene gast. Kenmerkend voor de kapel is de veelzijdigheid van het re pertoire, hetgeen ook weer blijkt uit de werken die 23 ja nuari op het programma staan: werken van onder andere Ros sini. Tschaikovsky, Bernstein en Gershwin. De Amsterdamse Politiekapel staat garant voor concerten van artistiek en muzikaal hoog ni veau. De eigen solisten en ar rangementen dragen mede bij aan een aparte 'sound' van de kapel. Kaarten zijn verkrijgbaar van maandag t/m vrijdag van 12.30 uur tot 14.00 uur en 16.30 uur tot 17.30 uur via De Flint, Coninck- straat 60, telefoon 726094 en via de Amersfoortse Culturele Raad van 09.00 uur tot 12.30 uur en 13.30 uur tot 16.30 uur. Zon nehof 10 (G.G.D.-Eemland-ge- bouw), telefoon 633034. De Amsterdamse Pohtiekapel komt op 23 januan naar Amersfoort. LEUSDEN - M. de V. uit Leus den raakte zondagavond rond 20.30 uur gewond bij een aan rijding op de kruising Noor derinslag/Burgemeester Van der Postlaan. Hij moest naar het Elizabeth-ziekenhuis wor den overgebracht. Daar con stateerde men een hersen schudding. De V. werd aangereden door de automobilist C. van de H. uit Soest. De politie ver moedt dat De V. zelf in de fout is gegaan: hij zou door het rode licht gereden zijn. Onafhankelijk jBOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. duu Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leu§derheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) Leusden Hamersveldseweg 6a - Tel. 943381 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 19, 20, 21 januari Leusdenaren voor Leusdenaren! Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 (advertenties) I» ,J A nieuwe Elke dinsdag start vaste ^abemrauVP^tXeen andere week-pf s?XsdU^ gesteld T t&I VECHTPARTIJ: .dat ging er vung aan toe.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1