Leusden '85 krijgt inzage in representatie-rekening Muziekschool blijkt over veel talent te beschikken Wethouder Ummels geeft toezegging: Jaarlijkse kaartavond Stoutenburg geslaagd Vergadering planadvies groep 'Warm' wmterconcert op kille winteravond: Lezing over intuïtieve astrologie Winnaars kerst puzzel leusder krant Brochure Latent Talent Subsidie De Hakhorst JokaaL KI/I/IEK INKEL Avond voor alleenstaanden Rustig winterweer Leusden Achterveld -j DINSDAG 20 JANUARI 1987 jCIMBiiï plaatselijk nieuws 3 (Van de redaktie) LEUSDEN - Lensden '85 krijgt inzage in de rekeningen betreffende de representatiekosten. Er is daarvoor een integrale computer-uitdraai ter beschikking. Die toezeg ging deed wethouder Fons Ummels afgelopen vrijdag avond tijdens een extra vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken. Hij deelde verder mee dat ie mand van het college daarbij aanwezig zal zijn. Niet alleen om eventueel nadere informatie te verschaffen, maar ook omdat er „een gevaar van verduistering van stukken" bestaat. Agenda-punt van de vergade ring was de bespreking van de procedure „die het gevolg kan zijn van de beantwoording door het college van de vragen van de frac tie van Leusden '85 inzake de post representatie- en vergaderkosten 1985". Voor diverse raadsleden was het echter onduidelijk wat het college met deze vergadering wenste te bereiken. Eind vorige maand al, tijdens de raadsvergade ring, had men een CDA-motie aan genomen waarin het college werd verzocht om de vragen van Leus den '85 onverkort, volledig en dui delijk te beantwoorden. Het resultaat was dan ook een rumoerige vergadering, die meer weg had van een slecht geregis seerd blijspel. Allereerst was het opvallend dat niet de burgemees ter, maar wethouder Ummels (Fi nanciën) de vergadering voorzat. Volgens Ummels zelf was dat van wege het feit dat het fmancieel- technische aspect de hoofdmoot zou vormen van de vergadering. Een mager excuus, te meer omdat men het alleen over de procedure zou hebben en niet inhoudelijk op de zaak zou ingaan. Ook legde Ummels uit waarom het college zich tot nu toe terughou dend opstelde. Belangrijkste reden daarvoor, zo bleek uit zijn woor den, was het feit dat er al verant woording wasafgelegd over de betreffende rekeningen. Desal niettemin waren alle collegeleden de hele avond ter beschikking „in dien nodig" zo deelde Ummels aan het begin van de vergadering mee. NIET TEVREDEN Het college heeft inmiddels de schriftelijke vragen van Leusden '85 beantwoord. Maar de partij zelf was daar niet tevreden over zo werd duidelijk uit de eerste reac tie. Ben Stoelinga: „Ik heb de ant woorden gisteravond pas gekre gen. Ik heb dus weinig tijd gehad om er inhoudelijk iets mee te doen." In het antwoord op de vragen van Leusden '85 schrijft het college onder meer: „Over een specificatie naar interne en externe vertegen woordigingen beschikken wij met. Een dergelijke splitsmg lijkt ons ondoelmatig en onhanteerbaar." Stoelinga c.s. vinden zo'n specifi catie juist wel belangrijk. „Wij vin den het belangrijk om te weten in hoeverre de interne gelden ten laste komen van de post represen tatie", zei hij. Verder vroeg Stoe linga zich af of een zakelijk ge sprek wel onder representatie valt. Volgens wethouder Ummels was dat laatste wel het geval. „Volgens de comptabüiteitsvoorschnften heet de post representatie/vergader- kosten. Dat is wettelijk voorge schreven", deelde hij mee. „Daar mee is een belangrijk aspect van de merung van Leusden '85 uitge- poetst. Een splitsing m interne en externe kosten is dus niet meer aan de orde." GEMIS Stelinga laakte verder het gemis aan richtlijnen voor de incidentele gevallen. „De routine-zaken zijn aan normen gebonden. Bij de inci dentele gevallen beslist het college van geval tot geval. Er is mets waar mee we de doelmatigheid daarvan kunnen toetsen." In zijn reactie hield Ummels een heel betoog over controleren. „Controleren is toetsen aan de nor men. Hoe toetst men doelmatig heid? Academisch gezien is dat su per-subjectief." Uiteindelijk kwam hij uit op de vraag: „Hoe kun je iets toetsen als je geen normen hebt?" Ummels: „De cijfers geven een getrouw beeld. Er is niet mee ge sjoemeld. Het is aan de raad om eventueel nadere richtlijnen te stellen. Maar je kunt nooit achteraf regels stellen voor 1985." Gaande de vergadering werd het voor steeds meer raadsleden onduidelijk wat het college nu precies wilde bereiken met deze vergadenng. Harm Offe reins (GPV/SGP) was de eerste die zijn boosheid duidelijk maakte. „We zijn niet over de procedure bezig", was de strekking van zijn woorden. Jan Jacobs vond de ver gadering maar „vreemd". En Ben Stoelinga van Leusden '85 kon de capriolen van Ummels ook met zo volgen. „We willen als fractie de spullen inzien, nakijken, controle ren. Meer met", zei hij. MOTIE „Ik zit hier een motie uit te voe ren". verweerde de wethouder zich. Die uitspraak leidde tot een verwarde discussie, die voor de aanwezigen nauwelijks te volgen was aangezien alle commissiele den maar door elkaar heen zaten te praten. „Ik laat de teugels wel eens vieren m de hoop dat dat de stem ming verhoogt", merkte Ummels midden in die woordenbrij droog jes op. „Ik snap niet waar we mee bezig zijn", liet Jan Jacobs (PvdA) weten. „De informatie is ter beschikking. Wat men er mee doet, zien we wel." Ook Stoelinga begreep al dat ge harrewar met. „De informatie ligt ergens. We gaan als fractie kijken wat wel en wat met klopt." Even eerder had Ummels bekend ge maakt dat er een computeruitdraai met de bijbehorende rekeningen ter beschikking was. „Ik nodig u uit om de toetsing vanavond te doen plaatsvinden. Indien u tijd te kort komt, ben ik bereid om u volgende week de nodige informatie te ver strekken." Behalve Leusden '85 had nie mand de behoefte om die uitdraai te bekijken. Zeker met op die vrij dagavond. Wanneer Leusden '85 de lijsten te zien knjgt, is niet be kend. Wel bekend is dat het col lege daarbij wil zijn. STOUTENBURG - Zaterdag 17 januari was de jaarlijkse Stoutenburgse kaartavond. Voor de tweede keer werd het nu gehouden op het kasteel Stoutenburg, en de belangstelling was weer enorm. Voor de niet-kaar- ters was er ook gelegen heid om te sjoelen en dat voorzag in een grote be hoefte. Niet minder dan 22 personen hebben op 2 sjoelbakken gestreden om de punten. Uiteindelijk was de eerste pnjs voor Anme Tolboom; tweede werd de heer Van Ginkel; derde Teun v. Oos- terom; vierde broeder Ru- fus, en vijfde mevrouw Van Oosterom. Bij de 36 klaverjassers ging de eerste prijs naar Joop van de Grootevheen met 5538 punten; tweede prijs voor Wilma van de Pol, 5490 pnt; derde Joop Dee met 5344 pnt; vierde Jan Overgoor, 5331 pnt en vijfde Harry v. Ruitenbeek, 5296 pnt. Bij de 12 schutjassers was de prijsverdeling als volgt: eerste Hein Kooiman. 40 pnt; tweede Truus Kooi man, 39 pnt; derde Jan van de Wolfshaar, 38 pnt; vierde de heer Burgwal, 36 pnt en vijfde Kees Voskui len met 35 pnt. Door 8 mensen werd er ge jokerd. Daar ging de eerste prijs naar Ans Voskuilen; de tweede prijs was voor Ria Voskuilen en de derde pnjs ging naar Henk Vos. Al met al was het een zeer geslaagde avond, waarop het Stoutenburgse Feestco mité weer met genoegen kan terugkijken. LEUSDEN - De planadvies- groep houdt vanavond om 20.00 uur de maandelijkse openbare vergadering. Deze vindt plaats in het gemeente huis aan 't Erf. De agenda vermeldt de vol gende punten: -Opening; -Verslag vergadering van 16 de cember 1986; -Mededelingen; -Subsidie-verzoek speeltuin De Zonnebloem; -Stappenschema/tijdschema ba siseducatie; -Kinderdagverblijf Pinkelotje; -Kunstwerk; -Rondvraag; -Sluiting. LEUSDEN - De muziekschool Leusden gaf vrijdag avond een uitstekend winterconcert in het gebouw van de muziekschool aan de Zwarteweg. De docenten van de school voerden bekroonde competities uit van leerlingen. Dit jaar is er een competi tiewedstrijd gehouden. Ook kinderen van tien jaar deden mee Zo te horen is er veel talent De eigen composities, die bij de Muziekschool ten gehore werden gebracht, waren van behoorlijk gehalte. in Leusden. Door de gnep konden enkele musici met komen, dit werd echter prima opgevangen door anderen. Opvallend was de compo sitie van Rutger Koper draad. 'Het Café', die door Marry Rouw op de piano gespeeld werd. Het was een zeer originele compo sitie met harde klanken. Ook de Peruaanse duo's, die eigenlijk Chinese volksliedjes waren, ge speeld door Ada Bijlsma en Gert Mannée waren heel ongineel. Deze laatsten speelden ook met veel humor en een ver rassend samenspel, de korte, flitsende composi ties van Erika Jagers. Als swingende uitsmijter werd 'Clair' van G. O'Sulli- van gespeeld op de key board en synthesizer, door Eppo Schaap. Alles bij el kaar bleek deze avond een zeer geslaagd initiatief van de muziekschool LEUSDEN/AMERSFOORT - De Kring Gooi-Eemland van de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie houdt op vrijdag 30 januari een le zing in het gebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Stadsring 137 te Amers foort. De avond begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeen komst zal de heer H. Berkien spreken over intuïtieve astrologie. De toegangsprijs bedraagt zes gulden per persoon. Leden en do nateurs van de N.V.P. hebben gra tis toegang. Studenten (college kaart), ouderen (65pluskaart) en houders van een Cultureel Jonge ren Paspoort betalen slechts vier gulden per persoon. De lezing is voor iedereen toegankelijk. „Astrologie is geen religie, geen filosofie en geen wetenschap", al dus de N.V.P. „De astrologie berust wel op waarneming en ervaring. In dat opzicht is zij empirisch te noe men. Astrologie is een kunde om astrologische symbolen om te zet ten in een taal, een kunde die door een ieder kan worden geleerd." LEUSDEN - De NVSH afdeling Amersfoort/'t Gooi houdt op zaterdag 24 januari een avond voor alleenstaanden in het ei gen gebouw aan de Cuxacao- laan 49 te Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Voor meer informatie kan men 's avonds na 20.00 uur bellen naar 033-622217. LEUSDEN - U heeft er even op moeten wachten, maar hier zijn dan de win naars van onze kerstpuz zel van vorig jaar. De hoofdprijs, een boeken- bon van vijftig gulden, is gewonnen door mevrouw J.M. Ruijter, Verjaarde Ruiterweg 66 in Achter veld. De tweede prijs, een boekenbon van vijfender tig gulden, gaat naar de heer of mevrouw W.A.G. Veen, Landweg 315 in Leusden. De derde en te vens laatse boekenbon, ter waarde van vijfen twintig gulden, is gewon nen door A. van de Brand- hof, Zwartegooiderweg 2 te Stoutenburg. Precies tweehonderd mensen hebben een oplos sing van de kerstpuzzel ingestuurd. Die waren vrijwel allemaal juist. „Een stralende ster in de donkere nacht/het licht in de wereld wordt verlan gend verwacht/Kerstfeest is vreugde en nieuw le ven/Kerst zal hoop en ver wachting ons geven". Zo luidde de boodschap die in de puzzel verborgen zat. Iedereen die een oplos sing heeft ingestuurd har telijk bedankt. De prijs winnaars kunnen morgen, woensdag 21 januari, hun prijs afhalen bij de balie van de Leusder Krant aan de Asschatterweg 19 in Leusden-Centrum. En dat tijdens de gebruikelijke openingsuren. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar 33 90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Zojuist is de nieuwe brochure van Latent Talent verschenen. Daarin wordt uitgebreid verslag ge daan van de activiteiten die men dit voorjaar op het pro gramma heeft staan. Ook wordt de open dag aangekon digd. Die wordt op 1 februari gehouden in boerderij Groot Krakhorst aan de Bolderikhof 18 en wel van 14.00 uur tot 16.00 uur. De 63 cursussen zijn verdeeld over zes categorieën: samen leven, hobby en techniek, sport en spel, talen, jeugd, kreatief. Verder wordt in de brochure vermeld hoe men zich kan inschrijven en hoe de be taling dient te geschieden. Wie de brochure nog met ont vangen heeft, kan contact opne men met Fnedy Borghuis, telefoon 033-940272. LEUSDEN - Het bedrag dat de gemeente moet terug betalen aan het ministerie van WVC als De Hakhorst verkocht wordt en dus niet meer het predikaat sociaal-culturele instel ling zal dragen, blijkt ho ger te zijn dan het college tot nu toe noemde. Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) sprak vorige week tijdens de vergadering van de com missie Welzijn en Onder wijs over een bedrag „tus sen de tachtig- en hon derdduizend gulden". In het mededelingen- lijstje voor ae flanaavies- groep, die vanavond ver gadert, staat een bedrag van 118.400 gulden ver meld. Dat zou tachtig pro cent zijn van de subsidie die het ministerie in 1975 aan de gemeente ver leende. Op die subsidie lag wel de verplichting dat, als het gebouw een andere bestemming zou krijgen, de subsidie terug betaald moet worden. Dat is dus nu het geval. Wethouder Van Wou denberg deelde vorige week al mee dat het er voor de gemeente in deze kwestie niet goed uitziet. Hij kondigde oor aan dat hij nogmaals met de amb tenaren van het ministe rie gaat praten. ioorjan Versteekt De vorst houdt aan. De koude is de afgelopen dagen wat dragelij ker geworden. De wind is afgeno men en dat maakt het buiten de deur wat aangenamer. De oor zaak is het afnemen van depres sie-activiteit in de Middellandse Zee en het wat meer zuidwaarts komen van het ijzersterke Scan dinavische hogedrukgebied. Voor het afleggen van lange schaatsafstanden is deze situatie ideaal. Opmerkelijk aan deze koude- periode is de aaneengesloten reeks van matige tot strenge vorstdagen. Vanaf zaterdag 10 ja nuari tot 17 januari vroor het overdag matig, meer dan vijf gra den. 's Nachts was er overwe gend strenge vorst. En dat bij aanhoudend veel wind, waardoor de koude snijdend werd. Heel Europa wordt geteisterd door winterweer. In het week einde werden Ierland en een deel van Engeland 'bevrijd', maar daar deden zich ernstige over stromingen voor door gesmolten sneeuw. In Scandinavië en in West Duitsland is de vorst ook enigszins gematigd. Bij ons blijft het vriezen, 's nachts overwegend matig, in op- klaringsgebieden ook streng. Overdag heerst er meest lichte vorst. De grote vraag is natuur lijk: 'Hoe lang nog?' Dat is afhankelijk van de ge dragingen van het hogedrukge bied, gelegen boven de Oostzee en Polen. Dit houdt in de eerste helft van de week de oceaanfron ten nog ver weg, maar in de tweede helft van de week kan dat wat twijfelachtig worden. Als het hogedrukgebied zich verder oostwaarts verplaatst, kunnen de genoemde fronten dichtbij ko men. Dat is echter nog moeilijk te voorzien. Voorlopig houd ik het voor het overgrote deel van de week op vorst, er zijn lichte aanwijzingen, dat er later mogelijk versterking komt vanuit Groenland en IJs land. Als dit wordt gerealiseerd, Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekemd-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Vein harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. mede/\ I Dinsdag 20 januari 20.00 uur: Jaarvergadering van de NB VP in 't Vooronder aan de Burg, Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Vergadering van de Planadviesgroep in het gemeente huis aan 't Erf. Woensdag 21 januari 20.00 uur: Bingo m De Klaveet aan de Postweg. Zaterdag 24 januari 20.30 uur: Dansavond in De Mof ivoii ae winter later weer steviger in het zadel komen te zitten. Strenge winters worden immers gekenmerkt door een serie kou degolven, met enkele 'mildere' onderbrekingen van enkele da gen. In de beruchte winter van 1962/1963 werd in de maand ja nuari in De Bilt een hoogste tem peratuur waargenomen van ...drie graden. We zijn er dus nog niet. En dan de Elfstedentocht. Op dit moment (zondag) was er nog geen definitieve datum bekend. Het doorgaan van zo'n tocht is altijd afhankelijk van vele facto ren. Spelbreker lijkt me nu de situatie van het ijs. Meteorolo gisch gezien, zit de tocht erin, mogelijk komende vrijdag. De meest 'verse' computer- kaarten laten een interessante ontwikkeling zien voor het ko mende weekeinde. Er stroomt dan weer koude lucht vanuit Noord-Europa, via Zweden en Noorwegen, naar het zuiden. Dat kan de tweede koude-golf van deze winter inleiden. Maar zeker is dat nog niet. Woensdag 21 februari: 9.00 uur Handwerk Hobby Club. De Moespot. Donderdag 22 februari: 13.30 uur Bejaardensoos, Ons Ge bouw. Donderdag 22 februari: 20.30 uur Volksdansen, De Moespot. Zaterdag 24 februari: 20.00 uur Boerenkielenbal, Ons Gebouw. Zaterdag 24 februari: 20 00 uur Dansavond m.m.v. To Te Square band Live, De Moespot. Zaterdag 24 februari: 20.00 uur Disco Show, De Klaveet. Zondag 25 februari: 14.00 uur Disco, De Klaveet. Dinsdag 27 februari: 9.00 uur Welfare Club Zonnebloem. Ons Gebouw. (advertentie) computer papier? Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824*

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3