LEOS zet zich te kijk A (Virusloop lijdt aan bevriezingsverschijnselen Antilopen wanhoopt niet Prank Kooyman verrast als clubkampioen leusder Krant: Heren winnen onderonsje Uitslagen dames- schietclub ,Recreatie-lopers bleven massaal weg: Korfballers onderaan in klassement |Veel strijd tijdens club kampioenschappen TTCL: DINSDAG 20 JANUARI 1987 7 LEUSDEN - De eerste teams van volleybalvereniging LEOS zullen met gemengde gevoelens terugkijken op af gelopen weekeinde. De dames hadden in Doorwerth ver rassend genoeg weinig in te brengen tegen het bepaald niet imponerende DUNO en gingen met 3-0 onderuit. De heren blijven meedoen in de tweede klasse na de 3-1 zege op het derde van LEOS, dat in dezelfde klasse uit komt. strijd beslist leek. Dat was dus maar schijn. Margret Versteeg, die de laatste tegentreffer om haar oren had gekregen, raakte hier door dermate geïnspireerd, dat ze haar ploeg via twee loepzuivere afstandsschoten weer in het spoor bracht. Dat was voor Kees van Buren het sein om een pinch-hitter, m de per soon van Walter Urbach, binnen de lijnen te brengen. Frank van de Pijpekamp werd hiervan het slachtoffer. De wissel wierp overigens met een vruchten af, want na enkele minuten dwong Urbach zijn tegen stander tot een actie, die door de scheidsrechter slechts met een strafworp bestraft kon worden. Jan Costa wist daar wel raad mee en bracht de stand op 12-11. Koos Memsma tekende met het fraaiste doelpunt van de wedstrijd nog voor 13-12, waarna er met nog zeven minuten te gaan nog van alles mo gelijk leek. Antilopen, dat verbeten op jacht ging naar de gelijkmaker, had in de slotfase ook het betere van het spel, maar de scheidsrechter leek persoonlijk met al te gecharmeerd van de gedachte aan een gelijk spel. Hij onthield de Leusdenaren twee geheide strafworpen, daar waren vnend en vijand het na af loop over eens, waardoor KVS in de hectische slotminuten ontsnapte aan een gelijkspel of erger met clubgenoot Henk ten Ham, zodat hem een derde plaatst ten deel viel. Vermoeid maar voldaan ver voegden de deelnemers zich daarna aan de bar, om onder het genot van een pilsje of een andere versnapering, het ge slaagde toernooi nog eens dun netjes over te doen. UTSLAGEN Winnaarsronde 1 Frank Kooyman 2. Piet van de Bree 3. Erwin de Boer 4. André Snoek Verliezersronde 1Jaap van de Burg 2. Rob Hendrikx 3 Henk Nieuwenburg 4. Henk ten Ham ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd namen slechts zes leden deel. De da mes gaven elkaar deze avond niet veel toe, zodat er ditmaal een gedeelde le en een ge deelde 2e plaats was. De uitsla gen waren: aantal punten 1Anneke Oudshoorn 89 l.InyKok 89 2. Ria Vos 84 2. An Voskuilen 84 3. Nel Tijmensen 82 4. Beb Smal 72 Het damesteam van LEOS ver baasde afgelopen zaterdag vnend en vijand, maar dan wel in negatief opzicht, door volko men onverwacht van het laag geklasseerde DUNO te verlie zen. Opvallender was mis schien nog wel de manier waarop De ploeg van Ad van Woensel had, behalve een korte penode in de tweede set, mets in te brengen, waardoor men in recordtempo weer in de koud stond Naar verluidt was de stemming in de ploeg op dat moment even ver onder nul, als het kwik in de thermometers toen aangaf. Trainer/coach Ad van Woensel deed na afloop ook weinig moeite om zijn teleurstelling over de verrichtingen van zijn volgelingen te verbergen. "Ik denk dat ik er kort over kan zijn: het was héél slecht", liet Van Woensel weten. "Dit is een zwarte bladzijde in de ge schiedenis van LEOS. Ik miste agressie in het spel, vooral bij het afmaken. De set-up en de passes waren nog wel redelijk verzorgd, daar lag het niet aan, maar als het op de laatste klap aankwam, gaven we niet thuis Daarnaast kregen we in de eer ste en de tweede set totaal geen vat op het aanvalsspel van de tegenstander, die daardoor steeds gemakkelijk weg kon lo pen. DUISTER Over de oorzaken van het wis selvallige optreden van zijn ploeg tastte de Ermelose oe- fenmeester, die aan zijn derde seizoen bij LEOS bezig is, vrij wel in het duister. "Ik kan al leen maar constateren dat van daag iedereen faalde. Het leek alsof we de meest elementaire zaken van het volleybal waren vergeten. Maar mogelijk moet de inzet op de trainingen indivi dueel de aandacht gaan krij gen Als je je op een training voor tachtig procent inzet, sta je er in de wedstnjd ook maar voor tachtig procent. En daar wil ik wat aan gaan doen." Hoe kijkt Van Woensel nu te gen de rest van het seizoen aan? Van Woensel: "Na van daag heeft het weinig zin meer om de blik geforceerd naar de top te blijven richten. We doen er waarschijnlijk goed aan onze doelstelling naar beneden aan te passen en als een goede middenmoter te eindigen. Bo vendien geeft mij dat de ruimte om de jeugd en met name Lize van Veen en Mannka Bosboom, versneld te laten doorstro men." Hoe groot de invloed is ge weest van de afwezigheid van Gemma Moors, dit seizoen één van de steunpilaren in het team van LEOS, zal wel nooit te ach terhalen zijn. Een feit was ech ter dat de ploeg zaterdag geen fractie liet zien van wat men in huis heeft. Alleen in de tweede set was er even sprake van een opleving, hetgeen ertoe leidde dat de Leusdenaren uit schier kansloze positie (11-5) terug kwamen tot 11-11 Het vonkje bleek uiteindelijk met groot genoeg om een uit slaande brand te veroorzaken. Integendeel, er bleek slechts sprake van een binnenbrandje, dat door DUNO nog in dezelfde set geblust kon worden: 15-13. En na de kansloze 15-8 neder laag in de eerste set, was toen al wel duidelijk dat er voor de Leusdenaren geen eer meer te behalen viel Coach Van Woensel begreep dat als eerste en gebruikte de derde set om te experimente ren. Zo haalde hij Lisette van der Ven naar de kant, om Lize van Veen, een speelster uit de A-jeugd, de kans te geven wed strijdervaring op te doen. Ze kon niet verhelpen dat de derde set gelijk de laatste van de wedstnjd zou worden. DUNO drukte door en nam met 15-13 de drie wedstnjdpunten dankbaar in ontvangst. BROEDERTWIST De heren van LEOS wachtte vrijdag een interessante tegen stander De in kansnjke positie liggende formatie van trainer/ coach Bert van Doorn diende het op te nemen tegen het derde van de eigen vereniging, dat in dezelfde klasse uitkomt. Dat leidde voor de wedstrijd tot de nodige speculaties. Zou het derde, dat weliswaar goed meedraait, maar zelfs geen kan sen meer op promotie heeft, bereid zijn hand- en spandien sten te verrichten, en de tegen stand tot een minimum beper ken. Of zou de interne rivaliteit in de vereniging zo ver gaan dat de 'broedertwist' op regel rechte broedermoord zou kun nen uitdraaien. Broedermoord in die zin dat het derde bereid zou zijn tot het uiterste te gaan om het eerste van winst te bero ven en daardoor het naar pro motie hongerende vlaggeschip eigenhandig lek te stoten en het clubbelang daarmee uit het oog verliezen. Zoals zo vaak bleek de realiteit een stuk minder extreem. Het derde kwam ^jn sportieve ver plichtingen na, maar moest ge woon erkennen dat het eerste niet ten onrechte als zodanig de competitie was ingegaan. Toch viel ten aanzien van de se lectie ook vrijdagavond een aantal dingen op, dat kenmer- kend is voor het optreden van de ploeg in de competitie en dat er onder meer toe heeft ge leid dat de ploeg eigenlijk al zo goed als uitgeschakeld is voor de titel en alleen nog kan pro beren via het bereiken van de tweede plaats promotie af te dwingen, na het spelen van promotiewedstrijden Trainer Bert van Doorn daar over: "Ook vandaag is toch ge bleken dat er onder druk nog niet gepresteerd kan worden Het vertrouwen in eigen kun nen is dan weg en er treedt een soort gelatenheid op in het team, dat ons met name in de ontmoetingen met de topploe- gen in onze klasse is opgebro ken. Nu gebeurde dat in de derde set, op het moment dat ik wisselspelers inzette. Hoewel die uitstekend voldeden, merkte je dat het vertrouwen uit de ploeg wegvloeide. Dan wordt er opeens te voorzichtig gespeeld, waarvan een tegen stander kan profiteren", analy seerde Van Doorn. AFSTAND Het zal een nuttige ervaring ge weest zijn voor de oefenmees- ter die weet wat hem de ko mende weken op de trainingen te doen staat In ieder geval werd het de ploeg vrijdag niet noodlottig. Het basiszestal, be staande uit Jos Hazelaar, Rob de Koning, John Vernooy, Roel Steenman, Enk Schonewelle en Alex Moraal, nam in de eerste twee sets al voldoende afstand om de ploeg te verzekeren van in ieder geval één punt (13-15, 7-15). Met het inzetten van wis selspelers werden de rollen in de derde set omgedraaid. Het al eerder gememoreerde ge brek aan vertrouwen maakte zich van LEOS 1 meester, waar van de tegenstander dankbaar profiteerde en de set met 15-11 in beslag nam. Dit ging trainer Van Doorn ech ter te ver. Hij liet de basis weer opdraven en met het gewenste resultaat. Met 8-15 sleepte LEOS 1 niet alleen de laatste set binnen, maar ook twee kost bare wedstrijdpunten, waar mee men zich nog steeds goed in de race weet. LEUSDEN - Afgelopen zon dag werd in de bossen van Den Treek, in de buurt van Don Bosco, voor de zes tiende maal in successie de zogenaamde Virusloop ge houden. De organisatie wist zich uitermate ge- )j plaagd door de weersom standigheden; de potentiële deelnemers gaven er mas saal de voorkeur aan de 3.schaatsen onder te binden. De 200 getrouwen die uit eindelijk wel kwamen op draven, hadden als van- ,6-ouds niets te klagen. De le den van KPJ 'Virus' bleken de zaakjes organisatorisch prima voor elkaar te heb- ben. Ondanks het feit dat het leger 3-van trim- en wedstrijdlopers nog steeds stormachtig groeit, lijkt een traditioneel evene- •ment als de Virusloop, dat nu al voor de zestiende achtereen volgende maal georganiseerd De start van de Virusthlon. werd, daar met van te kunnen .(-profiteren. Nu vormden de per- ufecte schaatsomstandigheden Hvan afgelopen zondag daar een Neerste, goede verklaring voor, tornaar daarnaast zijn er ook oor zaken die een meer structureel karakter dragen aan te wijzen. Richard Schoonderbeek, woordvoerder van de organisa tie, onderkent dit als één van de eersten: "We ondervinden in toene mende mate concurrentie van loopevenementen in de direct omgeving", aldus Schoonder beek, die eraan toevoegt dat met name de groeiende profes sionalisering van dergelijke evenementen zuigkracht uitoe fent op de lopers, Virus verzet zich daartegen. Schoonderbeek: "Wij willen recreatief bezig blijven. Onze doelstelling is altijd geweest een pakket te bieden voor mensen van 4 tot 80 jaar, bij wijze van spreken, en dat wil len we zo houden". Desaltniettemin moest de orga nisatie er zondag geld op toe leggen. "Om eruit te spnngen hadden we pakweg 350, 400 deelnemers nodig. Dat hebben we bij lange na niet gehaald. Bovendien zijn we dit jaar mas saal in de steek gelaten door de sponsors. Er zijn jaren geweest dat we nog voor er maar ie mand ingeschreven had, de helft van de begroting al ge dekt hadden met sponsorgel den", verhaalt Schoonderbeek. Ovengens brengt het finan ciële tekort de vereniging niet in problemen en staat het voor iedereen vast, dat er volgend jaar gewoon weer een Virus loop zal komen. Maar of men ooit nog toe zal komen aan het recordaantal van 1200 deelne mers blijft de vraag. ADERLATING Virusloop werd dit jaar voor de tweede maal in successie ver rijkt met een zogenaamde Vi rusthlon, een vanant op de trathlon, waarbij het onderdeel zwemmen ontbrak. De Virus thlon behelsde een combinatie van 10 kilometer hardlopen en 45 kilometer fietsen. Ook hier moest de organisatie ten op zicht van vorig jaar een forse aderlating ondergaan, waar het het aantal deelnemers betrof. Gaven vorig jaar, bij de intro ductie van het nieuwe onder deel, nog zestig deelnemers acte de présence, nu versche nen er niet meer dan 25 aan de start. Na het lopen had Ben van Zeist nog een ruime voor sprong op de tijd die de win naar van vong jaar, de Amers- Houten een succesvolle mid dag. Waar vader op de tien ki lometer zegevierde, daar eiste zoon Edwin op de 2500 meter de eerste plaats voor zich op. De 1000 meter eindigde in een overwinning voor de jeugdige Ronald van Ophoven m een tijd van 4.36. Ondanks alle problemen kon de organisatie, bestaande uit Gerard van 't Klooster, Wim Brundel, John Oeben, Richard Schoonderbeek samen met de talloze medewerkers, zich te vreden in de richting van De Til begeven, waar men vergast werd op het optreden van een heuse cabaretier. 17 iS LEUSDEN - De situatie in de Overgangsklasse A begint voor 4 Antilopen penibel te worden. De Leusdense korfballers verlo- ■3 ren de wedstrijd met koploper KVS weliswaar nipt, maar omdat hekkesluiter SMS in eigen huis Rust Roest de baas bleef, zijn de volgelingen van Kees van Buren nu rode lantaarndrager ge- 1 worden. 5 Desondanks wordt er in het An- 2'tilopenkamp nog niet gewanhoopt. En er is met nog zes wedstnjden te gaan ook nog van alles mogelijk. Zeker als men in ogenschouw 8 neemt dat de belangrijkste concur- 7 renten in de strijd om het behoud '■•van het Overgangsklasserschap 2 nog op bezoek komen in De Korf. v Daarnaast bleek de formatie van 3 trainer Kees van Buren tegen ploe- 2 gen als VES en HKC tot verrassin- 9 gen in staat. Ook zaterdag waren 4 de Leusdenaren tegen koploper 1 KVS dicht bij een stunt. En dat geeft hoop voor de nabije toekomst. 15 Antilopen kwam zaterdag tot een alleszins acceptabel resultaat. Het m blijft alleen jammer dat ook een goede verhespartij door de wed- strijdleidmg niet met punten geho- m noreerd wordt, waardoor het m Utrechtse SMS, door van Rust Roest te winnen, Antilopen alleen achter- het op de laatste plaats van de alge mene rangschikking Dat Antilopen zaterdag uitgere kend tegen koploper KVS tot een in vele opzichten aanvaardbare wed stnjd kwam, vond zijn oorzaken voornamelijk in het feit dat het soort spel wat de Scheverungers spelen, de Leusdenaren goed ligt. Tegen opponenten die het van techniek moeten hebben kwamen de Leusdenaren, die fysiek weinig in huis hebben, doorgaans beter uit de verf, dan tegen ploegen die li chamelijk contact hoog m het vaan del voeren. Daar komt voor Antilopen dan nog bij dat de scheidsrechters in de Overgangsklasse tot nu toe ui terst lankmoedig optreden tegen juist dat lichamelijk contact, wat zeker niet in het voordeel van Anti lopen werkte. Gezien het vertoonde spel zou den de Leusdenaren aanspraak hebben kunnen maken op mini maal een gelijkspel. Dat het uitein delijk niet zo ver kwam en de korf ballers met lege handen naar huis terug keerden, kwam volgens trai ner Van Buren voornamelijk omdat men m de eerste fase van de wed stnjd te weinig antwoord m huis had op de aanvalsgolven van KVS. dat van meet af de Leusder Korf onder druk hield. „Daarnaast moet het bij ons van de dames komen. Maar dat kwam zeker in de eerste helft niet goed uit de verf', aldus de trainer. Toch kon Antilopen goed in het spoor van de tegenstander blijven. Voornamelijk dankzij het sterke, beweeglijke herenkwartet van KVS namen de Schevenmgers in het begin een 3-1 voorsprong. Via treffers van afstand van Daiuel Beekmans en Joyce Osnabrugge klampten de Leusdenaren bij 4-3 weer aan. Nadat Nancy Laheij en Jan Costa de schade bij 6-5 tot één treffer beperkt wisten te houden, moest Antilopen voor het eerst in de wed strijd een seneus lijkend gat toe staan. In een penode waarin doel punten schaars waren, vergrootte KVS de voorsprong in de achten twintigste minuut tot 8-5. Nog voor de thee hervonden de Leusdenaren achter weer de aan sluiting. Margret Versteeg, die tot dan toe vergeefs volhardde in het zoeken naar doorbraken, pro beerde het nu van afstand en met succes: 8-6. In de laatste minuut voor rust gloorde er weer hoop toen Jan Costa de zevende Antilo- pentreffer het aantekenen. PINCH-HITTER Maar ook na de pauze duurde het even voordat Antilopen weer volledig bij de les was. In een tijds bestek van nog geen tien minuten hep KVS opvallend gemakkelijk weg naar 12-8, waarmee de wed- foorter John Johnson, die nu op het appèl ontbrak, liet noteren, maar uiteindelijk zou het re cord niet sneuvelen. Tijdens het fietsen moest Van Zeist veel inleveren, zodat hij aan de meet ruim acht minuten tekort kwam op de tijd van Johnson. Het zou desondanks voldoende zijn om de totaaloverwinning op zijn naam te schrijven. Tweede werd Mike Boston, die net als vorig jaar tekort kwam op een geslaagde greep naar het goud te doen. Op de 5 en 10 kilometer wer den wel snellere tijden geno teerd dan vorig jaar. Op het parcours van 2500 meter, dat uitstekend begaanbaar was. eiste Michel Visser de hegemo nie op de 5 kilometer voor zich op in een tid van 17.02. Hij was daarmee ruim twee minuten sneller dan de winnaar van vo ng jaar Erwin de Bruin. Op de tien kilometer impo neerde de in Amersfoort en omstreken niet onbekende Wies van Houten. Met een tijd van 35.21 knabbelde hij maar liefst dne minuten af van de tijd van Jos Hofmans van vorig jaar. Tweede in dit geval werd ver rassend Smink uit Achterveld, die zich pas sinds kort met het hardlopen bezighoudt. Derde werd Willemse uit Hoevelaken. Het werd voor de familie Van De kopgroep van de tien kilometer. LEUSDEN - De seniorenclubkampioenschappen van tafel- c, tennisvereniging TTCL hebben een verrassende winnaar 1: opgeleverd. De jeugdige Frank Kooyman onttroonde Er- 2 win de Boer, die enigszins teleurstellend niet verder reikte dan de derde plaats, achter 'good old' Piet van de Bree. .se Afgelopen zondag werden in de eigen accommodatie van de Leusder tafeltennisvereniging TTCL de jaarlijkse senioren clubkampioenschappen afge- I werkt. Was het vorige week de beurt aan de jeugd, nu moch ten dus de ouderen strijden om de titel, 's Morgens om 10.00 uur kon wedstrijdleider Rinus '1 ter Hoeven het startsein geven _r voor het evenement, waarvoor 24 clubleden zich hadden op gegeven. Een aantal dat in ver- l-l gelijking tot bijvoorbeeld vorig A jaar iets lager lag. Ter Hoeven zocht de oorzaken ^daarvoor voornamelijk in de heersende weersomstandighe den. Ter Hoeven: "Ik denk dat een aantal leden toch te elfder jj ure er de voorkeur aan gaf om te gaan schaatsen". Dat nam overigens met weg dat de belangrijkste titelkandida- 1: ten wél aanwezig waren, zodat I er geenszins van een gedeva- lueerde titelstrijd gesproken kon worden. Afgezien mis- schien van de afwezigheid van (^Robert-Jan Unkraut, die op grond van zijn prestaties een plaats in de sub-top toegedacht had kunnen worden. Er zat trouwens nog een fees telijk tintje aan het kampioen schap. Daags tevoren was na melijk de nieuwe clubkleding gearriveerd, zodat de spelers allen in het nieuw gestoken aan de wedstrijden begonnen. FAVORIETEN Op de zes tafels kwamen na de voorronden al snel de favorie ten bovendrijven. Het was dui delijk dat de spelers van het eerste team ook in de clubkam pioenschapen de dienst zou den gaan uitmaken. Na de wed strijden in de winnaarspoules meldden titelhouder Erwin de Boer. Frank Kooyman, nieuw komer André Snoek en ve teraan Piet van de Bree zich voor de halve finales en de al gemene verwachting was, dat met name Erwin de Boer zich zou plaatsen voor de finale. Groot was dan ook de verras sing dat niet hij, maar de nog jonge Frank Kooyman en tweede-teamspeler Piet van de Bree met elkaar zouden gaan uitmaken wie er zich kampioen van Leusden zou mogen noe men. Voor Erwin de Boer was er slechts de troostfinale wegge legd, waarin een derde plek het hoogst haalbare zou zijn. En in de ontmoeting met zijn nieuwe teamgenoot André Snoek kreeg De Boer het nog moeilijk genoeg. Slechts ten koste van de grootst mogelijke moeite wist hij uiteindelijk op de derde plaats beslag te leg gen, waarna de beide kempha nen zich konden gaan begeven naar de tafel waarop de echte finale gespeeld werd. Daar bleek Frank Kooyman relatief weinig moeite te hebben met de routine van Van de Bree, zo dat Kooyman als de nieuwe clubkampioen gehuldigd kon worden. VERLIEZERSRONDE Daarvoor werd er ook in de zo genaamde verliezersronde, waarin spelers uitkwamen die in een eerder stadium van de kampioenschappen te licht wa ren bevonden voor het 'echte' werk, fanatiek gestreden om de eer. De beide halve-finalepartijen, gingen tussen respectievelijk Rob Hendrikx en Henk Nieu wenburg en Henk ten Ham en Jaap van de Burg. Op beide ta fels werd het nodige vuurwerk geleverd, voordat duidelijk werd dat de strijd om de eerste plaatsen zou gaan tussen Rob Hendrikx en Jaap van de Burg, terwijl Henk Nieuwenburg en Henk ten Ham zich gingen be moeien om de derde plaats in de verliezersronde. Jaap van de Burg bleek uitein delijk de sterkste van dit gezel schap, waardoor de tweede plaats logischerwijs bij Rob Hendrikx terecht kwam. Henk Nieuwenburg beschikte over de langste adem in het duel

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7