Grenscorrecties bij Oud-Leusden van de baan 8B Theater-voorstellingen voor Leusdense scholen Boekje over veertig jaar jeugdvoetbal in Achterveld ROTOL ^vandaag in Öe leusder kranlr Scholier krijgt 50 uur dienst verlening opgelegd 0 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden GS trekken voorstel terug: Inschrijven mogelijk: leusder krant Velg de borden KOESTRAAT 42.500 gulden voor Lisidunahof In kader van kunstzinnige vorming: SERVA VOLVO FIETSEN 10-40% KORTING 23 EN 24 JANUARI OPEN HUIS Toyota AUTO EEMHAVEN Geen krant ontvangen I1EBT VANDAAGTOen wel EVEN NAABOE leusder kabel i» - gekeken? E1Xe dfiokt^Unieu^'lStpor^ aktueel lofcaain da.g en KStfSSÏ» Konijntje in de Wetering 'EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement I 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV iÉ i •fh or krant DONDERDAG 22 JANUARI 1987 - 18e JAARGANG NO. 75 Eind vong jaar al maakten CS bekend dat het torentje van Oud-Leusden voor Leusden behouden blijft. Nu zijn ook alle andere plannen voor grenscorrectie in de omgeving van Oud-Leusden mgetrokken. (Foto: archief Leusder Krant). (Van de redaktie) LEUSDEN - De grenscorrec ties die Gedeputeerde Staten van Utrecht bij Oud-Leusden wilden uitvoeren, zijn van de baan. „Voor wat betreft het gebied De Hoge Kley, de poli tieschool De Boskamp en het voormalige gevangenen kamp Amersfoort hebben wij afgezien van ons aanvanke lijk voorstel tot indeling van dit gebied bij Amersfoort", schrijven GS aan Provinciale Staten. „Wij staan derhalve op dit punt handhaving van de huidige ge meentegrens tussen Leusden en Amersfoort", aldus GS. Eerder al trok het provinciale college de plannen om het torentje van Oud- Leusden met de daarbij behorende begraafplaats naar Amersfoort te laten overgaan terug. Vanuit de gemeente Leusden is er veel kritiek geweest op de plan nen voor de gemeentelijke herin deling in het oostelijk deel van de provmcie Utrecht. Al meteen na het uitkomen van de discussienota over de plannen liet het gemeente bestuur van Leusden weten dat het de plannen met betrekking tot Leusden onaanvaardbaar vond EENSGEZIND „Niemand heeft om deze grens correctie gevraagd en bovendien is er niemand mee gebaat", zo ver woordde het college het eensge zinde standpunt van de raad. Ook het dagelijks bestuur van het land goed Den Treek-Henschoten, de Historische Knng Leusden, het college van Kerkvoogden van de ACHTERVELD/LEUSDEN - Achtervelds amateur historicus en voetbalfa naat1 Jan Schouten is bezig met de samenstelling van een boekwerkje, dat de gechiedenis van veertig jaar jeugdvoetbal in Ach terveld zal beschrijven. Bij voldoende inschrij ving zal het boekje op één mei verschijnen. Het boekje bevat herinne ringen aan de eerste wedstrij den die werden gespeeld in 1947. Toen moest 'Achterveld' het nog afleggen tegen het (toen nog Hamersveldse) Roda. Er werd met twee-nul verloren. Dat was het begin van het jeugdvoetbal m Achterveld. Bovendien w<u> net de start van het jeugdleiderschap van de schrijver, Jan Schouten. In het boekje worden verder herinneringen opgehaald over andere wedstrijden, waarbij score-verloop en de makers van de doelpunten in een aan tal gevallen niet onvermeld blijven. Ook wordt ingegaan op de omstandigheden, waaronder toen gespeeld werd. Eerst werden de 'koeieplakken' nog van het veld verwijderd, voor dat er gespeeld werd, en mod der werd na de wedstrijd nog onder de pomp afgespoeld, wat nog met bloot kon, want dat was nog verboden. Water uit de beek voor on der meer de thee was. zo zal uit het boekje blijken, m die jaren heel gewoon. Verder worden in het boekje foto's opgenomen van jeugdkampioenselftallen en van de jeugdsportkampen. Van die laatste worden boven dien verslagen opgenomen in het boek. Verder komen er gegevens in over de sneeuwvoetbalwed- strijden, een lange lijst met de nemane van oud-papier-op- halers, en de namen van alle jeugdleden op de dag, dat het jeugdvoetbal in Achterveld veertig jaar bestaat: 17 januari 1987. Het meisjes-voetbal wordt niet vergeten. Ook daarvan worden foto's en een verhaal in het boekje opgenomen. Voonnschrijven op het boekje kan tot één mei aan staande. voor f 15.- per exem plaar, bij de schrijver van het boek. Daarna kost het boek f20,-. Onafhankelijk lBOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. DUU Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. A Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. Hervormde gemeente Leusden en de Stichting Golf m Leusden rea geerden negatief op de plannen. „Het gebied rondom Oud-Leus den vormt vanuit het verre verle den de bakermat van wat thans de gemeente Leusden is", aldus B&W. En van dat gebied moest men af blijven, zo vonden ook de in het gebied woonachtige Leusdenaren. Het college van Leusden: „Het is een onverteerbare zaak indien om redenen van herkenbaar grensbe- loop de verre historie (ontstaans geschiedenis), maar ook de re cente (denk aan kamp Amersfoort en de fusilladeplaats) met voeten wordt getreden Daarnaast is het onze stellige overtuiging dat het vele emoties zal losmaken indien de begraafplaats Oud-Leusden (sinds eeuwen m gebruik) niet meer tot het Leusdens grondge bied zal behoren." De plaatselijke afdeling van de WD hield vong jaar tijdens de jaarmarkt van De Hamershof een handtekeningen-actie tegen de grenscorrecties. De handtekenin gen werden later overhandigd aan de gedeputeerde C.G.J van den Oosten Wanneer Provinciale Staten defi nitief mstemmen met het voorstel van GS, dan zijn de plannen voor grenscorrectie nabij Oud-Leusden definitief van de baan LEUSDEN - De Actie Leusdenaren voor Leus denaren, ten bate van een vakantiehuis voor de be woners van Lisidunahof, heeft een bedrag van 42.500 guldens opge bracht. Met dit geld wordt ge probeerd om een vakan tiehuis in Leusden te bou wen voor circa tachtig be woners van Lisidunahof, zodat ze samen met him familie vakantie kunnen houden. In totaal is er nu zo'n 80.000 gulden beschik baar voor dit project. LEUSDEN/UTRECHT - We gens een poging tot inbraak in f en woning aan de Leusdense Rossenberglaan heeft de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsenfeld, maandag een 22-jarige Amersfoortse scho lier vijftig uur dienstverle ning opgelegd. Officier van justitie, mr. P. Bender, ging akkoord, nadat hij aanvanke lijk een maand gevangenis straf had geeist. „Ik heb er geen enkel bezwaar tegen dat meneer zijn handen laat wap peren in de goede zin van het woord". De Amersfoorter, net drie weken vrij na een vorige straï, en een vriend van hem waren naar Leus den afgereisd om „uit spanning" te gaan inbreken. Om te controleren of er iemand in het betreffende huis aanwezig was, hadden zij aange beld en steentjes tegen de ruit ge gooid. Nadat de oplettende buur man hen naar de reden van hun aanwezigheid had gevraagd, ko zen zij het hazepad. Enkele straten Pijltjesgooien voortaan op een gestructureerde manier Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. Dorpscafé De Swartesteegh bestaat 10 jaar. Een interview met de eigenaars Pag. 5 Bioscopen Amersfoort jubileren Pag. 6 Welofiuet(te)recht? Pag. 7 Evangelische Hogeschool bestaat tien jaar Pag. 9 Sport Pag. 10 Service-pagina Pag. 11 verder hield de politie het tweetal aan. Hun tas bleek onder meer een glassnijder te bevatten. Dat was voor de politierechter een belangrijke reden om tot een veroordeling te komen. De advo cate van de Amersfoorter, mr. P. van Leyn-van Ammelrooij. had be pleit dat er van een poging tot in braak geen sprake was geweest, omdat haar cliënt en diens vriend vrijwillig waren weggegaan. Een toevallig passerende buurman hield volgens haar nog geen be trapping op heterdaad in. Door de aanwezigheid van de glassmjder vond Weijsenfeld het echter zo duidelijk wat de bedoe ling was geweest, dat hij vrijspraak niet in overweging nam. (advertenties) LEUSDEN - De Stichting Culturele Raad Leusden organiseert in het kader van Kunstzinnige Vorming op School in de ko mende maanden in totaal drie theater-voorstellingen en wel op 23 januari, 20 februari en 17 maart. De voorstellingen zijn bestemd voor verschillende leeftijdsgroepen en worden gehou den in De Korf. Alle Leusdense scholen hebben eind vorig jaar een brief ontvangen met een inschrijf-formulier. Elke school mag in principe uit de drie programma's één voorstelling kiezen. Als niet elke school in Leusden meedoet, is er de mogelijkheid, dat deelnemende scholen meerdere voor stellingen kunnen bijwonen. Tot nu toe hebben zich acht scho len voor deze voorstellingen gemeld. Eén van de voorstellin gen, die op 17 maart, is openbaar. Voor zover nog kaarten aanwezig kunnen die een half uur voor aanvang aan de zaal worden gekocht. Op vrijdag 23 januari speelt de Amersfoortse kindertheatergroep „Speelgoed" het stuk „Heksen be staan wel", een eigen bewerking van het jeugdboek „De Heksen" van Roald Dahl. Dit stuk is bestemd voor groep 4, 5 en 6. De kinder theatergroep „Speelgoed" is er op uitstekende wijze in geslaagd om het boek van Roald Dahl tot een spannend toneelstuk te bewerken en dat is op zich al een knappe prestatie. „Heksen bestaan wel" was eerder te zien m Theater Ap pelmarkt, waar de voorstelling veel lof oogstte. Op vnjdag 20 februari speelt Cees Brandt de kleutervoorstelling „Willie Wiebel" Dit programma is bestehid voor de groepen 1, 2 en 3. „Een goed belegde boterham", tenslotte, is de titel van het toneel stuk, dat „Het Speeltheater" uit Edam op dinsdag 17 maart op de planken van De Korf brengt voor de groepen 7 en 8. Deze voorstel ling is openbaar en kan ook buiten schoolverband door kinderen wor den bezocht. De toegangsprijs is vijf gulden. Voor zover voorradig kunnen kaarten voor deze voor stelling een half uur voor aanvang aan de zaal worden gekocht KUNSTZINNIGE VORMING Zoals bekend heeft de werk groep Kunstzinnige Vorming op School van de Stichting Culturele Raad Leusden in het schooljaar 1985/86 twee projekten gereali seerd, waarbij de kunstenaars op bezoek kwamen op school en sa men met de kinderen aan het werk gingen. De Culturele Raad had voor 1986 ook graag onder meer dergelijke projekten willen realise ren, maar heeft eerst willen af wachten, m hoeverre de gemeente Leusden geld beschikbaar zou kunnen stellen om deze projekten te financieren. Eind vorig jaar bleek, dat de Culturele Raad voor kunstzinnige vorming op school voorlopig niet op gemeentelijk financiële steun hoeft te rekenen. De desbetref fende pot is leeg, het wethouder Ummels de Culturele Raad weten. De werkgroep „Kunstzinnige vorming op school" van de CRL heeft gemeend om ter wille van de continuïteit voor het schooljaar 1986/87 toch iets te moeten organi seren en de Culturele Raad besloot daarvoor (zij het in bescheide mate) zelf een bedrag ter beschik king te stellen. De werkgroep slaagde er m om daarvoor boven staande, theatervoorstellingen te kontrakteren. De Werkgroep hoopt, dat haar aanzet tot een regelmatig school- theater-programma in het volgend schooljaar na overleg met de ge meente een concreet vervolg zal krijgen. AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 lel 033-630154 KEISTAD B.V. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45, A'foort, 033-724624 OPRUIMING: Modellen 1986 (van de bekende merken) BLOM RIJWIELSPECIAALZAAK Zwarleweg 27 - Tel. 941418 3833 AK LEUSDEN-C. Let op onze openings aanbieding. Zie adv. pag 2 Leusden Hamersveldseweg 6a - Tel. 943381 Een fragment uit het programma ,,Een goed belegde boterham" van Het Speeltheater uit Edam. Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag le bereiken onder tel.nr. 03420-94911 (advertenties) beschikbaar. SCHOLIER KRIJGT ,50 UUR" zo wordt inbreken toch nog verdienstelijk.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1