SB Wel degelijk littekens ontstaan maar verder functioneren noodzakelijk' Middleton Jazz Set bij jazzsociëteit "vandaag in de leusder kranir SERVA VOLVO Rooie Vrouwen Toneelavond Oranje vereniging Siervelgen jestolen leusder krant gemeente Leusden Ictjl Rapportage bijzondere commissie over verhouding raad - gemeentesecretaris: Mogelijk minnelijke regeling kavel 25 Fiets gestolen Avond over BDU Konijntje in de Wetering Thema-ochtend in Vooronder Geen krant ontvangen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 27 januari 1987 - 18e jaargang no. 76 WÊÊÊÊÊK^ÊÊBmI EIN DR EDAKTIE Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement I 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV Kabel Krant: dagblad t an vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Zaterdag deed Leusde- naar L.K. aangifte van diefstal van een fiets. Het rijwiel stond voor een drogisterij in De Hamershof. De fiets moet tussen negen uur 's mor gens en vijf uur 's middags gestolen zijn. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 Een vreemde taal leren? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Start direkt! Inl. 033-729097 LEUSDEN - In het vxouwen- j ontmoetingscentrum 't Voor onder aan de Burg. Van der Postlaan wordt op woensdag avond 28 januari een avond gehouden over en door de Rooie Vrouwen. Iedereen die daarin geïnteresseerd is en daar over mee wil praten, is vanaf 20.15 uur van harte wel kom. De toegang is gratis. Jelleke Kramer, gewestelijk I contactvrouw en gemeenteraads lid te Bunschoten, en Marianne Paulus, lid gewestelijke kerngroep en kandidaat-lid van de Provinciale Staten Utrecht, zullen tijdens deze bijeenkomst informatie geven over de structuur van de Rooie Vrou wen, de plaats van de Rooie Vrou wen binnen de PvdA en de resulta ten die landelijk en provinciaal be haald zijn door de Rooie Vrouwen. Ada Hofman uit Leusden, kandi- daat-lid van de Provinciale Staten Utrecht, zal vertellen waar de Rooie Vrouwen in Leusden zich de afge lopen jaren mee bezig hebben ge houden. Voor meer informatie over de avond kan men contact opnemen met Magdie Boerwinkel, telefoon 033-946285 LEUSDEN - Bij gelegenheid van de verjaardag van H M. de Koningin zaterdag 31 ja nuari geeft de Oranje Ver eniging een toneelavond. Deze zal plaatsvinden in 'De Korf. De toneelgroep van de Ac cordeonclub 'Crescendo' uit Leersum zal het blijspel in dne bedrijven 'Kontakt met Kootje' opvoeren. Ver der zal de avond muzikaal worden omlijst. De aanvang is 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. De avond is bestemd voor iedere belangstel lende. De leden van de Oranje Vereniging kunnen op vertoon van hun lidmaat schapskaart 1986 twee toe gangsbewijzen knjgen a 2,50. Verder is de entree 5,00. Vorig jaar werd bij gele genheid van het 50-jang be staan ook op de verjaardag van de Koningin een to neelavond gegeven die zo veel belangstellenden trok dat deze moest worden herhaald. Mede om die re den heeft het bestuur ge meend dit te moeten herha len. mogen meisjes met rode haren ook komen?. Stamgasten verrasten eigenaars dorpscafé De Swartesteegh Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Achtervelds Boerenkielenbal weer ouderwets gezellig Pag. 4 Euthanasie blijft gevoelig onderwerp Pag. 4 Volle winst LHV Pag. 5 Rehabilitatie voor LEOS-dames Pag. 2 AVOND ROOIE VROUWEN: krant 2USDEN - Automobilist J.v.d.H. uit Woudenberg deed afgelopen vrij dag bij de politie aangifte van de diefstal van de siervelgen van zijn auto. De wagen stond geparkeerd op het parkeerterrein bij de SBBO. De politie heeft de zaak in onder zoek. LEUSDEN - In het vrouwen- ontmoetingscentrum 't Voor onder wordt op woensdag 4 februari een thema-ochtend gehouden over „Heeft verhui zen invloed op jouw persoon lijkheid". De bijeenkomst be gint om 09.00 uur en vindt plaats in de kelder van het gemeentehuis, te bereiken via de ingang aan de Burg. Van der Postlaan 2. Evelien Blom zal een korte inlei ding houden, waarna men geza menlijk van gedachten kan wisse len over het thema. Mevrouw Blom vertelt onder meer over verschil lende volksverhuizingen die m het verleden hebben plaatsgevonden. Voor meer inlichtingen over deze thema-bijeenkomst kan men bellen naar 033-945488. nieuwsblad(cell Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het coUege van B&W heeft zijn raads man opdracht geven te onderzoeken in hoeverre een minnelijke regeling met de heer Eising inzake de kwestie rond kavel 25 mogelijk is. Eerder deze maand kwam de heer Eising zelf met een voorstel tot da ding. Dat houdt in dat hij de zaak onderling wilde regelen om zo een rechts zaak te voorkomen. In eerste instantie reageerde het college negatief op dat voorstel. Na sterke aandrang vanuit de commissies Algemene Be stuurszaken en Financieel Be heer en Beleid heeft men op „bestuurlijke gronden" beslo ten om het voorstel van Eising alsnog in overweging te bekij ken Het college blijft echter op zijn standpunt staan dat het strikt juridisch niet onrecht matig gehandeld heeft. Naar gemeentelijk woord voerder Hans Hermans desge vraagd meedeelde, houdt het voorstel met in dat het college voornemens is zonder meer m te gaan op een aanbod van de heer Eising. Dat aanbod houdt m dat de heer Eismg, indien de gemeente hem voor veertig duizend gulden schadeloos stelt, van verdere procedures af zal zien. „Dat bedrag is met aan de orde. Daar gaat de gemeente met zonder meer mee ak koord. Het college wenst ech ter wel een schikking", aldus woordvoerder Hermans. Voor wat betreft de sterke aandrang van de twee com missies om tot een oplossing te komen, is het voorstel met he lemaal correct: in de commis sie ABZ hebben leden, die te vens lid zijn van de commissie FBB, op een schikking aange drongen. Daarop zijn zij later, tijdens de vergadenng van de commissie FBB, teruggeko men. Dat was voor het college aanleiding tot het voorstel, zo verklaarde de gemeentelijke woordvoerder. LEUSDEN - De jazzsociëteit Leusden organiseert op zondag 1 februari haar tweede concert in het nieuwe jaar. Na het over stelpende succes van de nieuwjaarsinstuif op 11 ja nuari jl. (zo'n 120 bezoe kers) is nu de uit Amers foort en omgeving afkom stige Middlèton Jazz Set te gast. De groep presentert een pro gramma waarin, naast swin gende standards, veel pakkend Latinwerk te horen is. In het verleden heeft de Midd- leton jazz Set, naast tientallen concerten in cafés, clubs en op jazzfestivals, ook enkele suc cesvolle trips naar o.m. Duits land en Denemarken onderno men. Het belooft dan ook een gezellige middag te worden met, muzikaal gezien, voor elk wat wils. Het concert wordt als vanouds georganiseerd in 'De Hakhorst' en begint om half drie. De toe gangsprijs bedraagrt 5 gulden, voor leden van de jazzsociëteit is de toegang gratis. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel.033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 LEUSDEN - De bijzondere commissie, die onder meer de verhouding tussen gemeentesecretaris Reier van Gooi en de gemeenteraad nader heeft onderzocht, heeft haar eind rapport opgesteld. Het rapport is aan de gemeenteraad aangeboden en zal komende donderdag tijdens de raads vergadering besproken worden. De belangrijkste conclusie van de commissie is, dat er wel degelijk littekens zijn ontstaan in de relatie tussen de secretaris en de gemeenteraad, maar dat verder functio neren noodzakelijk is. De gemeentesecretaris zou echter ook een 'platform' ter beschikking moeten krijgen waarop hij met regelmaat functioneel met raadsleden communi ceert. Daarnaast is de commissie van mening, dat de instructie voor de secretaris moet worden aangepast, dat er duidelijker afspraken over vertrouwelijkheid van infor matie moeten komen, en dat juridische bijstand van de zijde van de gemeente ook voor raadsleden beschikbaar moet zijn. Dat laatste heeft zich tot op heden beperkt tot ambtena ren - in het onderhavige geval tot de gemeentesecretaris - en dat wil de commissie veranderen. De bijzondere commissie werd orig jaar ingesteld met als directe anleiding de gang van zaken rond e inmiddels bekende kavel 25 m e wijk Munnikhove-Bosveld. De Betreffende kavel werd verkocht an een inwoner van Amersfoort, bSrwijl een ingezetene van de ge- leente Zeist, de heer J. Eising. nog en reservering op de grond had. e heer Eising pikte deze gang van deen niet, en liet ter voorberei- ing van een mogelijke procedure Dor de rechtbank een aantal getui- enverhoren houden. Dat ge- eurde onder ede ten overstaan m de rechter-commissans van de ïchtbank in Utrecht. TEGENSTRIJDIG De verklaring van gemeentese cretaris Van Gooi, onder ede afge legd, bleek tegenstrijdig te zijn met de verklaringen van drie fractie voorzitters uit de Leusdense raad, die eveneens werden gehoord. Dat verstoorde de relatie tussen raad en secretaris in ernstige mate. Zo zeer zelfs, dat éèn van de fractie voorzitters, Ep Oostra van D66 liet weten, dat hij alle verdere mede delingen Vein de secretaris aan de raad zou wegen met het gebeurde in het achterhoofd Met andere woorden: de verklaringen van de (van de redaktie) secretaris zouden van zijn kant met de nodige terughoudendheid wor den bekeken. Dat was in die zin ernstig, dat de baan van een gemeentesecretaris, in tegenstelling tot andere ge meentelijke ambenaren, een bij zondere is in de relatie tot de raad. Ten eerste benoemt de raad haar secretaris, ten tweede wordt de secretaris geacht de raad te advi seren, dat staat in zijn functiebe schrijving. Ten derde, en dat vloeit voort uit het tweede, wordt een gemeentesecretaris geacht in dienst te staan van de gemeente raad. kei' punt, dat de meerderheid van de gemeenteraad per sé in de op dracht opgenomen wenste te zien. Gezien het resultaat moet dat ach teraf als overbodig worden be schouwd. De commissie consta teert tenminste, dat memand 'uit de school geklapt heeft', en dat de opvattmgen over openbaarheid die bij de verschillende fracties heer sen, nogal verschillen. De uiteindelijke conclusie die de commissie op dit punt trekt is, dat er meer precieze afspraken moe ten worden gemaakt over het om gaan met vertrouwelijke informa tie Het seniorenconvent zal zich daarmee belasten. ERNSTIG Dat waren bijkomende redenen, waarom de verstoring van de rela tie tussen secretaris en raad zo ern stig moest worden opgevat. Te vens was dit de directe aanleiding om twee zaken nader onder de loep te nemen. Het eerste was de manier, waarop de gemeente Leus den bouwkavels aanbood en liet reserveren. Een commissie heeft daar mmiddels over gerappor teerd en de voorstellen daarover zijn mmiddels aangenomen. OPENBAARHEID Het tweede was het instellen van de commissie, die nu haar rap port aan de raad heeft aangebo den. Daarbij werd overigens niet alleen de verhouding tussen raad en secretaris bekeken, maar werd ook nagegaan of raadsleden ver trouwelijke informatie naar buiten hadden gebracht. Een nogal 'hei- (advertenties) JURIDISCH De commissie wenst zich m haar eindrapport met uit te spreken over de juridische aspekten van de te- genspraak, die voor de rechter- j commissaris heeft plaatsgevon- I den. Wel is zij van mening, dat die tegenstelling alleen m het geval van Ep Oostra en Reier van Gooi echt uitgesproken is. De gemeen tesecretaris zou immers tegen Ep Oostra gezegd hebben, 'dat de ge meente nat zou gaan.' Beide andere fractievoorzitters, Evelien Blom (CDA) en Com Verduin (PvdA) hadden echter eveneens een forse tegenspraak ervaren. 'Ook al zou i dit als zodanig ervaren verschil for- I meel en puur juridisch niet relevant blijken te zijn - het is niet aan de commissie om dat te beoordelen - i dan nog kan zoiets mateneel en emotioneel stevig doorwerken in j

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1