Pernix maatje te broot voor Antilopen Ongelijke strijd voor De Haaien Talloze tijdstraffen teveel voor De Haaien jHV-heren naar ruime winst tegen zwak HVBS leusder krom korfballers kunnen sterk begin met verzilveren: F-competitie te Maarssenbroek: r Uitslagen kaarten bij 'De Til' -)ames in tweede helft onnodig in de problemen IMS® DINSDAG 27 JANUARI 1987 Antilopen kwam tekort tegen Permx. sel was het Pernix die de stnjd dicteerde ert moest Antilopen zien bij te blijven Die taak leek tot KMO slechts aan Jan Costa voorbehouden. Hij tekende voor drie treffers op rij, en bracht zijn team daarmee tot twee maal toe naast Pernix. Maar daarmee was de kaars aan Leusder zijde op. Daar kon den ook twee wissels (Eddie Hendriks voor Daniël Beek mans en Walter Ürbach voor Frank van de Pijpekamp) wei nig aan veranderen. Pernix leek feilloos aan te voe len hoe de zaken er bij de Leus denaren voor stonden en maakte daar geroutineerd ge bruik van. In een tijdsbestek van nog geen vijf minuten deelde men de genadeklap uit, door Antilopen een onover brugbare kloof voor te schote len. In de 28e minuut mocht Jan Costa met een strafworp de score een draaglijker aanzien geven, maar in de laatste se conden zorgde Pernix, via een doorloper voor 11-14, waarmee Antilopen waarschijnlijk iets te weinig kreeg. LEUSDEN - De herenwaterpoloërs van De Haaien zijn er in de eerste thuisontmoeting na de winterstop niet in ge slaagd tot winst te komen. In het duel met De Kwakel, dat door de aanwezigheid van twee scheidsrechters in een rommeltje ontaardde, gingen de Leusdenaren met 3-4 kopje onder. DOBBER EUSDEN - De verrassing waar korfbalminnend Leusden iiekem op hoopte, bleef uit. Na een sterke start moest Antilopen in de slotfase van de ontmoeting met titelkandi- liat Pernix toch erkennen dat de Leidenaren over de be- re ploeg beschikten. Met 11-14 beslechtte Pernix het hiel uiteindelijk nog met ruim verschil. 3>ch had het er zaterdag lange d alle schijn van dat Antilo- »n zou kunnen stunten, om larmee gelijk een deel van de sgredatiezorgen opzij te rhuiven. De Leusdenaren vam uitermate geïnspireerd st de startblokken en tracteer- em hun verbaasde opponen- tn in no-time op een 4-1 ach- i rstand. Dat deze uitgangspo sitie uiteindelijk niet vol- s jende bleek voor een gelijk- )bel of méér was minder de shhuld van Antilopen, maar de ciirdienste van een topploeg os Pernix. toch betekent ook deze neder- zag dat de situatie er voor de 1 iusdenaren niet rooskleuriger lei is geworden. Weliswaar )e>nden andere potentiële de- •adanten als SMS en Rust ^oest evenmin profiteren, HKC nljvoorbeeld verdween inmid- nïls uit het gezicht van de iriusdenaren (nota bene een :oeg, waar Antilopen succes ivgen boekte). ne komende weken zullen uarom van doorslaggevende vatekenis worden, waarbij de i-jlgelingen van Kees van Bu- gin wellicht voordeel kunnen latten uit het feit dat drie van e3 vijf tegenstanders die men dog zal ontmoeten, in de Korf bezoek komen. Rust Roest i SMS zijn daarvan de belang- ^kste en aanstaande zaterdag J het treffen tussen Antilopen pi Rust Roest al één antwoord inleveren op de vraag, wie }sh ook volgend seisoen Over- )eingsklasser mag noemen. Toch toonden de Leusdenaren ook afgelopen zaterdag tegen Pernix aan over voldoende kwaliteiten te beschikken om zich op dit niveau te kunnen handhaven. Hoewel men slechts twee ontmoetingen tot nu toe wist te winnen, zijn de Leusder korfballers nog niet eenmaal weggespeeld, iets was diverse concurrenten niet kunnen zeggen. En met name tegen topploegen kwam Anti lopen tot zeer aanvaardbare prestaties. Dat was zaterdag ook zeker het geval. Zeker in de eerste helft Antilopen verscheen aan de start met Jeanette Jekel weer in de gelederen. In de basis ont brak nog steeds Jolanda Ver steeg, die in Nancy Lahey op nieuw een waardige vervang ster vond. Meteen na het eerste fluitsig naal van de scheidsrechter bleek dat Antilopen met name defensief een zware dobber aan Pernix zou knjgen. De ploeg uit Leiden combineerde razendsnel, de spelers wisten elkaar blindelings te vinden en onder de korf werden afvang- duels regelmatig gewonnen van Antilopen, dat vooral lengte te kort leek te komen. Desalniettemin was de ope ningsfase voor de Leusdena ren, die met hard werken nog een eind leken te komen. Voor dat het eerste kwartier verstre ken was, leidde Antilopen al met 4-1. Margret Versteeg trok met een doorloper de stand ge lijk (1-1), waarna het eerste ver dedigingskwartet aanvallend uitermate succesvol was met twee treffers op rij. Nancy La- heij tilde haar ploeg, goed doorzettend naar 2-1, alvorens Jan Costa met een afstands schot voor 3-1 tekende Daniël Beekmans, die vroeg in de tweede helft het veld diende te ruimen voor Eddie Hendriks, vergrootte de feestvreugde op de tnbunes door vanaf de mid dellijn raak te schieten: 4-1. Toch was het de toeschouwer toen al duidelijk dat tegentref fers niet uit konden blijven; daarvoor waren de aanvallen van Pernix te gevaarlijk. En dat had tot gevolg dat al te optimis tische verwachtingen in de 18e minuut alweer de ijskast in kon den, toen de Leidenaren met 4- 3 weer in het spoor van Antilo pen kwamen: 4-3.Het leek een verlammende uitwerking te hebben op het spel van Antilo pen, die daarna vijf lange minu ten nodig hadden om de korf weer eens te vinden. De door Nancy Laheij geforceerde straf worp werd door Jan Costa koel benut, maar meteen na de vak wissel stelde Pernix orde op za ken met twee uitgespeelde kansen, die evenveel treffers opleverden: 5-5. Via 6-5 (Nancy Laheij) en 7-6 (Margret Versteeg) mocht Anti lopen hoop koesteren om de rust met voorsprong te halen, maar de lange opponent van Jan Costa zorgde op de valreep van de eerste helft voor een te genvaller: 7-7. GENADEKLAP Na de rust bleken de bordjes verhangen. Vanaf de veldwis- LEUSDEN - Zaterdag werd in het zwembad Bisonspoor te Maarssenbroek het 3e deel van de F-verenigingscompeti tie gehouden. De Haaienzwemploeg kwam daar uit tegen de verenigingen. De Meer uit Culemburg, De Meent uit Breukelen, Y.Z.P.C. uit IJsselstein en De Fuut uit Maars senbroek. Ondanks dat menige Haaienpu- pil haar of zijn persoonlijke re cord verbeterde kan degrada tie naar de G-competitie waar schijnlijk niet meer afgewend worden in de laatste wedstrijd eind maart. Deze gang van za ken was in het begin van het seizoen al min of meer te voor zien. Door de bijzonder moei lijke situatie waarin de Haaien zich momenteel bevindt, is er een te geringe aanwas in be paalde leeftijdscategorieën, waardoor met name in de F- competitie de Leusdenaren te gen veel ouderen moeten uit komen. Deze ene ereplaats kwam op naam van Simone Buitelaar op de 100 m rugslag meisjes 74 en later. Haar tijd van 1.35.8 was goed voor een derde plaats, hetgeen een goede prestatie is omdat Simone uitkwam tegen één en twee jaar oudere tegen standers. Dat het verder voor de Haaien- pupillen een ongelijke stnjd was, moge blijken uit het feit dat het oudste meisje 14 jaar is en de oudste jongen van de ploeg 13 jaar. Het is dan ook geen wonder dat ze het tegen 19- en 18-jarige tegenstanders moesten afleggen. Ze lieten zich daardoor echter niet ont moedigen. Er werden desal niettemin maat liefst zeventien persoonlijke tijden verbeterd. MARGE De dames van De Haaien heb ben tegen koploper Zeist geen potten kunnen breken De Leusdenaren gingen met 9-2 onderuit. In de eerste twee penodes konden de Leusdenaren nog redelijk in het spoor van hun te genstander blijven. Nadat Zeist de eerste penode afsloot met een 2-0 voorsprong, eiste Yvonne Adriaanse de verant woordelijkheid voor 2-1 voor zich op. Zeist herstelde de marge echter nog voor het ver strijken van de tweede perio de: 3-1. Ook na afloop van de derde periode kon niemand nog vermoeden dat de stand uiteindelijk nog zo hoog zou oplopen. Van twee gelijkwaar dige tegenstanders was Zeist het meest gelukkig, zodat men met 4-1 een goed uitzicht be hield op de winst. De wedstnjd duurde voor de Leusdenaren echter één pe riode te lang. Geplaagd door een gebrek aan mogelijkheden om te wisselen, moesten De Haaien Zeist laten gaan. De Zeistenaren liepen eenvoudig weg naar 7-1, voordat De Haaien via Andrea van Druten iets terug kon doen 7-2. In de slotfase werd De Haaien een af gang echter niet bespaard, want Zeist liep nog uit naar 9-2. kuilen 5201 pnt. 6 heer De Vries 5195 pnt. 7. mevr. G. de Ridder 5072 pnt 8. hr. Van Kampen 5043 pnt. 9. mevrouw Baard- scheer. 10. heer Den Hollander Schutjassen: 1. W. de Ridder 96 pnt. 2. A. Oosterbroek 90 pnt. 3. A. Schimmel sr. 83 pnt. 4. Herm. Smal 80 pnt. 5. C. v. Daatselaar 79 pnt. 6. Mevr. v. Zandbrink 78 pnt. 7. H. Tollboom 76 pnt. tijdstraffen nant bedeeld werd. Slechts Peter Berendse wist rendement te halen uit het overtal, waarmee de stand weer gelijk was: 3-3. Die luxe duurde ovengens niet langer dan een halve minuut. Toen moesten De Haaien opnieuw tegen een achterstand vechten. In de laatste minuut kreeg Hans van Mourik namens De Haaien nog een uitgelezen mogelijk heid om alsnog een gelijkspel te realiseren. Zijn strafworp bleek echter de nodige preci sie te ontberen, zodat de kee per van De Kwakel tot de held van de dag kon uitgroeien: 3-4. In de tweede helft leek het er vlak na het begin even op dat LHV zichzelf had hervonden To Steenbeek en Ria Meyerink tilden de marge in de eerste minuten naar 8-2 en op dat mo ment kon nog niemand bevroe den dat LHV nog stevig in de problemen zou komen. Toch was dat zo. Opnieuw vielen de Leusdena ren terug en een sterke ople ving aan Bussumerzijde bete kende dat SDO. met vier scores op nj, volledig terug in de race bleek te komen: 8-6. Marga Ra demaker verichtte in die fase opnieuw veel nuttig werk, zoals ook paal en lat de Leusdenaren voor erger behoedden. Twee treffers van Berna Bone kamp in de slotfase deden het publiek in De Korf opgelucht ademhalen, al bestreed nie mand na afloop de bewering dat de punten verdiend in Leusden bleven. Harry van Schaik mstrueerl zijn pupillen. LEUSDEN - De kaartavond in het jongerencentrum 'De Til' trok weer een zeer goede be langstelling. Vierenzestig deel nemers hebben weer een ge zellige en sportieve avond ge had met het schutjassen en kla verjassen. Het geheel verliep weer vlot De uitslagen werden: Klaverjas sen 1 heer Van Dne 5474 pnt. 2. S. de Ridder 5391 pnt. 3. me vrouw Van Ingen 5258 pnt. 4. J. Froonhoff 5204 pnt. 5. H. Vos- ',e f OVERROMPELEND De dames van LHV konden zon dag op een gedeeltelijk ge slaagd doel terug zien. Tegen SDO imponeerden de Leusde naren een kwartier lang, waarna de ploeg naar een be denkelijk niveau terug zakte Een korte opleving in de tweede helft bracht daarna de finitief de overwinning, hoewel de ploeg van Joop Douma door een te laat ontketende tegen stander nog aardig in de pro blemen werd gebracht. LHV startte overrompelend SDO, dat nog bezig leek wak ker te worden, wist niet hoe het gevaar te keren. Het leek erop alsof de Leusdenaren met twee maal zoveel spelers in het veld stonden als de tegenstander, die aan alle kanten voorbij ge lopen werd. Het begon met een knappe in terceptie van Carla Mossel, die razendsnel voor een break-out vertrok en binnen een minuut voor 1-0 zorgde Niet lang daarna tekende spelverdeel- ster To Steenbeek, die zeker in de eerste helft goed leiding gaf aan de Leusder aanval, beke ken voor 2-0 Een door Ria Meyennk op de corkel gefor ceerde strafworp werd door Berna Bonekamp binnen ge schoten, waarna SDO voor het eerst iets terug mocht doen: 3- 1. LHV bleef in die fase echter een klasse beter, wat vooral tot uitdrukking kwam in het zeer snel rondspelen van de bal, waardoor er op de cirkei ruimte ontstond Bovendien werden de vrijkomende cirkel loopsters via listige, soms ris kante, passes aangespeeld. Uit twee van deze situaties kon Ria Meyerink, die zich op de cirkel beresterk voelt, vergroten tot 5- 1. Een dooe Conny Oldewams geforceerde strafworp werd door Berna Bonekamp benut, waardoor de ruststand bereikt werd: 6-2. Toch waren er op dat moment nog meer dan tien mi nuten te spelen. Maar LHV slaagde er niet meer in om de SDO-defensie te ontregelen. Waarschijnlijk moet het feit dat SDO als een blok op de cirkel bleef staan niet als een succes vol aangepaste tactiek worden gezien, maar meer als conditie gebrek, waardoor de Bussu- mers na een kwartier al leeg waren. Het stelde LHV voor on overkomelijke problemen In die fase viel alleen Marga Ra demaker op, die met een paar uitstekende reddingen het doel van LHV in de moeilijke laatste minuten van de eerste helft schoonhield. Aanvallend gezien leverde het spel van LHV, afgezien van een door Ria Meyerink gemiste strafworp, geen wapenfeiten meer op. De Haaien delfden het onderspit tegen De Kwakel. Sinds 1 januari worden ook de waterpolowedstnjden op eer ste klasse kringniveau door twee scheidsrechters geleid. En dat was in de ontmoeting tu- sen De Haaien en De Kwakel meteen goed te merken. Niet alleen werden er twee maal zo veel overtredingen waargeno men, aan Haaien-zijde moesten ook twee maal zoveel (11 in ge tal) spelers voor 45 seconden het veld ruimen, als bij De Kwa kel. De wedstrijd leverde overi gens niet twee maal zoveel doelpunten op. De Haaien kwamen enigszins verzwakt aan de start. Van de twaalf basisspelers gaven er maar acht acte de présence, terwijl de tegenstander met elf. jeugdige spelers het stnjdperk betrad. De eerste twee periodes bleef de balans in evenwicht. De Haaien openden de dans om de doelpunten, via een fraaie treffers van Carl Diepenbroek, op aangeven van Hans van Mourik. De Kwakel kreeg in de eerste penode dne keer over tal, maar kon deze man-meer-si- tuaties' slechts eenmaal uitbui ten.: 1-1. Kort na het begin van de tweede periode kwam De Kwa kel op voorsprong, waarna een goede redding van keeper Henk Reg de inleiding vormde tot de gelijkmaker. Hij bracht de bal snel weer in het spel, waarvan Jan Groen kon profi teren: 2-2. In deze periode overleefden De Haaien twee keer een man-minder-situatie, mede door sterk verdedigen van Imo Manten. De derde periode leverde slechts één treffer op voor De Kwakel, hoewel achtereenvol gens Carl Diepenbroek, Jan Groen, Imo Manten en Co de Rijk aan Leusder zijde met straf- seconden het water moesten verlaten. In de vierde periode leken de kansen voor De Haaien te ke ren. toen ook De Kwakel met Rob Schneiders bij rust tamelijk tevreden mocht constateren dat er met 13-5 een stevige ba sis voor een grote overwinning was gelegd De tweede helft was er één met twee gezichten. LHV wisselde in de jacht naar doelpunten mo menten waarin er uitermate ge haast werd gespeeld af met pe riodes waarin er wél van over leg sprake was. En juist dan bleek de kwetsbaarheid van de Spakenburgse defensie. Het in zetten van een aantal ingestu deerde, simpele aanvalspatro nen was voldoende om met name Paul Lindeboom vanuit het midden in staat te stellen verwoestend uit te halen. De break-out leverde echter maar zeer weinig rendement op. Hoewel John Kiers op links vier maal succesvol was, blonk hij even zo hard uit in het mis sen van een even groot aantal kansen. Hij werd daann trou wens bijgestaan door een aan tal ploeggenoten. Desalniette min kon LHV in de tweede helft nog veertien doelpunten aan het totaal toevoegen, waar HVBS slechts tweemaal iets te genover kon stellen, zodat de eindstand met 27-7 werd be reikt. Meijermk wordt onreglementair gestopt op de rand van de cirkel Leusdenaren in het eerste tref fen met HVBS niet verder dan 9- 16 en in dat opzicht is er dus veel verbeterd. LHV had in de eerste helft een kwartier nodig om op toeren te komen. Op dat moment pnjkte er op het scorebord een bijzon der povere 3-0 en toen HVBS daarna tegenscoorde, werd er voor een herhaling van het eer ste duel gevreesd, waarin de Leusdenaren bij rust slechts twee doelpunten voor stonden en er in de tweede helft kei hard gewerkt moest worden om de schade aan het imago te repareren. Zo ver kwam het zaterdag niet. Eenmaal warm gedraaid vielen de treffers als rijpe appelen, waarbij de routiniers Theo Prin sen en Henk Menting, samen goed voor negen doelpunten, het voortouw namen. De details werden in deze periode ver zorgd door Daan Bleuel, Arjan Scheiders en Paul Lindeboom, zodag de gelegenheidscoach EUSDEN - De herenhandballers van LHV onderstreepten ,;in ambities in de derde klasse, door tegen het laagge klasseerde HVBS 2 fors uit te halen. In de sfeerloze Juliana - in Stolberghal in Amersfoort, waar de Leusdenaren hun iUiswedstrijd afwerkten, kwamen de tellers pas bij 27-7 f-'t stilstand. r e dames hadden aan een kwartier goed handbal vol lende om zich SDO van het lijf te houden. Na een moei- ,e|ke periode in de tweede helft te hebben doorgemaakt, leef LHV met 10-6 aan de winnende hand. 'oewel de einduitslag wellicht 2 iders doet vermoeden, was er 'gelopen zaterdag nog geen r»rake van kwalitatief hoog gaand handbal in de herenont- 7ioeting tussen LHV en de re- Frves van het Spakenburgse '•VBS. Daarvoor was de tegen- ind die de Leusdenaren on- ''ïrvonden te gering en het ei- ïn spel te weinig verzorgd. f!' werd te gehaast op zoek ge- ,flian naar doelpunten, wellicht e- een poging in de voetsporen treden van Eendracht, dat re- qntelijk met 37-10 zegevierde. 7'anneer het succes iets meer te het collectief zou zijn ge acht en iets minder in indivi- ïele acties, zou een derge- ,<;ke score ook voor de Leusde- s. I naren tot de mogelijkheden hebben behoord. Overigens kan al het water uit de zee niet wegwassen dat 27-7 ook een score is waar mee aan gekomen kan worden, temeer daar het doelsaldo pas in aller laatste instantie over een even tuele titel beslist. Bovendien liggen de LHV-heren in dat op zicht al zo ver achter op Een dracht, dat van dit soort mon sterscores slechts een psycho logisch effect op eventuele concurrenten (voor zover die er nog zijn) uit kan gaan. Toch moet het ook voor LHV prettig zijn te constateren dat er gedurende deze competitie nog steeds sprake is van groei in de ploeg. Zo kwamen de

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5