Overwopen Groeneveld opticiens LOEP OP Bigband Roken (88) Kwaad (1) Kwaad (2) Met een grote boog I.P.V.O. Prick Kwaad (3) Belofte Niet vloeken Bloempje Peter (3) Zoals de ouden zongen. r aarheid >tootje Verkeerde broek Peter (1) Peter (2) loep op Leusden Dat Leusdenaren niet alleen in hun woonplaats aktief zijn, staat vast. Er wordt zelfs wel beweerd, dat veel Leusdenaren meer aktiviteiten ontplooien buiten, dan binnen hun woonplaats wat, als het waar is, zeer te betreuren is. Eén van de activiteiten, die Leusdenaren buiten het dorp ondernemen, is deelname aan de 'Big band' in Hoevelaken. Daar maakte men ons onlangs op attent. Vandaar dan ook, dat we hier vermelden, dat het betreffende muziekgezelschap zaterdag 31 januari een nieuwjaarsconcert geeft in De Stuw in Hoevelaken. Het concert begint om 20.00 uur. In onze achtentachtigste aflevering over de bestuurlijke perikelen rond het roken tijdens gemeentelijke vergaderingen kunnen we u het volgende berichten: Op aandrang van Corri Verduin, die 'terughoudend roken' maar onzin vond, wordt er tijdens de vergaderingen van de commissie Financieel Beleid en Beheer niet meer gerookt. Reactie van commissie voorzittter F ons Ummels: 'Prima, dit probleem is ook weer opgelost.' Als alle problemen op die manier de wereld uit raken, worden de commissies misschien wel opgeheven, waar we dan u met zo mogelijk nog meer vreugde kond van zullen doen... Het Leusdense college van B& W wordt momenteel geteisterd door vragen. Dat ligt in niet geringe mate aan het feit, dat er zo weinig antwoorden worden gegeven, zou men kunnen zeggen, maar het is natuurlijk wel wat. Vragen over kavel 25, vragen over representatiekosten, waar het eind nog niet van in zicht is, vragen over waterschapslasten, vragen over de woningbouw. Er is haast geen onderwerp te bedenken, of er zijn vragen over gesteld. Corri Verduin wist toch nog een onderwerp. Of er voor De Hakhorst eigenlijk wel huur betaald werd, wilde zij weten. Dat had ze al eens tijdens een raadsvergadering gevraagd, maar ook daar was nog...géén antwoord op gekomen. Het antwoord bleek voor wethouder Fons Ummels nog altijd niet makkelijk. Hij draaide er tijdens de commissievergadering tenminste geruime tijd omheen met opmerkingen als: 'Voor zover wij die vragen door moeten geven aan de functionele afdelingen, wordt dat bekeken.' Nieuwjaarsreceptie, als ik zo allemaal zie gebeuren, iedereen is spontaan, denk ik: kon dat maar het hele jaar zo doorgaan. Men wenst elkaar het allerbeste toe, schudt handen en wordt het kussen niet moe. Maar is nieuwjaar veertien dagen voorbij, dan zet men de goede voornemens weer opzij, en is het weer als vanouds: 'ikke, ikke, en de rest kan stikken. Waarop Corri nog eens aanhaalde, dat die vragen er nu toch al geruime tijd lagen, op een toon die duidelijk maakte, dat ze van het wachten op de antwoorden redelijk genoeg kreeg. 'Niet kwaad worden', riep Fons nog hard, maar het kwaad was al geschied. 'Als je steeds maar geen antwoord krijgt, dan word je wel een keer kwaad', antwoordde Corri. hjk kennis kunnen nemen, van wat men wilde weten, maar daar gaat het met om. het gaat om de mam er waarop dat tot stand kwam. En die manier waarop is blijkbaar iets. waar men in de Aubergine, zoals ik voor mij zelf het gemeentehuis pleeg te noemen, op geheel eigen wijze over pleegt te denken. Waar het mij om gaat is, dat de dagelijkse bestuurders van de gemeente Leusden hier maar weer eens hebben aan getoond. dat er velen zullen zijn die hen verslaan op de brug met ongelijke leggers, maar dat wat geèstelijke sou plesse betreft het gemeente bestuur, dat deze bestuurde- ren wil verslaan, waarschijnlijk nog geboren moet worden. Op zich mag zoiets natuurlijk een hele prestatie heten, daar niet van. Maar wie eens na gaat, waar al deze achterhoe degevechten toe moeten lei den, wordt toch een beetje droef gestemd. Want als vertraging is het weer zeer geslaagd te noe men, maar waar het om de ar gumentatie gaat, weet ik dat nog met zo zeker. Want wat moet een mens nu denken, als hij schnftehjk be vestigd krijgt, dat er met be trekking tot de post represen tatie iets moet worden geeer- biedigd 'in de persoonlijke le venssfeer van betrokkenen.' Een dergelijke opmerking lijkt er toch onherroepelijk toe te leiden, dat wie zoiets te ho ren krijgt denkt: He. daar is vast iets aan de hand. De fysieke veerkracht, waarover sommige mensen beschikken, wekt bij mij per soonlijk met regelmaat verba zing. Zodra ik bij Studio Sport de stem van Klaas Boot verneem, zit ik aan het toestel gekluis terd te kijken naar de strapat- sen van de dames en heren die wedstrijden turnen. Hoge sprongen, salto's, salto's op de smalle balk, je kunt het zo gek met bedenken of het wordt uit gevoerd met een souplesse, die mij telkenmale weer weet te verbazen. Daar moest ik onlangs aan denken, toen ik vernam, wat het Leusdense college van B& W in zo onderhand derde in stantie heeft geantwoord op vragen van Leusden '85 naar de kosten van representatie m het jaar 1985. Inhoudehjk was dat ant woord van een brutaliteit, die we in gewone mensen-termen wel onbehoorlijk plegen te noemen. Maar u weet, dat in de politiek nooit wordt gelogen, daar wordt slechts in stnjd met de waarheid iets beweerd. Dus m het onderhavige geval is er geen sprake van onbe hoorlijkheid. de antwoorden heetten in politieke termen on volledig te zijn. Inmiddels heeft de gemeenteraad einde- Want waar gaat het nu ei genlijk om0 Het zal de Leus dense burger toch zeker worst zijn, of ambtenaar A ooit voor dit-of-dat bedrag uit eten is ge weest, als dat maar voor zijn werk was. En als dat maar vol gens de regels was. Dan is er verder niets aan de hand. Maar het ronduit achter bakse gerommel rond het beantwoorden van een paar duidelijke vragen, doet ver moeden dat er wel degelijk op het verkeerde moment uit de verkeerde ruif gegeten is Waarbij bovendien duide- hjk zal zijn, dat de gemeente raad daar geen genoegen mee wenst te nemen. Dus om de hete brei blijven lopen met een grote boog, heeft op termijn geen enkele zin. Waar men hier de weg zo snel en goed weet te vinden naar alle mogelijke deskundi gen voor advies, verbaast het me dat men, waar een derge lijke deskundigheid blijkbaar niet binnen het gemeentehuis te vinden is, nog geen advies heeft ingewonnen. Over de vraag, hoe je vra gen moet beantwoorden. Alhoewel, als er dan al een advies ligt, dat helaas met strookt met wat de Leusdense vroede vaderen vinden, wordt dat natuurlijk ook gewoon ter zijde gelegd. Wat zeg ik, daar gaat men desnoods ook met een grote boog omheen... Geholpen heeft het wel, dat kwaad worden. De antwoorden zijn inmiddels binnen (zie elders in deze krant) en het college van B&W heeft daarbij niet geschroomd, het boetekleed aan te trekken. Want wat staat er boven het persbericht, dat van gemeentewege werd uitgegeven? Daar staat als 'kop', zoals dat heet: 'College antwoordt op vragen rondom verkoop 'De Hakhorst'.' Waaruit duidelijk moge blijken, dat het college uitstekend lijkt te beseffen, dat het feit dat het op vragen ook antwoord geeft, als nieuws moet worden beschouwd. Overigens ging tijdens de vergadering van de commissie voor Financieel Beheer en Beleid de sfeer blijkbaar zwanger van verwachtingen. Niet dat dit zo duidelijk merkbaar was, maar we maakten het op uit de volgende dialoog: Fons Ummels: 'Was dat het, mevrouw Verduin?' Corri Verduin: 'Voor dit moment wel, ja.' Fons Ummels: 'Zo, dat belooft nog wat.' Dat er in bestuurlijke kringen geen onwelvoegeiijke taal thuishoort, is natuurlijk bekend. Ook wethouder Fons Ummels weet daar alles van. Hij gaat zelfs verder. Sinds de wethouder in zijn bestuurlijke bezigheden steeds vaker andermans werk op mag knappen, heeft hij ook wel eens iets te zeggen over, bijvoorbeeld, een beleidsterrein als ruimtelijke ordening. En ook op dat terrein gebruikt men geheel eigen begrippen, waar Fons inmiddels alles van afweet. Zo betrapten we F ons onlangs op de volgende volzin: 'Zodra een plan, een deelplan moet ik zeggen, anders vloek ik in R.O.-termen...' En dat kon natuurlijk niet, zelfs niet in de ruimtelijke ordening. Er zijn muurbloempjes, en dat is vaak een trieste aangelegenheid. Niet minder triest zijn de stijlbloempjes, waarvan bestuurderen zich bij tijd en wijlen menen te moeten bedienen, om anderen iets duidelijk te maken. Dezer dagen tekenden we er nog maar weer eens eentje op, en wel uit de mond van de wethouder in Leusden die zich met regelmaat van de meest bloemrijke taal weet te bedienen, F ons Ummels. 'We bedoelen, gelet op de evenredige vermindering naar rato van afhaken', orakelde Fons. Waar het over ging, zullen we u besparen. DONDERDAG 29 JANUARI 1987 j- Het gezelschap werd opgewacht bij De Inslag. In een met slingers versierde hal wachtte Peter een bijzonder mooie, wel twee meter hoge speculaasversie van onze aartsvader. Naar verluidt was dat een fraai stukje vakwerk van 'onze Evert', die ervaring met dat werk heeft. Peter werd feestelijk toegesproken door de directie van de tennishal, die ook voor koffie met gebak hadden gezorgd. Vervolgens werd hij toegezongen door zijn drie 'tennisvriendinnen'. In de tekst van het lied waren alle fraaie eigenschappen van Peter opgenomen Peter intussen, onderging zijn lot als een Heer van Stand, waar bijgaande foto's van kunnen getuigen. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. De tand des tijds knaagt overal aan. Ook aan ons uiterlijk. Wie terugkijkt naar foto's van, laten we zeggen, vijf jaar geleden schiet al snel in de lach. „Goh, zagen we er toen zo uit?" of „Was dat nou mode in die tijd?" zullen dan de welgemeende en oprechte eerste reacties zijn. Foto's uit de oude doos zijn altijd goed voor het ophalen van herinneringen. Hele tijdperken herleven wanneer we de deksel van die doos tillen en ons storten in de veelal vergeelde plaatjes. Het leek ons, de redaktie, leuk om er eens een wedstrijdje van te maken. Vandaar acht plaatjes van acht beroemdheden. Maar... kent u ze nog? Om u een beetje op weg te helpen, geven we bij elk portret drie mogelijkheden. De juiste naam zit daar echt bij. Denkt u te weten wie deze acht beroemdheden zijn, dan zien we graag uw oplossing voor volgende week woensdag 12.00 uur op ons kantoor aan de Asschatterweg 19 te Leusden- Centrum tegemoet. Onder de goede inzenders verloten we een slagroomtaart. Veel succes! Dit kan alleen maar de volgende persoon zijn: -A. Harm Offereins -B. Godfried Bomans -C. Joost de Jongh Deze sportman van het jaar is: -A. Jan Lammers -B. Gijs van Woudenberg -C. De tweeling-broer van Gijs van Woudenberg En dit is: -A. Corri Verduin -B. Ada Kok -C. De koffiejuffrouw van het gemeentehuis laktie: Hans Mosterd Lragen: Martin Hermens 'e wat oudere lezers van e krant kennen 1 uschijnlijk nog wel de visie-serie „De kleine uheid" van Willy van adert met in de hoofdrol leke Alberti. 'ou, niet zonder trots kunnen u meedelen dat ook ^sden nu zijn kleine ïrheid heeft. En wel in de rsoon van Joost de Jongh. U n wel, dat creatieve brein nen de plaatselijke -O-afdeling Je kwamen er bij toeval _ter, eerlijk gezegd. En zo r; u maar weer dat het dlot iedereen wel eens goed 4nd is. Goed, het ging dus >We kwamen Joost onlangs Lsn in de wandelgangen van ^gemeentehuis. En wat doe ean? Juist, de gebruikelijke &elen. Dus wij vragen Joost, j rigens met zeer oprechte r leinden, hoe het met hem is. iCijn antwoord klonk in eerste rantie even oprecht. „Met cgaat het uitstekend", zei jSt terwijl hij met een wijds (<aareen haast (ischeidelijke sigaar naar flippen bracht. j;oen volgde de toevoeging: :i ook al zou het niet goed [ai, dan zou ik toch zeggen het goed ging..." iii, Joost toch. Nu weten we ^maal niet meer wat we wel vat we niet van je moeten/ nen geloven. Laat staan al olitieke volgelingen. Ze en zich ongetwijfeld ragen: Is Joost's waarheid nu deéchte waarheid???? i!f c et>ver Joost de Jongh proken. Enige tijd geleden ^digde hij al aan dat hij xienmet de onvolprezen 'geres Vanessa op de foto komen te staan. Met zijn '\d op zijn hart beloofde hij wij die foto kregen voor We zien hem nog staan met de rooie wangetjes en twee ogen waarin hoop gloorde. Het lijkt intussen een beetje vergane glorie te zijn, want de foto hebben we nog steeds niet gezien. Dus wat doe je dan? Juist, we spraken Joost er onlangs op aan. Of we die foto ooit nog eens zouden zien? Nou, als het aan Joost ligt, kunnen we dat voorlopig wel vergeten. „Ik maak zelf wel uit wanneer ik die foto aan jullie geef', reageerde hij kortaf. We schrokken een beetje, want zo kenden we Joost niet. „Beloofd is beloofd, Joost", probeerden we hem voorzichtig aan de toezegging te herinneren. Helaas, beste lezers, het mocht niet baten. Zijn 'nee, dat bepaal ik zelf wel' bleef onveranderd. Waarmee we binnen enkele minuten tijd hebben kunnen constateren dat Joost de Jongh niet alleen zijn eigen waarheid kent, maar ook nog lijdt aan dictatoriale neigingen, mh. „Een kind komt liever te laat op school dan met de verkeerde broek aan." Nou, als er een persbericht met zo'n kop bij ons binnen vlat, krijgt dat de volle aandacht. „Als het om kinderkleding gaat, kan het leven van een kind op school behoorlijk zuur gemaakt worden, zelfs al op de kleuterschool." Dat is de uitkomst van een onderzoek dat werd uitgevoerd in opdracht van het Nederlands Mode Instituut. „Er is een groeiend modebewust-zijn bij het mondiger wordende kind in de pre-tiener fase", lezen we verder. Dat was vroeger toch wel even anders. Toen kreeg alleen het oudste kind zo af en toe wat nieuwe kleren. En als dat voor hem te klein werd, ging dat naar de volgende, de volgende, de volgende, et cetera. Soms werden de kleren voor een jonger kind verknipt tot andere kledingstukken. Zo kon het voorkomen dat moeder van een truitje een borstrok maakte en enige tijd later weer onderbroekjes om, weer wat later, nog enige tijd dienst te doen als stofdoekje of zoiets. En nu? Uit het onderzoek blijkt dat moeders niet meer zonder de kinderen mee te nemen kleren durven te kopen voor hun kroost. Reden? Ze zijn bang dat de kleintjes de kleding die ze niet zien zitten boycotten. Resteert natuurlijk de vraag: wie heeft nu de verkeerde broek aan? Het onderzoek geeft daar, helaas, geen antwoord op. mh. Bij Groeneveld heeft u een grote keus uit vele honderden ames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de este oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen w budget! Deze dame is: -A. Mies Bouwman -B. Lady Di. -C. Evelien Blom Deze man lijkt erg veel op: -A. Allan Boesak -B.Gert de Weerdt -C. Hans van Maanen Deze boer heet: -A. Boer Koekoek -B. Henk Ossendrijver Wie is dit: -A. de broer van Wim Kok -B. Wim Kok zelf -C. Jan Jacobs Eén dezer dagen mochten we een aardig schrijven ontvangen, waarin uitvoerig uit de doeken werd gedaan, hoe de vriendinnen van Leusdenaar Peter van Beek ervoor hebben gezorgd, dat zijn vijftigste verjaardag niet onopgemerkt voorbij ging. De heugelijke gebeurtenis vond afgelopen zaterdag plaats, en de dag begon vroeg, voor Peter. Om zes uur, zo vernemen we, kroop hij al enigszins verontrus uit bed om uit het raam naar buiten te gluren. En wel, omdat hij de traditie van zijn tennisclubje kende. Dat er wat ging gebeuren, stond voor hem dan ook als een paal boven water. Wat en hoe, was echter de vraag... De drie 'tennisvriendinnen' zongen Erg lang hoefde hij niet te wachten. Om acht uur werd hij - en zijn woonbuurt ook wel een beetje, naar we aannemen - opgeschrikt door een met een megafoon versterkte stem, die meldde, dat Peter vijftig jaar werd. 'Hij ziet dus Abraham. Wij brengen hem een serenade. Komt allen naar de tennishal voor een muzikale groet', meldde de dorpsomroeper. Waarop Peter, onder begeleideng van de fraaie klanken ener boerenkapel mee moest lopen naar de tennishal. Tijd om zich te scheren was er niet, wel moest hij een 'Abrahamspak' aantrekken. de jarige gevoelvol toe. Is dit: -A. Jantje Koopmans -B. Jan Wagenaar -C. Freddy Heineken •9iJ

Leusder Krant | 1987 | | pagina 11