X 83 Eenjarig bestaan Pinkeltje gevierd Jslandse zangeres Viktoria Spans n plaats van 'Toonbeeld' r Ook voor u: f 444 44 4 11 Ei nr ggnaaagin 3e leusder krant- let feest in Antilopen-kantine: Total loss na aanrijding ondag 8 februari in Groot Krakhorst: Een huis van Goldewi jk SERVA VOLVO Winterrit op 11 februari Inbraak in Zuid ijt?* Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant Geen krant ontvangen Konijntje in de Wetering i krant DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 - 18e JAARGANG NO. 78 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie eri administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV speciale gevallen een hulp leidster. Voor het vieren van het tienja rig bestaan had men de kantine van Antilopen ingericht als feestzaal. Vele vaders en moe ders waren met hun peuter aan wezig. Na enkele woorden van de voorzitter van het bestuur en het zingen van verjaarsliedjes werd namens het bestuur een kado aangeboden. De gemeente was deze och tend vertegenwoordigd door wethouder Gijs van Wouden berg, die zich vol lof uitliet over het welvaren van Pinkeltje, door de inzet van leidsters en bestuur. Ook sprak hij over de grote rol die ouders tegen woordig spelen in het onder wijs. De gemeentelijke dankbaar heid uitte zich in het overhandi gen van een enveloppe met daarin een 'kleinnood'. Ook was er een bloemetje voor leid ster Ruurdje Boer, die deze dag tien jaar aan peuterspeelzaal Pinkeltje verbonden was. CLOWN Na de tweede koffieronde trad een clown op voor de kinde ren. Op een speelse manier liet de actrice zien hoe een vrouw in een clown kan veranderen; met de achterliggende ge dachte dat elke clown van oor sprong ook maar gewoon een mens is, dus niet iets om bang voor te zijn. Clown August wist zijn peuter- publiek en ook de ouders uit stekend te vermaken met zijn komische grappen en grollen. Voor de kinderen waren er ook kragen, hoedjes en clownsneu- zen, zodat het geheel een fees telijke aanblik bood Na een feest met limonade, taart, drop en ijsjes keerden de peuters tussen de middag met hun ouders weer naar huis, om de volgende week bij hun 'Pin keltje' het tweede decennium in te gaan. Sfeervol concert van The Middletonjazz Pag. 3 Meerderheid raad verwerpt motie van afkeuring over handelwijze college Pag. 5 200ste Mininatuurtje! Pag. 5 Principebesluit tot onteigenen grond in 't Ruige Veld als „stok achter de deur" Pag. 6 Leusden '85 slaat ook bij biljarten toe Ruime winst voor matig acterend LHV Pag. 7 Pag. 7 uur, raakten twee personen auto's total loss. De bestuur ders van de voertuigen ble ven ongedeerd. Veroorzaker van het ongeval was de Amersfoorter A.S. Hij keerde zijn auto midden op de Arnhemseweg en lette daarbij niet op het aankomende verkeer Leusdenaar A. van D.' kon de Amersfoorter met meer ontwijken. LEUSDEN - Bij een aanrij ding op de Arnhemseweg, af- gelopen zaterdag rond 14.00 mgae volop bij het feest in verl (Van één onzer medewerksters) USDEN - Zaterdag 31 ja- nd met hei tienjarig bestaan van pe nuari was het tien jaar geleden dat peuterspeelzaal Pinkeltje werd opgericht. De peuter speelzaal, na diverse verhui- irspeelzaal Pinkeltje. zingen thans gehuisvest aan het Hoefijzer, biedt wekelijks plaats aan ongeveer 83 Leus- dense peuters, verdeeld over vijf ochtenden en een middag. Er zijn aan Pinkeltje twee leid sters verbonden: Marijke Hoi- tinga en Ruurdje Boer en in Gebak mocht er zaterdag tijdens het feest natuurUjk niet ontbreken. IJSDEN - De voorstelling 'Toonbeeld' uit het winterpro- imma van de Culturele Raad Leusden op zondagmid- g 8 februari a.s. in boerderij Groot-Krakhorst, gaat we ns ziekte van de uitvoerenden niet door. In plaats daar- n zal de IJslandse zangeres Viktoria Spans met begelei- ig van harpiste Ernestine Stoop optreden. Viktoria ans brengt een programma met IJslandse en Schotse deren. De voorstelling begint om 14.30 uur. voorverkoop van de kaarten >r deze boeiende liederen- itëtl begint op dinsdag 3 fe- ari a.s. bij de bekende voor koopadressen. Zij, die ds kaarten hebben gekocht >r Toonbeeld en de voorstel- j van Viktoria Spans niet wil- bijwonen, kunnen deze rten inleveren. ZONDER Werkgroep Winterpro- mma van de Culturele Raad sden is blij, dat zij er op zo'n te termijn in is geslaagd om i vervangende voorstelling r 'Toonbeeld' te organise- te meer omdat het liede programma dat Viktoria ns brengt van bijzonder ge- e genoemd kan worden, n wordt niet vaak in de gele- iheid gesteld kennis te ma- met de rijke IJslandse lie- enschat. mezzo-sopraan Viktoria ns werd in Reykjavik op IJs- 1 geboren. Haar moeder is een IJslandse, haar vader een Nederlandse koopvaardij-offi- cier, die haar op haar vijfde jaar meenamen naar Nederland. Na haar HBS-opleiding op de 'Werkplaatsgemeenschap' van Kees Boeke te Bilthoven, keerde zij naar IJsland terug. Zij werd daar leerlinge van de zangpedagoog Kristinn Hall- son. Op zijn advies verhuisde zij weer naar Nederland voor een conservatoriumopleiding, met piano als bijvak. Een oplei ding, die zij in vijf jaar vol tooide. Om haar warme stem verder te vervolmaken nam zij zangles bij Carlo Bino, die later haar echtgenoot zo worden. Bino, een leerling van de legen darische Tito Schipa, schoolde haar volgens de beproefde oud-Italiaanse Belcanto-me thode, waarin hij zelf door Schipa opgeleid was en waar aan veel zangeressen hun inter nationale faam te danken heb ben. Haar interesse in en betrokken heid bij de gehele kunsthisto- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI herschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- len. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk )PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR )ns kantoor, Asschatterweg 19 te LeusdervCentrum is dage- jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend !aterdags gesloten ne is de basis voor de brede opbouw, die haar repertoire te zien geeft. Naast het romanti sche liederenrepertoire zingt zij met evenveel gemak en overtuiging van barok tot he dendaags. Voor componisten uit de 16e en 17e eeuw heeft Viktoria Spans een zeer speciaal plaatsje inge ruimd. Zo vervaardigde en pre senteerde zij o.a. vier radiopro gramma's voor binnen- en bui tenland met zes eeuwen Spaanse muziek en twee televi sieprogramma's met resp. mu ziek uit de Italiaanse renais sance en duizend jaar IJslandse muziek. Viktoria Spans is een exponente van haar geboorte land, waar men in tegenstelling tot wat de naam IJsland doet vermoeden, een mild klimaat, een vulkanische bodem met warme geisers aantreft en het allesverterende vuur uit de bo dem barst. Inmiddels versche nen verschillende lang speelplaten van haar op het CBS-label, waaronder een LP met oude en nieuwe IJslandse liederen, zoals die op zondag middag 8 februan in Groot- Krakhorst te beluisteren zullen zijn. LIEDEREN Toen de Vikingen zich aan het einde van de 9e eeuw op IJs land vestigden brachten zij ook hun muziek mee. Deze muziek zou een geheel eigen leven gaan leiden, mede veroorzaakt door de geïsoleerde ligging van het eiland. Na de 9e eeuw trokken de jonge mannen van IJsland erop uit om bij de Euro pese hoven in dienst te komen als lijfwacht of als minstreel. Wanneer zij naar huis terug keerden, brachten zij liederen en verhalen mee over krijgs tochten en bloedvetes. Op IJs land is een groot deel van die liederen bewaard gebleven, waaronder verhalende liede ren en ballades en zelfs een melodie op de woorden van het Noorse scheppingsverhaal. Deze muziek is, voor zover be kend, nog nooit eerder uitge voerd. In de voorstelling van de Culturele Raad zal Viktoria Spans verschillende van deze liederen en ballades ten ge hore brengen. HOOFS In het tweede gedeelte van de recital zingt Viktoria Spans een aantal liederen uit de tijd van Maria Stuart, koningin van Schotland (1542-1567). Evenals haar nicht Elizabeth I gaf Maria Stuart veel aandacht en muziek. Terwijl de muziek van het En tadvertentie) Kies uit het uitgebreide programma. Zowel vrij staand als helft van een dubbel v.a. 89.750.- (ïncl. b.t.w.) BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK BV. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 garantie i instituut l woningbouw gelse hof veel bekendheid kreeg, was dit niet het geval met de muziek die aan het Schotse hof in Edinburgh ten gehore werd gebracht, ook al was die muziek van eenzelfde kwaliteit. De liederen, die Viktoria Spans ten gehore brengt, zullen wor den begeleid op harp door Er nestine Stoop. Deze harpiste studeerde aan het Amster damse Sweelinck Conservato rium bij Edward Witsenburg, daarna twee jaar bij de be roemde harpist Pierre Jamet te Parijs. In het programma van zondagmiddag zal men van haar (naast de begeleidende harpmuziek) een harp-solo kun nen beluisteren, een composi tie uit Wales. Overigens zullen tijdens het op treden van Viktoria Spans Ne derlandse vertalingen van de liederen-teksten aanwezig zijn. Wie een boeiende zang-recital wil bijwonen, is zondagmiddag 8 februan a.s. welkom in boer derij Groot-Krakhorst. Aanvang 14.30 uur. De zaal is een half uur (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsletdamsevieg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hi] - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorgingover dag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. De IJslandse zangeres Viktona Spans, die zondagmiddag 8 fe bruari a.s. optreedt in boerden) Groot-Krakhorst in het kader van het winterprogramma van de Culturele Raad Leusden. voor aanvang open, eventueel ook voor verkoop van kaarten, voor zover dan nog aanwezig. Voor de voorverkoop van de kaarten voor deze middag kan men vanaf dinsdag terecht bi] de bibliotheek Nieuw-Langen- beek en op het kantoor van de Leusder Krant. De entreeprijs bedraagt slechts 7,50 (CJP- houders en 65+ 6,00). LEUSDEN/AMERSFOORT - In samenwerking met de RAC heeft de AMAC (Amersfoortse Motor- en Automobiel Club) voor woensdag 11 februari een kaartleesrit georganiseerd. Deze rit heeft een lengte van 45 kilometer en wordt verreden in de gemeente Bameveld. De beginnende rittenrijders (C-klasse) moeten rijden volgens het simpele systeem 'grensbe- nadering', de A- en B- klasse volgens een pjlen- systeem. Na afloop is voor iedere deelnemer een schriftelijke uitleg beschikbaar. Inschrijving is mogelijk vanaf 19.30 uur in Café-Restaurant De Faam, Hamseweg 9 te Hoog land. De start vindt plaats om 20.00 uur vanuit dezelfde gele genheid. Het inschrijfgeld be draagt voor met-leden (ook van harte welkom) twaalf gulden per equipe. Voor meer informatie: bel H. Versluis: telefoon 03499-83106. LEUSDEN - Onbekenden Julianalaan in Leusden-Zuid. hebben vrijdagnacht ingebro- Tot nu toe wordt er niets ver ken in een woning aan de mist. Men forceerde de keukendeur om binnen te kunnen komen. Daar bij ontstond lichte schade aan het kozijn. Alle laden en kasten werden doorzocht. (advertenties) WIE NU EVEN NAAK DE LEUSDER KABEL KRANT KIJKT... kent binnen 10 minuten het laatste lokale nieuws en weet wat er allemaal op de agenda i staat voor vandaag en J morgen. De Leusder Kabel Krant: het snelste dagblad ran l.eusden! VIKTORIA SPANS IN LEUSDEN: alleen als het ijs- en ijskoud is.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1