Oranje Vereniging Leusden huldigde Gradus van de Hengel Sfeervol concert van The Middleton Jazz 1 leusden; Wegens 40-jarig bestuursjubileum: Weinig bezoekers Jazz sociëteit Leusdense 'inbrekers veroordeeld leusder kranls Henk van Ulsen in Jozefkerk Illegale gierlozing Brandje in prullenbak ^lokaaL 4Z/////Z////ZZZ'/ Januari zeer koud fbe% mkinclegemeeitie/\ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 LEUSDEN - Op zondagmid dag 1 februari trad in De JSakhorst The Middleton fazz Set op, daartoe uitge nodigd door de Jazz socië teit Leusden. Het tweede -maandelijkse concert in De Sakhorst trok aanmerkelijk •tuinder bezoekers dan het ïerste op 11 januari jl. Het optreden begon met amper 'twinig mensen in de zaal, maar druppelsgewijs ble ven de bezoekers binnen komen tot een gezellige drukte van ongeveer vijftig mensen de sfeer bepaalde. Tijdens het rustige begin van de Jazz middag genoten groep jes bezoekers rond de theepot van de "easy listening" jazz, welke door de Middleton's ten gehore werd gebracht. Gijs van Hamersveld op drums en per cussie, Ton Karmiggelt op gi taar, Geert-Jan van Turnhout op basgitaar en Martin Verburg op saxofoon met Herma Holtngter brachten een aantal nummers die aan hun eigen omschrijving "wij zijn beschaafd maar swin gend bezig" recht deed. Een paar cassanova's en tradi tionele stukken zoals "a taste of honey" werden goedgeolied ten gehore gebracht. Onder tussen zat het publiek gezellic te praten, werden de meeste nieuwkomers wel ergens dooi een opgestoken hand begroei en tikten maar weinig voeten en/of vingers het ritme niei mee. Halverwege het programma, na de tweede sessie, verzorgde mede-organisator Peter Fiévez een verrassend intermezzo. Peer Hartjeveld, net als eerst genoemde lid van de Leus- dendse Jazzgroep Blue Monday 7, had sinds een week een nieuw instrument. Hoe deze ba riton sax klonk wilde hij laten horen. Dat hij de afgelopen week flink geoefend moest Al was er dan weinig publiek, de sfeer was prima tijdens het concert van afgelopen zondag. hebben bleek uit een drietal nummers, waarvoor de gele- genheidsgroep terecht een da verend applaus kreeg. De Hakhorst leent zich bijzon der goed voor dit soort optre dens. Spijtig daarom dat de kin deropvang, zoals deze vroeger geregeld was, niet meer be staat. Voor ouders van jonge kinderen is het een stuk moei lijker geworden een jazz-con- cert bij te wonen. Hoewel de ongedwongen sfeer het knde- ren meenemen bij voorbaat niet onmogelijk maakt. Om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen de maandelijkse concerten bij te wonen, is de toegangsprijs voor met-leden verlaagd van 7,- 50 gulden tot vijf gulden per persoon. Bovendien is het mo gelijk lid te worden van de Jazz Sociëteit Leusden voor 25 gul den per persoon of 40 gulden per gezin. De voorzitter Kees Hundepool verklaart zich per convocatie bereid nieuwe le den in te schrijven "al is het in de nacht" Telefoon 033- 941368. (Van één onzer medewerkers) IlÈUSDEN - In de vergader- jzaal van het jongerencen trum De Til hield de Oranje (Vereniging Leusden vorige week woensdag haar jaar vergadering. Van de onge veer vierhonderd leden was een twintigtal ter ver gadering aanwezig, onder Wie de ere-voorzitter bur gemeester Rademaker. De heer G. van de Hengel be treurde het dat slechts zo Weinigen de moeite hadden genomen om deze vergade ring bij te wonen. De agenda vermeldde o.a. gebruikelijke zaken als no- tuelen van de vorige alge mene ledenvergadering, het sekretaris-, penning meester- en kascommissie- verslag, bestuursverkie zing en het programma voor het komende jaar. Uit het sekretarisverslag bleek dat de Oranje Veremging Leus den een zeer druk jaar achter de rug heeft. Genoemd werden onder meer de alom bekende jaarlijkse kinderverrassing: een schuifpuzzel en een oranje pen; de lampionnenoptocht in Leus den-Zuid, het reveille op Konin ginnedag, de optocht en au bade met als thema 'Vijftig jaar Oranje Vereniging Leusden; het volksfeest waar ruim 360 kinderen van hebben genoten; de befaamde Oranje Avond; de avonden die georganiseerd werden ten behoeve van de ou deren en de kaartavond; de Do denherdenking op 4 mei; de bevrijdingsdag; de vijfenzeven tigste verjaardag van Prins Ber- hard. Een autopuzzeltocht die ter ge legenheid van deze feestdag georganiseerd was, moest ver vallen door gebrek aan enthou siastelingen: het weer was tro pisch op 29 juni vorig jaar. Eveneens op 30 augustus speelde het weer de OVL par ten: het regende dat het goot met als gevolg, dat de uitge stelde autopuzzeltocht we derom niet kon doorgaan. OUITTE Hulde was er alom voor de pen ningmeester, die - naar eigen bescheidenheid - behoorlijk quitte had gespeeld. De kas- commissie constateerde dat een en ander volkomen in orde was bevonden. De heren G. van de Hengel en N. Brouwer alsmede de dames B. Verschuur en R. van Enge lenhoven werden herkozen tot respectievelijk voorzitter en bestuursleden. Twee kandidaten, de heren P. Hoekstra en A.H.L. Vahlkamp, werden ter vergadering tot nieuw bestuurslid gekozen. De vergadering betreurde het in hoge mate, dat de heer P. Tolboom na ruim vijftien jaar bedankte voor het bestuurslid maatschap. Hulde was op zijn plaats voor het echtpaar Tol boom in de tastbare vorm van een plantenbak en een herden kingsalbum over het gouden huwelijk van Juliana en Bern- hard. ONTROERD Zichtbaar ontroerd was voorzit ter G. van de Hengel, toen bleek dat het bestuur van de Oranje Vereniging Leusden zijn veertigjarig bestuursjubi leum niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. De heer Van de Hengel is maar liefst twintig jaar voorzitter geweest. Het bestuur sprak zijn grote dank uit voor de nooit aflatende grote inzet van zijn voorzitter: "Een oranjevereniging in Leus den is gewoon ondenkbaar zonder Gradus", zo vertelde penningmeester Lagerweij die de jubilerende voorzitter na mens de vereniging bloemen, evenals de schitterende fotore portage van het vijftigjarig hu welijksjubileum van Juliana en Bernhard, alsmede een fraaie oorkonde aanbood. Uit handen van burgemeester Rademaker ontving de heer Van de Hengel een copie van een oude kaart van Leusden en omstreken. Ook de burge meester sprak, namens de ge meente Leusden, waarderende woorden uit naar de heer Van de Hengel. Hij prees hem om zijn grote fantasie, zijn organisa tietalent en zijn bestuursactivi- teiten. Hij vergeleek de Oranje Vereniging Leusden met fer ment, een synoniem van gist, dat overal doorheen werkt. In zijn dankwoord vertelde de heer Van de Hengel, dat hij hoopt nog lange tijd zijn kun nen te mogen geven aan de OVL Tijdens een rondvraag werd onder meer gesproken over de onbekendheid bij velen met ons Nederlandse Volkslied. Men was van oordeel, dat hier een taak voor het onderwijzend personeel was Leusden weg gelegd was. De schoolleiders zullen dan ook verzocht wor den om t.z.t. enige aandacht aan het Wilhelmus te schen ken. Het was met name burgemees ter Rademaker die er op aan drong, dat de mensen bijtijds hun vlag uit de motteballen zouden halen, zodat Leusden een feestelijker aanblik krijgt op de oranje feestdagen. Te zij ner tijd zal de OVL de mensen bijtijds attenderen op een cor rect vlaggedrag. Na afloop van de vergadenng werd door de voorzitter een prachtige diaserie van Leusden vertoond. De aanwezigen kon den hun hart ophalen aan de vraag, waar de desbetreffende Q-ac/us van de Hengel werd vorige week gehuldigd. Al veertig jaar is hij dia s genomen waren. Veel Kocfimrciiw ,/an wo n^ni/oroni>r'nn f onc^on n««i»n hmnhv. -.i aanwezigen laag. scoorden nogal bestuurshd van de Oranje Vereniging Leusden, waarvan twintig jaar als voorzitter. iEUSDEN/UTRECHT - Drie jensdenaren, die allen di eet of indirect iets te ma ten hebben gehad met een •eeds veroordeeld Leus lens duo, moesten zich 3;rijdag verantwoorden roor de Utrechtse politie rechter, mr. A. Weijsen- feld. Een van hen werd vrij gesproken, de anderen gin gen met een boete en een voorwaardelijke gevange nisstraf naar huis. In februari vorig jaar had het betreffende tweetal een inbraak gepleegd in een be- zinestation in hun woon plaats. Zij maakten voor bijna vijftienduizend gul den aan videobanden, rook waar en aanstekers buit. Met een valse sleutel had den zij het stookhok van het Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. L Verschijnt elke dinsdag en donderdag. t - Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur I Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33 90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur ie hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u konlakl opnemen mei onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de toto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. gebouw binnen kunnen ko men. Om het winkelge deelte van het tankstation te kunnen betreden, had den de Leusdenaren een binnenmuur moeten slo pen. De 22-jarige Leusdenaar die vrijdag terecht stond, had hen de valse sleutel geleverd. ,,Dat deed ik gewoon om er een beetje bij te horen", zei hij. ,,Het was eigenlijk een beetje blufferig." Hij had de sleutel meegenomen na een wasbeurt van zijn auto. Samen met een van de inbrekers had hij een duplicaat gemaakt en de sleu tel weer teruggehangen. Ondanks de bekentenis kwam de politierechter tot vrijspraak. De advocaat van deze ver dachte, mr. P. Labee, had een fout in de dagvaarding ontdekt. De datum van de inbraak stond daar fout in aangegeven. ,,Een schoolvoorbeeld van vrij spraak", meende de raadsman. De politierechter bleek het met hem eens te zijn. De twee inbrekers hadden achttien van de achtenzestig buitgemaakte videobanden aangeboden aan een 26-jarige plaatsgenoot. Die verklaarde vnjdag met geweten te hebben dat de banden gestolen waren, officier van justitie, mr. J. Mil tenburg-Dekking, was van het tegendeel overtuigd en eiste een boete van vijftienhonderd gulden en vier weken voor waardelijke gevangenisstraf. Weijsenfeld koos de gulden middenweg. "U had beter moeten uitkijken", motiveerde hij zijn vonnis. Hij legde een „betrekkelijk symbolische" straf wegens schuldheling op van negenhonderd gulden boete en drie weken voorwaar delijk. Hetzelfde tweetal dat in de voorgaande gevallen centraal had gestaan, had ook een be langrijke rol gespeeld in de zaak tegen de derde verdachte van vrijdag. Zij hadden in okto ber 1985 ingebroken bij een oude vrouw. De 26-jarige ver dachte van vrijdag had op de uitkijk gestaan. Het drietal had nog met het plan gespeeld om de vrouw te bedwelmen, maar zover was het met gekomen. De buit bestond uit bijoute rieën en buitenlands geld met een gezamenlijke waarde van drieduizend gulden. ,,Als de nood het hoogst is, maakt een mens rare spron gen," zo verklaarde de uitkij ker zijn gedrag destijds. Hij zou geen geld meer hebben gehad om te eten, omdat hij tussen de kastjes en de muren van het GAK en de sociale dienst heen en weer werd gestuurd. Tegenover de politierechter beleed hij zijn oprechte spijt en hij vertelde de magistraat dat zijn leven ingnjpend was ver anderd. Voor recidive zou niet langer gevreesd te hoeven worden. Weijsenfeld hono reerde zijn betoog door de geëiste boete met hondervijftig gulden te verlagen. Hij kwam uit op een geldstraf van zeshon derd gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf. LEUSDEN - Op 9 maart vindt er in de katholieke Sint-Jozefkerk in Leusden een zeer bijzondere voor dracht plaats door Henk van Ulsen over het boek Job. Tot nu toe zijn er ruim 350 kaarten verkocht. Voor liefhebbers zijn nog kaar ten verkrijgbaar voor vijf gulden per stuk. Nog ongeveer 100 kaarten lig gen op verkoop te wachten. Kaarten kunnen telefonisch be steld worden tijdens de och tenduren (09.30 uur tot 11.30 uur) bij het parochiesecreta riaat van de Sint-Jozefkerk on der nummer 033-941261. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft zaterdag W. B. uit Lunteren betrapt op het gierlozen op het land van de Leusdense agrariër G. van de L. Er werd zo'n 200 gier over het land uitgereden. Eerder op de dag was Van de L. zelf van plan om dat karwei te kla ren. Maar de politie had hem in de gaten. Van de L. liet vervolgens W.B, het werk doen. Er is procesverbaal opgemaakt wegens het overtreden van de meststoffenwet. LEUSDEN - Afgelopen za terdag is er rond 19.00 uur brand gesticht in een prullen bak op winKeicenixiuu u*s na- mershof. Snel ingrijpen van de brandweer voorkwam grote schade. De schade bleef beperkt tot een aan de binnenkant zwartgebla kerde prullenbak. Over de dader(s) tast men nog in het duister. ioor Jan Versteegt Januari 1987 is een zeer koude maand geworden. Zo als al eerder vermeld, was de tweede decade (10 - 20 ja nuari) de koudste sedert 1942 en de op één na koudste van deze eeuw. We zaten dichtbij een Elfstedentocht en dat zou de derde in successie zijn ge weest. Hier volgt het statisti sche overzicht: januari 1987 normaal gem. max. temp. -0,6 4,4 gem. min. temp. -5,6 -0,5 gem. temp. -2,8 2.0 neerslag 53,8 mm. 65 mm. aantal vorstnachten 23 14 Aantal ijsdagen 13 4 Conclusie: zeer koud en iets te droog. Januari werd met fraai winterweer afgesloten en ook februari zette met droog vriezend weer in. De schaatsliefhebbers hebben deze winter zeker niet te kla gen. De temperatuur kwam het afgelopen weekeinde weer boven nul. Dat kwam omdat de koude luchtlaag erg dun was. Op 300 meter hoogte was de temperatuur iets boven nul. Het gevolg is heiigheid en opnieuw lucht vervuiling. In Berlijn werd zondag een beperkt rijver bod voor auto's ingesteld. Het aktuele weersverloop is momenteel (zondagmid dag) erg onzeker. Er ligt een zeer diepe depressie nabij de Golf van Biscaye en deze stuurt een front naar West- Frankrijk. Het kan zijn dat deze depressie een aanval gaat ondernemen op de Euro-winter. Volgens berekeningen van het Duitse Offenbach zal er dinsdagochtend neerslag zijn gevallen. De winter moet dan een stap terug doen. He lemaal zeker is dat nog niet. De praktijk leert, dat de koude zich in dit soort win ters niet snel gewonnen geeft. In Scandinavië is de winter even op zijn retour. Daar is zachte lucht binnen gestroomd aan de noordflank van een hogedrukgebied met het centrum boven de Karpa ten. Dit gebied verzorgde ons mooi winterweer. Depressies worden aktie- ver. Maar het is afwachten, of zij de winter kunnen aan vallen. Wel zal er meer be wolking komen, zodat de vorst de komende dagen zal afnemen en niet meer dan licht zal zijn. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie. p a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie. 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 3 februari 20.00 uur: Openbare vergade nng van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de commissiekamer van het ge meentehuis aan 't Erf 1. Woensdag 4 februari 09.00 uur: Thema-ochtend in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2 over verhuizen. Donderdag 5 februari 19.00 uur: Bijeenkomst commis sie Bezwaar- en beroepschriften in het gemeentehuis. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Algemene Bestuurszaken in de commissieka mer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Zondag 8 februari 14.30 uur: Optreden van de IJs landse zangeres Viktoria Spans m Groot Krakhorst. Woensdag 4 februari 09.00 uur: Handwerk-hobby- club in De Moespot. Donderdag 5 februari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 6 februari 20.00 uur: Kaarttoernooi in De Hessenkar. Zaterdag 7 februari 20.00 uur: Disco-Show in De Klaveet. Zaterdag 7 februari 20.00 uur: Gehuwdenbal in café Buitenlust. Zondag 8 februari 20.30 uur: Disco Challenger in Ons Gebouw Zondag 8 februari 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 10 februari 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3