Veel medailles en records voor Haaien-zwemploeg Avanti stelt teleur zakelijkheden Green Giants geven voorsprong uit handen Hard rock in De Geut The Coca Cola Kid leusder krant Leusdenaren tweede bij strijd om Van Sebillentrofee Tegen Harderwijk: Disco in Jeugdhonk Auto beschadigd Info-ochtend Vrije School Amersfoort i Vier auto inbraken Fosfaatvrije wasmiddelen bij Boni Foto Muns Filmhuis draait film van Makavejev DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987 LEUSDEN - Bleven de prestaties van de haaien een aantal weken geleden enigszins onder de maat, afgelopen zaterdag bleken de jeugdzwemmers in blakende vorm te verkeren. De jongste pupillen van trainer Jules Baars namen maar liefst zeven ereplaatsen en een nieuw clubrecord mee uit Nieuwe- gein, waar de Speedo-jaargangwedstrijden werden gehouden. De ereplaatsen werden opgeëist door Tamara van Gorkum, Sandra van Wegen. Rogier Tolboom, Jan- Willem van Dijk en Danny Alewijn. Naast de oogst aan eremetaal (vier gouden, twee zilveren en een bron zen plak), konden er ook de nodige persoonlijke records in de boeken worden genoteerd. Al in het eerste nummer van de dag was het raak. Tamara van Gor kum verraste vriend en vijand door op de 100 meter schoolslag meisjes '75 de klokken al na 1.27.3 stil te laten stan. Daarmee was ze niet alleen veruit de snelste uit haar se rie, ze vestigde ook een meuw clubrecord. De oude besttijd werd met maar liefst 2 seconden verbe terd. Danny Alewijn completeerde het Haaien-succes op deze afstand door als derde te eindigen m 1.33.0. Maneke Ruitenberg verbeterde op deze afstand haar persoonlijke re cord met ruim twee seconden (1.38.3). De laatste ereplaats bij de meis jes werd door Sandra van Wegen behaald op de 100 meter rugslag meisjes '77-78. Haar tijd van 1.35.2 bleek goed voor een eerste plaats. Op hetzelfde nummer lieten Xandra Verschuur en Rozemarijn Saskia van Helsdingen. Sybrandy respectievelijk 1.53.3 en 1.56.6 noteren. Op de 400 meter vrije slag meis jes '75 greep Saskia Helsdingen net naast een medaille. Haar tijd van 5.30.3, een verbetering van haar persoonlijk besttijd met 7,5 secon den was slechts goed genoeg voor een vierde plaats. Simone Buitelaar realiseerde op de 100 meter vnje slag meisjes '76 een tijd van 1.28.0, waarmee ze 3,5 seconden sneller was dan ooit tevoren. JONGENS De jongens deden voor hun vrouwelijke collega's niet onder Jan-Willem van Dijk en Rogier Tol boom eisten met een gouden en zilveren plak ieder het leeuwedeel van de oogst voor zich op. Rogier Tolboom behaalde een tweede plaats op de 100 meter vnje slag jongens '76 m 1.10.6 en een fraaie eerste plaats op de 100 meter vlin derslag in een tijd van 1.30.7, waar mee hij zijn eigen toptijd met bijna zes seconden verbeterde. Jan-Willem van Dijk was op het nummer rugslag jongens '75 in een spannend gevecht gewikkeld met een zwemmer van De Zwoer. De Leusdenaar tikte met een neus lengte voorsprong als eerste aan in een nieuwe besttijd van 1.20.0. Op de 100 meter schoolslag moest Jan-Willem het afleggen tegen een concurent van Den Hommel. Hoe wel hij opmeuw een persoonlijk record vestigde (1.30.8) kwam hij net iets te kort. Eddy Eijnthoven realiseerde op de 100 meter schoolslag jongens '75 een tijd van 1.40.3. En tot slot zwom Leon van Doornik op de 100 meter rugslag jongens '77-'78 een tijd van 1.37.9, hetgeen eveneens een verbetering van een persoon lijk record betekende. Het was overigens een druk zwemweekeinde voor De Haaien. Was men zaterdag nog actief in Nieuwegein, zondag togen de Leusdenaren alweer naar Kerk- driel, alwaar men deelnam aan een zwemwedstrijd om de zoge naamde Tiny van Sebillentrofee '87. De Haaien hielden aan de ontmoe ting een wrange smaak over. Door een te betwisten diskwalificatie van Sandra van Wegen op de 100 meter meisjes onder 10 jaar (zij zou haar ene voet niet voldoende naar buiten hebben gedraaid), grepen de Leusdenaren naast de eerste plaats. Daarnaast ging door de dis kwalificatie een zilveren medaille aan de neus van Sandra van Wegen voorbij. In totaal namen dertien zwem verenigingen deel aan de wed strijd. Van de vertegenwoordigers van de provincies Utrecht, Gelder land, Zuid-Holland en Noord-Bra bant bleek VZC uit Vlaardingen de sterkste (174 punten). De Haaien finishten als tweede op dne punten van de winnaar, en werden daar voor beloond met een fraaie beker, die ongetwijfeld een ereplaats zal worden toebedacht m de nog lege, nieuwe prijzenkast (de oude werd door de brand in Bavoort ver woest). He» fraaie puntentotaal kwam on der andere tot stand via zeven ere plaatsen en een groot aantal per soonlijke records. Saskia Helsdin gen, die uitkwam op de 100 meter rugslag meisjes onder 12 jaar reikte naar een gedeelde eerste plaats in een tijd van 1.22.1. Na de Eddy Eijnthoven. series moest Saskia m haar concu- rente, in een rechtstreeks duel, haar meerdere erkennen. Daarna was het de beurt aan Jan-Willem van Dijk om De Haaien aan punten te helpen. Op de 100 meter vrije slag jongens onder 12 jaar liet hij de tweede tijd noteren. Voor Yolanda van Doornik (100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar in 1.07.5) en Annelies Jacobs (100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar in 1.13.7) waren er derde plaatsen gereserveerd. Goud was er weggelegd voor Chester Marsman op de 100 meter vlinderslag jongens onder 18 jaar (1.01.6) en voor Leon van Doornik op de 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar (1.21.6). Ter afsluiting behaalde de estafetteploeg van De Haaien een eervolle tweede plaats op de 10 x 50 meter vnje slag. De Leusdenaren tikten na 4.59.2 weer het laatst aan. Overige uitslagen: Ruben Tolboom 100 meter schoolslag onder 14 jaar 1.27.6; Rob van Wegen 100 meter rugslag onder 16 jaar 1.15.6; Esther Hulst 100 meter vlinderslagonder 18 jaar 1.14.7; Alma Verhoeven 100 meter schoolslag dames 1.30.3; Peter Toes 100 meter schoolslag heren 1.17.8. ACHTERVELD - De dames volleyballers van Avanti heb ben in het duel tegen het laag geklasseerde Harderwijk te leurgesteld. De ploeg van trainer Huub van Wees had geen antwoord op de voor de laatste kansen vechtende te genstander en ging met 1-3 onderuit. De dames van Avanti ontvin gen afgelopen zaterdag in thuis- hal De Meent het nog steeds niet van degradatiezorgen bevrijde Harderwijk. En hoewel men in Achterveld ook nog niet hele maal veilig is, moesten de dames keihard ervaren dat een kat in het nauw rare sprongen kan ma ken. Harderwijk begon zeer gecon centreerd vanaf het eerste fluit signaal en met snelle, krachtige aanvallen werd de defensie van Avanti stevig onder druk gezet. Het had tot gevolg dat de Achter- velders tegen een grote achter stand aankeken. Gaandeweg de eerste set kregen de volgelingen van Huub van Wees iets meer grip op het spel van de tegenstan der, zodat er bij 7-12 nog enige hoop leefde. Op een nieuwe de marrage van Harderwijk moest men echter het antwoord schul dig blijven, waarna de set werd ingeleverd, 7-15. Toch leek Harderwijk in de eerste set te veel gegeven te heb ben. Zo snel als er in de openings fase gespeeld werd, zo traag ope reerde men in de tweede set. Avanti werd in de gelegenheid gesteld het eigen spel te spelen, waardoor er bij 15-6 weei alles mogelijk leek. Het was slechts schijn. Baj wijk bleek in de derde set helemaal hersteld en trok furieus van leer. Vooral vii ijzersterke middenaanval- kwam de ploeg uit het ij, meerdorp keer op keer waardoor er spoedig weei kloof gaapte op het scoreb- Via een aantal tactische wis trachtte Huub van Wees hei| derende onheil nog af te weiif waardoor Avanti op het tj vlees kon aanklampen bij lj Daarmee was de kaars wel waarna Harderwijk de set ia, vangst nam (12-15) en daannJ verzekerd was van één strijdpunt. 'I Ook in de laatste set Avanti het juiste ritme niet t'] te pakken krijgen. Met nam» blok en de achterspelers ki)' geen vat op de scherpe aanvj door het midden en weer kr«,x de Achtervelders een grote y terstand te verwerken. Tochy men in de slotfase de aanslcia weer tot stand brengen, meer dan dat zat er niet in: Ur H LEUSDEN - In de Zooz, onder gebracht in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg 100, wordt komende zaterdag een disco-avond gehouden. Deze begint om 20.00 uur. Voor pasjeshouders bedraagt de entree 1,50 gulden en zij die geen pasje hebben, betalen 2,50 gulden. De avond is bedoeld voor jonge ren van boven de zestien jaar, en dan met name voor degenen die eens lekker willen swingen op po pulaire muziek. LEUSDEN - Een 42-jarige man uit Harderwijk wachtte maandag een onaangename verrassing. Hij had zijn wagen r geparkeerd op de Van denbroeklaan. Toen hij 'se; gens in zijn auto wilde si pen, zag hij dat er schade* zijn voertuig was. De bumper aan de linker ac, zijde was gedeukt en de ve^ tings-unit hing eruit. De sc^ (waarschijnlijk het gevolg va.-*j aanrijding) moet ontstaan zijig sen 18.00 uur en 9.00 uur. r d n LEUSDEN - Bom Markten B.V. een onderneming met 23 super markten in midden- en oost-Ne derland start a.s. donderdag met een ruim assortiment fosfaatvrije wasmiddelen van bekende merk fabrikanten tegen gereduceerde pnjzen. De supermarkt-onderneming die al emge tijd m de winkels enige soorten voerde, deed hiermede dusdanig goede ervaringen op dat men nu overal een groter assorti ment gaat brengen. Van de zijde van de consumenten bleek er een grote belangstelling te zijn voor milieu-vriendelijke wasmiddelen, wat resulteerde in snel groeiende omzetten in de desbetreffende merken. Tijdens deze speciale campagne is ook het pnjsmveau van de fos faatvrije wasmiddelen dusdanig dat dit voor de consument geen belemmering hoeft te zijn om met de producten kennis te maken. Zo als bekend streeft de minister van milieuzaken er naar dat aan het eind van het jaar alle wasmiddelen fosfaatvrij zullen zijn. Door deze supermarktactivitei ten zal dit proces wellicht versneld worden en dat zou een schone zaak zijn. "i De Amersfoortse band Easy Deal speelt morgenavond in De Geut. LEUSDEN - Na het geweldige succes van Bon Jovi en Eu rope in de Top 40 vindt men bij O.J.J.C. De Geut dat het maar eens tijd wordt dat er ook in Leusden wat te zien en vooral te horen is van hard rock mu ziek. Vandaar dat komende vrijdag de eerste Rock Night gehouden wordt. Het is de be doeling dat dit spektakel één keer per maand gehouden wordt. Morgenavond is er dus de eerste Rock Night. Er staat een optreden van de band Easy Deal op het pro gramma. Dat is een Amersfoortse groep, die is voortgekomen uit het gezelschap Overdose. Overdose zag twee jaar geleden het eerste levenslicht. Na een jaar samenspe len veranderde men de stijl en kwam er een tweede gitanst bij. De muziek van Easy Deal is te vergelijken met die van Black Sab bath. De band bestaat uit Marco Willemse (gitaar), Paul van Dijk (lead gitaar), Wout Warmerdam (bas en zang) en Kns ten Hoedt (drums). De zaal van De Geut aan de Zwarteweg gaat morgenavond om 20.30 uur open. De entree bedraagt 4,50 gulden. De bezitters van een Geutpasje hoeven slechts 3,50 gul den neer te tellen. LEUSDEN - De basketbal lers van Green Giants zijn er tegen De Dunckers niet in ge slaagd om een zege te beha len. Hoewel de ploeg van coach Frank van Houten weer compleet aantrad, moest men in de slotfase toestaan dat de tegenstander de winst bin- nenhaalde: 61-72. Er valt veel voor te zeggen om de wedstnjd met De Bunckers te ver gelijken met het optreden van de Giants vorige week tegen Sparta. Ten eerste omdat het spel van de tegenstander van afgelopen zater dag weinig van dat van de andere sub-topper in de tweede klasse, Sparta, verschilt (de Dunckers leg gen hooguit het accent meer op fysiek overwicht), ten tweede om dat coach Frank van Houten weer over een complete selectie be schikt en zijn tactiek met meer hoefde aan te passen. De grote vraag die de toeschouwer bezig hield was derhalve of de Giants lenng zouden hebben getrokken uit het duel van vorige week. In de eerste helft leek die vraag positief beantwoord te kunnen worden, gezien het verzorgde spel I van de Leusdenaren. Zonder het gevaarlijkste wapen van de Giants, de fast break, tekort te willen doen, werd er het meest gescoord uit rustig opgebouwde aanvallen. En hoewel de ploeg van Frank van Houten zich van slechts twee aan- valssystemen bediende, bleek dat voldoende om vanachter een ge posteerde „screen" tot scoren te komen. Slechts ten koste van vele over tredingen konden De Dunckers de Leusdense offensie storen. De vele vnje worpen die daarvan het ge volg waren, zorgden ervoor dat de Giants uit konden lopen. De maxi male voorsprong bedroeg in die fase acht punten, in het voordeel van de Giants, die echter vanaf dat moment verzuimden door te druk ken. Daardoor stagneerde de voor sprong, die bij rust nog maar zes punten bedroeg: 37-31. DEFENSIE In de tweede helft bleken de Green Giants in verdedigend op zicht de grootst mogelijke moeite te hebben met de economisch uit gevoerde offensieve acties van de tegenstander, die in een laag tempo en schijnbaar zonder gevaar de bal liet circuleren. Maar wan neer één van de lange en vooral zware forwards de bucket door kruiste, werd hij feiloos aange speeld, waarna er simpel kon wor den gescoord. Op vrijwel identieke wijze pene treerde Sparta vorige week de Giant-defenisie, omdat ook toén LEUSDEN - Het is al weer een tijdje geleden dat Foto Muns in samenwer king met Kodak de wedstrijd „Dolle pret met een gratis kwartet" hield Door het invullen van een formulier met Dit zijn voor mij de leukste foto momenten" kon men een prijs winnen. Onlangs werden de prijzen uitgereikt. Daar werd bovenstaand fotootje van gemaakt. Maar wat is nu het geval? Men wist de namen van de winnaars niet meer, omdat de formulieren weer meegegeven waren. Jammer, maar de foto plaatsen vie in ieder geval. Staan de gelukkige winnaars alsnog „in de picture". LEUSDEN/AMERSFOORT - Op zaterdag 7 februari is er van 10.30 uur tot 13.00 uur een informatieochtend op de Vrije School, Romeostr. 74, telefoon 727622. Vanaf 10.30 uur kunt u vrij rondkijken in de lokalen van de kleuters en van de ba sisschool. Onder het genot van een kopje koffie kan men praten met leer krachten, bestuursleden en ou ders. U bent van harte welkom. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Van 6 t/m 10 februari (aanvang 20.00 uur) is in het Filmhuis de laatste film van Dusan Ma kavejev te zien: The Coca- Cola Kid. Deze film ging vo rig jaar op het Rotterdams Filmfestival in première en de uit Joegoslavië afkom stige regisseur kreeg daar te recht veel aandacht. Zo werd er een retrospectief aan zijn werk gewijd. In de afgelopen paar jaren zijn in het Filmhuis al de volgende films van Makavejev vertoond: W R mysteries of the organism, Sweet Movie en Montenegro. The Coca-Cola Kid is gebaseerd op een novelle van de Australische schrijver Frank Moorhouse en kan gezien worden als een satire op The American Way of Life. Hoofd persoon in deze film is de ambi tieuze Coca-Cola-handelsreiziger Becker Naast Becker maken we in de film kennis met zijn zeer slor dige secretaresse, die de punc tuele Becker een doom in het oog is. Becker is naar Australië gezon den omdat daar problemen zijn met de afzet van Coca-Cola. Hij ontdekt al vrij snel waar de schoen wringt. Ergens in de binnenlanden is een vallei waar geen Coke te krijgen is Dit door toedoen van de krasse grijsaard T. George McDo well. die dit gebied voorziet van echte, nog met fruit gemaakte fris dranken. Becker reist af naar dit gebied om McDowell in te lijven, maar deze blijkt een gewaagd te genstander In The Coca-Cola Kid drijft Ma kavejev op humoristische wijze de spot met het superioriteitsgevoel Vein de Amerikanen. Daarnaast is er goed acteerwerk te zien van Ene Roberts en Greta Scacchi. Regie: Dusan Makavejev. Sce nario: Frank Moorhouse. Met: Eric Roberts, Greta Scacchi, Bill Kerr e a. Muziek: Tim Finn en William Motzing De Green Giants mikken van afstand raak, maai moesten tegen het fy& sterke Dunckers uiteindehjk het onderspit delven. t 5] werd verzuimd kort te dekken. Evenmin werd er voldoende ge praat, zodat het onmogeüjk was om aanvallen door te geven of om po sities over te nemen. Het lijkt erop of de Leusdense basketballers te weinig vertrouwen hebben in el- kaars verdedigende capaciteiten, zodat de neiging om man-to-man te spelen er is. De verdediger dekt de aanvaller dan zo kort mogelijk, maar aangezien de Leusdenaren van oorsprong een zooneverdedi- ging toepassen en men om die re den de aanvallers niet kan blijven volgen, ontstaat er door deze onbe doelde vermenging van tactieken spontaan ruimte achtenn, die door de tegenstander feilloos benut werd. Een tweede probleem van heel andere aard is de traditionele ver slapping die de Leusdenaren par ten speelt. Slordigheid m de aanval en ongeconcentreerdheid mg verdediging kan in een tijdsbe® van luttele minuten het wedSL. beeld 180 graden doen omsi Zo'n periode deed de Giants l wedstnjd van afgelopen zats? uiteindelijk de das om. Tot halverwege het tweede!' dnjf hielden de Leusdenaren f aan een voorsprong, die rond vijf punten schommelde. 1 moest men echter in een perjj van nog geen zeven minuten ine onthutst constateren dat de bi was doorgeslagen in de and. richting. En dat een achterst met goed te maken is door ter beren zo snel mogelijk te scü heeft het verleden al in ruime aangetoond. Niettemin ontaardden de sic nuten in overhaast paniekb; bal, waardoor De Dunckers no£. 61-72 konden uitlopen. J€ Spelmoment uit de wedstnjd Geen Giants - Dunckers, die door de Leusde naren verloren werd. LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is er in gebroken in vier personenau to's. De politie vermoedt dat het in alle gevallen om de zelfde dader(s) gaat. De auto's stonden geparkeef<,€ de Wildenburgstraat, de Ro^t lenstraat en de Bergstraat. Bijjjj voertuigen werd eerst het t<*u raampje ingeslagen en daarna© portierraam opengedraaid. Q| vreemd werden de auto-radio Volgens de politie is er een band tussen deze inbraken eflc brand in een personenauto wo&ej dagochtend vroeg. De technistf recherche heeft de zaak in oi% zoek. e

Leusder Krant | 1987 | | pagina 12