fir X "IT w SI Sportzaal Achterveld maandag in gebruik Financiële injectie voor speeltuin De Zonnebloem Rock en Roll cursus in De Geut Koperen jubileum voor Kinderland ^vandaag in Qe leusder krant- Él ft) |w II [L twt 7 Tarieven vergelijkbaar met Leusden Centrum: Leusdenaar veroordeeld wegens mishandeling Licht- controle politie leusder krant Inbraak Belasting hulp via FNV Commissie niet akkoord met verkeerstellingen AS-Usl/ yf mw J,<CZZ^ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDL'I EINDREDAKTII;: pv<|| Kans Mosterd ffl SERVA V0LV0 Toyota AUTO EEMHAVEN Geen krant ontvangen Konijntje in de Wetering 4S> O O- krnnt DONDERDAG 5 FEBRUARI A1987 - 18e JAARGANG NO. 79 Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 - 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De nieuwe sportzaal in Achterveld zal ergens halverwege de maand maart officieel opengaan. Voor de plechtige ingebruikname kunnen de Achterveldse sportlief hebbers echter al in de zaal terecht. Naar alle waarschijnlijk heid kunnen de eerste schoolkinderen volgende week maan dagmorgen hun eerste gymlessen in de spiksplinternieuwe zaal krijgen. Over de tarieven die de gebruikers van de zaal moeten gaan gebruiken is nog geen duidelijkheid. Het ziet er echter naar uit dat de tarieven vergelijkbaar zullen zijn met de bedragen die in Leusden-Centrum op tafel moeten worden gelegd voor het gebruik van sportaccommodaties. Het is niet gelukt om op tijd een compleet exploitatieplan van de sportzaal Achterveld rond te krij gen. De gemeenteraad heeft bij het goedkeuren van de plannen voor de Achterveldse sportzaal strikte eisen gesteld aan de toekomstige exploitatie. De werkgroep die de sportzaal heeft gerealiseerd heeft nog met alle gegevens die tot een volledig exploitatieplan moeten leiden, bo ven tafel. Om de Achterveldse ver enigingen niet de dupe te laten zijn worden voorlopig tot eind maart tarieven gehanteerd die vergelijk baar zijn met andere plaatsen in de gemeente. TARIEF De Achterveldse verenigingen zullen in ieder geval tot eind maart 1987, 27,50 per uur neer moeten tellen voor het huren van de zaal. Verenigingen die van buiten Leus den komen en particuliere huur ders zullen vijf gulden meer neer moeten tellen. Het zal ook mogelijk zijn de halve zaal per uur te huren. De kosten bedragen dan respectievelijk 17,50 en 20,-. Voor tennissers wordt een uitzondering gemaakt. Enerzijds wordt het voor de tennis sers, die met maximaal vier men sen tegelijk hun sport kunnen beoefenen een erg dure zaak, an derzijds is de situatie zo dat tennis sers elders goedkoper terecht kunnen. De gemeente denkt er over om voor vaste gebruikers uit de ge meente twintig gulden per uur in rekening te brengen. De nieuwe sportzaal m Achterveld wordt mogelijk aanstaande maandag al in gebruik genomen. Dit ongetwijfeld tot vreugde van sportminnend Achterveld. Op verzoek van de werkgroep zal de gemeente nog bezien of het mogelijk is om sportende jongeren die op incourante uren gebruik willen maken van de zaal voor de helft van het normale tarief toe te laten. De definitieve tarieven voor het gebruik van de Achterveldse sportzaal zullen in de raadsverga dering van volgende maand vast gesteld worden. OVERSCHRIJDING De Achterveldse sportzaal mocht geen cent meer gaan kosten dan 1,3 miljoen gulden, zo besloot de Leusdense raad in augustus 1985. De 1,3 miljoen was het uiterste waartoe de raad bereid bleek, na dat eerdere, veel duurdere, plan nen waren afgewezen. Maandagavond werd tijdens de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs duidelijk dat het niet helemaal gelukt is om bin nen het budget van 1,3 miljoen te blijven. Ondanks de stringente en dage lijkse budgetbewaking was het niet te voorkomen dat enkele posten hoger uitvielen dan waarmee men rekening had gehouden. De over schrijding van het krediet met ruim ƒ37.000,- was onontkoombaar, zo schrijven B. en W in het raadsvoor stel waarin om formele goedkeu ring voor de overschrijding wordt gevraagd. Ondanks het feit dat het bedrag van 1,3 miljoen met ongeveer drie procent is overschreden, bleken de leden van de commissie welzijn en onderwijs veel waardering te hebben voor de wijze waarop de werkgroep m Achterveld er in is geslaagd zich zo goed aan het bud get te houden. Behoudens enkele kanttekeningen bleek de commis sie er dan ook met zo veel moeite mee te hebben om straks, als het voorstel in de gemeenteraad be handeld wordt, vóór het voorstel te stemmen. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN De gemeente zal in één keer tienduizend gulden op tafel leggen om de speeltuin „De Zonnebloem" in Leusden- Zuid grondig op te knappen. Het stichtingsbestuur dat de speel tuin aan de Prinses Margrietlaan beheert zal uit eigen midde len vijfduizend gulden uittrekken voor grondige renovatie. het bestuur van de stichting speeltuin „De Zonnebloem" zag geen kans meer om de speeltuin nog langer te beheren. Baldadig heid, vernielingen en dagelijks on derhoud vormden een te grote aan slag op de financiële middelen waarover de stichting kon beschik ken. Het is gebleken dat er nog altijd enthousiasme bestaat voor de speeltuin in Leusden-zuid. De ge meente Leusden staat op het stand punt dat de speeltuin moet blijven bestaan, temeer daar er in Zuid toch al zo weinig speelvoorzienin- gen voor de jeugd zijn. INHALEN De gemeente is bereid om m éen klap de opgelopen achterstand in te halen. Als de raad daarmee ak koord gaat zal er voldoende geld uitgetrokken worden om één keer de speeltuin grondig op te knap pen, onder voorwaarde dat de stichting zelf weer voor het dage lijkse onderhoud gaat zorgen en m Lousden-Zuid zorgt voor het innen van bijdragen van de bevolking. Voor het bedrag van vijftiendui zend gulden dat beschikbaar komt kan de stichting overgaan tot het vervangen van een aantal kapotte toestellen. Verder kan men een aantal nieuwe speelattnbuten aan schaffen en het gebouwtje dat op het terrein staat, opknappen. Als het aan de stichting ligt wordt er op het terrein van de speeltuin straks ook een forse zandbak aangelegd. Om niet genode bezoekers te weren zal het toegangshek naar de speeltuin worden vervangen door een meer doelmatig hek. De commissie welzijn en onder wijs boog zich afgelopen maandag over het voorstel met betrekking tot de speeltuin. Geen van de raadsleden bleek moeite te heb ben met het voorstel om de speel tuin eenmalig te subsidiëren. LEUSDEN/UTRECHT - We gens mishandeling heeft de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsenfeld, maandag een 19-jarige inwoner van Leus den veroordeeld tot driehon derd gulden boete. Die had in februari vorig jaar iemand een flinke hoofdwond gesla gen en diens bril vernield. „Hij vloog me aan en toen heb ik hem uitgeschakeld", verklaarde de Leusdenaar. Op de vraag van de politierechter of hij spijt had van zijn daad, antwoordde hij: „Ik vind het vervelend dat het zo erg is af gelopen, maar ik vind dat ik me ook niet hoef te laten slaan." Het slachtoffer zou na cafébe zoek vervelende opmerkingen hebben gemaakt tegen een groepje jongens, waar verdachte zich verantwoordelijk voor zei te voelen. De man wilde naar huis, maar werd gevolgd door het clubje jongeren. Verdachte hep mee en voordat hij er erg in had, zou hij zijn aangevlogen. „Waar het in deze zaak om draait, is de mate van geweld die je gebruikt", meende officier van jus titie, mr. E. Wessehus. Hij kon zich de opwinding wel enigszins voor stellen. „Maar om dan meteen vijf rake klappen uit te delen, is toch wel gevaarlijk", zei hij. De Leusdenaar had zichzelf in de hand moeten houden, vond de offi cier. Hij eiste dezelfde straf die de politierechter zou opleggen. LEUSDEN - De politie heeft dinsdagochtend een controle gehouden. Er werd gekeken naar de verlichting van fiet sers en bromfietsers en nei door rood licht rijden bij de kruising Groene Zoom/Brug. De Beaufortweg. In een uur deelde men 39 bekeuringen uit. Bij 12 menien bleek de verlich ting van hun fiets of bromfiets met in orde te zijn. Maar liefst 27 twee- wielers reden door rood ücht. De politie zal in de toekomst meer van dergelijke controles houden. Onafhankelijk lBOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. puu Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde is er ingebroken in een woning aan de Hamers- veldseweg. De bewoners wa ren een paar dagen weg ge weest. Toen zij terugkwamen bleek hun huis doorzocht te zijn. Behalve braakschade was de boel overhoop gehaald en misten zij een portefeuille met voor hon derd gulden aan Duits geld. AMERSFOORT DEALER Amslecdamseweg 7 iel 033-630154 Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 LEUSDEN - Op veler ver zoek start O.J.J .C. de Geut aan de Zwarteweg 29 ook dit sei zoen weer met haar Rock en Roll-cursus. Deze cursus bestaat uit 10 lessen en is bestemd voor zo wel voor beginners, als voor gevorderden. Alvorens de cursus van start gaat is er op woensdag 11 februari eerst een Open Avond. Daar kan men terecht met vragen en er zal tevens een demonstratie plaatsvinden. De eerste cursusavond is woens dag 18 februari. De cursus voor beginners is van 20.00 uur tot 21.00 uur en voor gevorderden van 21.30 uur tot 22.30 uur. Dit alles onder leiding van Janine en Thijn. Na 5 lessen is er op zaterdag 21 maart een Rock en Roll-band m de Geut waar de cursisten met korting naar binnen mogen en vrij kunnen dansen. Na 10 lessen is het moge lijk op 25 april af te dansen. Deze avond is er ook een Rock en Roll- band aanwezig. Wie zm heeft om terug te duiken in de tijd en graag danst moet be slist even een kijkje komen nemen op de Open Avond. Men kan zich dan ook laten inschrijven. De avond begint om 20.00 uur. De kursus duurt 10 lessen en kost 40,-. Voor meer informatie bellen: tel. 947785 of op de Open Avond langs komen. LEUSDEN Vanaf 5 maart kunnen FNV-leden weer pro fiteren van de FNV-be 1 as ting- hulp. Zij worden gratis gehol pen bij het in vullen van hun aangiftebiljet inkomstenbe lasting. Dat is voor vele men sen een groeiend probleem, want de belastingbepalingen veranderen voortdurend. Ze worden alsmaar ingewikkel der en onoverzichtelijker. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van be taalde hulp uit te sparen. Verspreid over het hele land staat er ieder jaar een korps van ruim 4500 spe ciaal opgeleide kaderleden klaar om andere FNV-leden met de be lastingen te helpen. Met de hulp van dit korps deden vong jaar maar liefst 75.000 FNV-leden hun voor deel Dit jaar wordt een nog grotere drukte verwacht, want de FNV-be- lastinghuip heeft in de loop der jaren een uitstekende naam opge bouwd. Ook bij de belastingdien sten zélf, waar men graag gebruik maakt van de inzichten en ervarin gen van het FNV-korps. De FNV-leden in Leusden en om geving die van deze service ge bruik willen maken, kunnen zich voor het maken van een afspraak melden bij: „Amershof', Snouc- keartlaan 11, Amersfoort, op 25- 02-'87 van 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.00 uur en op 26-02-'87 van 19.00-21.00 uur. Men kan alleen mondeling af spreken en moet een bewijsstuk meenemen van het lidmaatschap in de vorm van het laatste afschrift giro- en/of bankrekening. Interessante expositie m 't Claeverenblad pag. Raad vindt bezwaren tegen verkoop De Hakhorst ongegrond pag. 3 Zieke leerkracht wordt ook in Leusden eerste dagen met vervangen pag. 5 Veel belangstelling voor open dag Latent Talent Stichting Huize St. Joseph zwaaide bestuurders uit Sport: Klinkende resultaten RSG-turnsters Impala Loep op Leusden Wachtlijst volkstuinen ingekort Aanbouw clubhuis Rockers mag van college blijven staan Sport: Veel medailles en records voor Haaien-zwemploeg Servicepagina Extra: autonieuws van de RAI DOKTERSDIENST: tel. 941210 (van de redaktie) LEUSDEN - De commissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is af gelopen dinsdag niet akkoord gegaan met het voorstel, om verkeerstellingen in Leusden te gaan houden. De commissie raakte aan de hand van de argumenten, zoals ze in het voorstel waren weergegeven en zoals ze tijdens de commissie vergadering werden tgoegelicht, niet overtuigd van de noodzaak, voor dit doel f 187.000,- beschik baar te stellen. De tellingen zouden f77.000,- kosten en het opstellen van een verkeersprognose nog eens f110.000,-. In het voorstel werd gesteld, dat de tellingen noodzakelijk waren, om een goede prognose op te kun nen stellen met het oog op de aan leg van de aansluiting op de A-28. Meerdere commissieleden Harm Offereins (GPV/SGP), Ton Voortman (WD) en Gert de Weerdt (PvdA) - spraken hun scepsis uit over het voorstel. Tenslotte nam wethouder Jan Wagenaar (WD) het voorstel te rug. Het is de bedoeling, dat het voorstel eerst beter onderbouwd wordt, waarna het wederom in de vorm van een voorstel zal worden vooorgelegd aan de raad. LEUSDEN - Op donderdag 12 februari 1987 is het precies 12Vz jaar geleden dat de R.K. basisschool Kinderland voor het eerst de poort opende voor leerlingen in Leusden. In deze 12V2 jaar heeft de school een explosieve groei doorge maakt, zonder dat dit ook maar iets aan de sfeer op de school heeft afgedaan. Dit zal ook blijken wanneer de leer lingen van Kinderland dit ju bileum en het I2V2 jaar in dienst zijn van twee van de leerkrachten zullen vieren. De leerlingen van Kinderland zullen op donderdag 12 februan een feestprogramma, bestaande uit diverse - nog geheim te houden - aktiviteiten voorgeschoteld krij gen. De oud-leerlingen worden - zoals bij Kinderland inmiddels een tradi tie is geworden - ook nu weer bij de feestvreugde betrokken. Alle oud-leerlingen worden op vrijdag avond 13 februari om 20.00 uur op de Kinderlandschool verwacht om er een gezellige avond onder de welluidende klanken van een dis co van te maken. De oud-leerlingen die nog geen uitnodiging hebben ontvangen, worden verzocht kontakt met de school op te nemen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18-30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. (advertenties) VERKEERSTELLING: uitge(s)teld.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1