"nteressante expositie in 't Claeverenblad xaad verklaart bezwaren tegen Verkoop De Hakhorst ongegrond [leusden- -bokaal Schilderijen, pentekeningen en keramiek: Schrijfavond Amnesty International KPO-avond over ouderschap Niet gekeurd Oud papier actie 't Palet leusder krank KPO bezocht NOS-studio Geleidelijk zachter (tkx mkindegemeede/\ Leusden Achterveld DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - In boerderij 't Claeverenblad aan De Brink 16 start morgenavond (vrijdag 6 februari) een interessante expositie van de drie kunstenaars Rien Goené, Anita Hoebe en Dorothe van den Berg. Te zien zijn beelden en schilderijen, pentekeningen en keramiek. Tot en met 1 maart is de tentoonstelling op zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. Wie op andere tijden de kunstwerken wil bekijken, moet contact opnemen met Cees Vial, telefoon 033-943472. )e Utrechtse kunstenaar Rien :>ené volgde zijn opleiding aan academie Artibus; eerst de af- [ing vnje schilderkunst en ver- 9 gens de afdeling „monumen- 91" met wandschilderingen, mo- ëkreliefs etc. Bla zijn studie begon de kunste- ir met het maken van beelden, geen - afgezien van een aantal ilderijen en wandschilderingen sendoor - zijn belangrikste werk N. gebleven. Aanvankelijk maakte sterk geabstraheerde sportfigu- in brons en later ook in ijzer, halve dat ijzer een minder dure estering betekent dan brons id Groené het een belangrijk Drdeel dat bij het vormgeven in ïr de resultaten direct zichtbaar (n een televisie-uitzending 20 r geleden, tezamen met de leldhouwer Pieter Starreveld, liet onder meer zien hoe hij m zijn elden van ijzer voornamelijk de bewegingen aangaf terwijl de mens hieraan ondergeschikt bleef. In deze periode kocht een galene houder uit Amerika de hele ten toonstelling op die in Hilversum werd gehouden. Hierna volgde een jarenlange sa menwerking waarbij de Ameri kaan twee maal per jaar een aantal beelden kocht en deze onder meer mee zond in de door de Verenigde Staten rondreizende Unicef expo sitie. PLASTIEKEN Inmiddels kwam de beeldhou wer op het idee ook functionele beelden te maken en zo ontstonden de plastieken met speelmogelijk- heden waarvoor hij als een van de eersten in ons land diverse op- „Trio" van Rien Goene. drachten kreeg. Niet alleen treft men zijn beelden aan bij scholen maar ook bij gebouwen en viaduc ten zoals m Nieuwegein. Geleide lijk aan werd Groené ook inge schakeld bij de omgevings vorm geving, het inrichten van pleinen, parken, zwembaden en dergelijke. Een harde werker die gemid deld per jaar 12 grotere en kleinere opdrachten aflevert en nog tijd weet te vmden voor zijn vnje werk. Momenteel experimenteert Rien Groené met plastieken waarin hij onder meer gaten maakt om ruimte te kweken, waar men zowel de bin nen- als buitenkant kan zien - en waar het plaatijzer de mogelijkheid biedt om hier en daar wat opper vlakten weg te laten. Door het aan brengen van een spiegel in het bééld ontstaat een repetitie van vormen en wordt nog meer ruimte gesuggereerd. ANITA HOEBE Anita Hoebe is in feite autodi- dakt, hoewel zij, naar haar zeggen, m de kunstenaarsvereniging Per spectief m de relatie met anderen veel heeft geleerd. Mijmeren en dagdromen, dat zijn de gemoedstoestanden waann de ideeén voor haar werk ontstaan Zij maakt gebruik van de pointilleer- techniek. Het resultaat is een strakke, grafische stijl, waarmee zij heel romantische uitbeeldingen kan maken. Zij werkt niet vanuit één grondgedachte, waarmee zij een boodschap wil overbrengen. Het zijn veelal stemmmgen die zij wil omzetten in beelden. In grote lijnen wordt een ontwerp uitgezet en al dagdromend vult zij de vor men pointillerend in. Sinds enige tijd laat zij zich mee voeren m de ruimte. Zij vindt dat heel mysterieus. Via haar symboli sche voorstellingen heeft ze voor zichzelf een uitstekende manier gevonden om haar gevoelens te ventileren. Haar werken zijn een subtiel spel van licht en donker, waann je de kleur helemaal met mist. DOROTHE VAN DEN BERG Dorothé van den Berg is in Leus den geboren, maar woont en werkt in Amsterdam. Zij heeft de Acade mie voor Beeldende Vorming te Amersfoort gevolgd. Vanaf 1977 is zij werkzaam als keramiste in een gezamelijk atelier/galene De Asp, te Amsterdam. Vandaar uit geeft zij ook keramiek-cursussen „raku". Een keramiek van Dorothe van den Berg. Dorothe van den Berg exposeert regelmatig onder, onder meer en kele keren m 't Kapelhuis te Amersfoort en recentelijk nog in Centraal Beheer te Apeldoorn. In Renswoude heeft zij inmiddels een permanente expositie m galerie „De rode luikjes" Haar werk is raku-gestookt en soms volgens andere primitieve stooktechnieken. Zij draait nooit klei; haar werk is altijd handge- vormd en de inspiratie vindt zij in oude culturen; borden, vaasachtige vormen, huizen, boten, zeilen etce tera. Ze heeft reizen gemaakt om haar werk te verdiepen naar India, Amenka en Egypte. Binnenkort wil zij naar Japan en Thailand en krijgt ze een nieuwe werkplaats in Italië. n pentekening van Anita Hoebe. LEUSDEN - Ruim 500 plaat selijke Amnesty-groepen in Nederland bieden elke maand de gelegenheid om brieven te schrijven voor gewetensge vangenen. De afdeling Leus den doet daar ook aan mee en wel op maandagavond 9 fe bruari tussen 19.30 uur en 21.30 uur in basisschool De Brink, ingang Lijsterbeslaan. Tijdens zo'n bijeenkomst ko men mensen bij elkaar, die door het schrijven van brie ven willen bijdragen aan de bestrijding van mensenrech ten-schendingen. De Amnesty-groepen gaan bij de bepaling van waar de brieven naar toe worden gestuurd uit van de gevangenen die staan vermeld in het Amnesty-maandblad Wordt Vervolgd. Deze maand zijn er voor beeldbrieven samengesteld en vertaald door twee gewetensge vangenen m Peru en Bulgarije. De aanwezigen kunnen scftnj- ven in de landstaal of in het Neder lands. In het eerste geval gaan de brieven naar het betreffende land, in het laatste geval naar de m Ne derland of Belgié gevestigde am bassade van dat land. Men bepaalt zelf hoeveel brie ven men schrijven wil. Bnefpapier, enveloppen (en koffie) zijn gratis; alleen de postzegels moeten be taald worden. Iedereen vanaf ongeveer 16 jaar, wel of geen lid van Amnesty Inter national, is van harte welkom op de schrijfavond. Nieuwe personen worden, ingedien gewenst, uitvoe rig en vrijblijvend ingelicht over de gang van zaken. LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsvrouwen Organi satie (KPO) in Leusden houdt op dinsdag 10 februari haar maandelijkse bijeenkomst in De Kom aan de Hamersveld- seweg. De avond begint om 20.00 uur. Thema van de bijeenkomst is „Wat is verantwoord ouderschap". Pastor Ter Bekke zal dit onderwerp toelichten en met de aanwezigen hierover van gedachten wisselen. Iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen naar 033-941803. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft dinsdag rond 12.30 uur de heer van der H. uit Scherpenzeel bekeurd om dat zijn personenauto nog niet APK-gekeurd was. De man werd aangehouden op de Dodeweg Van der H. wacht een forse boete LEUSDEN - De openbare ba sisschool 't Palet aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Leus- den-Zuid houdt komende maandag een oud papier-ac tie. In verband daarmee staat er bij de school een container. Iedereen kan zijn of haar oud papier daarin deponeren en wel tussen 08.00 uur en 14.00 uur. Ook op de volgende data staat de container er. 16 maart, 6 april en 4 mei. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden heeft vorige week donderdag tijdens haar maandelijkse vergadering de bezwaren tegen de verkoop van De Hakhorst onge grond verklaard. Men volgde daarmee het advies op van de commissie Bezwaar- en Beroepschriften, die op 12 december van het vorige jaar een hoorzitting hield voor de S8 bezwaarden. PvdA, D66 en Leusden '85 konden zich niet vinden in de ongegrond verklaring. 3e gemeente kan nu bi) de pro- icie een verklaring van geen be- aar aanvragen, om na afgifte arvan vrijstelling te kunnen ver- len aan de geldende bepalingen n het van toepassing zijnde be- nuningsplan. CDA en WD schaarden zich ledig achter het advies van de mmissie Bezwaar- en beroep schriften. Volgens CDA-er Vroon was er in heel de kwestie rond De Hakhorst de grootst mogelijke rechtszekerheid voor de burgers m acht genomen. „We hebben in au gustus vong jaar een juist besluit genomen", verklaarde hij vonge week nogmaals. Vroon bekritiseerde tevens de naar zijn mening negatieve publi- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie. Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar. f 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met düidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost f 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. citeit omtrent de kwestie. „De ver koop van De Hakhorst lijkt steeds meer in de sfeer van de financiële tegenvallers te komen", zo had hij uit perspublicaties opgemaakt. En dat was volgens hem met het geval. „Met de meest ongunstige terug betaling komen we nog 35.000 gul den positief uit." De .WD was met onder de in druk van de procedurele bezwa ren, zo bleek uit de woorden van Ton Voortman. Volgens hem zijn er voor de omwonenden voldoende waarborgen om in de toekomst zo weinig mogelijk overlast te hebben van activiteiten in De Hakhorst. „Volstrekte naleving van die waar borgen door het college vinden wij vanzelfsprekend", aldus Voortman, die hoopte dat de verdere proce dure vlot zal verlopen „mede m het belang van de ondernemer". MOTIVERING Anders was het geluid van de PvdA. Een meerderheid van de PvdA-fractie kon zich met vmden in de motivermg die het college en de betreffende commissie aan het ad vies ten grondslag legden. „Met name niet de door u gevonden stel ling dat een verzoek om vrijstelling, welke immers ontbrak, zou kunnen worden gelijk gesteld met een ver zoek tot koop van het complex ten behoeve van onder meer het reali seren van een pannekoekenrestau- rant", aldus Gert de Weerdt. „Hier zou ons inziens sprake zijn van een fictief verzoek om vrijstel ling. Dit gaat een meerderheid van onze fractie te ver. Te meer daar er uit het stuk blijkt dat er sprake zou kunnen zijn van een mogelijke on rechtmatigheid. Ons inziens mag een dergelijke twijfel met bestaan", zo zei de socialist. Jan Jacobs nam wat dat betreft een afwijkend standpunt in, maar kwam wel tot dezelfde conclusie als zijn fractiegenoten. Als de ver koop van De Hakhorst onbespro- VERKEER ken was, zo redeneerde Jacobs. dan had hij de procedurele fout voor hef genomen en het oordeel van de provmcie afgewacht „In dit geval is er nogal wat discussie", vervolgde hij zijn pleidooi Gezien het grote aantal bezwaren dat er is ingediend, vond hij het verstandi ger m geval van twijfel de bezwa ren gegrond te verklaren. STRIJDIG De PvdA-fractie kon verder niet meegaan met de uitleg dat vanuit het geldende bestemmingsplan De Hakhorst „mede" bestemd is voor sociaal-culturele doeleinden. „Dat er een strijdig gebruik van de be stemming is ingeslopen wil nog met zeggen dat zulk gebruik ook legaal is", zei De Weerdt. „Tevens zijn wij het met eens met de bewenng dat de bestemming ook zal blijven voorzien in sociaal- culturele doeleinden", ging De Weerdt verder. „Immers, de be doeling is om vrijstelling te verle nen ten behoeve van een de doel- einden-omschnjving uit het be stemmingsplan afwijkend gebruik De oorspronkelijke bestemming blijft daarmee voor het ovenge van kracht. Met dien verstande dat na de verleende vrijstelling deze be stemming in mindere mate kan worden gerealiseerd." Ben Stoelinga (Leusden '85) laakte de warrige procedurele gang van zaken. „Het horen van de bezwaarden had eerder moeten gebeuren", was hij van mening. Het beleid van het college noemde hij een „gokbeleid, dat niet past bij de behandeling van deze zaak". „Wij willen duidelijkheid. We staan dan ook met achter het advies, maar willen een meuwe procedure", al dus Stoelinga. Ook Ep Oostra (D66) bekriti seerde het feit dat de commissie twijfels heeft bij de rechtmatigheid van de gevolgde procedure. „De commissie weet het met. Ze wil het laten testen door een hogere over heid. Zover moet het in Leusden komen", aldus Oostra. Hij vergeleek deze situatie met het verkeer. „Als je iemand wilt inhalen, maar je twijfelt of dat kan, dan doe je het met", herinnerde Oostra de raad. „Zet een proce dure m werkmg die juist is. Het moet opnieuw getest worden", zo luidde zijn advies. In zijn reactie gaf wethouder Jan Wagenaar een kort overzicht van hoe de zaak tot nu toe was verlo pen. Hij legde daarbij de nadruk op de bezwaren tegen de overlast. „Het is een illusie als we zeggen dat er in het verleden nooit problemen zijn geweest. We hebben jarenlang bezwaren ontvangen. Als er een paimekoekenhuis "komt, zijn we af van de directe overlast voor de omwonenden", voorspelde de wet houder. Het pleidooi van de wethouder was voor de fracties van PvdA, D66 en Leusden '85 met voldoende. CDA, WD en GPV/SGP konden zich echter wel vmden m het voor stel om de bezwaren ongegrond te verklaren. Het wachten is nu op de mening van provinciale staten, met name over de inmiddels veelbe sproken gevolgde procedure. LEUSDEN - Vorige week vrij dag bezochten zo'n vijftig da mes en heren van de KPO af deling Leusden de NOS-stu- dio's in Hilversum. Men bracht er een soort van tegen bezoek aan Ton Verlind. Zoals bekend was hij eerder dit sei zoen te gast bij de KPO hier in Leusden. De Leusdenaren woonden de opnames van nei gramma Brandpunt in de markt bij „Wij waren het wandelend publiek op de markt en konden zo zien wat er zoal bij komt kijken voordat een programma wordt uitgezonden", aldus één der bezoekers. „De opnames duurden dne uur. Daar van wordt dan uiteindelijk een uur uitgezonden. Je ziet dan ook dat iemand zich verspreekt en dan moet zoiets opmeuw. Of als er een opnameband gewisseld moet wor den midden m een gesprek. De onderwerpen en de gastsprekers waren boeiend. Dat hebben we za terdagavond nog eens op de buis kunnen zien. Al met al een heel interessante avond", zo besluit de bezoeker zijn relaas. '1///////1/1 iooi Jan Versteegt Vorige week zaterdag ver telde Han Meilink op het NOS journaal van acht uur dat de huidige winter tot de tien strengsten van deze eeuw zou behoren. Daar volgden nogal wat protesten op van mensen die dat geregeld bij houden. Er ontbraken enkele beruchte winters, zoals die van 1947 en 1929. Hans heeft zich kennelijk vergist. Hij be doelde natuurlijk de koudste januari-maanden van deze eeuw. Daartoe behoort deze zeker. Het zal zeer de vraag zijn of de huidige winter erin zal slagen het predicaat streng te verdienen. Dan moet er namelijk deze maand nog heel wat gebeuren, want de cember deed als winter maand dit jaar opnieuw niet mee. We hebben nog ruim drie weken te gaan. Op het moment van dit schrijven (dinsdagavond) had ons gebied een gladde dag achter de rug. Ikzelf ver bleef de gehele dag in het Noorden, waar van gladheid geen sprake was. Daaruit viel te constateren dat het opdringen van zachte lucht zeer traag verliep. Boven dien lag het front zo goed als stil. Maar terug in Amersfoort kwam in onmiddellijk in de realiteit, want bij het station lag ik spoedig op de grond. Door de aanvoer van zachte lucht over de koude grondlaag kon er gemakke lijk dichte mist ontstaan. De dooi verliep dus traag. Meer actiever lijkt deze te worden na vandaag. Dan wordt de stroming meer zuidwest tot west. En doordat er een ac tieve depressie wordt gepro grammeerd boven Schotland lijkt een verder doorzetten van de dooi waarschijnlijker dan een terugkeer van Ko ning Winter. De aangevoerde oceaan- lucht kan het kwik in het weekeinde laten oplopen tot 7 a 8 graden. Geen mooi be richt voor de schaatsliefheb bers. Maar of de winter er nu op zit? Dat is moeilijk te voor zien. Wel kan er later weer wat koudere lucht (van de oceaan) ons bereiken. De Duitsers voorzien na het weekeinde in het noorden weer sneeuwbuien. Februari kan in koude winters nogal eens raar uit de hoek komen. Afgelopen maandag startte de openbare basis school 't Startblok in Achter veld een weermetingspro- gramma. Zoals afgesproken krijg ik iedere dag de mee tresultaten. Opvallend is de zeer nauwkeurige metingen, welke de kinderen verrich ten. Als voorbeeld maandag. Op school werd een mini mum temperatuur van -6 ge meten en een maximum tem peratuur van 1,5. In mijn weerhut waren dat respectievelijk -6,5 en 2,1, daarbij aangetekend dat mijn apparatuur geijkt is. De afstand tussen mijn huis en de school is ongeveer 250 meter. Bravo kinderen. Ga zo door! Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud; aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 5 februari 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Algemene Bestuurszaken m de commissieka mer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Vrijdag 6 februari 20.30 uur: Rock Night in De Geut aan de Zwarteweg met als gast de band Easy Deal. Zaterdag 7 februari 20.00 uur: Disco-avond in De Zooz aan de Hamersveldseweg 100. Zondag 8 februari 14.30 uur: Optreden van de IJs landse zangeres Viktoria Spans in boerdenj Groot Krakhorst aan de Bolderikhof 18. Maandag 9 februari 08.00 uur: Oud papier-actie bij 't Palet aan de W. de Zwijgerlaan in Leusden-Zuid. 13.00 uur: Politieke basiscursus in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. 19.30 uur: Schnjfavond van Am nesty International in de school De Bnnk aan de Lijsterbeslaan. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Financieel Beleid en Beheer in de commissie kamer van het gemeentehuis aan 't Erf Vrijdag 6 februari 20.00 uur: Kaarttoernooi in De Hessenkar. 20.00 uur: KPJ Playback show in De Moespot. Zaterdag 7 februari 20.00 uur: Disco-Show in De Klaveet. 20.00 uur: Gehuwdenbal in café Buitenlust. Zondag 8 februari 11.30 uur: Fruhschoppen in d'Ouwe Peerdestal. 20.30 uur: Disco Challenger in Ons Gebouw. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 10 februari 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3