toneelgroep bewijst laar bestaansrecht iWm commentaren— meningen— De Swarte Steegh voortaan tweede donderdag van de maand jazzcafé LEUSDEN I Jazzpodium donderdag weer van start: erste optreden personeelsvereniging gemeente: Hk9 ja xi.lH leusder krant Doorgereden na aanrijding Dronken rijders Reumafonds zoekt collectanten Inbraken in woningen Leusden- Zuid Onverzekerde auto's van de weg gehaald Gezag raakt ter discussie Later wat kouder te# mtinde^emeede/\ Leusden Achterveld DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN -Het Leusdense Jazzpodium, dat tot voor acht maanden met regel maat in De Hakhorst werd gehouden, verhuist. Was de voormalige pachter van De Hakhorst, Rob Bouwer, tevens jazzliefhebber, mét hem verdween ook het jazzpodium. Even leek het er nog op, dat de nieuwe eigenaar de tradi tie voort zou zetten, maar die hoop van de jazzlief hebbers bleek ijdel. De Leusdense pianist Wiebe Haanstra meldt nu, dat het jazz-podium zal worden voortgezet in De Swarte Steegh aan de Zwarteweg. Het trio Wiebe Haanstra bijt komende donderdag 12 fe bruari de spits af. Op veler verzoek gebeurt dat met mondorganist Jan Toots' Ver- wey als gast. 'Of het niewe jazz-cafe zal lukken, hangt van het aantal bezoekers af. Maar de am biance in het brume cafe is perfekt, de drankjes zijn er goedkoop, de toegang is gra tis, en wij doen ons best', aldus Wiebe Haanstra. Het tno Wiebe Haanstra, hier met een andere gast-solist dan komende donderdag, bijt donderdagavond in De Swarte Steegh de spits af. USDEN - De Personeelsvereniging van de gemeente usden hield zaterdagavond een geslaagde toneelavond, t was de vuurdoop van de toneelgroep die in de toe- S^fcnst meer toneelstukken zal opvoeren. Er werden twee eenakters op gevoerd, genaamd ,,Het kik kertje" en ,,De duivel bedro gen". Het geheel werd in de Raadszaal opgevoerd. Deze oneelgroep van de personeelsvereniging speelde met groot enthousiasme... f/é ilgens sommigen bij tijden zelfs met té groot enthousiasme... was geheel gedecoreerd en bijna onherkenbaar veranderd. De eerste éénakter ,,Het kik kertje" was een soort klucht. Directeur Maalwijk wil zijn dochter uithuwen aan de zoon van een concurrent. Als deze jongen zijn opwachting maakt, geeft zijn dochter zich uit voor het dienstmeisje, daar zij met uitgehuwd wil worden. Hierdoor ontstaan allerlei vreemde ontwikkelingen. Het stuk is vol leven, er wordt rond gerend achter elkaar aan en op tafels en banken gesprongen. Ook wordt er flink tekeer ge gaan tegen elkaar. Het stuk loopt goed af, de dochter des huizes wordt verliefd op de zoon van de concurrent. De di recteur Maalwijk met dikke buik en kale kop werd ge speeld door een vrouw, Riet van der Borg. Zij was heel knap veranderd in een man. De tweede éénakter was nog bruisender van leven. Vorst Lucifer, gespeeld door Alphons Ernst bleek een uitste kende rol te zijn. Hij sloot een weddenschap af met God, dat hij een aardse ziel tot dwaling zou brengen. Dit lukte hem echter niet, hij werd zelf bedrogen. Er werd ook een heel leuk muzikaal stukje ge bracht. Helena van Troje (Ti neke Kool) veranderde in „Ma donna" en danste door de zaal heen. Zij werd begeleid door een achtergrond-koor van he ren. De zaal amuseerde zich koste lijk. Na dit optreden werd er nog een feestavond gehouden voor het personeel. Overigens kan worden vastge steld, dat de toneelgroep van de personeelsvereniging met het opvoeren van deze twee éénakters haar bestaansrecht bewezen heeft. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft afgelopen weekeinde weer een aantal onverzekerde auto's van de weg gehaald. Vrijdagochtend rond 03.00 uur werd de heer Z. uit Leusden aange houden op de Heiligenbergerweg. Volgens de gegevens van de politie reed hij rond in een onverzekerde personenauto. Z. zelf dacht daar anders. Zijn auto werd echter meegenomen naar het politiebureau. Daar kan Z. het voertuig weer ophalen, mits hij een geldig verzekeringsbewijs toont of, indien nodig, alsnog zijn auto laat verzekeren. Een proces verbaal wegens het onverzekerd rijden krijgt hij in ieder geval mee. Zaterdagochtend rond 04.00 uur werd de 32-jarige W. uit Leusden op de Noorderinslag tot stilstand gebracht. Hij reed met alleen in een onverzekerde auto, maar bleek te vens in het bezit te zijn van valse kentekenplaten. Bovendien was zijn auto met APK-gekeurd Ook zijn voertuig werd afge- sleept naar het politiebureau. Daar bleek de auto niet bepaald in goede staat te verkeren. Een tech nisch onderzoek moet eventuele mankementen aantonen. W. moet het voorlopig stellen zonder zijn auto, maar wel met een proces ver baal. Afgelopen zondag maakte de politie proces verbaal op tegen de 22-jarige Leusdenaar E. Ook zijn auto was niet verzekerd. Volgens E. zelf kwam dat omdat hij het voertuig pas in eigendom had. Des alniettemin werd zijn auto meege nomen naar het politiebureau, waar E. hem kan komen halen na over legging van een verzekeringsbe wijs. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden l/erschijnt elke dinsdag en donderdag. tedaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd ledaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker rindredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor et donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ftedaktie en administratie: lantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ■elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: I's abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 |ur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op jet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt tonemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 flabestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u [nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. niet duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en jf 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. *usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling mtvangt u de gewenste foto('s) thuis fc LEUSDER KRANT is een uitghve van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De man of vrouw die afgelopen zondag rond 19.45 uur is doorgereden na een aanrijding op de kruising Asschatterweg/Postweg zal straks van een koude kermis thuiskomen. De andere be stuurder die bij het voorval betrokken raakte, kon name- LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde heeft de rijkspoli tie te Leusden twee dronken automobilisten van de weg geplukt. De eerste werd zaterdagnacht rond 01.45 uur aangehouden op de Zwarteweg. Dat was de 38-jange heer Van de B. uit Leusden. Hij had behoorlijk pech, want hij was bijna thuis. De tweede dronken automo bilist werd zondagochtend rond 01.30 uur aangehouden op de Heili genbergerweg Het was de 22-ja- rige R. uit Leusden. Hij viel in eerste instantie op omdat hij met groot licht door de bebouwde kom reed. In beide gevallen werd de ge bruikelijke procedure afgehan deld. Dat houdt in: blazen, bloed proef en een rijverbod. LEUSDEN - Het Nationaal Reumafonds houdt in de maand maart weer haar jaar lijkse collecte. In verband hiermee is men op zoek naar mensen die hierbij een handje willen helpen. Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met mevrouw M. Groos, tele foon 033-943078 of met me vrouw W. Schreuder, telefoon 033-942913. Het geld dat het Reumafonds elk jaar ophaalt, is hard nodig voor de bestrijding van reuma. „Het Natio naal Reumafonds kan met zonder uw bijdrage", aldus een woord voerder lijk het kentekennummer van zijn/haar auto noteren. Die benadeelde bestuurder was de heer L. uit Leusden. Zijn auto raakte licht beschadigd bij de aan rijding, die vermoedelijk het ge volg is van het niet verlenen van voorrang. Omdat L. het kenteken van de andere bestuurder kon no teren, zal het voor de politie niet moeilijk zijn die persoon op te spo ren. „De dader krijgt een dezer dagen bezoek van ons", luidde dan ook het commentaar van de poli- tie-woordvoerder. LEUSDEN - Tijdens het afgelo pen weekeinde is er in twee woningen aan de Julianalaan te Leusden-Zuid ingebroken. In beide gevallen is nog niet bekend wat er vermist wordt. Zaterdagavond drongen onbe kend een woning binnen via een achterdeur die niet afgesloten was. De hele worung werd vervolgens doorzocht. Volgens de bewoners is er echter niets meegenomen. De tweede inbraak vond plaats tussen zaterdag 06.00 uur en zon dag 12.00 uur. Ditmaal moesten de daders de achterdeur openbreken, omdat deze op slot was. De bewo ners van het pand zijn op vakantie, zodat de politie nog met heeft kun nen vaststellen wat er ontvreemd werd. De heer L. uit Leusden, die op het huis zou passen, ontdekte de inbraak en deed daar aangifte van. Wat tot op heden bekend is geworden van hoe gemeen telijke gelden met betrek king tot de representatie - en dat nog alleen over 1985 - zijn besteed, maakt de aarzeling van het college van B&W om die gegevens ter inzage te geven begrijpelijk. Waarmee allerminst wordt vastgesteld, dat die houding ook juist was. Immers, het onthouden van informatie aan een raadsfractie getuigt op zich niet van een bijster sterk ontwikkelde, democra tische opvatting. We constateerden dat al eerder met betrekking tot dit college in een andere zaak, waar de gemeentesecretaris ook al als hoofdpersoon in verwikkeld was. Het daarbij vanwege de burgemeester gehanteerde argument, 'dat we niet an ders wisten te handelen, dan we hebben gehandeld' blonk daarbij niet uit als getuigenis van bestuurlijk vermogen. Politiek gesproken zon men zich bovendien af kun nen vragen, wat het college met al de onnodige vertra ging, die het in het nu onder havige geval heeft menen te moeten veroorzaken bij het inzage geven in op zich open bare gegevens, heeft ge dacht, te bereiken. Een afkoelingsperiode, misschien? Of uitstel? Wie zal het zeggen. Zeker is wel, dat uit wat uit het onderzoek gebleken is, een uitermate bevreem dende gang van zaken naar voren komt, waarbij één ambtenaar goedkeuring verleende aan uitgaven, die deels ten goede kwamen aan 'aankopen' (etentjes, drank en rookwaren), waar hij mo gelijk zelfbij betrokken was. Dat had natuurlijk nooit mogen gebeuren. Achteraf is het gemakkelijk, dat te con stateren. In die zin is het dan ook ongetwijfeld waar, dat het college van BdcW hier heeft gefaald, en veel te laat heeft ingegrepen. Waarbij als po sitief element moet worden aangemerkt, dat er uiteinde lijk tenminste ingegrepen is. Men zou de bestuurlijke wanorde natuurlijk aan kun nen grijpen, om de betref fende ambtenaar te verdedi gen. Immers, waar het col lege (nog) niet ingreep, be greep de ambtenaar mis schien wel niet, dat wat hij deed mogelijk niet door de bengel kon. Maar dat gaat in dit geval nauwelijks op. De betrokken ambtenaar is de gemeentese cretaris, de heer Van Gooi. Aan een man, die zo hoog in de ambtelijke hiërarchie staat, mogen zekere eisen gesteld worden. Onder meer die. waar een strikte verant woordelijkheid ten aanzien van de besteding van ge meenschapsgelden een rol speelt. Alweer achteraf, moet men constateren, dat men misschien al tijdens de op zich al omstreden - benoe mingsprocedure van de heer Van Gooi meer aandacht had moeten schenken aan twee vragen. De eerste was, én is: aan welke eisen moet een ge meentesecretaris voldoen? De tweede luidt, vandaag misschien sterker dan ooit: in hoeverre voldoet de heer Van Gooi aan die eisen. Nu zou men zich daar ge makkelijk van af kunnen ma ken. Immers, de gemeentese cretaris heeft zo onderhand een (hoofd)rol gespeeld in zo veel 'affaires', dat het heel makkelijk is, hier en nu te constateren dat de persoon en de functie in Leusden heb ben geleid tot een zeer onge lukkige combinatie. Maar ook aan de functionaris dient recht gedaan te worden, net zo goed als dat dient te gebeu ren aan de juiste besteding van gemeenschapsgelden. Waar uit de tot op heden geconstateerde feiten een ernstig vermoeden blijkt van misbruik van die gelden, is sprake van mogelijke fraude. Dat dient tot op de bodem te worden uitgezocht. Waar de gemeentesecreta ris in Leusden inmiddels op zich al een omstreden figuur is, kan wat nn boven tafel gekomen is, de druppel zijn die de tot een teil geworden emmer doet overlopen. Een diepgaand onderzoek naar de feiten is dan ook ge wenst. Enerzijds, om te ach terhalen of er sprake is van het onjuist aanwenden van gemeenschapsgelden, an derzijds om, indien daar geen sprake van is, ondubbelzin nig aan te tonen, dat er met betrekking tot de gemeente secretaris geen sprake is van het aanwenden van gemeen schapsgeld ten eigen bate. Waarbij niet mag worden vergeten, dat de besluitvor ming hieromtrent een poli tieke is. En aan de politiek is inherent, dat politieke motie ven een rol spelen. Dat mag hier niet gebeu ren. De omstreden positie van de gemeentesecretaris, als onderdeel van het ge meentebestuur, is een zaak die politiek partijbelang al lang ontstegen is. Wat hier ter discussie staat, is de geloofwaardig heid van het gezag van het voltallige gemeentebestuur, naar de Leusdense ingezete nen toe. Als de gemeenteraad er niet op staat, dat ondubbel zinnig boven tafel wordt ge bracht, wat er al of niet aan de hand is, kan het gemeen tebestuur nauwelijks meer aanspraak maken op enig ge zag. Dan staat dat gezag zelf nadrukkelijk ter discussie. Het is geleidelijk zachter geworden en ook wat natter. Zaterdag, bij een zonnetje, niet te veel wind en een tem peratuur van acht graden, was het al een beetje voor jaarsachtig. Maar zondag volgde een terugslag met langdurig motregen en ne velig weer. Zaterdagnacht was de temperatuur toch weer twee graden onder nul, maar de mogelijke ijzel bleef (gelukkig) uit. De depressie-activiteit draait nu op volle toeren. De fronten trekken gemakkelijk diep Europa in en voeren een hoeveelheid zachte lucht mee. Vorst van enige beteke nis wordt dan ook niet in de directe omgeving aangetrof fen. Ook in Scandinavië is het momenteel niet erg koud mee* «n de temperaturen schommelen rond het vries punt. Naar verwachting zal vrij wel deze hele week in het teken staan van wisselvallig weer met periodiek wat re gen of motregen. Het blijft vrij zacht. Wel kan na woens dag wat kondere lucht ons bereiken, zodat in de nacht de temperatuur tot bij of net iets onder nul kan komen, bij een wind tussen noord en oost. Een echte vorstperiode te kent zich nog niet af. Maar- .februari is nog niet voorbij. En als we naar 1985 en 1986 terugkijken, dan zien we dat alles nog mogelijk is. Zelfs maart kan nog voor een uit smijter zorgen. Voorbeeld daarvan is 1845, toen in het midden van maart nog zeer sterke vorst genoteerd werd bij snijdende noord-oosten wind. De gemiddelde tempe ratuur bedroeg die maand - 2,3 graden. Even vergelijken: afgelopen januari was dit - 2,9 graden. Een bewijs, hoe koud het toen moet rijn ge weest. Prachtige beelden rijn er te zien geweest van kruiend ijs op het IJsselmeer. Dit heb ik niet meer gezien sinds de winter van 1962/'63. Toen kon men dat ook op de Noord zee en op de Waddenzee be wonderen. De Amerikaanse weerkun digen tot slot, verwachten tot half maart normale tempera turen bij ons. We zullen zien, of dat gaat uitkomen. Ik ben al blij, als een verwachting van 24 uur goedklopt. En daaraan ontbreekt het, zoals u zelf wel zult ervaren, nogal eens aan. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-red aktie p a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bednjfs- leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 10 februari 20.00 uur Bijeenkomst NCVB-afdeling Zuid en Centrum in 't Trefpunt aan de Amhemseweg 75 met als gaste de dichteres Nel Benschop. 20.00 uur Openbare vergade ring van de commisse ECW in de commissiekamer van het gemeen tehuis aan 't Erf 1. 20.00 uur KPO-avond over ver antwoord ouderschap in De Kom aan de Hamersveldseweg. Woensdag 11 februari 20.00 uur: Open avond in De Geut aan de Zwarteweg in verband met de rock roll cursus. Donderdag 12 februari 20.00 uur: Open huis in 't Palet te Leusden-Zuid. 20.15 uur Concert in boerderij 't Claeverenblad aan de Brink 16. Vrijdag 13 februari 09.30 uur Open huis in de Woe lige Hoek te Leusden-Zuid in ver band met het 15-jarig bestaan van De Treeklopertjes. 20.00 uur Reünie van oudleerlin gen op de Kinderland-school. Woensdag 11 februari: 9.00 uur Handwerk Hobbyclub, De Moespot Donderdag 12 februari: 13.30 uur Bejaardensoos, Ons Gebouw 20.00 uur KPO creatieve avond, D'Ouwe Peerdestal Zaterdag 14 februari: 20.00 uur Disco Show met Miss verkiezing, De Klaveet Zondag 15 februari: 14.00 uur Disco, De Klaveet Dinsdag 17 februari: 9.00 uur Welfare Club Zonne bloem, Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3