LEOS naar kostbare winst in heroïsch gevecht Antilopen in heksenketel strijdend ten onder TTCL tegen Barneveld naar tweede winst i Veel vacatures in bestuur Heren hebben geen kind aan zwak AGAVS Korfballers na nieuw verlies verder in de problemen: Weinig verrassingen SVL schaakcompetitie Uitslag dames- schietclub Damcursus 'ouderwetse pot'. Toch was er zeker nog geen sprake van een constant kwali tatief hoogstaand duel. Daar voor werd er nog te wisselval lig geacteerd. Positief was ech ter zonder meer de geweldige dosis vechtlust, die LEOS wist aan te wenden. Het begon echter allesbehalve veelbelovend. In de eerste set bleef de positieve inbreng van LEOS beperkt tot twee scores aan het begin van de set. Daarna moest men vooral het antwoord schuldig blijven op de vlijmscherpe services, die aan de overzijde van het net ge lanceerd werden en die als gra naten een slachting aanrichtten in de LEOS-defensie. Het pu bliek moest tandenknarsend en met klamme handjes toezien hoe de gastvrouwen in mmder dan een kwartier naar een kansloze 2-15 werden ge speeld. OMMEKEER De tweede set bracht de totaal niet verwachte ommekeer en zou meteen het voortijdige hoogtepunt van de wedstrijd worden. LEOS kreeg meer grip op de service van de tegen stander en in eigen gelederen werd het spel ook beduidend beter verzorgd. Zeker op eigen service werden de Leusdena- ren gevaarlijker dan in de ope ningsfase het geval was ge weest. In het afmaken bleek een aantal speelsters echter nog steeds een merkwaardige voorkeur te hebben voor geplaatste ballen, in plaats van voor de harde smash te kiezen. Toch liepen de Leusdenaren uit naar 8-3, via 7-1, waarna men echter weer een inzinking te verwerken kreeg. Abcoude nam de gele genheid te baat om bij 9-9 weer aan te klampen. Op dat moment liet Ad van Woensel Lisette van de Ven op draven en dat bleek een tac tisch goede zet. De jeugd-inter- national bleek bijzonder gemo tiveerd en deelde aanvallend de nodige rake klappen uit. Ze kon echter in eerste instantie niet verhinderen dat Abcoude wegliep naar 9-14, waarmee ook de tweede set in vijande- DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 6 SLIMMER LEUSDEN - De dames van LEOS hebben in een zinderende vijfsetter kampioenskandidaat Abcoude twee punten af handig gemaakt. De ploeg van Ad van Woensel haalde met deze overwinning niet alleen revanche op de tegen stander, tegen wie de Leusdenaren hun eerste nederlaag van de competitie leden, maar ook op zichzelf. De heren hadden een makkie tegen de reserves van AGAVS uit Soesterberg. De Leusdenaren stonden hun te genstanders in drie sets niet meer dan tien punten toe. Er was zaterdag weer eens volop sfeer m De Meent. Ver antwoordelijk daarvoor waren de LEOS-dames, die ten over staan van het thuisfront in de ontmoeting met de regelrechte kampioenskandidaat Abcoude naar ouderwetse hoogten groeiden. Hoewel het daar één set lang niet naar uit had ge zien, ontspon zich gaandeweg een regelrechte thriller voor het oog van de geïnteres seerde toeschouwer. Ondanks het feit dat het niveau niet altijd even hoog was, ver goedden spanning, sensatie, en vechtlust veel in een wed strijd waarin beide partijen tot op de bodem gingen. De tweede set vormde het abso lute hoogtepunt en de gang van zaken daarin zou kenmerkend zijn voor het hele duel. Maar voor we aan het hoofdge recht toekomen, lijkt het zinvol om eerst eens de ingrediënten, die de dis uiteindelijk tot zo'n smakelijke hap maakten, nader onder de loep te nemen. Wat maakte het duel van afgelopen zaterdag op voorhand al zo inte ressant? De tegenstander bijvoorbeeld. Abcoude is een ploeg, die als een dief in de nacht aan een op mars begon door de derde di visie D. Een opmars die al was gevorderd tot het bereiken van een tweede plaats, vlak achter koploper Nivoc. Saillant detail: Abcoude trakteerde vorige week datzelfde Nivoc, dat al vanaf het begin de gang van za ken aan de top dicteert, op een kansloze 3-0 nederlaag. En daarmee leek het pad naar een regelrechte staatsgreep geëf fend. Alle reden dus voor Ab coude om in Leusden munt te slaan uit de ontmoeting met LEOS. APPELTJE Aan de andere kant hadden de Leusdenaren met Abcoude ook nog een appeltje te schillen. De ploeg was er in de eerste helft van de competitie verantwoor delijk voor dat de zegereeks van vijf overwinningen, waar mee LEOS veelbelovend startte, onderbroken werd. Daarmee werd tevens een fase van de competitie ingeluid, die LEOS het liefst zo snel mogelijk zal willen vergeten. Geplaagd door blessures en mogelijk enige mentale proble men, zakten de Leusdenaren weg uit de kopgroep, waar het lange tijd deel van had uitge maakt. Een goed resultaat zou Ad van Woensel dan ook zeer welkom zijn, al was het maar om de aansluiting niet helemaal kwijt te raken en een nog enigszins acceptabele eind klassering te bereiken, maar daarnaast zeker ook om zichzelf te bewijzen;* nog steeds het lijke handen leek te gaan val len. Dat was dus een vergissing. LEOS kwam terug tot 14-14, waarmee de spanning in de wedstrijd weer volledig terug was. Bij 14-15 haalde de sterk spelende Carmen Dirkse met een paar goede services de stand op naar 16-15, waarna Li sette van de Ven de set uit maakte: 17-15. In de derde set was Abcoude de slimmere ploeg. Men be nutte goed de ruimte die er achter het blok van LEOS lag, waardoor een 3-0 achterstand werd omgebogen in een 4-8 voorsprong. Met 8-15 waren de bezoekers dan ook de terechte winnaars. Toch bleek LEOS ditmaal ook over lange adem te beschik ken. De vierde set werd geken merkt door een gevecht op het scherpst van de snede, waann vaak lange rally's het publiek aangenaam vermaakten. Beide ploegen blonken uit in zeer sterk verdedigen en niemand voelde zich te goed om des noods dweilend over de vloer te trachten de bal in het spel te houden. LEOS bleek de geluk kigste ploeg en verzekerde zich middels de setwinst alvast van één wedstrijdpunt (15-10). In de laatste set gaf Abcoude zich al vrij snel gewonnen. De nummer twee van de ranglijst geloofde er met meer in en ter wijl de vermoeidheid van de gezichten was af te lezen le verde LEOS een laatste kracht inspanning en beslisten de wedstrijd, die zonder overdrij ven de beste van de Leusdena ren dit seizoen genoemd mag worden, in hun voordeel: 15-9. MAKKIE De heren hadden zaterdag een makkie aan tegenstander AGAVS 2. De gasten uit Soes terberg houden zich in het klas sement op in de onderste re gionen en dat was ook te mer ken. Het was wat dat betreft de verdienste van de Leusdenaren dat ze het eigen spel bleven spelen en de heersende krachtsverschillen ook in cij- Buitenaanvalster Nadja Cijssen haalt uit voor een vernietigende smasl fers tot uitdrukking brachten. Het had wel tot gevolg dat de ploeg na ruim een half uur al weer buiten stond. Al in de eerste set lieten de Leusdenaren, die gebrand zijn op het behalen van de tweede plaats in de eindklassering, over hun bedoelingen geen twijfel bestaan. Met 15-4 kwam er een voortijdig eind aan de opening van de wedstrijd. In de tweede set ging het zo mogelijk nog sneller. De LEOS- trein was op stoom gekomen en ondanks het feit dat trainer Bert van Doorn ruimschoots de tijd nam om met opstellingen te experimenteren, trad er in de gelederen van de gasthen geen merkbare verzwakki op. Het logische gevolg was AGAVS in de tweede set n: dieper moest buigen dan in< eerste: 15-0. In de derde sett ten de Leusdenaren de tou tjes iets vieren, waardoor dei genstander nog in staat we gesteld om wat puntjes bij kaar te sprokkelen. Maar met 15-6 was er n steeds geen sprake van een 5 lijkwaardig duel. Het leven LEOS in ieder geval twee kc bare wedstrijdpunten op, wa mee men zich nog steeds kansrijke positie weet. spelletje niet verleerd te zi]n. Die kans werd door de Leusde naren zaterdag al met beide handen aangegrepen. Langza merhand groeiden de pupillen van Van Woensel weer naar een niveau, dat de fans lange tijd misten. Er werd na afloop dan ook met een zekere opluchting gesproken van een LEOS leverde een gevecht op het scherpst van de snede met Via een vijfsetter zouden de Leusdenaren de nummer twee van het klassement voor blijven. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben de stunt uit de eerste helft van de competitie, toen men HKC ver rassend de baas bleef, niet kunnen herhalen. In Hardinx- veld-Giessendam werden de Leusdenaren door de thuis ploeg, die zich in ruime mate door het thuisfront gesteund wist, op een 15-13 nederlaag onthaald, waarmee de pro blemen er voor Antilopen bepaald niet kleiner op zijn ge worden. In de Overgangsklasse A be gint er, na de elfde speeldag, enige duidelijkheid te ontstaan omtrent degenen die afvallen en de mogelijke kampioenen. Voor de twee laatste plaatsen zijn er nog maar drie kandida ten. Van die ploegen is Antilo pen momenteel in het bezit van de zwarte Piet. Anders gezegd, de ploeg van Kees van Buren moet uit de resterende drie wedstrijden minimaal vier pun ten halen, wil men er in slagen degradatie nog af te wenden. Toch lijkt het hakken-over-de- sloot-scenario niet het meest waarschijnlijke. Volgende week moet er tegen SMS nog wel een positief resultaat haal baar zijn (is dat onverhoopt niet het geval, dan kunnen de Leus denaren het meteen wel verge ten), vel lastiger zal het zijn om tegen VES en VEO te scoren. De Leusdenaren hebben in ie der geval het voordeel VES thuis te moeten bestrijden. De wetenschap dat men in Den Haag ook onverwacht succes vol was, kan een verrassing tot gevolg hebben. Bovendien kan het feit, dat zowel VES als VEO niets meer te winnen en nog minder te verliezen hebben, Antilopen nog m de kaart spe len. Maar nognmaals, het verloop van de competitie spreekt niet in het voordeel van de Leusde naren, zodat de wens eerder de vader van de gedachte zal blij ken te zijn dan de realiteit, wan neer we ons voorhouden dat de Leusdenaren nog kansen op lijfsbehoud hebben. Toch zal ook elke kenner blij ven volhouden dat Antilopen over een ploeg beschikt die op dit niveau moet kunnen mee- draaie, zelfs wanneer we het te kort aan lengte in de ploeg (vooral bij de dames) in ogen schouw nemen. Het lijkt vooral de arbitrage die dit seizoen niet in het voordeel van de Leusde naren is geweest. Het is keer op keer gebleken dat er bij de heren scheidsrechters de nei ging bestaat om lichamelijk contact oogluikend toe te staan en daar bleek de ploeg van An tilopen letterlijk niet op te zijn gebouwd. Hoewel je je kunt afvragen of de korfbalsport daar als zoda nig mee gebaat is, is het wel een realiteit waar mee geleefd moet worden. Net zo goed als het een realiteit is dat uiteinde lijk het behaalde aantal wed- strijdpunten in de eindrang schikking doorslaggevend is, ongeacht of je goed of slecht gespeeld hebt, technisch en conditioneel genoeg in huis hebt of niet en dergelijke. MEERWAARDE De meerwaarde waar HKC ten opzichte van Antilopen zater dag over beschikte bestond, buiten een uitzinnig meele vend publiek in een afgeladen sporthal, uit het reeds eerder gememoreerde fysieke over wicht, dat te pas en te onpas (soms op het ordinaire af) in de strijd geworpen werd. De scheidsrechter, die de wed strijd steeds verder uit zijn han den zag glippen, reageerde daar vertwijfeld op door met strafworpen te strooien (dertien in getal). Maar de Leusdenaren bleken te zeer geïntimideerd om daar honderd procent ren dement uit te halen. Het kostte Antilopen ook nu de wedstrijd en twee zeer kostbare punten. De opstelling waar Kees van Buren mee startte, verschilde op nogal wat plaatsen van die waarmee hij de competitie be gon. Margret Versteeg moest door griep verstek laten gaan en Jeanet Jekel is nog steeds geblesseerd. De dames wer den vervangen door Marjon Abbnngh en Nancy Laheij. Bij het herenkwartet ontbrak Daan Beekmans in de beginopstel ling. Zijn plaats werd ingeno men door routinier Roel ten Hove. Maar vanaf het begin moest An tilopen toezien hoe HKC gede cideerd afstand begon te ne men. De schade bedroeg op .vijf minuten van de pauze zelfs vijf punten (8-3). Slechts via twee benutte strafworpen van Jan Costa en een afstandsschot van Nancy Laheij kwamen de Leusdenaren aan doeltreffende acties toe. Overigens had Koos Meinsma in die fase een straf- worp gemist. Een derde strafworp van Jan Costa en een afstandschot van Marjon Abbringh hielden de schade voor de Leusdenaren bij de rust beperkt tot drie pun ten: 8-5. De toeschouwer had toen een uiterst magere eerste helft gezien. Meteen na de thee leek Antilo pen weer in het spoor van de tegenstander te kunnen ko men, toen Nancy Laheij, op aangeven van Koos Meinsma, binnen een halve minuut 8-6 liet aantekenen. Echter, nog voor dat de eerste minuut vol was, lag het antwoord van HKC al weer onder de korf van de Leusdenaren op de grond: 9-6. Op dat moment besloot Kees van Buren tot een wissel. Frank van Pijpekamp, die niet echt uit de verf was gekomen, mocht het veld ruimen ten gunste van Daan Beekmans. Het leverde voorlopig niet meer op dan een nieuwe strafworp voor Antilo pen die door Jan Costa benut werd: 9-7. De daarop volgende versnelling van HKC bete kende voor de Leusdenaren de genadestoot. Met drie treffers op rij ver grootte de ploeg uit Hardinx- veld de marge weer tot vijf doelpunten (12-7), waarna zelfs de meest verstokte fan moest toegeven dat dat teveel zou zijn voor de Leusdenaren. Niette min bleef Antilopen knokken en dat resulteerde in een doel punt van Nancy Laheij, die haar tegenstander met een omdraai- bal in de luren legde: 12-9. Nadat Marjon Abbringh plaats had gemaakt voor Evelien van Rooyen kropen de volgelingen van Kees van Buren toch weer dichterbij. Via strafworpen van Jan Costa en Koos Meinsma en en afstandsschot van Roel ten Hove kreeg men HKC bij 14-12 weer enigzins in het vizier. Een doorbraak tegen Koos Meinsma m de achtentwintig ste minuut betekende het defi nitieve einde (15-12). Geheel overeenkomstig het to tale wedstrijdbeeld sloot Jan Costa de wedstrijd af met een strafworp, waarmee hij slechts de score een draaglijker aan zien kon geven: 15-13. gensteam Kreeg de Tielse TC op bezoek. De gasten hadden tegen Boudewijn Koops, Jaap van der Spek en Wouter van Dijk weinig in te brengen: 8-2. Het tweede jongensteam wees in Benschop SV-Bat terug met 3- 7, terwijl het derde in Utrecht nog minder moeite had met SVE: 1-9. LEUSDEN - De tafeltennissers van het eerste team van TTCL hebben ook de tweede ontmoeting van de onlangs gestarte competitie in winst weten om te zetten. Bleef men vorige week TTVM met 6-4 de baas, nu was Barneveld het slachtoffer (3-7). Barneveld bleek al bij het be gin van de wedstrijd minder sterk dan men in Leusden aan vankelijk veronderstelde. Voor de pauze nam TTCL al een re delijk veilige 1-3 voorsprong. De wedstrijdpunten kwamen op naam van Frank Kooyman en André Snoek, die naast de enkelspelen ook het dubbel spel in winst omzetten. Alleen Erwin de Boer moest zijn partij uit handen geven. Het verzet van Barneveld was na de pauze snel gebroken. TTCL liep moeiteloos uit naar 1- 6, waarna Barneveld de krui mels werd gelaten. De winst partijen konden op het conto van André Snoek (3x), Frank Kooyman (2x) en Erwin de Boer (lx) worden geschreven. Door dit resultaat staat TTCL 1 nog steeds hoog genoteerd in de tweede klasse. Hoewel de verwachtingen ten aanzien van het eindresultaat nog niet al te hoog gespannen zijn, moet TTCL zeker in staat worden ge acht een stevig partijtje mee te kunnen blazen. Deze week ko men de Leusdenaren tegen over TTVN uit Nieuwegein te staan. De jeugd keerde afgelopen week met de volle winst naar huis terug. Het eerste meisjes team, bestaande uit Emma ten Ham, Claudia Schreuder en Ira van Dijk won uiteindelijk het treffen met Gispen in Culem- borg met 6-4. Het eerste jon I Badmintonclub houdt algemene ledenvergadering: LEUSDEN - Vanavond (dinsdag 10 februari) I houdt badmintonver- eniging BVO '79 (Bad- minton Voor Ontspan- ning) de jaarlijkse alge- mene ledenvergadering I in De Korf. De vergade- ring begint om 20.00 uur. I 1986 was voor BVO een jaar met diverse hoogtepunten, maar tussen neus en lippen door vielen er ook wat dieptepunten te noteren. Dat blijkt uit het jaarverslag van de vereniging, zoals dat door bestuurslid Rob Maas werd samengesteld. Sportief verliep het alle maal redelijk tot goed, maar organisatorisch waren er de nodige problemen. Zo stapte voorzitter a.i. Erich Martray op, terwijl ook Liesbeth Ebert, Jan Leyenaar en Ab Koekoek te kennen gaven een punt achter hun bestuurlijke car rière te willen zetten. Te vens ontbrak het de com missies aan de nodige man kracht. Voor de functie van voorzit ter en secretaris hebben zich respectievelijk Peter Mallant en Ans Paschedag kandidaat gesteld, maar voor de overige bestuurs- en commissievacatures hoopt het bestuur, dat ver der bestaat uit Peter Hes- sing en Rob Maas, nog kan didaten te vinden. Vanavond zal blijken of BVO in 1987 op het organi satorische vlak wat rustiger vaarwater terecht zal ko men. Ondanks de bestuurs- perikelen, draait de organi satie van de clubkampioen schappen op volle toeren In de maand maart (11, 18, 25 en 29) gaan de BVO'ers onderling de strijd aan om de clubtitels. LEUSDEN - Uit achttien par tijen die op 5-2 voor de onder linge competitie van de s.v. Leusden zijn gespeeld kwa men weinig verrassingen naar voren. Alleen de over winning van E. Moed (2e team) tegen C. Vos (le team) was opmerkelijk. De opmars van Jaap de Jager jr. lijkt voor het moment gestuit te worden door Tj. Zijlstra. Deze heeft in hun afgebroken stelling goede winstkansen, dankzij een pluspion. Nog een partij aan de kop van de ranglijst werd afgebroken, name lijk die tussen K Kerkhof en J. van Santen. Hoewel de laatste een pion minder heeft lijken de kansen toch aan zijn kant. DE UITSLAGEN Jaap de Jager - Tj. Zijlstra J. van Santen - K. Kerkhof C. Vos - E. Moed R. Flohr-B Uneken afgebroken afgebroken 0-1 0-1 E. Zijlstra - T. Elschot J. Agterberg - A. G. M. Rietveld R. Stienen - N. H. A. v.d. Meel J. Visser - J. v.d. Linde J. Gerrits - G. Alewijn H.H. Mus-J. A. v.d Tang G. te Winkel - W. Schouten K. A. Linse - A. W. Wisman afgebrd D. Willigenburg - J Bpemaars H. van Egdom - H. Oosting W. v.d. Pol - W. v.d. Wetering A. Aldenzee - J. Eijlders J. Boot -R. Visser L. Buurlage - R. van 't Klaasker Het derde achttal van Leus speelde thuis tegen Ons Genoe Hl. De Amersfoorters waren Leusdenaren duidelijk de b: 2V2-5V2. Slechts J. de Jager sr. er van Ooik wisten voor Leusder winnen. H. van Dalen speelde mise, maar daarmee was de k< op. UITSLAGEN Barneveld 1 - TTCL 1 3- 7 USS 2 - TTCL 2 5- 5 TVS 2 -TTCL 3 2 8 ZTTV 9 - TTCL 4 2- 8 Barneveld 5 - TTCL 5 0-10 Barneveld 3 - TTCL 6 6- 4 TTCL 7-ZTTV 10 9- 1 Insulana 5 - TTCL 8 2- 8 TTCL 9 - Hoevelaken 3 3- 7 TTCL 10 - Maarsbergen 5 10- 0 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de damesschietclub namen slechts zes leden deel. Deze avond was er wel weer span ning bij de dames. Eén van de koploopsters was blijkbaar enigszins van slag daar zij nu met de derde plaats genoegen moest nemen. De uitslagen waren. aantal punten 1.BepSmal 86 2. Jeannet Vos 85 3. RiaVos 83 4. An Voskuilen 80 5. Annelies Huurdeman 75 6. Tiny Tolboom 74 LEUSDEN/AMERSFOORT - Mede naar aanleiding van de schooldamkampioenschap- pen, die zaterdag in De Flint werden gehouden, orga niseert het Amersfoorts Dam Genootschap een cursus dam men voor beginners voor niet-leden. Op die cursus zul len belangstellende jeugdigen ingewijd worden in de begin selen van de edele damsport. Na afloop ontvangen de deel nemers die de cursus met goed gevolg hebben afgerond een diploma. De cursussen zijn maandag gestart, maar belangstellen den kunnen zich nog inschrij ven. De deelnemers worden ingedeeld in twee leeftijdsca- tegorién, te weten 7-8-9 jaar en 10-11-12 jaar. De cursussen be staan uit dertien lessen. Geïn teresseerden kunnen zich wenden tot de secretaris van het D.G.A., dhr. C. M. van Rooij, tellefoonnummer 033- 805031.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6