Carnaval begint met eest voor vijftig-plussers 'Verhuizen ingrijpender voor gezin, dan men denkt' ALS JE fllitS GOED BEKIJK Wachtlijst volkstuinen leidt tot problemen LEUSDEN, leusder krunl; Groeneveld opticiens 'Raad van Elf kan vrijdag 20 februari vast warm draaien' teanimatie- :sus bij t.H.B.O. in Lchterveld lock&Roll- :sus in )e Geut Thema-ochtend m 't Vooronder: Lezing over TM JokaaL Niet echt winter 'mkindejpmde/ Leusden Achterveld DONDERDAG 12 FEBRUARI 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Bestuur, senaat en raad van elf van de Leusdense avalsvereniging „De Gouden Klomp" staan al helemaal in startblokken voor het plaatselijke camavalsgeweld. Vol gende week vrijdag, 20 februari, kan men vast warm draaien. Dan wordt weer het traditionele carnavalsfeest voor de wat adere dorpsgenoten gehouden in het jongerencentrum „De Grote motor achter het bej aar encarnaval is al enkele jaren ach- reen Wil van der Veer. Alhoewel ie vrouw Van der Veer van me- jng is, dat nu een andere plaatsge- oot de organisatie van het feest ear eens moet overnemen, heeft zich met veel enthousiasme ge- lort op de organisatie van het ko- >nde carnavalsfeest. Wil van der (er hoeft het overigens niet alle- tal alleen te regelen. Naarmate avond dichterbij komt krijgt ze (el hulp van andere Gouden lompers en mensen die spontaan bieden om ook een handje te Ipen. De Gouden Klomp praat liever let over een „bejaardencarnaval". Op de affiches die zo her en der in Leusden hangen staat te lezen dat het gaat om een „carnavalsavond voor vijftig plussers". „In de prak tijk zal blijken dat vooral de zestig plussers naar het carnaval voor ou deren komen," voorspelt Wil van der Veer. OUDERWETS FEEST Over het programma dat op de twintigste geboden wordt maakt organisatrice Van der Veer zich geen moment zorgen. „Gewoon een soort ouderwetse boerenbrui loft," zo omschrijft Wil het pro gramma. Evenals voorgaande jaren zullen ook enkele wat bejaarde dorpsge noten een stukje van het pro gramma voor hun rekening nemen, zo heeft een bewoner van Gertru- dishof, de heer Waals al laten we ten dat hij een lied heeft gemaakt. Enkele enthousiaste bejaarden zullen weer in de vorm een sketch de oude Hamersveldse toestanden op laten leven. Ieder jaar blijkt weer dat ook jongere Leusdenaren graag iets willen doen voor de oudere gene ratie. Manjke Herder zal met een imitatie van een bekende Neder lander ongetwijfeld weer succes oogsten. Ex-pnns Jan de Koning heeft al aangekondigd dat hij weer een verrassing in petto heeft. De muzikale omlijsting is in han den van Hammer and Field, een orkestje dat geheel uit gemeente ambtenaren bestaat. Hammer and Field zal in een veranderde samen stelling optreden. Behalve over een nieuwe cornettist beschikt het or kest nu ook over een zangeres, die het geheel alleen nog maar beter maakt. Ook een ander succesvol pro gramma-onderdeel zal dit jaar niet ontbreken. De volksdansgroep Sa- meach Gan onder leiding van Dona van den Burg heeft toegezegd dat men ook een optreden zal verzor gen. RUIMTEPROBLEEM Het programma van 20 februari zal geen problemen opleveren. Wil van der Veer houdt alleen haar hart vast wanneer de zaalruimte ter sprake komt. Tot nu toe is het jongerencen trum „De Til" net groot genoeg ge bleken om alle belangstellenden te bergen. Als prins Dobber de Eer ste met zijn complete gevolg, inclu sief de jeugdraad, op bezoek komt zal de ruimte al snel te klein zijn. Wil van der Veer is hoogstper soonlijk wat reclame gaan maken tijdens bijeenkomsten van de Wol en een bejaardenbijeenkomst in De Kom. De indruk bestaat dat veel oudere Leusdenaren op het voor Het carnaval in Leusden begint dit jaar niet met de jeugd, maar met een 'ouderwetse feestavond' voor de vijftig plussers. De jongeren komen later aan bod. hun bedoelde feest zullen afko- doende om er voor te zorgen dat GRATIS Het wordt de bejaarden die wat slecht ter been zijn erg gemakke lijk gemaakt om het carnavalsfeest bij te wonen. Eén telefoontje naar Wil van der Veer (tel. 941306) of Gerda Wendel (tel. 941367) is vol- men gehaald en gebracht wordt. Voor iedereen geldt dat de avond gratis toegankelijk is. Toe gangskaarten zijn niet nodig. Ie dereen die ook maar iets voelt voor een carnavaleske avond en ouder is dan vijftig jaar is welkom. Ver kleed komen hoeft niet, maar mag natuurlijk wel. De Gouden KlomD zorgt voor de koffie en het hapje bij de borrel. De kas van de carnavalsvereniging laat niet toe dat ook de drankjes gratis zijn. Het „VIJFTIG PLUS CARNAVAL" begint vrijdagavond om 20.00 uur en duurt officieel tot middernacht. „We zullen de laatsten echter wel om 1 uur weg moeten sturen", weet Wil van der Veer uit haar ervaring in voorgaande jaren. I (van de redaktie) LEUSDEN - De plotseling veel kortere wachtlijst van lief hebbers voor een volkstuin heeft in de commissie Finan cieel Beleid en Beheer tot problemen geleid. Meerdere commissieleden spraken de vrees uit, dat die korte lijst geen juist beeld geeft van de daadwerkelijke behoefte aan volkstuinen. Financieel had de commis- I sie niet zoveel problemen met het voorstel. 'Maar als de tui- I nen vergroot worden, zoals I wordt voorgesteld, wie garan- I deert ons dan, dat we over Itwee jaar rtiëf opnieuw een volkstuinencomplex moeten hebben?, zo vroegen meer dere commisieleden zich af. Harm Offereins verwoordde het algemene gevoelen als volgt: 'Dat de tuinen groter wordën, dan oorspronkelijk het plan was, is het direkte gevolg van de kleinere wacht lijst. Maar we kunnen haast als vaststaand aannemen, dat de behoefte groter is, dan nu zichtbaar is. Ik vindt het abso luut onverantwoord, dat er nu kleiner verkaveld zou worden, waardoor we binnen twee jaar wéér een complex aan zouden moeten leggen.' 'Ik zou dan ook zeggen: be- <gin maar wat kleiner,' aldus Offereins. De gemeenteraad zal eind van de maand - donderdag 26 februari - een besluit over de zaak nemen. ICHTERVELD - De plaat selijke afdeling van de EHBO hondt in Achterveld weer een reanimatie cursus. Iedereen kan aan deze cursus deelnemen, niet alleen dege nen die in het bezit zijn van een E.H.B.O.-diploma, maar ook degenen die een dergelijk diploma niet bezitten zijn van harte welkom. De cursus bestaat uit drie lessen USDEN - Woensdagavond ft de Geut Open Avond gehou- ii voor belangstellenden voor de Rock Roll cursus die volgende week woensdag zal starten. Voor de mensen die deze Open Avond niet hebben kunnen bijwonen is er de mogelijkheid alsnog informatie te verkrijgen. De duur van deze Rock Roll cursus is 10 lessen en de kosten bedragen 40,per persoon. Voor meer informatie en/of eventuele inschrijving kunt U bel len met telefoonnummer: 947785. )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd ledaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker, ilndredaktle: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33.90 per hall iaar. 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- o( donderdagmiddag 18 00 Fur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op lel onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 3 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt •nemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 abestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u [■bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) jj vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V. te Barneveld, I duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, [timmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, jabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en $15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), gkunt ook contant betalen op ons kantoor. usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling pitvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. van twee uur en wordt gegeven op de dinsdagavonden 24 en 31 maart en 14 april in Ons Gebouw te Ach terveld. Voor opgave en/of inlichtingen kan contact worden opgenomen met de secretaresse van de vereni ging, mevrouw Chr. Jansen, Schoonderbekerweg 3a, telefoon 03425-1589. Wil men aan deze cur sus deelnemen, dan is tijdig opge ven zeker gewenst. Het volgen van een dergelijke cursus heeft al veel mensen het leven gered. Door het toepassen van reanimatie kunnen personen die een hartaanval krijgen levend het ziekenhuis bereiken. LEUSDEN - Woensdagmorgen werd in het vooronder weer een thema-ochtend gehouden. Het thema was: „Heeft ver huizen invloed op je persoonlijkheid?" Evelien Blom (CDA), die ook in de Vrouwenraad zit. hield een lezing over verhuizen. Zij haalde de geschiedenis aan van de grote volksverhuizingen naar vruchtbare grondgebie den. De nomaden hebben defi nitief hun stempel gedrukt op LEUSDEN - In activiteiten- centrum De Korf aan De Smidse 1 wordt op dinsdag avond 17 februari een lezing gehouden over transcendente meditatie. Deze wordt ver zorgd door het Centrum voor Transcendente Meditatie te Utrecht. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. In het afgelopen jaar is er een ware toeloop ontstaan van vooral praktisch ingestelde mensen op cursussen in de Transcedente Me ditatie techniek, zoals managers en direkteuren uit het bedrijfsleven. Maat TM is niet alleen voor hen bedoeld. Iedereen kan de technie ken makkelijk leren, ongeacht leeftijd, opleiding of levenswijze Wie op dinsdag 17 februari ver hinderd is, kan altijd nog op don derdag 19 februari terecht in res taurant Amershof aan de Snouck- aertlaan 11 te Amersfoort. Daar wordt dan een soortgelijke bijeen komst gehouden. Voor meer informatie kunt u bel len naar het eerder vermelde cen trum in Utrecht, telefoon 030- 520797. Europa, er ontstonden kleine dorpen en steden. Vooral Nederland was aantrek kelijk vanwege de vruchtbare grond. GEVOLGEN Er werd gesproken over alle consequenties die aan verhui zen vastzitten. Door de verandering van baan van de man moet er vaak ver huisd worden. Deze verande ring wordt niet altijd met vreugde ontvangen. Om ver huizen te voorkomen, rijdt de man vaak uren heen en weer naar zijn werk, wat ook niet be vorderlijk is voor een goed ge zinsleven. AANPASSEN Vrouwen hebben het in het be gin vaak helemaal niet naar hun zin in de nieuwe woonplaats. Er wordt van hen verwacht, dat zij zelf overal op af stappen. (advertentie) Enkel-, dubbel- of meerfocus van vooraanstaande merken zoals Rodenstock^ "of Zeiss. Maar ook hebben wij ons eigen glashelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas" In alle gevallen staat kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen1 Leusden, Winkelcentrum Hamershol. Grutterij 3 '/////i/ï/i/ii loorjan Versteekt Afgelopen maandag hoge temperaturen voor de tijd van het jaar. In Brabant en Limburg maar liefst 12 gra den en bij ons 10 graden. Dat is ver boven normaal. De oor zaak was een zuidwestelijke stroming, die zachte lucht, afkomstig van zuidelijke breedten aanvoerde. Er is ook weer regen gevallen, en deze februarimaand is al veel natter dan die van vorig jaar. Toen nog geen lmm nu al beduidend meer. Maar ja, toen hadden we te maken met een oostcirculatie en die is nu eenmaal droger dan de westcirculatie waarmee we t. Toch iressies verplaatsen de depresses zich nog niet erg snel. Dat bleek wel dinsdag, toen een depressie boven Schotland zich erg langzaam verplaat ste naar de noordelijke Noordzee. De vorst is nu toch wel dui delijk op zijn retour. Alleen in Scandinavië komt nog wat vorst voor. Erg koud is het nog wel in Siberië. Daar nog temperaturen tot -40°. Je moet er niet aan denken dat deze lucht nog eens in bewe ging komt. Onmogelijk is dit natuurlijk nooit, maar aan wijzingen daarvoor zijn er momenteel niet. Het onbreekt aan hoge- druk in het hoge noorden. Wel stijgt af en toe de lucht druk even boven Groenland, maar een dag later is dit weer verleden tijd. We zitten nu tussen twee depressies in, te weten een boven Scandi navië en een, die in Zuid Eu ropa het weer deed ver slechteren en sneeuw afle verde boven de Alpen. Wij blijven de komende da gen waarschijnlijk afwisse lend in wat zachte en kou dere lucht liggen. Vrijdag kan het weer kouder worden met mogelijk een (natte) sneeuwbui. In de nacht kans op wat lichte vorst en der halve kans op gladheid. Tijdens het weekeinde wordt de stroming mogelijk weer meer zuid tot zuidwest. Het wordt dan weer wat min der koud, kortom: het blijft onstabiel en niet echt winters koud. De natuur reageert toch vrij snel op het uitblijven van echte winterkou. Er zjjn al Scandinavische kieviten ge signaleerd en deze zoeken het dus al wat dichter bij huis. i En zo komen we steeds dichter bij hét voorjaar. Je merkt het iedere dag meer. Eerder licht, later donker en de zon heeft al wat meer kracht. Maar zoals dinsdag al opgemerkt kan de staart van de winter nog best win terkou opleveren. Voor sommigen een hoop, voor velen hoeft het niet meer. Maar ik vind, dat je elk seizoen in zijn waarde moet laten. Zo ook de winter. U verlangt toch ook naar een mooie, warme zomer? Bij elke verhuizing raakt men ook buren, vnenden en clubs kwijt. Kinderen passen zich sneller aan in een nieuwe woonomgeving, dan volwasse nen. Sommige vrouwen zien het als een uitdaging om op nieuw te beginnen. Er is echter nog nooit een studie van ge maakt. OPVANG De specifieke problemen bij een scheiding waren te groot om op die ochtend te vermel den. Er werd ook over Leusden gesproken. Dit dorp is bijzon der hard gegroeid. Het nadeel is dat er te weinig opvang voor kleuters en peuters is. Na het algemene gedeelte werd er een discussie gehou den. Er werden veel ervarin gen uitgewisseld. Verschil lende interessante gesprekson derwerpen werden aange roerd. Het waren er teveel om in één ochtend te bespreken. Er was behoorlijk veel belang stelling voor deze ochtend. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaaL Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-red aktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 12 februari 20.00 uur: Open huis in 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan te Leus den-Zuid. 20.15 uur Concert in Boerderij 't Claeverenblad aan De Bnnk 16. 21.00 uur. Jazz-podium in café De Swartesteegh aan de Zwarteweg. Vrijdag 13 februari ()9.30 uur: Open huis in De Woe lige Hoek in het kader van het 15- jang bestaan van de Treekloper- tjes. 20.00 uur: Reünie van oud-leerlin gen op Kinderland. Zaterdag 14 februari 21.00 uur: Optreden van de band Blues-Affair in open jongerencen trum De Geut aan de Zwarteweg. Zondag 15 februari 13.00 uur: Toernooi Dartsvereni ging To The Point in café De Brou werij aan de Zwarteweg. 14.00 uur IVN-wandeling op de Hoge Klei. Verzamelen op Appel weg tegenover de politieschool. Maandag 16 februari 10.00 uur Rondleiding op expo sitie in 't Claeverenblad aan De Brink 16 voor leden Leusdense vrouwenverenigingen. 13.00 uur Politieke basiscursus in 't Vooronder. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de Werkgroep Milieu educatie in het gemeentehuis aan 't Erf 1. 20.00 uur: Concert van Rodney Cordner en Jean-Pierre Rudolph in De Hakhorst aan de Waarden 25. Vrijdag 13 februari 19.00 uur: Knutselen in De Moes pot Zaterdag 14 februari 19.30 uur: Feestavond van de AMBC in D'Ouwe Peerdestal. Zaterdag 14 februari: 20.00 uur Disco Show met Miss verkiezing, De Klaveet Zondag 15 februari: 14.00 uur Disco, De Klaveet Dinsdag 17 februari: 9.00 uur Welfare Club Zonne bloem, Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3