jeusden voor Tarrafal Jazz in Swarte Steegh blijkt aan te slaan Vandaag informatie-avond voor ruim 130 gegadigden LEUSDEN, I rote actie op woensdag 25 februari Doorrijden na aanrijding probleem ibileumconcert jriersfoorts Mannenkoor leusiler krant Langesteeg drie dagen afgesloten voor verkeer Fietsen gestolen Ruiten vernield Disco in Zooz -3okaaL_ Bouw vrijstaande woningen m 't Ruige Veld: 73,- Bel 033-946732 Licht winters (toe weetin égemeerie/\ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 17 FEBRUARI 1987 (Van de redaktie) j LEUSDEN - De vriendschapsbanden tussen de gemeente i Leusden en het vissersdorp Tarrafal op het Kaap-Verdi- I sche eiland Santiago worden steeds steviger. Na de actie I van de bibliotheek, vorig jaar tijdens de Culturade, staat er l een volgende activiteit op het programma: Leusden voor j] Tarrafal". Deze manifestatie wordt gehouden op woens dag 25 februari aanstaande in het gemeentehuis. Afgelo pen vrijdag presenteerde men het programma. De organisatie van de manifesta tie „Leusden voor Tarrafal" is in handen van de Vrouwenraad, het Vrouwenontmoetingscentrum en de plaatselijke bibliotheken Op 25 februan bieden zij alle inwoners van Leusden de mogelijkheid aan om kennis te maken met het leven en welzijn in Tarrafal. Het is de eerste grote actie sinds de boeken- en platenmarkt van de bibliothe ken vorig jaar. de manifestatie Leusden voor Tarrafal tijdens de persconferentie van afgelopen vrijdag de dames Ram en Gierman, burgemeester Rademaker, de heren Costa en Geus. De dag begmt 's ochtends m het vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. Tussen 09.00 uur en 11.30 uur staat daar het thema Vrouwen van de Kaap Verde centraal. Mevrouw Luz Jime nez, Kaap-Verdiaanse van oor sprong en woonachtig m Rotter dam, vertelt dan over het leven van de vrouw op de Kaap Verde. Daar naast geeft de heer John Costa de laatste ontwikkelingen door uit Tarrafal. Hij is daar afgelopen maand nog geweest. Ook is er die ochtend een dia presentatie te zien, evenals de foto-tentoonstelling „Vrouwen op de Kaap Verde" die beschikbaar werd gesteld door de Mondlane Stichting in Amsterdam. Verder kan men er diverse lekkernijen uit de Kaap Verde proeven. BIBLIOTHEEK 's Avonds gaat het pro gramma verder in de expositie ruimte van het Leusdense ge meentehuis. Daar wordt onder meer de boeken- en platenmarkt van de plaatselijke bibliotheken gehouden. Burgemeester J.W.M. Rademaker geeft daarvoor om 20.00 uur het officiële startschot. Men kan er echter al vanaf 19.45 uur terecht. Men kan ook 's avonds een foto-tentoonstelling bezichtigen en een dia-presentatie bijwonen. Daarnaast is er bij de stand van de Wereldwinkel de mogelijk heid tonijn te proeven en te ko pen, evenals Portugese wijnen en dergelijke. De heer Costa, die zo'n anderhalf jaar geleden de eerste aanzet gaf voor de vriend schappelijke banden tussen Leusden en Tarrafal, bericht ook 's avonds over Tarrafal. De Kaapverdiaanse muziek groep Os Velhos Amigos luistert de avond op. Een mooie gelegen heid dus om eens kennis te ma ken met de rijke cultuur van de Kaap-Verdianen. Wie wil nagaan hoeveel hij of zij heeft opgesto ken van de expositie, kan deelne men aan een kwis waarmee di verse leuke prijzen te winnen zijn. Tot 22.30 uur kunnen geïnte resseerden de actie „Leusden voor Tarrafal" bezoeken. De toe gang tot beide activiteiten is ove rigens gratis. INITIATIEF Het initiatief voor deze Tarrafal- dag werd genomen door de Vrou wenraad. Of beter gezegd door Ti neke Klerk Zij kaartte het idee aan m de november-vergadenng van de Vrouwenraad. De eerste plan nen waren om op de Internationale Vrouwendag (8 maart) het thema „Vrouwen van de Kaap Verde" centraal te stellen. Er werden con tacten gelegd met diverse instellin gen en organisaties en al gauw bleek dat er te veel matenaal voor één ochtend was. Bovendien vernam men dat de bibliotheek eind februari een tweede boeken- en platenverkoop ten bate van Tarrafal zou houden. Uiteindelijk werden beide acties gecombineerd en zo werd het idee voor de actie „Leusden voor Tar rafal" geboren. Burgemeester Rademaker toonde zich vnjdag zeer tevreden over het initiatief van de Vrouwen raad, het Vrouwenontmoetings centrum en de openbare bibliothe ken. „Ik vind het plezierig dat het particulier initiatief de draad op pakt", aldus Rademaker „Het is een geweldig fijn initiatief." De ambassadeur van de Kaap Verde, de heer Humberto Betten- court Santos, is uitgenodigd voor de Tarrafal-dag op 25 februan. Hij zelf echter kan niet komen, wel zal hij vertegenwoordigd worden. Bur gemeester Raemaker bezocht ove rigens onlangs de ambassadeur. CRECHE De Vrouwenraad heeft voor 25 februari nog een speciale actie m petto, de zogenaamde Hulpactie voor een crèche in Tarrafal. De exacte invulling hiervan, zo deelde voorzitster mevrouw Giesman vrij dag mee, is nog niet bekend. De vrouwenraad van Tarrafal heeft de Leusdense collega-raad om hulp gevraagd bij het opzetten van een crèche. De boeken- en platenmarkt van de bilbiotheken is een vervolg op de vong jaar gehouden actie. Toen haalde men zo'n drieduizend gul den op. Dat geld is voornamelijk bestemd voor de inrichting van een bibliotheek in Tarrafal. Met het restant wil men boeken in de Portu gese taal aanschaffen. Verkocht worden boeken die af geschreven zijn. Dat wil zeggen: boeken die vervangen moeten worden of die definitief uit de col lectie verdwijnen. Ze verkeren veelal nog in zeer goede staat en zijn voor een pnkke te koop. LEXJSDEN - Het doorrijden na een aanrijding wordt een steeds groter probleem in de gemeente Leusden. Met name rond De Hamershof komt het steeds vaker voor. Een woordvoerder van de politie sprak van „een ramp". Afgelopen weekemde was het drie keer raak. Het eerste slachtof fer werd de heer M. uit Leusden. Hij had zijn auto geparkeerd nabij de Boni. Toen hij rond 10.00 uur weer bij zijn voertuig terug kwam, ont dekte M. een deukje. Veroorzaker daarvan was mevrouw V. uit Leus den. Dankzij een oplettende vrouw, die getuige was van de aanrijding en het kenteken van V 's auto no teerde, kon de dader snel opge spoord worden. De schade werd onderling geregeld. Op de parkeerplaats naast De Korf parkeerde de heer De J uit Leusden rond 20.00 uur zijn perso nenauto. Toen hij tegen midder nacht wilde vertrekken, trof hij een flink ingedeukte Imker portier aan De dader, die nog onbekend is, liet alleen wat rode lak op de deur achter. Zaterdagochtend was het weer raak in de omgevmg van de Bom. De heer U. uit Leusden had daar zijn auto geparkeerd. Nog geen tien minuten later kwam hij terug en constateerde U. dat iemand de bumper van zijn voertuig flink had geraakt De veroorzaker van deze schade is nog met bekend. LEUSDEN - Vanavond wordt in de grote zaal van Pon's Automobielhandel aan de Zuiderinslag een informatiebijeenkomst gehouden voor gegadig den die een vrijstaande woning in 't Ruige Veld willen bouwen. Het gaat hierbij om 25 kavels bouwgrond, gele gen aan de zuidzijde van 't Ruige Veld. In grootte va riëren de kavels van 500 tot 700 m2, de prijzen lo pen uiteen van ruim 95.000,- tot ruim 116.000,- per kavel, ex clusief BTW. Voor de 25 kavels hebben zich inmiddels meer dan 130 gegadigden aangemeld. Zij hebben een persoonlijke uit nodiging voor de bijeenkomst op 17 februari ontvangen. Geïnteresseerden die overwe gen een vrijstaande woning te bouwen, maar zich (nog) niet hebben aangemeld, zijn even eens welkom. Voor wat de toewijzmg van de kavels betreft, zijn de pro vinciale WT-regels van toe passing. De voornaamste daarvan is, dat er een econo mische binding met Leusden moet zijn. Verder is voor de toewijzmg de volgorde op da tum van inschrijving van be lang. EUSDEN/AMERSFOORT - In t kader van het tachtigjarig staan houdt het Amers- irts Mannenkoor een jubi- imconcert op zaterdag 21 iruari. Dit vindt plaats in de Joriskerk aan de Hof in ïersfoort en begint om 15 uur. )p het programma staan werken W.A. Mozart, L. von Beethoven, Irahms, M. Monnickendam, A. penbrock en van de eigen din- it Marius Schouten, laast het Mannenkoor verlenen ook de volgende personen hun me dewerking aan het concert: het Amersfoorts Jeugd Orkest onder leiding van Qui van Woerdekom, de organist Jean Telder en de so listen Cecile Schouten (alt), Bas Ramselaar (bas/banton) en John Vredeveldt (tenor). De toegangskaarten kosten 12,50 gulden (voor CJP-houders, donateurs en 65-plussers slechts tien gulden) en zijn verkrijgbaar op de volgende adressen. Hellestraat 7, telefoon 033-13019, Zonnehof 10, telefoon 033-633034 en op de dag van de uitvoering vanaf 19.30 uur aan de Jonskerk. Abonnementsgeld: )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd ïedaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker ïlndredaktie: Hans Mosterd nlevertng kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: lantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) «uunnememsgeia 66.80 per jaar. f 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Ais abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 Uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op net onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt 'nemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 |abestellen foto's: meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u Jlbestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) |j vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, iet duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, bmmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nbestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en |15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I kunt ook contant betalen op ons kantoor. pusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ptvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De Langesteeg is op woensdag 18, donder dag 19 en vrijdag 20 fe bruari tussen 07.00 en 17.00 uur afgesloten voor al het verkeer. Reden van de afsluiting is dat het bovengrondse elektriciteitsnet zal wor den vervangen door een ondergronds net. Een om leidingsroute is aangege- (advertentie) Speciale aanbieding voor beginners: - 3x les - 1 nieuw racket bal (mag u houden) - op zaterdag 14-21-28 maart a.s. - speciale prijs: v/h De Inslag. LEUSDEN - De Zwarte Steegh was donderdag avond geheel gevuld met jazz-liefhebbers. Het trio Wiebe Haanstra speelde er verschillende sessies. Jan Verwey op mondharmonica liet zich weer van zijn beste kant horen. Deze jazz-avond was in navol ging op de jazz-avonden in de Hakhorst georganiseerd. Ondanks het feit dat de Swarte Steegh minder ruimte biedt dan de Hakhorst, bleek dat geen beletsel voor een uitste kende sfeer De eerstevolgende jazz-mid- dag in de Hakhorst is op zater dag 7 maart gepland. LEUSDEN - Tijdens het afge lopen weekeinde zijn er drie fietsen gestolen. Tot nu toe is nog geen van deze tweewie- Iers teruggevonden. Vnjdag tussen 13.00 uur en 17.30 uur werd er bij De Korf een groene Unionfiets gestolen. De eigenaar, de heer R. uit Leusden, had de tweewieler ruet op slot gedaan. Diezelfde avond hebben onbeken den ook de fiets van mevrouw De K. uit Leusden ontvreemd. Haar ra cefiets stond bij café Monet en moet tussen 21.30 uur en 00.30 uur gestolen zijn. Zaterdagavond tenslotte had me vrouw B. uit Leusden haar fiets ge stald bij activiteitencentrum De Korf. Toen ze naar huis wilde gaan, bleek haar fiets verdwenen te zijn. Het gaat om een witte opoe-fiets. LEUSDEN - Bij bibliotheek Nieuw Langenbeek is in de nacht van vrijdag op zaterdag een ruit van 75 bij 75 centime ter vernield. Onbekenden hebben haar ingeslagen met een stuk hout. Diezelfde nacht werd ook bij een kledingboetiek in winkelcentrum De Hamershof een ruit ingeslagen Vermoedelijk zijn beide vernielin gen uitgevoerd door dezelfde per sonen. Sporen van de daders heeft men echter met aangetroffen. LEUSDEN - In de Zooz, onder gebracht in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg 100, wordt komende zaterdag een disco-avond gehouden. Vanaf 20.00 uur zal het pubhek weer aangenaam verrast worden met swingende muziek, die zal va rieren van hard rock tot slow mo tion. Zoals gebruikelijk bedraagt de toegangsprijs 1,50 gulden voor pasjeshouders en 2,50 gulden voor degenen die niet m het bezit zijn van een pasje. ioorjan Versteegt Opnieuw een weekeinde met twee gezichten. Zaterdag vriendelijk weer met een flauw zon netje. Zondag bepaalde een de pressie boven Zuid- Duitsland ons weer. Het gevolg was een groot verschil im weer tussen Zuid en Noord-Neder land. In Limburg viel langdurig sneeuw, ter wijl in het noorden geen neerslag viel. Bij ons aanvankelijk regen, la ter ook sneeuw. Het ge drag van zulke depres sies boven het continent is vaak moeilijk te voor zien. Ze zijn vaak hard nekkig. Het is dus weer wat kou der geworden. Een hoge- drukgebied, zich al enige tijd ophoudend bo ven Groenland, heeft zich uitgebreid richting IJsland en inmiddels ook tot boven Schotland en de Noordzee. De stro ming is daardoor noor delijk geworden en deze voert koudere lucht aan. Hierin trekken zwakke storingen mee, waardoor er voornamelijk in de kustgebieden kans is op een enkele sneeuwbui. De temperatuur ligt overdag iets boven nul, s'nachts er wat onder. De komende dagen ver andert er niet veel in dit weerbeeld. Wel wordt de wind wat meer noord oost, zodat de temperatur ook overdag wat minder gemakkelijk boven het vriespunt komt. De neer slagkansen nemen gelei delijk verder af. Nog even terug naar de januari-koude in de noor delijke landen. Stock holm en Zweden be leefde met een gemid delde etmaal tempera tuur van -11,3 graden de koudste januarimaand sedert 1814. Leningraad boekte met -35 graden voor zover men heeft kunnen nagaan de koud ste januari maand sedert 1743. Hieruit blijkt wel hoe ex treem de koude ook bij onze noorder en ooster buren is geweest. Het weer de rest van fe bruari hangt, dacht ik, in grote mate af van ver dere ontwikkelingen in Noord-Europa. Ziet het genoemde hogedrukge- bied kans zich later bo ven Scandinavië te nes telen dan kan er nog best iets spectaculairs gebeu ren. Voorwaarde is wel snelle ijsvorming zonder wind en niet te veel zon overdag. Deze krijgt na tuurlijk al erg veel kracht rond deze tijd van het jaar. Wat wel opvalt is dat er weinig sneeuw gevallen is dit seizoen, uitgezon derd het waddengebied in januari. Een echt sneeuwdek is er nauwelijks geweest, oor zaak: geen dooiaanval- len van het zuidwesten en weinig sneeuwval tij dens de vorstin vallen. Wel vaak mist. Een echt pak sneeuw hoort er toch wel een beetje bij, moge lijk komt dit nog een keer deze winter. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- pd. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie 033-941495 (Herik - Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT. 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 17 februari 20.00 uur: Voorlichtingsavond over 't Ruige Veld in de grote zaal van Pon's Automobielhandel aan de Zuidennslag. 20.00 uur. Informatie-avond over transcendente meditatie in De Korf aan De Smidse 1. 20.00 uur Maandelijkse bijeenkomst van de NBPV in 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 met als thema herwaar ding van arbeid. Woensdag 18 februari 09.30 uur. Bijeenkomst in 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 met als thema teleurstelling en bijbel. 20.15 uur: Openbare ledenvergadering van de PvdA in De Til aan de Hamersveldseweg 30. Donderdag 19 februari 20.00 uur UW-feestavond voor senioren in de grote zaal van Pon's Automobielhandel aan de Zuiderinslag. 20.15 uur: Thema-avond in 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 over vrouw en macht Woensdag 18 februari 09.00 uur- Handwerkhobbyclub in de Moespot 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw (dus niet op donder dag). Donderdag 19 februari 20.00 uur: Ledenvergadering van De Zonnebloem in Ons Ge bouw. Zaterdag 21 februari 20.00 uur: Disco Show in de Kla- veet. Zondag 22 februari 14.00 uur. Disco in de Klaveet. Dinsdag 24 februari 09.00 uur: Welfareclub De Zon nebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3