Schoolvoorstelling 'Wiellie Programma Koninginnedag voor Achterveld rond Wiebbel' van Cees Brandt )een vacature in iuisartsenbestand Verbouwing Het Palet met omwonenden gevierd Cultureel concert Komende vrijdag in toneelzaal De Korf: lommissie concludeert: Algemene leden vergadering Rode Kruis Bezwaarden wijzen op oneigenlijk gebruik van wetgeving /oncert ten )ate van jotjeshuis CDA-manifestatie in Maarseri Inbraak in woning w-W 1 DINSDAQJ7 FEBRUARI 1987 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Het feestcomité Achterveld heeft het pro gramma voor de viering van Koninginnedag klaar. Het is een goed gevuld programma geworden, waarin voor elke leeftijd en voor elk wat wils is verwerkt. LEUSDEN - In het kader van door de Culturele Raad Leusden georganiseerde schoolvoorstellingen zullen de kleuters van verschillende Leusdense scholen op vrijdagmiddag 20 februari a.s. hun hart op kunnen halen aan de plezierige voorstelling 'Wiellie Wieb bel' van en door Cees Brandt. De voorstelling begint - in tegenstelling tot wat eerder is vermeld - om 13.30 nur, in de toneelzaal van De Korf. In het algemeen zijn schoolvoorstellingen vaak voor leerlingen van de bo venbouw bestemd, zelden is er zoiets voor kleuters. De Culturele Raad Leusden is dan ook blij, dat zij met de voorstelling van Cees Brandt een uitzondering op deze regel kan maken. De voorstelling 'Wiellie Wiebbel' heeft landelijk al veel positieve kritiek ont vangen, waarbij vooral de vindingrijkheid en het edu- katieve talent van Cees Brandt werden geprezen. Beweging en muziek zijn belangrijke ondersteu nende elementen in zijn voorstelling, die vooral sterk visueel is gericht. Het verhaal op zich bestaat uit losse scenes, die door jBrandt aan elkaar worden gepraat. Het jonge publiek wordt in alle opzichten bij de voorstelling betrokken. Een voorstelling, die inge nieus in elkaar zit, vol ver rassende decorstukken en ook nog iets meegeeft aan het jonge volkje door de in gebrachte thema's 'houden van' en 'zorgen voor iets'. Cees Brandt belooft met 'Wiellie Wiebbel', be stemd voor de groepen 1, 2 en 3, een heel plezierige middag te brengen. Het on derwijzend personeel heeft overigens van tevoren het nodige materiaal en een lesbrief ontvangen, waar door de kleuters kunnen worden voorbereid op de voorstelling. De werkgroep Kunstzin nige Vorming op School van de Culturele Raad Leusden besluit haar kleine reeks schoolvoorstellingen met 'Een goed belegde boterham' op 17 maart a.s., bestemd voor de oudere kinderen in de groepen 7 en 8. De donderdagmorgen van 30 april wordt begonnen met een optocht waaraan alle kinderen van de basisscholen kunnen deelnemen. De speciale aan dacht van het comité naar de verkleding als cowboy of in diaan. Wie zal de mooiste en origineelse cowboy of indiaan zijn? De start is om 08.00 uur 's morgens vanaf De Moespot. Tij dens de rondgang door het dorp zal er bij huize St. Joseph het Wilhelmus en nog enkele andere liederen worden gezon gen. Om 09.00 uur zullen er kinder spelen zijn in De Moespot. Voor de grotere kinderen zal er weer een Vossenjacht worden georgamseerd. waarvan de start ook ditmaal in De Moespot zal zijn. De kinderen die deelnemen aan de kinderspelen zullen be zig gehouden worden tot onge veer 11.00 uur. Men heeft deze tijd aangehouden, zodat ook de kinderen naar de TV kunnen kijken in het verband met de feestelijkheden rond paleis Soestdijk. Deze morgen zal door de A.M.B.C. Achterveld ook een Oranje-rit worden georgani seerd. MINIVOETBAL Om 14.00 uur zal op het Ker stensportpark weer een mini voetbal show van start gaan. De deelnemende ploegen zullen bestaan uit vijf spelers, een keeper, twee reserves en een coach. Er zullen weer prijzen zijn voor het best gekostu meerde zestal. Ook wil men het dit jaar voor de belangstellenden op het sportpark wat aantrekkelijker maken. Er wordt gedacht aan bijvoorbeeld een schiettent, een knutselkraam voor zelf ge maakte dingen, boomzagen, boomgooien enzovoort. De donderdag zal afgesloten worden met een playback- show in Ons Gebouw. Het is de bedoeling om tijdens deze avond Achtervelds talent op te sporen Men kan niet alleen een playback-show doen, maar ook deelnemen aan buutreden, een one-man-showtje en derge lijke. Alles op dit gebied is van harte welkom. Deze avond zal onder meer aangevuld worden met een groep danseressen en een bandparodist. De vrijdagavond wordt een avond voor de 55-plussers. Ie dereen van 55 jaar en ouder is dan welkom in de recreatiezaal van huize St. Joseph. Er zal on der meer een bingo worden gespeeld. De zaterdagavond staat in het teken van de jeugd van 12 t/m 16 jaar. Er zal dan een disco zijn m De Moespot van 19.30 uur toi 22.30 uur. Er wordt nu reeds on der de aandacht gebracht dal er deze avond geen alcohol houdende dranken worden ge- Ook dit jaar is er op Koninginnedag voor jong en oud weer heel wat te beleven. Deze foto werd tijdens de feestelijke activiteiten van vorig jaar gemaakt. (Foto: archief Leusder Krant) schonken, ook niet voor het be stuur van het feestcomité. De feestelijkheden worden af gesloten met een kaartavond op de zondagavond voor de kaarters uit Achterveld en Stoutenburg. Er kan zowel ge schut- als geklaverjast wor den. De aanvang is om 20.00 uur in café Buitenlust bij Jan Voorburg. ISDEN - Het gemeentebestuur heeft de Vestigingscom- le Huisartsen om advies gevraagd voor een te ont- telen beleidskader voor de vestiging van huisartsen, leiding daartoe is de nieuwe gemeentelijke taak, ver- igen af te geven voor huisartsenpraktijken. lik stelt het Besluit Vestiging Praktijkomvang Huisartsen t gemeentebestuur in de ge- benheid, een profielschets te stellen van kandidaten itlor overname van een huisart- senpraktijk of nieuw te vesti gen praktijk. Enkele artsen wilden in over leg de kandidaten vaststellen. De heer J. Burger (gebruiksor- ganisatie) vond dat de huisart sen belast moesten worden met de selectie. Ook de heer J.G. Pekelharing (maatschappe lijke dienstverlening) vond dat de huisartsen daar een stem in moesten hebben. Het beleids kader Vestigingsbeleid Huis artsen werd besproken. De heer Burger wilde een een malig beleidskader vaststellen en niet, zoals B en W. voorstelt, elk jaar een beleid bepalen. B. en W krijgen nu het advies voor 1987 een apart beleids plan vast te stellen. Besproken werd ook de voor keur bij een mogelijke toekom stige vacature voor een vrou welijke arts. Over het alge meen was de commissie het hierover eens. Een belangrijk punt was de ca- paciteitsberekening. Het col lege wil dat bij een capaciteits bepaling uit wordt gegaan van de werkelijke situatie. Dit houdt in dat niet alleen de to tale bevolkingsomvang, maar ook secundaire factoren als uit stroom, AWBZ-patiënten en Amerikaanse militairen bij de bepaling een rol moeten spe len. Op dit moment is er geen sprake van een vacature, de spreiding van de huisartsen in Leusden is goed. Over een half jaar komt de commissie weer bij elkaar. I JUSDEN - Afgelopen donderdagavond startte er in boerderij 't Claeverenblad aan De Brink een reeks van jéuwe culturele activiteiten. Docenten van de plaatsehjke muziekschool bliezen deze nieuwe activiteit letterhjk ten in met een alleraardigst concert. Op de foto ziet u Martine van de Loo aan het werk op de fluit. Zij werd geleid door Hans Friederichs. Ook het duo Ineke Kiers (piano) en Hester van Vliet (hobo) liet van zich horen. ilve concerten zullen er de komende maanden ook lezingen en theatervoorstellingen in het culturele centrum iatsvinden. LEUSDEN - De Leusdense af deling van het Nederlandse Rode Kruis houdt op dinsdag 3 maart haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Deze vindt plaats in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: -Opening; -Mededelingen en ingekomen stukken; -Verslag algemene ledenverga dering van 25 maart 1986; -Bestuurssamenstelling (bevesti ging penningmeester en secreta ris); -Algemeen verslag 1986; -Financiën (goedkeuring verslag 1986 en vaststellen begoting 1988); -Statuten en huishoudelijk regle ment; -Activiteiten (collecte 1987, vakantieprojecten 1987, Jeugd Rode Kruis, Telefooncirkels, Le denwerfactie, plaatselijke activi teiten 1987 en publiciteit); -Afscheid mr. J.W.M. Radema ker; -Rondvraag; -Sluiting. LEUSDEN - Omwonenden van De Hakhorst hebben de com missie Bezwaar- en Beroep schriften erop gewezen dat er bij een eventuele wijziging van het bestemmingsplan Al andsbeek in verband met de verkoop van De Hakhorst oneigenlijk gebruik van de wetgeving wordt gemaakt. „Het voorbereidingsbesluit (artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) wordt oneigenlijk gebruikt ten be hoeve van de vrijstelling (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening)", zo stelde woordvoerder A. Lin- denbergh eerder deze maand tijdens een hoorzitting van de commissie. „Het voorbereidingsbesluit mag niet worden genomen omdat uit deze handelwijze afgeleid kan worden dat het in de bedoeling ligt om vervolgens de vrijstelling zon der meer te kunnen toepassen", aldus Lindenbergh, „want door toepassingt van de vrij stelling ten bate van horeca verandert in feite de hele bestemming Daarnaast blijkt uit mets, aldus Lindenbergh, dat er een bestemmingsplan ter visie wordt gelegd. De woordvoerder van de be zwaarden wees de commissie op de recent gewijzigde Wet op de Ruimtelijke Ordening „Ook ten aanzien van artikel 19 zijn kleine wijzigingen aangebracht. In een toelichting op deze artikelen heb ik gelezen dat er in het verleden is gebleken dat toepassing van arti kel 19 op basis van een voorberei dingsbesluit, dat slechts ten doel had de mogeüjkheid te scheppen tot het verlenen van vrijstelling van bepalingen van het geldende plan zonder de intentie ook werkelijk het plan te herzien met alle waar borgen van dien, veelvuldig heeft plaatsgevonden." Lindenbergh: „Dit wordt verder in de toelichting door de wetgever als oneigenlijk gebruik gezien. In die toelichting wordt dan ook ge steld dat dit oneigenlijk gebruik behoort te worden teruggedron gen." „In het specifieke geval De Hak horst treedt er een vergelijkbare situatie op. Het samengaan van de juridische figuur van artikel 21 WRO en artikel 19 en 19A mag met plaatsvinden. Juist ook omdat van hogerhand een dergelijk oneigen lijk gebruik van de wetgeving moet worden teruggedrongen." glind/achterveld verband met de actie tjeshois Suriname orga- 'eren Hanna en Clarence sedveld een concert lack Gospelmusci. Dit ®cert zal zaterdag plaats eden in de Gerefor- aerde kerk in De Glind en mvanoen om 20.00 „nr. De toegangsprijs is voor personen boven de 14 jaar zes gulden en voor kinde ren tot en met 14 jaar 2,50 gulden. Aan dit concert verlenen Hanna en Cla rence Breedveld, Nel Kloof en de Ulrich band (zang en keyboards: Henk Koom- dijk; basgitaar: Dennis Gil lis; drums: Lando Kempe naar; conga's: Percy Plet en gitaar: Clarence Breed veld) hun medewerking. De opbrengst is bestemd voor de actie Lotjeshuis in Para maribo. Sinds 1966 worden ondervoede Surinaamse kinderen opgevan gen in het Lotjeshuis te Parama ribo. Vanwege de schaarste die daar momenteel heerst, heb ben die kinderen heel hard hulp nodig Het Lotjeshuis werd opgericht op 5 januari 1966. Door de Su- ralco (de Surinaamse Alumi nium Compagnie) werd de ba rak geschonken waar de op vang van ondervoede kinderen van start ging. Het initiatief kwam van mevrouw K de Vries-Peters, echtgenote van de toenmalige gouverneur, na een gesprek met de kinderarts Tinrt Sion Vin Gezien het succes werd het Lotjeshuis in 1967 onderge bracht in een stichting en voerde vanaf die tijd tot heden de eigen administratie en be heer. In juli 1968 werd een nieuw bouw geopend omdat het eer ste gebouw te klein was gewor den. Dit tweede gebouw werd in 1977 door een felle brand ge heel verwoest. Ondanks deze pech werd een nieuw pand in oktober 1980 geopend. Dit mede dank zij de donaties uit binnen- en buitenland. De doelstelling is de beharti ging van de zorg van onder voede kinderen in de ruimste zin op Christelijke grondslag. Het Lotjeshuis kan nog steeds in stand worden gehouden met de gelden die ontvangen wor den uit zowel het binnenland als het buitenland, waaronder ook Nederland, De vereniging 'De Rode Plumeau' levert hierin een grote bijdrage door gelden bijeen te brengen via de verkoop van gebruikte kle ding. Om de kinderen te helpen ge ven Hanna en Clarence Breed veld zaterdag het Black Gospel concert in De Glind. Het be looft een mooie avond te wor den met swingende gospelmu ziek. Kaarten zijn verkrijgbaar O.. JU CU LEUSDEN - In verband met de komende verkiezingen houdt het CDA op maandag 23 fe bruari een provinciale mani festatie in sporthal/golfslag- bad Bisonspoor te Maarssen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Eén van de aanwe zigen daar is Leusdenaar Roel Boer, kandidaat statenlid voor het CDA. Ook minister-president Ruud Lubbers en partijvoorzitter W. van Velzen geven acte de présence in Maarssen Verder staan er toespra ken van onder andere provinciaal campagneleider J. Zwaanenburg, CDA-statenlid Carla van den Berg- Peys en de lijsttrekker van de pro vincie Utrecht op het programma. Het Bisonspoor is gemakkelijk per auto te bereiken. Er is ruime parkeergelegenheid. De accom modatie ligt op ongeveer vijf minu ten lopen van het station. De zaal naat om 18.30 uur. ACHTERVELD - Zondag avond is er tussen 20.00 uur en 00.15 uur ingebroken in de woning van de familie R. aan de Hessenweg te Achterveld. Ontvreemd werden een vi deo-recorder en een groot aantal sieraden (met name gouden ringen). De dader(s) kwam(en) binnen via de achterdeur. De politie heeft nog geen sporen van de dader(s) gevonden. LEUSDEN - De verbouwing van het Palet is donderdag avond gevierd. In de pas verbouwde school werden de ouders en omwonenden met een hapje en een drankje ont vangen. De verbouwing heeft meer dan een half jaar geduurd. Op 1 au gustus 1986 zouden de kleuters overgaan naar het meuwe ge bouw, maar pas twee maanden later was de verbouwing klaar. Er zijn verschillende lokalen bij gekomen, zoals het speello kaal, dat veel gebruikt wordt. Er is nu een grote docentenka mer met uizicht op het plein bij gekomen voor vergaderingen. Het plein moet nog aangepast worden aan de speelbehoeften van de kleuters. Ook zal het vergroot moeten worden, wil len de kleuters niet onder de voet gelopen worden. In de hal zijn verschillende voorzieningen aangebracht. Tussen de lokalen en de hal zijn schuifwanden aangebracht om het contact met de hal te bevor deren. nen, zoals taalspelletjes, reken- spelletjes en loco. Het kleuterlokaal is uitgebreid met een gedeelte van de hal, daar het te klein was voor 130 kleuters. De hoek met de dia projector is erop gemaakt om de zelfwerkzaamheid te bevor deren. De kasten in de hal zijn verrijd baar. zodat bij eventuele uit voeringen de hal snel leeg ge maakt kan worden en het po dium, dat ook uit elkaar ge haald kan worden, neergezet kan worden. De hal is een gemeenschappe lijke ruimte geworden, waar een ieder zich treft. Er is een overblijfhoek ge- creeërd in de hal met open kas ten eromheen. In deze kasten staat materiaal, waar de kinde ren zelf mee aan de slag kun- Ook de omwonenden waren welkom bij het open huis m Het Palet.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7