Rodafza.) omzeilt lastige klip LEOS tegen Trivos Antilopen strijdend ten onder te laat op dreef Open darts toernooi Degradatiegevaar voor SVL nog niet afgewend SVA-dames naar ruime zege Leusdenaren ongeschonden uit winterstop: 1-2 Heren blijven in het winnende spoor Korfballers na nieuw verlies zo goed als gedegradeerd LEUSDEN - Afgelopen dins dag speelde het eerste acht tal van de s.v. Leusden in Utrecht tegen D.T.U. I. De wedstrijd, van groot belang voor degradatie uit de pro motieklasse, kon niet in één zitting beslist worden. Voorlopig staan de Leusde naren op een ZVt-ZVi achter stand. De afgebroken par tijen van Harry Vossebeld en Pietet de Jager geven echter nog wel uitzicht op een 4-4 einduitslag. Maar ook in dat geval zitten de Leusdenaren nog flink in het nauw. Om de plaats in de promotie klasse te handhaven mogen ze in de laatste twee wedstrijden geen steken meer laten vallen. Winst was er in Utrecht voor Wim Velker en Jan Snijders. Er- win Zijlstra speelde remise. Pa trick Huis in 't Veld, Carel Vos en invaller Joop van Santen ver loren. JEUGD Ook over de jeugdschakers valt er weer het een en ander te vermelden. Gaandeweg is het B-l team aan het uitgroeien tot een echte titelkandidaat: op de helft van de competitie zijn ze nog zonder puntverlies. Verle den week onderstreepten ze hun kracht door het sterk ge achte En Passant vrij gemakke lijk met 3-2 te verslaan Het ziet ernaar uit dat de wedstrijd in april tegen Vegtlust de beslis sing zal moeten brengen. De beide andere jeugdteams weten nog steeds niet wat win nen is: er wordt dan ook te vaak volgens het cadeaustelsel ge speeld! Maar de jongelui heb ben nog enkele ronden te gaan om dat te veranderen. Inmiddels mogen we ook ver melden dat Jaap de Jager hoge ogen gooit bij de SGS-kam- pioenschappen in zijn leeftijds categorie. Hij verkeert in uitste kende vorm Als het toernooi is afgelopen komen we hier nog op terug. Begin maart beginnen voor de kinderen van de basisscholen weer de persoonlijke kam pioenschappen van Leusden. De scholen zullen aan de kin deren hierover nog nader be richt geven. Uitslagen huiscompetitie SVL Nijhof-Wisman 0-1 J. Visser-Halkes 0-1 Sonder-Velker Vz-Vz R. Visser-Verschuur Vz-Vz Moed-E. Zijlstra Vz-Vz Kerkhof-Uneken 0-1 Vroon-v Santen 1-0 Stienen-J. de Jager sr. 1-0 P. de Jager-Agterberg Vz-Vz Rietveld-Elschot 0-1 Alewijn-Veenendaal Vz-Vz v d. Tang-v.d Meel 1-0 Staal-Te W inkel 0-1 Valkenburg-Gerrits 0-1 Boemaars-Quelle 1-0 v. Dalen-Mus 1-0 Linse-Zaal 1-0 Boogaard-v. Egdom 1-0 Oosting-Schouten Vz-Vz Buurlage-Struiwig 0-1 Wüligenburg-Eijlders 1-0 Uitslagen van afgebroken partijen: v. Santen-Kerkhof Vz-Vz Sonder-E. Zijlstra Vz-Vz Huis in 't Veld-Vos 0-1 Valkenburg-Erkelens 1-0 Vroon-Flohr 1-0 ACHTERVELD - De voet balcompetities hernemen hun loop nu de vorst voorlopig de grond uit is. Zo konden de da mes van SVA afgelopen zater dag ook de schoenen weer uit het vet halen en niet zonder succes. In 's Graveland be haalden de Achtervelders een 3-5 overwinning. De dames hadden in de winter penode met stil gezeten. De noeste trainingsarbeid, aangevuld met de nodige wedstrijden m de zaal, wierp zaterdag vruchten af Overi gens ontbraken in de selectie die naar 's Graveland afreisde, twee basisspeelsters. Daardoor moest er een beroep gedaan worden op twee juniores (Bianca Burgers en Christel van Dijk). De start van de Achtervelders was nog weinig veelbelovend. Bin nen vijf mmuten na het eerste fluit- DINSDAG 17 FEBRUARI 1987 Na de thee kwam 's Graveland nog een keer terug. Maar na 2-2 was het nog slechts Achterveld wat de klok sloeg. Via treffers van op nieuw Anja Voorburg en de prima debuterende Christel van Dijk liep SVA weg naar 2-4 Bij 3-4 leek er voor 's Graveland nog hoop, maar doordat de gastvrouwen op zoek naar de gelijkmaker de verdedi ging verwaarloosden, kon Martha Schimmel aan alle onzekerheid een eind maken en de vijfde en laatste treffer van de wedstrijd scoren: 3-5 LEUSDEN - Zeer geconcentreerd werd er afgelopen zondag in café De Brouwenj aan de Zwarte weg darts gespeeld. De onlangs opge richte Darts Vereniging To The Point hield er zijn eerste open toer nooi. Er werden twee soorten spe len gespeeld, te weten „501" en Tic-Tac Wie ruet bekend was met het dartsspel, kon zich zondag uitge breid laten informeren. Zo waren er onder meer videobanden en een demonstratiefilm te zien. Eenmaal op de hoogte va spelregels, gooide menigee. pijltjes al dan niet met losse naar het bord. En dat. we schi het al. ging gepaard met de r.o concentratie. signaal van de scheidsrechter plofte het leder al binnen, ten ge volge van een beoordelingsfout van keepster Rita Wouters, die ver keerd uitliep. Achterveld liet dat echter niet op zich zitten en niet lang daarna tekende Martha Schimmel voor de gelijkmaker: 1-1. Kort na de spelhervatting kreeg Achterveld een nieuwe tegenvaller te incasseren. Carola Hoogland verzwikte haar enkel en moest ge blesseerd het veld verlaten. Het bood juniore Christel van Dijk de gelegenheid in het eerste te laten zien wat ze waard was en ze voelde zich al snel in haar element. Nog voor de rust stond zij aan de basis van het tweede Achterveld-doel punt, die op naam van Anja Voor burg kwam te staan: 1-2. Korfbaltrainer Kees van Buren: degradatie zo goed als zeker." een wissel besloot. Eddie Hendriks mocht na vijftien mmuten zijn rou tine proberen aan te wenden. Toch slaagde Antilopen er, zo als zo vaak dit seizoen, niet in het spel te maken. Men beperkte zich tot het volgen van de tegenstander, die overigens bepaald geen sterke indruk achter liet. Tot 2-2 ging de strijd gelijk op (via treffers van Jo- landa Versteeg en Daniël Beek mans), maar daarna moest Antilo pen toestaan dat SMS zich een fractie daadkrachtiger toonde en een tussenspurt plaatste. Eigenlijk zouden de Leusdena ren, die trouwens de hele wedstnjd een bewonderenswaardige inzet toonden, zich de rest van de wed strijd op deze achterstand stuk blij ven bijten. Jan Costa bracht met een fraai afstandsschot zijn ploeg wel weer in een kansrijke positie (3-4), maar het antwoord van het hard spelende SMS liet met lang op zich wachten; 3-5. Die marge bleef ook na een ge slaagde doelpoging van Margret Versteeg bestaan. De zesde treffer van SMS dreef de Leusdenaren tot wanhoop, omdat toen al elke po ging om de hatelijke achterstand uit te wissen tot mislukken ge doemd leek. Op de valreep mocht Jan Costa nog een strafworp verzil veren, zodat er bij 5-6 nog mets verloren hoefde zijn. bleef, doorbrak Carmen Dirkse met een gave servicebeurt de impasse. Ze tilde haar ploeg naar een 0-3 voorsprong en dat gaf LEOS vleugeltjes. Vanaf dat moment lukte alles De combinaties liepen vloei end en Tnvos moest op alle fronten het antwoord schuldig blijven. Amechtig hijgend ble ven de gastvrouwen met 3-15 versuft achter op de vloer van de thuishal. De gave setwinst deed de hoop op een herhaling van de stunt van vonge week herleven. En de gang van zaken in het eerste deel van de vierde set gaf ook alle aanleiding te veronder stellen dat LEOS eindelijk alle schroom van zich af geworpen had en zich niet bij de slechte start van de wedstrijd wilde neerleggen. Het peil uit de derde set kon worden vastge houden. Het logische gevolg was dat de Leusdenaren een veilig lij kende 1-8 voorsprong namen. Echter, de schijnbaar onvermij delijke terugslag kwam en voor LEOS op een wel heel ongeluk kig moment. Onzekerheid sloop weer in de ploeg, die fout op fout begon te stapelen, waardoor Trivos bij 8-10 weer uitzichten op drie wedstrijd- punten kreeg. Er ontwikkelde zich in de slot fase een rommelige wedstrijd, waarin beide ploegen stress verschijnselen begonnen te vertonen. De stelling lijkt ge rechtvaardigd dat de winst van de vierde set uiteindelijk bij de gelukkigste ploeg terecht is gekomen en dat was in dit ge val Trivos (15-10). Het bete kende wel meteen het einde van de wedstrijd, waarin LEOS met lege handen bleef en in het klassement twee plaatsjes zakte. SPORTHAL De heren van LEOS hebben in Weesp een moeilijke klus ge klaard. Hoewel de reserves van Oberon in de tweede klasse niet echt tot het neusje van de zalm behoren, staan de uit-wed- stnjden tegen volleyballers uit Weesp als lastig te boek. Vrij dag bleek ook waarom. De ploeg uit Weesp, die zich bij het verzinnen van een naam hebben laten inspireren door de Elfenkoning, koos domicilie in een ambiance die allerminst op het formaat van de gevleu gelde wezens uit de schemer zone van het bestaan lijkt te zijn toegesneden. In de enorme sporthal zouden zelfs reuzen nog last krijgen van pleinvrees. Het grootste probleem vormde het ontbreken van oriëntatie punten, een knelpunt dat zich vooral aan één bepaalde zijde van het veld deed gelden. Met name de opslag speelde de Leusdenaren in dat geval par ten. Eén en ander had tot ge volg dat de wedstnjd per set LEUSDEN - Hoe komt de ploeg uit de winterstop? Dat is de vraag die trainer Wim van der Linden zich veelvuldig moet hebben gesteld, na de uitstekende eerste competitie- helft, waarbij zijn ploeg verrassend ongeslagen bleef. Daarmee een ware titelkandidaat werd in de race om het felbegeerde kampioenschap en promotie naar de KNVB. Afgelopen zaterdag om kwart over vier kon de oefen- meester die vraag positief beantwoorden. De lastige uit wedstrijd tegen middenmoter VVJ eindigde in een 1-2 overwinning voor de Leusdenaren, die hierdoor in de winning-mood blijven. Trainer Van der Linden was dan ook na afloop een tevreden coach, al was de eerste helft er ééntje om snel te vergeten. "Voor rust zijn we inderdaad in de problemen geweest. Dat heeft alles te maken met het ontbreken van wedstrijdritme en het feit dat de organisatie bij ons ver te zoeken was. Nico Ro- meijn speelde bijvoorbeeld als middenvelder véél te aanval lend, waardoor het middenveld uit zijn evenwicht raakte en de achterhoede soms met een overmacht werd geconfron teerd. Maar in de tweede helft met de grieperige Ton Kaspers erbij hebben we de puntjes weer op de gezet en ons vol doende kansen gecreëerd om de zege veilig te stellen". Roda'46 had zeker in het tweede bedrijf niet over sco- ringsmogelijkheden te klagen. Echter, de Leusdenaren klun gelden in de afwerking. Zo schoot Ton Kaspers van dicht bij hoog over en stuitten Harry Settels en Wout Buenrik na goed opgezette aanvallen op de WJ-doelman. De enige spe ler die wel raad wist met de kansen was, zoals vaak, Koen van Dijk De spits tekende op de slechte veld, waar de bo venlaag boterzacht was, voor beide doelpunten en gaf hier mee nog eens overduidelijk aan dat hij voor de ploeg van onschatbare waarde is. Zijn speelstijl mag dan niet mooi ogen, de manier echter waarop hij de openingstreffer inkopte verdient het predikaat "klasse" Ook zijn positiespel is sterk verbeterd met het tweede doelpunt als een duidelijk be wijs daarvan. Na een felle, on besuisde tackle op zijn benen nam de goaltjesdief gas terug en liet hij het afronden aan zijn ploeggenoten over, die er he laas niet het volle rendement uit konden slepen. PITTIG Er ontpopte zich in Utrecht een pittige wedstrijd waaraan scheidsrechter Kohier uit Put ten zijn handen vol had. Roda'46 begon fel, maar werd al spoedig teruggedrongen door hun opponent. De beste kansen in de eerste helft waren dan ook voor de thuisclub Vooral in het tweede kwartier wankelde de medekoploper Door alert optreden van doel man Berry Buunk bleven de Leusdenaren op de been. Via enige goede reddingen hield de goalie zijn doel schoon. Ook hij moest het knap be nauwd hebben gekregen toen halverwege een schot op de kruising spatte en Roda'46 op fortuinlijke wijze van een ach terstand werd behoed. Het moet de ommekeer van de wedstrijd zijn geweest, want na deze "latspetter" besefte het team dat het niet op de goede weg was en schakelde het der halve over in een hogere ver snelling met een betere spe lopvatting. Coen van Dijk: ...klasse... Acht minuten later bracht deze speelwijze al succes op. Op aangeven van Co de Smalen snelde rechtsbuiten Harry Set tels zich naar de achterlijn om vervolgens een goede voorzet te versturen, die Coen van Dijk met het hoofd prachtig afronde: 0-1 De klap kwam hard aan bij de Utrechters, want nadien leed men in de defensie veelvuldig balverlies, waardoor de Leus denaren nog twee mogelijkhe den tot scoren kreeg. Zo mocht Wout Buennk kort na het doel punt alleeen op het WJ-doel af steven, maar zwaar gehinderd produceerde de linkshalf een slap schot recht in de handen van de keeper. Ook Co de Sma len probeerde het op slag van rust. Zijn schot echter stuitte af op een WJ-speler tot corner. AFZWAAIER In de tweede helft, met Ton Kaspers voor de geblesseerde Nico Romeijn, kwam er duide lijk meer lijn in het spel van de Leusdenaren. De combinatie werd er zorgvuldiger en de li nies sloten beter aan. Zo legde Roda'46 zijn wil op aan de gast heren, die kort na rust direct een tweede treffer kregen te slikken. Een afzwaaier van Har- rie Kersies leek over de achter lijn uit te rollen, maar als een goaltjesdief bij uitstek dook Coen van Dijk bij de tweede paal op om de bal moeiteloos langs de keeper in de verste hoek te schuiven: 0-2. Een veilige stand, ware het niet Doelman Berry Buunk: ...alert... dat Van der Linden en de zijnen een broertje dood blijken te hebben aan royaal ogende cij fers. Eerder in het seizoen wa ren het Veluwse Boys en WA'71 geweest die een der gelijke voorsprong teniet had den gedaan. Met de twee minu ten later toegekende penalty aan WJ leek Roda'46 een zelfde lot beschoren. Zover kwam het gelukkig voor Roda'46 niet. De terechte straf schop bracht de Uterechters wel dichterbij. Echt in gevaar kwam de Leusdense defensie onder leiding van Fokko van Leyenhorst nauwelijks. Te meer daar de Leusdenaren aan de andere zijde van het veld het beste van het spel bleven behouden, waardoor de stand onveranderd bleef: 1-2. Opstelling: Berry Bunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwer- kerk, Klaas de Vries, Wout Bue nnk, Co de Smalen, Nico Ro meijn (Ton Kaspers), Hame Kersies, Harry Settels, Coen van Dijk en Ronald de Haas Qack Bijkerk). LEUSDEN - Het boek is bijna uit. En de plot wijst bepaald niet in de richting van een goede afloop voor de korfballers van Antilopen die onder het geweld van de Overgangsklasse lijken te bezwijken. Na de 9-10 nederlaag afgelopen zaterdag in De Korf tegen SMS is er zo goed als geen hoop meer op overleven. ILLUSIES Hoewel geen zinrug mens er van uit mag gaan dat Antilopen nog door de gong gered wordt, kunnen de Leusdenaren, als de balansen over een week of twee worden opgemaakt, met op een totaal mis lukt seizoen terugkijken. De ploeg van Kees van Buren is niet één keer echt afgemaakt en de trainer mocht dan ook van verscheidene kenners in den lande de nodige compli mentjes in ontvangst nemen. Alleen. de punten bleven uit en hoe vervelend dan ook voor de Leusdenaren, dat is aan het eind van de rit het enige dat telt. Boven dien kan met evenveel recht ge steld worden dat men er, ondanks het aanwezige talent (daarover hoeft geen misverstand te be staan), niet m geslaagd is het geluk af te dwingen. Met name aan de zuiverheid in de afwerking heeft het ontbroken. Een illusie armer dus, maar ze ker ook de nodige ervaringen rij ker. Zo heeft de ploeg bijvoorbeeld ondervonden dat het gebrek aan lengte niet bepaald een voordeel is geweest. Maar belangrijker zal waarschijnlijk geweest zijn de hardheid die men is tegengeko men. De daarmee samenhangende arbitrage op dit niveau is Antilopen rauw op het dak gevallen. Een technisch ingestelde ploeg, zoals Antilopen, dreigt in de tendens naar steeds meer fysiek contact tolererende arbitrage, letterlijk overweldigd te worden. De Leus denaren waren er dit seizoen in ieder geval niet tegen opgewas sen. TUSSENSPURT De wedstrijd van afgelopen za terdag ademde van het begin tot het eind de sfeer van degradatie korfbal. Beide ploegen hing voor aanvang van het duel het zwaard van Damocles boven het hoofd. Het had er alle schijn van dat men zo omzichtig mogelijk manoeu vreerde om het dunne draadje niet te laten breken. Antilopen verscheen voor de gelegenheid met een op vele fron ten gewijzigde basis binnen de lij nen De nog steeds geblesseerde Jeanet Jekel werd opnieuw vervan gen door Nancy Laheij, terwijl Jan Costa gezelschap kreeg van Daniël Beekman. Frank van de Pijpekamp verhuisde voor de gelegenheid naar het vak met Koos Meinsma. De ex-junior kreeg het m het eerste kwartier zwaar te verduren, waar door Kees van Buren al vroeg tot Dat was wel het geval toen SMS in de tweede helft voor het eerst op drie punten voorsprong kwam. Via 6-7 (de Antilopen-treffer kwam op naam van Koos Meinsma, die ver der een weinig opvallende wed strijd speelde) demareerden de Utrechtenaren naar 6-9 en dat was voor Antilopen het begm van het definitieve einde. Joyce Osnabrugge nam met een doorloopbal nog wel wraak voor een klap tegen haar huig uit de eerste helft, maar het was te weinig om haar ploeg nog op de rails te krijgen. SMS maakte overigens meteen aan alle illusies een eind door de tiende score te laten aante kenen, want de benutte strafwor- pen van koos Memsma en Jan Costa bleken slechts statistische betekenis te hebben. Teleurgesteld moest Antilopen daarna constateren dat het ge beurd was, terwijl SMS op weg lijkt andermaal de dans nipt te ontsprin gen en er in ieder geval voor te zorgen dat het district Utrecht op Overgangsklasse nog een verte genwoordiger behoudt. Kees van Buren en de zijnen staan voor de taak om de ervaringen te gelde te maken en volgend jaar een nieuwe aanval op het bereiken van de Overgangsklasse te doen. LEUSDEN - De damesvol leyballers van LEOS bleken in het duel met Abcoude, een week geleden, onvol doende energie te hebben opgedaan om ook tegen Tri vos te kunnen stunten. In Wychen bleven de gast vrouwen met 3-1 aan de winnende hand. De heren hebben in Weesp een las tige horde genomen. In de grote zaal, die de Leusde naren voor enige proble men stelde, zegevierden de volgelingen van Bert van Doorn met 1-3. Daarmee verstevigden ze hun tweede plaats in de alge mene rangschikking. De dames van LEOS hebben za terdag geen kans gezien het juiste vervolg te vinden op de aansprekende overwinning, een week eerder, op Abcoude. De Leusdenaren hadden in Wy chen tegen Trivos, dat zich in het klassement in de directe omgeving van LEOS ophoudt, twee sets nodig om warm te draaien en dat was te veel. Een klinkende overwinning in de derde set kon daarom ook niet voldoende soelaas bieden, het geen tot gevolg had dat de ploeg van Ad van Woensel zelfs geheel puntloos de thuis reis weer mocht aanvaarden. Zoals gezegd had LEOS zater dag moeite om het juiste ritme te vinden. Dat leidde ertoe dat Trivos in de eerste set een wei rug wakkere tegenstander te genover zich vond. Het blok sloot slecht en de verdediging in het achterveld reageerde te weinig alert, zodat Trivos met geplaatste ballen eenvoudig tot scoren kon komen. Voordat men er erg in had, was het eer ste verlies een feit (15-7). In de tweede set leken de Leusdenaren zich iets te her stellen. De passing aan het net was stukken beter verzorgd, maar de buitenaanvalsters von den keer op keer een sterk blok tegenover zich. Tot 4-4 was er sprake van een gelijkop- gaande strijd. Toen raakte LEOS toch de controle over de wedstrijd weer kwijt. Een aan tal fouten op rij was er de oor zaak van dat Tnvos andermaal kon versnellen, waardoor de Leusdenaren bij 15-8 al wisten dat er niet meer dan één wed- stnjdpunt te verdienen zou zijn. TERUGSLAG Maar voor dat ene punt leken de Leusdenaren nog wel be reid zich het vuur uit de sloffen te lopen. De derde set bracht dan ook een totale ommekeer in de wedstnjd Wakker ge schud door de klappen die Tn vos in de eerste twee sets had uitgedeeld, tapten de Leus dense volleybalsters uit een ge heel ander vaatje. Nadat aan vankelijk de stand lange tijd 0-0 Damestrainer/coach Ad van VI sel zag met lede ogen aan hoe ploeg tegen Tnvos te kort scl een totaal ander gezicht dn Het surplus aan kwaliteit ii Leusdense ploeg gaf uiten lijk toch de doorslag. In de eerste set, LEOS spei aan de moeilijke zijde van veld, werden de Leusden; spoedig met een flinke act stand geconfronteerd. Obe vertrouwd met de eigen serveerde sterk en daar vi door LEOS met slechte si op gereageerd. Desalniette kon de 5-0 achterstand koste van een maximale insj ning worden weggewerkt omgebogen in 13-15 setv? Achteraf blijkt daar de t voor de winst te zijn gelegd In de tweede set hadden Leusdenaren aanmerkelijk der moeite met de tegen der. Aan de goede zijde het veld kwam LEOS een dig tot winst (6-15), waarme druk enigszins van de k was. Immers, men had zie van minimaal één punt ve kerd en de wetenschap men in het uiterste geval een vierde set nogmaals aa goede zijde van het veld pl mocht nemen. Daar kwam dus wel op aan. Hoewel L er alles aan deed om in derde set al een beslissin forceren, ging de winst Oberon (15-13). Hoewel de inzet 100 pra was, waren de volgelingen Bert van Doorn toch onz« aan de 'verkeerde kant' S verdeler Jos Hazelaar too zich opnieuw een rots in branding en het lijkt juist te onderstellen dat met name houding de ploeg naar de eindelijke zege leidde, moest LEOS daar tot de vie set op wachten. Toen ste men echter snel orde op zak Onder aanvoering van bui aanvallers Alex Moraal en de Koning, die met name u slotfase goed op slag kv; besloten de LEOS-mannen wedstnjd met een klinkend 15 zege, waardoor men nieuw twee punten aan he taal mocht toevoegen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8