'Grote kracht was altijd goede dirigenten en bestuursleden' Nieuw! De Spectrum tapijt kleurenkiezer van Goud Garant. «■urn ■■■■55 ■■■■55 Rabobank 9 voor275*0 oproepkracht Zaterdag jubileumconcert van tachtigjarig Amersfoorts Mannenkoor UNION. PA'S PAS FIETSEN! fietslbiniF Administratief commercieel medewerker m/v mm k AAA AC restaurants ADMINISTRATEUR/TRICE De kleur die u vindt in de kwaliteit die u wenst. DICK MEERVELD SOCIAAL CULTURELE CENTRA LEUSDEN Zalmpaté Atlantique Heldere kippesoep Haasbiefstukjes Stroganoff Ijscoupe Trio ■W Meneer De Vries kwam 23 jaar geleden voor 't eerst bij ons zijn drukwerk halen. Toen nog op een oude bakfiets... DONDERDAG 19 FEBRUARI 1987 LEUSDER KRANT AMERSFOORT Het Amersfoorts Mannenkoor bestaat tachtig jaar en gaat dit vieren met een jubileumconcert op zaterdag 21 februari in de Sint Joriskerk. Aanvang 20.15 uur. Twee dirigenten werken mee aan het feestelijk concert. AMK's eigen dirigent Marius Schouten en Qui van Woerdekom, die met het eveneens jubilerend Amersfoorts Jeugd Orkest dat 25 jaar bestaat, een zelfstandig èn een begeleidend instrumentaal concertgedeelte zal verzorgen. Voorzitter Bruinsma var het Amers- siaste spoorwegmannen. Het koor is toorts koor vertelt: „Het AMK werd in gelukkig in de loop der jaren altijd be- 1907 opgericht door een groep enthou- diend door goede dirigenten en goede vanaf 549.- Oealer van Union, Raleigh Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. Dc ficLstakman Grutterij 13, Leusden. Tel. 033-940005. Ook uw adres voor reparatie. Moba in Barneveld is 's werelds grootste produ cent van weeg-, sorteer- en verpakkingsmachines voor eieren Ook voor andere produkten zoals vlees, vis, kip. groenten en vruchten worden automatische sorteersystemen ontwor pen en gebouwd. Negentig procent van de produktie wordt geëxporteerd naar meer dan zeventig landen. De voortdurende ontwikke ling van nieuwe systemen en de vele buitenlandse relaties maken van Moba een levendig bedrijf, waarin veel nadruk ligt op de eigen verantwoordelijkheid van de individuele medewer kers. door Anco Mali bestuursleden. Dat is de kracht ge weest van het AMK en de reden waarom het nog steeds bestaat. Er zijn meerdere zangverenigingen geweest in Amersfoort, zelfs een mannenkoor, maar die bestaan niet meer. Er is ook héél wat voor nodig om zo'n club over eind te houden. Je moet altijd weer en thousiaste mensen vinden, of dat nu bestuursleden zijn of een handjevol mensen daaromheen, die van alles wil len regelen en organiseren, 't Zijn wel altijd dezelfden op wie je steeds kunt rekenen. Dirigenten als Jos Vranken (1961 tot 1974) en Godfned van der Horst (1975 tot 1983) hebben door hun kennis en persoonlijke relatie met componisten het AMK tot goede prestaties gebracht Daardoor heeft het AMK een Veelzijdig repertoire kunnen opbouwen van mid deleeuwse liederen tot modeme mu ziek. Er werden behalve m Nederland en natuurlijk in Amersfoort concerten gegeven in Zwitserland, Noorwegen, Belgié, Polen, Wales en Duitsland. Wij moeten voorzichtig plannen om ons niet te overeten. In het jaar van Vloed en Klank hebben we een bijzon der druk jaar gehad, dat we toch zonder kleerscheuren zijn doorgekomen. Maar daar leer je wel van dat je een volgend keer wat voorzichtiger over het jaar moet doseren. Dan kom je er beter uit." Secretaris Meester zegt: „We heb ben een bijzonder goed archief opge bouwd waraan één van onze leden, de heer Beks, een groot aandeel gedu rende zo'n twintig jaar heeft gehad. Hij is inmiddels 74, en heeft het moeten overdragen Het archief is uniek voor ons land op koorgebied. Be denk dat er geen koor te vinden is dat zo'n com pleet en uitgebreid archief heeft Van het begin af is alles aanwezig en het is te hopen dat anderen het net zo degelijk en verzorgd zullen voortzetten." JUBILEUMCONCERT Komende zaterdag geeft het Amers foorts Mannenkoor een jubileumcon cert, waaraan ook het A.J.O. meedoet, Qui van Woerdekom van het Amers foorts Jeugd Orkest zegt: „Het AJO is door het AMK gevraagd om diverse werken voor mannenkoor te begelei den en er is ook een plaats op het concert ingeruimd waar het AJO zelf standig iets doet De samenwerking nissen AMK en het AJO is een verleng- stukje van het grote project in 1985 van Wim Frankens Vloed en Klank." „Waar ik," haakt Marius Schouten m, „nog steeds heel erg graag aan terug denk Dat was geen geringe gebeurte nis, als je denkt dat je met vierhonderd mensen vele zaterdagen bent bezigge- weest van 's morgens negen tot 's avonds elf. En dat in de allerbeste ver standhouding Dat was het eerste con tact tussen Qui en mij, dat sindsdien is voortgezet." Het jubileumconcert wordt ge opend met het tweede deel van de Orgelsymphonie van Camille Saint Saens, gespeeld door het AJO onder leiding van Qui van Woerdekom. Organist is Jean Telder die bij de NCRV werkt en organist is Soest is. De zangeres die de Altrhapsodie van Johannes Brahms in Goethes „Harzreise m Winter" zingt is Cecile Schouten, de zuster van Man us Schouten. Dan zijn er twee heren, de Amers- foortse bas-banton Bas Ramselaar, wiens vader in het AMK zingt, en de tenor John Vredeveldt uit Baam, die hun aandeel leveren in de Kleine Freimau- rer Cantate van Mozart, het Allerlaatste werk dat Mozart geschreven heeft „Men denkt altijd dat dat het Re quiem is. maar dat is niet juist. Solowerk voor tenor en bas zit eveneens in het Chor der Gefangenen uit Beethovens Fidelio. Dat zijn, met het Priesterkoor uit Mozarts Zauberflóte de werken die het AJO instrumentaal begeleidt," zegt Schouten. VOORBEREIDING Van Woerdekom: „Het verlengstuk op de voorbereiding van het AJO is dat Marius nu dne keer met ons komt re peteren, waarbij dan één keer het koor wordt meegebracht. Honderd mannen van het koor en tachtig leden van het orkest werkten op vnjdag 6 feburan voor het eerst samen Opzwepen is niet het juiste woord, maar Manus Schouten maakt de mensen wel zeer enthousiast." Marius Schouten: „Vóór de pauze brengt het AMK na de orgelsymphony een zetting van mij van „Oh Nederland, let op uw saekl" uit Valerius Gedenck- Clanck en een Gloria van mij uit een mis, die ik destijds voor het Bossche Mannenkoor heb geschreven. Dan zin gen we van Alphons Diepenbrock Ti- brer en Veru Creator Spintus. Deze vier stukken zingt het koor a capella." Voorzitter A. Bruinsma van het AMK, de breedte van het programma, twee eeuwen muziek, overziend, reageert- „Manus* sterke punt is dat hij naar het maximale streeft, hij haalt er uit wat er uit te halen is, tenslotte zijn wij allemaal maar amateurs en zingen we voor ons plezier. Opzwepen is het verkeerde woord eigenlijk, maar hij maakt de mensen zó enthousiast dat ze weer graag naar ons koor komen." TOEKOMST Over de toekomst zegt Bruinsma. „In ons tachtigjang bestaan doen we voor het eerst mee aan het Internationaal Korenfestival, dat één keer in de vier jaar in Nederland wordt gehouden. Al tijd in Den Haag, maar dit keer m Arn hem, eind juni. Het is een héél spannende zaak- niet elk koor doet daar aan mee We den ken met dat we uit zullen groeien tot de sterkste, maar we willen het toch maar eens wagen Er komen allerlei be roemde koren uit de hele wereld, Ca nada. Oost-Europa, Cyprus, Grieken land, Spanje, Polen, Duitsland We pro beren uit al die koren een bestand van koren te halen, waarmee we hier in de regio een concert organiseren. Voor ons ligt dan meer de nadruk op de organisatie dan op het zingen het is de bedoeling dat we daar één koor uit overhouden, waarmee we dan weer een uitwisseling houden. Tussendoor geven we op 5 mei in de Joriskerk een concert ter gelegen heid van het vijftigjarig huwelijks feest van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Met anderen samen. Op 23 mei hebben we een Zangers dag m Zeist van het Koninklijk Neder lands Zangers Verbond. Vorig jaar vond die dag in Amersfoort plaats. We hebben verder de Kerstconcerten ir het vooruitzicht en volgend jaar mis schien een reis naar Wolfsburg bq Braunschweig, waar we contact me* een koor hebben waarvan tachtig pro cent van de leden bij de Volkswagenfa- bneken werkt. In 1985 zijn wij in Wolfs burg geweest, dat in 1988 vijftig jaar bestaat en waar we dan wéér naar toe gaan om in het Stadttheater een concen te geven samen met het symfonieorkest van de Volkswagenwerke De AMK gaf ter gelegenheid van het jubileum de leden een speld om op de refer te dragen. „We hopen dat men die speld tron* zal dragen, want het is tenslotte een teken van promotie van ons koor,' zegt voorzitter Bruinsma. Op onze a/deling verkoop zoeken wij een Gezien hel internationale karakter van het verkoopgebeuren is een goede kennis van de Duitse-, Franse- en Engelse taal een belangri/k punt Werken op deze afdeling betekent afwisseling, maar bovendien een grote mate van zelfstandigheid creatief denken en vooral doen Misschien heb je al ervaring opgedaan bij een internationaal geonenteerde onderneming, waar een beroep werd gedaan op je talenkennis en /e rekenkundig inzicht Als ye daarbij ook nog een VWOHEAO of soodgeli/ke opleiding hebt en je leeftijd omstreeks 23 jaaris dan maken wij gaarne kennis met je Als je geïnteresseerd bent. stuur dan je sollicitatie aan onze afdeling personeelszaken Telefonische informatie over deze lunktie kun je kri/gen van de heer L du Bois (toestel 245) Moba B V., Postbus 7, 3770 AA Barneveld, Tel 03420 - 9 19 10. U kunt nu uw gehele woning in een en dezelfde kleur laten stofferen. Met de unieke Spectrum tapijtkollektie van Goud Garant. Als u komt kijken in onze winkel, kunt u het zelf zien. Een overzich telijke show-standaard met daarop de stalen van 14 schitterende basiskleuren. Elk leverbaar in 6 verschillende kwaliteiten (3 wollen en 3 nylon). U kunt nu dus uw tapijt uitkiezen in de kleur die u mooi vindt. En in de kwaliteit die u nodig heeft. Voor uw hele huis. Voor in de hal, de keuken, de woonkamer, de trap en de slaapkamers. Waar u maar wilt. Allemaal in dezelfde kleur, maar in ver schillende kwaliteiten. Afgestemd op uw eigen woon wensen en te besteden bedrag. Dat is het unieke van deze Spectrum tapijt kollektie van Goud Garant Alle kwaliteiten zijn bovendien getest doorT.N.O. De 3 wollen kwaliteiten hebben 4 sterren gekregen van het Wol instituut (goed voor zwaar huishoudelijk gebruik). Daarom durven wij u ook met een gerust hart 7 jaar slijtgarantie te geven op de gehele kollektie. Dus als u binnenkort een nieuw tapijt nodig heeft, moet u beslist ook even bij ons komen kijken. Kunt u zelf zien hoe mooi deze Spectrum kollektie is en wat de mogelijkheden zijn. LEUSDEN B.A. roept sollicitanten op, die als tijdens ziekte- en vakantiedagen kunnen assisteren op de afdeling Algemene Zaken. De werkzaamheden van deze afdeling zijn onder andere: - Bediening telefooncentrale - Postverwerking - Microfilmen - Secretariaatswerk De oproepkracht dient in het bezit te zijn van een diploma op minimaal M A.V.O.-niveau en dient te beschikken over ruime type-ervaring. Ervaring met tekstverwerkers strekt tot aanbeveling. De schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan het hoofd Beheerstechnische Zaken, de heer J. H. Berends. Adres van de Bank: Postbus 15, 3830 AA \Leusden. S De Stichting SOCCLE beheert en exploiteert 5 gebou wen, waarin aktlviteiten ter bevordering van de sociale, culturele, recreatieve en maatschappelijke ontwikke ling van de plaatselijke samenleving plaatsvinden. In verband met het voorgenomen vertrek van onze huidige medewerkster zoeken wij op korte termijn een opvolger- (ster) voor de functie In ons :i la carte restaurant t 111 3 maart a s. 0ud-Leusden. afslag Maarn-Ooorn, Vlóoswijkseweg 1, E30/A28 Utrecht-Hoevelaken tel. 033 14098. (20 uur per week) 3833 AL leusden-Centrum Zwarteweg 8 In deze zelfstandige functie met een breed takenpakket werkt u nauw samen met de beheerder en legt u recht streeks verantwoording af aan het stichtingsbestuur De belangrijkste taken zijn - verzorgen van de grootboekadministratie - verzorgen van de voorraadadministratie i v m Horeca- aktiviteiten - opmaken van de jaarlijkse begroting en de financiële jaarrekening - ondersteuning bestuursvergaderingen (agenda, notulen, correspondentie) - coördinatie van de verhuuraktiviteiten, incl. verzorging kontrakten - verzorging van het typewerk De belangrijkste functie-eisen zijn - HAVO of MEAO diploma, aangevuld met P D en M B A - enkele jaren ervaring (vooral in de adm /boekhoudkun dige taken) - goed ontwikkeld servicegevoel en kontaktuele vaardighe den - flexibele en dynamische persoonlijkheid De functie wordt uitgeoefend in éen van de door ons be heerde gebouwen n I de gerestaureerde boerderij Groot Krakhorst" in de ochtenduren. Soms moeten de werkzaam heden op afwijkende tijdstippen plaatsvinden bijv bij afwe zigheid van de beheerder en op 2 avonden per maand De arbeidsvoorwaarden zijn gebaseerd op de CAO Wel zijnswerk. Uw sollicitatie Indien u meent, dat u zich kwalificeert voor deze functie wordt u verzocht, uw brief voorzien van alle noodzakelijke gegevens te zenden aan het Bestuur van SOCCLE t.n v de heer M S Bremer. Salamander 50. 3831 ZC Leusden Indien u eerst nog wat meer informatie wenst, kunt u s avonds telefonisch kontakt opnemen met de heer Bremer 033-942805 maar uit zijn toen nog zo kleine zaakje is iets moois gegroeid Een echte onderneming. Op onze manier hebben wij daar ook een steentie aan bijgedragen. Met full colour folders, catalogi, mailings, enz. Maar ook met briefpapier, enveloppen, visitekaar tjes en wat dies meer zij. Want al hebben we alle vakmanschap en outillage voor het grote werk, ook het kleinere schuwen we beslist niet Alles wordt met goede zorgen om ringd Dat kan natuurlijk niet voor niets Maar de prijzen blijven in alle gevallen heel prettig. En u kunt er bovendien steeds van op aan iets af geleverd te krijgen, waarmee u voor de dag kunt komen Net als meneer De Vries Van den Berg. Voor drukwerk zoals 't zijn moet. van den berg's drukkerij bv, maant tuindorpweg 21. 3951 BD maam tel. (03432) 2344

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8