louden Klomp verzorgde gastvrij mthaal voor vijftig- plussers karnaval in uupenkoppenland LEUSDEN, dereen nu in de startblokken voor komend carnavalsweekeinde: rijdag barst feest los: leusder krant Werkloosheid in Leusden licht gedaald Leusden voor Tarrafal Niet echt zachter (t)ex mkindegenmte/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 ran één onzer medewerkers) ;USDEN - De Lensdense vijtig-plussers hebben het spe- aal voor hen georganiseerde carnavalsfeest achter de g. Vrijdagavond ontmoetten jong en ond elkaar in één m de zalen van het jongerencentrum 'De Til'. Het werd n waar carnavalsfeest. pvdlend was het forse aantal jongeren dat zich in- ande om het de oudere dorpsgenoten naar de zin te ma il. Als het komende carnavalsweekeinde in dezelfde ter verloopt als het vijftig-plusfeest belooft het in Leus- n nog een gezellige boel te worden Leusdense carnavalsver- iging 'De Gouden Klomp' udt zich traditiegetrouw niet leen bezig met het organise ren van één groot carnavals feest. De bevolking die niet meer zo goed ter been is, wordt in de dagen vóór en tij dens carnaval beslist niet ver geten. Bewoners van bejaardenhuizen en langdurig zieken moeten niet raar opkijken als Prins Dob ber de Enige onverwacht op de stoep staat. Vorige week vrijdag stond er een carnavalsfeest voor vijftig plussers op het programma. In dien gewenst werd men ge haald en 's nachts weer naar huis gebracht. Anders dan wel eens het geval is bij andere feesten, begon de carnavalsavond direct na acht uur al goed op gang te komen. Toen Prins Dobber de enige s Dobber I had vrijdagavond de smaak al goed te pakken. met zijn Raad van Elf, vergezeld van hun dames, de senaat en de jeugdraad binnenkwam, was dit het startsein voor een compleet programma dat tot na twaalven vlot verliep. NOG NOOIT VERTOOND De jeugdraad van "De Gouden Klomp" vormde een leuk con trast met de ouderen voor wie het carnavalsfeest bedoeld was. "Nog nooit vertoond. Ik ben voor de tweede keer jeugdprins geworden", zo liep de veertienjarige prins Natnek, alias Alexander Blom glunde rend rond. Wat ook nog niet eerder ver toond was dat de jeugdprins vergezeld was van een heuse hofdame, in de persoon van Linda Blotenburg. Linda werd dan ook als eerste op die avond voorzien van een speciale on derscheiding, uitgereikt door de 'echte' prins Carnaval. HAMMER FIELD De formatie Hammer Field, bestaande uit ambtenaren, werkzaam bij de gemeente Leusden, had vrijdagavond een belangrijk aandeel in het pro gramma. Hammer Field trad voor het eerst naar buiten op in een nieuwe bezetting. Jan van Asselt heeft het 'blaaswerk' overgenomen van Bert van Dijk. Verder is de gemeente band versterkt met zangeres Corrie van Niel, hetgeen de kwaliteit van het geheel zeker ten goede is gekomen. De heer Visser zorgde met zijn accor deon voor de nodige muzikale afwisseling. De aanwezige vijftigplussers hoefden niet de hele avond zelf actief te zijn. De Gouden Klomp had voor de oudere Leusdena- ren een compleet, avondvul lend programma in elkaar ge zet. De verschillende onderde len werden vlot aaneen gepraat door Jan de Koning. De Koning zorgde met drie me destanders ook voor een gran dioos slot van de avond. Verkleed als monniken bracht het viertal een lied ten gehore waarin onder meer allerlei re cente Leusdense 'toestanden' op de korrel werden genomen PRINS BERNHARD Eerder op de avond had Koen Herder, vermomd als pnns Bernhard al het nodige gezegd over carnaval in Leusden. 'Prins Bernhard' zei zich erg aangetrokken te voelen tot het bejaardencarnaval in Leusden. "Tenslotte is het een buurge meente van Soestdijk", aldus de namaakprins. als voorzitter van het Wereld Natuur Fonds moest de 'pnns' toch van het hart dat ook in Leusden het ge zegde van kracht is: "Waar wordt gebouwd, wordt natuur schoon aangetast". Een spon taan applaus van alle aanwezi gen maakte duidelijk dat de ou dere Leusdenaren het met dit gezegde van harte eens zijn. Andere Leusdenaren hadden vrijdagavond ook een belang rijk aandeel in het programma. Süvia Houtveen, één van de beste dansmariekes in Neder land, verzorgde met veel suc ces een optreden. Manjke Herder oogstte veel succes met haar imitatie van de Utrechtse cabaretière Tineke Schouten. Het trio Truus Kooyman, Gerda Herder en Kees Tolboom speelde een éénakter, geënt Gezelkgheid troef bij het carnavalsbal voor de vijftigplussers. op het Hamersveld van vlak na de oorlog. Zoals elk jaar had de bejaarde heer Waals weer een lied ge maakt over de nieuwe prins carnaval, Everard van de Hen gel. Sameach Gan, de Volksdans groep onder de bezielende lei ding van Ilona van den Burg trad vrijdagavond twee maal op, éénmaal met een selectie van Oost-Europese dansen, de tweede keer met een serie Zuid-Nederlandse volksdan sen. Opvallend is de goed ver zorgde kleding van de volks dansgroep op het moment dat ze in het openbaar optreedt. Het geheel wint nog aan kwali teit door de begeleiding van een 'eigen' muziekgroep ONDERSCHEIDINGEN Tot ieders verrassing bracht ook een afvaardiging van de Federatie Midden-Nedeland van de carnavalsvereniging een bliksembezoek aan het vijf- tig-pluscarnaval. De federatie heeft tot doel "het carnaval bo ven de rivieren te stimuleren". In Leusden is dat niet meer zo hard nodig, zo meende voorzit ter Evert Kuijper van de federa tie. "Op deze avond wordt dui delijk dat het carnavalsfeest er voor iedereen is", sldus de heer Kuijper. Kuijper was niet geheel met lege handen naar Leusden ge komen. Bestuurslid Ton Stege- man van de Gouden Klomp kreeg een onderscheiding uit gereikt vanwege zijn grote ver dienste voor het carnaval in Leusden. De grootste bewon dering ging echter uit naar Wil van de Veer Wil van de Veer organiseert het carnaval voor de ouderen nu al enkele jaren achtereen. Weliswaar kan me vrouw Van de Veer beschikken over de nodige assistentie van verenigingsleden, de grote mo tor achter het ouderencarnaval is zij echter zelf. Wil van de Veer kreeg dan ook terecht uit handen van de voorzitter van de federatie een blijk van waar dering omgehangen. "De Gouden Klomp" maakt zich nu op voor het "grote car navalsweekeinde". Vanavond is Prins Dobber de Enige met zijn gevolg echter te vinden in het bejaardenhuis "Hamers veld", voor de gelegenheid omgedoopt tot "Zeemans huis". Naast het officiële feestprogramma zijn de Gou den Klompers volgende week dinsdag, 3 maart, 's middags op bezoek bij de bewoners van Lisidunahof. Een dag eerder is de prins met een deel van zijn staf dan op bezoek bij een aan tal langdurig zieke Leusdena- IHTERVELD - Vrijdag- ond barst het carnaval er in alle hevigheid over Puupenkoppenland los. gaat gebeuren in het Gramgebouw (Ons Ge- tw) met het Groot Caraa- L De aanvang is om 20.30 I. Prins Pieter Puup de i, zijn adjudant en de ld van Elf nodigt alle ipen en Puupinnen en de navalsvierders uit de jeving uit dit feest mee :omen vieren. e avond wordt ook voor de iende maal de hoogste on- icheiding van de Carnavals vereniging De Puupenkoppen, „de Krentepuup", uitgereikt aan iemand die zich zeer ge weldig heeft ingezet voor het nut van de Achtervelders. De muzikale medewerking wordt deze avond verleend door de Hofkapel. Magnum en Black Power. Voordat de Prins dit feest opent, bezoekt hij in de middag eerst de Achter- veldse scholen. Kaarten voor vnjdavavond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Vos 't Hoekje. Zondag 1 maart trekt vanaf 13.00 uur weer de grote Carna valsoptocht door het dorp. Het belooft ook nu weer een gran dioos geheel te worden. Groe pen en wagens dienen om Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. tedaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd jedaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker "indredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eleloon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half iaar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging: ls abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 ufte hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op el onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 '9 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u kontakt kernen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 abestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u 'bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ivooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, et duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, "Timer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, ^bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en v°or luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'tvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- "antenkombinatie te Barneveld. 12.30 uur bij het vertrekpunt aanwezig te zijn. Enkelingen en paren kunnen zich voor deelname aan de op tocht opgeven bij boekhandel Vos 't Hoekje en bij Henk en Jopie Smit, de broodhoek aan de Verjaagde Ruiterweg. Vanaf 14.45 uur zal het kinder carnaval worden gehouden in Ons Gebouw. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte wel kom. De kinderen zullen deze middag door de dames van de Raad van Elf worden bezigge houden tot 16.30 uur. De entree is 1.50 gulden per kind. Maandagavond vindt in het 100 Gram gebouw het Tiener Car naval plaats. De aanvang is 20.00 uur. De jeugd van 13 tot en met 17 jaar is van harte wel kom. De entree is 4,50 gulden per persoon. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Vos 't Hoekje. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hofkapel en de Drive inn Discotheek Black Power. De Carnavalsfeesten zullen worden afgesloten met het Car naval voor de jeugd van vroe ger in het 100 Gram gebouw op dinsdagavond. De aanvang is om 20.00 uur, de zaal is reeds open om 19.30 uur. Dit bejaar den Carnaval belooft weer een hele gezellige avond te wor den. De ouderen die met ver voersproblemen zitten, kunnen dit opgeven bij Pieter Bokkers, Verjaagde Ruiterweg 68, tele foon 03425 - 2235. Men wordt dan opgehaald en ook weer thuis gebracht. Hoewel deze volgende activi teiten niet bij de organisatie van de carnavalsvereniging be horen, kunnen de dansliefheb bers toch hun hart ophalen. Za terdagavond vanaf 20.00 uur en zondg na de optocht tot 20.00 uur is het dansen in café Buiten- lust. Beide dagen met mede werking van het Leutorkest "De Vor Power". Ook in hotel De Roskam wordt het Carnaval gevierd. Zondag kan men na afloop van de op tocht tot 18.00 uur en 's avonds vanaf 20.30 uur deelnemen aan dit feest. Maandag kan men er vanaf 12.00 uur en 's avonds vanaf 20.30 uur dansen. Muzi kale medewerking van het Ma rimba Combo. De zaterdag- en zondagavond zal Prins Pieter Puup de 11e op uitnodiging aanwezig zijn met zijn adjudant en zijn Raad van Elf. LEUSDEN - De werkloosheid in de gemeente Leusden is vo rige maand licht gedaald. Be droeg het werkloosheidsper centage in december 1986 nog 8,3; in januari 1987 was dat 8,2. Dat blijkt uit het onlangs gepubliceerde maandover zicht van het Gewestelijk Ar- beidsburo Amersfoort. De werkloosheid is nog steeds het grootst in de categorie vrou wen: 308 in januari tegen 314 in december vong jaar. Bij de man nen steeg het aantal werklozen licht met 3 van 277 in december 1986 naar 280 in januari 1987. De vraag naar werknemers steeg behoorlijk in de gemeente Leusden: van 27 in december naar 37 m januari. In het gewest Amers foort steeg dat aantal van 351 naar 360. Per gemeente in het gewest Amersfoort zien de werkloosheids cijfers over januan 1987 er als volgt uit: Ï.Amersfoort 15,1(15,0) 2. Veenendaal 13,7(12,2) 3. Rhenen 4. Soest 5.Baarn 6. Eemnes 7. Leusden 8. Amerongen 9. Leersum 10.Woudenberg 11.Bunschoten 12.Renswoude 11.1(11,3) 10.0 9,8) 9.1 9.1) 8.7 8.3) 8.2 8.3) 7.3 7.8) 6.4 6,8) 5,4 5.4) 5.1 4,8) 5,0 5.0) De cijfers tussen de haakjes dui den het werkloosheidspercentage van de gemeente van december 1986 aan. LEUSDEN - Morgen wordt in 't Vooronder en in de expositieruimte van het gemeentehuis de manifes tatie „Leusden voor Tar rafal" gehouden. De orga nisatie hiervan is in han den van de Vrouwenraad, het Vrouwenontmoetings centrum en de plaatse lijke bibliotheken. 's Ochtends is er een themabijeenkomst over de vrouwen van de Kaap Verde in 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. Deze begint om 09.00 uur en duurt tot ongeveer 11.30 uur. Als gaste is uitgenodigd me vrouw Luz Jimenez, Kaap- verdiaanse van oorsprong en woonachtig te Rotter dam. Zij zal het een en an der vertellen over het le ven van de vrouwen op de Kaap Verdische Eilanden. Ook is er een dia-presen tatie en een fototentoon stelling te bezichtigen. Er is kinderopvang aanwe zig. 's Avonds gaat om 19.45 uur de manifestatie ver der in de expositieruimte van het gemeentehuis. Programma-onderdelen zijn dan onder meer een boeken- en platenverkoop ten behoeve van een bi bliotheek in Tarrafal, een fototentoonstelling, to nijnverkoop, een dia-pre sentatie en een kwis. De muziekgroep Os Velhos Amigos luister de avond op. Tot 22.30 uur kan men in het gemeentehuis te recht. ioorjan Versteegt Zaterdag was het een prachtige dag met veel zon. Een ideale dag voor buiten activiteiten. Het voelde al een klein beetje voorjaars achtig aan. Zondag was het een stuk minder met het weer. Er stroomde vochtige lucht van de Noordzee binnen met mot regen en in de vroege och tend ook nog wat ijzel. Misschien hebben sommi gen van u wel een bezoekje gebracht aan het de „winter sportstreek" Zuid-Limburg. Daar lag zondagochtend ongeveer 35 centimeter sneeuw en het sneeuwde daar zondag nog steeds. Er waren genoeg mogelijkhe den tot langlaufen aldaar. Momenteel ligt er een krachtig hogedrukgebied (1040 hpa) bij Noordoost Groenland. Deze heeft een uitloper naar Schotland. Die uitloper heeft zich naar alle waarschijnlijkheid inmid dels uitgebreid naar ons ge bied. Waarom is er weer kans op lichte vorst in de nacht en ochtend. Het wordt rustig en omdat de lucht vochtig is, zal er mist kunnen ontstaan. Er is derhalve gevaar voor glad heid en verminderd zicht, met name in de vroege och tenduren. Het verkeer is ge waarschuwd. De verdere vooruitzichten laten hogedruk zien boven Zuid-Scandinavie en Duits land. Tegelijkertijd is er een lagedrukgebied nabij de Golf van Biscaye. De wind gaat van oost tot zuidoost- Een depressie-uitloper van genoemde depressie zal er, in tegenstelling tot eerder Reading-verwachtingen, waarschijnlijk niet in slagen om ons deze week belangrijk zachtere lucht te bezorgen. Het blijft dus wat kwakkelen met het weer, 's Nachts wat lichte vorst en overdag tem peraturen van 3 a 4 graden boven nul. De Amerikaanse weerkun digen voorzien voor West- Europa tot half maart te zacht en te nat weer. Zeer koud blijft het in Scandina vië. Erg warm is het in het Zuidoosten van Spanje. Niet gek als u daar een vroege vakantie gaat doorbrengen! De grote vraag is hoe de winter van 1986/87 zal wor den gekwalificeerd. Decem ber deed niet mee, januari was zeer koud en februari zal ook niet al te zacht uitvallen. Wel deze is deze tot nu toe met een gemiddelde tempe ratuur van 3,5 graden aan de zachte kant. Volgende week om deze tijd weten we meer. Ik ver moed dat de winter normaal of iets te koud zal worden. En dat zag er in januari anders uit. Zo zie je maar: er moet heel wat gebeuren voor er sprake is van een strenge of zelfs zeer strenge winter. Er moet dan ook heel wat naars te beleven zijn ge weest in 1929, 1940, 1941, 1942, 1947 en 1963, om er maar een paar te noemen. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 24 februari 19.30 uur Informatie-avond over basis-vorming bij Don Bosco aan de Dodeweg. Woensdag 25 februari 09.00 uur: Thema-ochtend over vrouwen van de Kaap-Verde in het kader van de manifestatie „Leus den voor Tarrafal" in 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. 19.45 uur: Manifestatie „Leusden voor Tarrafal" in de expositie ruimte van het gemeentehuis, met onder meer de boeken- en platen- markt van de plaatselijke bibliothe ken. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering in het gemeentehuis met de commissaris van de koningin in verband met de profielschets nieuwe burgemeester. Donderdag 26 februari 20.00 uur: Bingo-avond van Speel- en recreatieverenigmg Blij- hof in het gebouw aan de Lisiduna- laan 2. 20.00 uur Openbare raadsverga dering in het gemeentehuis aan 't Erf 1 Woensdag 25 februari 09.00 uur: Handwerk-hobby- club in De Moespot Donderdag 26 februari 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw Vrijdag 27 februari 20.30 uur: Groot Carnaval in Ons Gebouw Zaterdag 28 februari 20.00 uur: Dansen in Café Bui tenkist Zondag 1 maart 13.00 uur: Carnavalsoptocht 14.45 uur: Kinder Carnaval in Ons Gebouw 20.30 uur: Dansen in Hotel De Roskam Maandag 2 maart 20.00 uur: Tiener Carnaval in Ons Gebouw i

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7