Familiekoor Wijnands komt voortreffelijk voor de dag 1500e sleuteloverdracht aan familie Baartscheer Weer of geen weer Wiellie Wiebel in Leusden Cursus zieken verzorgen Rock Roll cursus start Gezamenlijke profielschets van fracties Mijlpaal voor Woningstichting: Film, bingo en carnaval bij Blijhof Kaartavond 1 Kuifmees plaatselijk nieuws En op donderdagavond 19 februan nissen 18.00 uur en 20.00 uur stond de school open voor de ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's om de zelfgemaakte tentoonstelling over het weer te bezichtigen. De belangstel ling daarvoor was enorm. Ook gaven de kinderen die avond een modeshow, waarin kleding voor allerlei weertypen getoond werden. Al met al was het een succesvol project met een zeer geslaagde afsluiting. Waarmee maar weer eens duidelijk werd dat De Bongerd-leerlingen, weer of geen weer, tot hele leuke en leerzame dingen in staat zijn. ACHTERVELD - De regionale kruisvereniging Leusden- Achterveld start op donder dag 12 maart in Achterveld met een cursus ziekenverzor ging thuis. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten die steeds op de donderdagavond gehouden worden in het wijk- gebouw aan de W. van Amersfoortstraat 36. De avonden beginnen om 20.00 uur en duren tot ongeveer 21.30 uur. Het doel van de cursus is mensen vertrouwd te maken met de verzor ging van iemand die ziek is. Onder werpen die aan de orde zullen ko men, zijn onder meer praktische wenken voor en oefenen in bed opmaken, wassen, tillen enzovoort, en gebruik van materialen bij de verzorging. Ook wordt er aandacht besteed aan de vraag wat het voor iemand kan betekenen om ziek te zijn. Het is echter niet de bedoeling om uit gebreid in te gaan op verschillende ziektebeelden. De cursus wordt gegeven door de wijkverpleeg kundige en de wijkziekenverzor gende. De kosten van de totale cursus bedragen vijf gulden. Men dient wel lid van de kruisvereniging te zijn. Opgave kan tot uiterlijk een wijk voor aanvang van de cursus, via het spreekuur van de wijkver pleegkundigen. In Leusden is dat van maandag tot en met vrijdag tussen 08.15 uur en 09.00 uur en tussen 16.30 uur en 17.00 uur via telefoon 033-941218. In Achterveld kan men zich aanmelden via tele foon 03425-1333 en wel op maan dag tot en met vrijdag tussen 13.00 uur en 13.30 uur. LEUSDEN - De rock and roll cursus van O.JJ.C. De Geut gaat eindelijk van start. Op woensdagavond 25 februari om 20.00 uur wordt de eerste les gegeven. In totaal staan er tien lessen op het programma. Tijdens de cursus wordt aan dacht besteed aan zowel de En gelse als de Amerikaanse dansstijl. Aan het einde van de cursus wordt er afgedanst onder begeleiding van een rock 'n' roll band. Mensen die geïnteresseerd zijn, kunnen zich alsnog opgeven. De kosten bedragen veertig gulden per persoon. Aanmelden kan woensdagavond m De Geut aan de Zwarteweg of via telefoonnummer 033-947785. Daar kan men ook voor meer informatie terecht. (Van één onzer medewerksters) LEUSDEN - Op 20 februari vond de sleuteloverdracht plaats van de 1500ste wo ning van de Woningstich ting Leusden aan de familie Baartscheer. Voorzitter van de Woningstich ting, de heer Van der Weijden, bedankte de firma A.P.J. te Bus- sum, die de 42 woningen aan de Korte Geer heeft gebouwd. Deze firma heeft ook het kan toor van de Woningstichting gebouwd. In twaalf jaar tijd heeft de Wo ningstichting 1000 woningen gerealiseerd. Om het beheer van de woningen zo goed mo gelijk te laten verlopen, zou een aantal van 1800 woningen ideaal zijn, qua exploitatie en om het werkapparaat zo goed mogelijk te laten functioneren. Dit is het landelijke gemid delde aantal woningen, dat een coöperatie bezit. In 1974 heeft de Woningstich ting 578 woningen overgeno men van het gemeentelijk be stand. NIEUWBOUW Vanaf 1978 heeft de Stichting zich beziggehouden met de no dige nieuwbouwplannen. Deze werden gerealiseerd in nauw overleg met de gemeente. Burgemeester Rademaker feli citeerde de familie Baartscheer en overhandigde hun een boompje, het begin van een tuin. Ook van de voorzitter van de Woningstichting kregen zij een cadeau aangeboden, na melijk een tuinset. Na de toespraken werd er een rondleiding gehouden en het project bezichtigd. LEUSDEN - De zes frac tievoorzitters in de raad van Leusden zullen een gezamenlijke profiel schets van de nieuwe bur gemeester opstellen. Het besluit hiertoe is genomen tijdens een op 19 februari gehouden vergadering van het Seniorenconvent, het overlegorgaan van de fractievoorzitters. De tekst van de profiel schets zal in de op woens dag 25 februari te houden extra-raadsvergadering worden uitgesproken uuur de fractievoorzitster van het CDA, mevrouw E. M. Blom-de Groot. Dit zal gebeuren in aanwezig heid van de Commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blok land. Na het uitspreken van de gezamenlijke profiel schets zullen de fracties in de gelegenheid worden gesteld daarbij hun eigen kanttekeningen te plaat sen. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 (van één van onze medewerkers) LEUDSEN - Op zaterdag 21 februari j.l. gaf het familiekoor van de fa milie Wijnands-Huurde- man o.l.v. Gerard Wij nands een voortreffelijk geslaagde uitvoering van de Mis in D van An- tonin Dvorak. Een en ander vond plaats in de Sint Martinuskerk in Doom. Het familiekoor is van Leus- dense afkomst en bestaat - zoals de naam al doet ver moeden - uit een voortref felijke muzikale selectie van de beide families Wij nands en Huurdeman. ter wijl ook enig ander bloed gesignaleerd wordt. Hoewel voor dit optreden niet uitvoerig reclame ge maakt werd - een en ander vond plaats tijdens een hei lige mis - is er toch reden genoeg om stil te staan bij deze bijzondere gebeurte nis: immers het gebeurt niet dagelijks, dat een Leusdense groep mensen elders zijn medewerking verleent aan een misvie ring. Genoemde mis - bekend als 'opus 86' - is geschreven voor vierstemmig ge mengd koor met orgelbe geleiding en werd gekom- poneerd in 1887. Dirigent Gerard Wijnands mag trots zijn op de muzi kale mogelijkheden van zijn familiekoor. De kerk gangers luisterden adem loos toe en waren spoedig geboeid door het perfect op elkaar ingespeeld zijn van de koorleden, die erin slaagden een buitenge woon muzikaal spel te leve ren. Wie kritisch met een parti tuur het ten gehore ge brachte volgde, was onder de indruk van de grote dy namiek die voor zeer hoge muzikale spanningsop bouw wist te zorgen. Wat de vaardigheid van de verschillende partijen be treft: men deed voor elkaai niet onder: grote klasse tot in het kleinste detail. Bewondering was zekei ook op zijn plaats voor dei organist die voortreffelijk werk verrichtte op een re latief bescheiden orgel. Het behoort niet tot de on- mogelijkhdeden dat het koor, officieel 'Cantores Fa- miliaris' geheten, deze mis ook eerdaags in Leusden- Centrum zal uitvoeren: enige tijd geleden zou dat al gebeurd zijn. Door ziekte van een aantal mensen kon een en ander toen echter niet doorgaan. (advertentie) LEUSDEN - Wielhe Wiebel was in Leusden! Afgelopen vrijdag, op uitnodiging van de Culturele Raad Leusden, gaf hij een voorstelling in de toneelzaal van De Korf voor de jeugd alhier. Landelijk kreeg de voorstelling van en met Cees Brandt al veel positieve kritiek, waarbij vooral de vmdingrijkheid en het educatieve talent van Brandt werden geprezen. De Leusdense jeugd heeft dat vrijdag met eigen ogen nog eens kunnen aanschouwen. Zoals de foto duidelijk laat zien, werden de Leusdenaartjes volop betrokken bij het spel van Wielhe Wiebel. LEUSDEN - Begin deze maand ging er op de Bongerd-school een project van start over het weer. Groot en klem hield zich bezig met onder meer regen, wmd, windsnelheid, zon, luchtdruk, depressies, kortom: met alles wat zo'n beetje met het weer te maken heeft. Depressief was de sfeer in de school echter allerminst. De kinderen en de leerkrachten werkten twee weken zeer enthousiast aan het in het dagehjkse leven veel besproken thema. Tijdens die twee weken waren er, behalve de start van het project waarbij kinderen van 4 tot 12 jaar geintegreerd aan de slag gwgen met het weer, nog twee hoogtepunten. Op maandag 16 februan kwam weerman Jan Versteegt uit Achterveld op school om daar iedereen wat in te wijden in de geheimen van het weer. LEUSDEN - Speel- en recrea tievereniging Blijhof, met de thuishaven aan de Lisiduna- laan 2, heeft voor de komende weken een aantal activiteiten op het programma staan dat zeker de moeite waard is. Komende donderdag (26 fe bruari) wordt er om 20.00 uur een bingo-avond gehouden. Daarbij zijn leuke prijzen, waaronder een mand met levensmiddelen ter waarde van vijftig gulden, te win nen. Iedereen is van harte welkom. De daaropvolgende zaterdag (28 februari) staat de jeugd in het mid delpunt van de belangstelling. Om 10.30 uur en om 13.30 uur wordt dan de film „Billy Turf, in haantje de voorste" gedraaid. Het verhaal gaat over het studentje Billy Turf, die zijn onderwijzer, meneer Kwel, con stant het leven zuur maakt. De film belooft anderhalf uur dolle pret, ook voor volwassenen. LEUSDEN - De zesde kaart avond in het jongerencentrum De Til, die afgelopen donder dag werd gehouden, is een succes geworden. Maar liefst zestig personen hebben er een genoeglijke avond be leefd met schut- en klaverjas sen. De wedstrijden verliepen zeer positief. De uitslagen bij het klaverjassen waren als volgt: 1. J. Hazen 5274 De toegangsprijs bedraagt twee gulden voor leden en 3,50 gulden voor niet-leden. Hoewel het eigenlijke feest dan al voorbij is, krijgt het carnaval op vrijdag 6 maart bij Blijhof nog een staartje. Van 14.00 uur tot 16.30 uur houdt men dan het kindercarnaval in het pand aan de Lisidunalaan. Voor de best verklede en ge- sitiinkte feestvierder is er een prijsje beschikbaar. De toegangs prijs voor dit spektakel bedraagt twee gulden voor leden en 2,50 gulden voor niet-leden. De organi satie vraagt de kinderen wel om een goed humeur en een paar leuke moppen mee te nemen. Verder is men bij Blijhof ook al bezig met de organisatie van een playback show voor kinderen van vier tot vijftien jaar. Bij voldoende belangstelling gaat dat aan het einde van de grote vakantie plaats vinden. Wie daaraan mee wil doen, moet zich zo snel mogelijk opgeven bij F.H. Gemts, Pachter 13,3834 CA Leusden. Een briefje met daarop je naam, adres, leeftijd, geslacht, de naam van de artiest die je nadoet en de namen van de vriendjes en vriendinnetjes die met jou mee doen is voldoende. Inschrijven kan tot 31 mei a.s. punten; 2. Mevrouw Van Ingen 5268 punten; 3. Mevrouw Dietrich 5212 punten; 4. Mevrouw Kuyper 5182 punten; 5. heer Baartscheer 5162 punten; 6. Mevrouw De Hollander 5123 punten; 7. Heer Aelbaerts 5113 punten; 8. J. Kool 5107 punten; 9. H. Vrede 5082 punten en 10. S. de Ridder 5072 punten. Bij het schutjassen vielen de vol gende mensen m de prijzen: 1. G. Voorburg 95 punten; 2. W. Wern- sen 95 punten; 3. J.H. Visser 78 pun ten; 4. R. Schimmel 72 punten en 5. R. Vrijhoef 68 punten. Baartscheer. Als u kennis wilt maken met de Kuifmees dan moet u wel het bos in gaan en speciaal het naaldbos; ze komen nooit, of bij heel grote uitzondering, op onze voedertafels. Deze mezesoort is met teen andere te verwarren; de parmantige, puntige, zwart-witte kuif sluit elke verwarring uit en is een sieraad voor de vogel. Ongeveer zo groot als de koolmees en overwegend grijsbruin van kleur is de kuffinees, het kopje en het kraagje zijn wit. Het vrouwtje is iets valer en heeft een korter kuifje. Ze hebben een uitgespro ken voorkeur voor het naaldbos, waarbij de den nen het winnen van de sparren, maar boven alles gaat de larix. Het zijn strikte standvogels die ook buiten het broedseizoen zelden hun biotoop verla ten. Nestelen doen de kuifme- zen in holen en gaten die ze, in geval van nood, ook wel zeLf uithakken. Ze heb ben geen geschikte snavel voor dat werk zoals de spechten en daarom moe ten ze in zo'n geval genoe gen nemen met ver molmde stammen -meestal berken - takken of palen. Dat uithakken wordt door het vrouwtje gedaan, maar samen verzamelen de partners de bekleding van mos en haar. Ook maken ze wel gebruik van nest kastjes. Het broedseizoen begint voor de kuifmees door gaans een paar weken eer der dan van de andere me- zesoorten;half april is zo ongeveer de tijd. De zeven tot tien eieren worden der tien dagen bebroed, een taak voor het vrouwtje. Tijdens het broeden wordt ze door het mannetje ge voed. Eén broedsel pei jaar en in een uiterst zeld zaam geval volgt nog een tweede. Het voedsel, hoofdzame- lijk insekten, wordt ge zocht in bastspleten, waar bij ze vaak geluid maken: 'tsji-tsji-tsjrrr'. Ze maken meer gebruik van zaden dan de andere mezen, vooral van naaldbomen. Dat zal wel de reden zijn dat ze minder, of niet, de huizen opzoeken tijdens de winter. Ook in het bos zien we ze niet gemakkelijk omdat ze hun voedsel graag zoeken in de krui nen van de bomen. Het gezang is weinig op vallend en klinkt als een piepend gesjilp. G. vanL

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8