a" .korfbal .voorze afscheid -voetbal. voorzet, Kraker Finale bandstoten prooi voor invaller Blanco 'inst en verlies voor [aaien waterpoloërs Topsport in de marge Hockey-dames kampioen T )terijclub int wissel- sker van essenkar Ron Schot maakt favorietenrol niet waar Open Korf- toernooi Maartrit van AM AC Nimmerdorruiters succesvol op eigen toernooi 1 Ot it it» W'VW irde dames van De Haaien een degelijke overwinnmg lieten noteren op De Vaart (4-1), daar gingen de heren li VZC 4 uit Veenendaal totaal de mist in. Hoewel hier nog pogingen worden ondernomen om de Veenen- keeper te verrassen, kregen de Leusdenaren met 3-8 gevoelig klappen. USDEN - Afgelopen za ag ontvingen de dames- [erpoloërs De Haaien hun ■ega's van De Vaart uit choten. Omdat de Leus- uen de afgelopen weken eens in de problemen :en gekomen omdat men |een te smalle basis aan de verscheen, waren hda van Mourik en Petra nan ter versterking gekomen. De Haaien hadden betrekkelijk weinig problemen om het varken tje te wassen. Hoewel de Leusde naren al in de eerste penode, via nummerieke meerderheid, twee uitgelezen kansen om op voor sprong te komen misten, zorgde Karen Polkamp ervoor dat de Leus denaren na het verstrijken van de eerste periode met 2-0 leidden. In de tweede periode lieten De Haaien aanvallend aardige combi- natie's zien, maar de pogingen wer den niet in treffers omgezet. In de derde periode echter verzekerde opmeuw Karen Polkamp de Leus denaren al van de winst door de derde treffer achter de doelvrouwe van De Vaart in het doel te laten belanden: 3-0. Door een blessure van een Haai, diende de favoriet de laatste twee minuten van de derde penode in ondertal uit te spelen. De Vaart wist hiervan te profiteren en verkortte tot 3-1. In de vierde penode bepaalde Ria van Valkengoed, door een strafworp te verzilveren, de eind stand op 4-1. er da, P. EUSDEN - In de korfbalcompetitie in de Overgangsklasse A de kaarten zo goed als geschud. Afgelopen week werd el de kampioen als de eerste degradant bekend. En om met aatste te beginnen. Antilopen speelt zaterdag de laatste Istrijd op Overgangsklasse-niveau en mag nog één keer n zien wat men kan en waardig afscheid nemen van het fbal op het één na hoogste niveau. zijn m de Overgangsklasse A twee ploegen voor wie er nog te verdienen valt. Zowel SMS ust Roest zullen nog alle zeilen loeten zetten om aan degrada- ontkomen: Van de kandidaten de laatste degradatieplaats het Utrechts SMS onverwacht >eschikking gekregen over de papieren. Door de winst af- pen zaterdag op VEO, de itaande tfegenstander van Anti- n, is men plotseling Rust Roest HTERVELD - Vrijdagavond De Hessenkar de ede ronde gespeeld van de rtwedstrijd tussen de Lote- lub en de Biljartclub. Er ren deze avond weinig lnemers. Ondanks dat 'd het een gezellige avond, ging er deze avond om Ike club de wisselbeker zou nen. eerste ronde won de lo- ijclub met een groot ver- iil. Deze avond was het biljartclub die won, zij met een minimaal ver gil. Ondanks dat was het loterijclub die na deze e ronden de wisselbe- in ontvangst kon nemen. litslagen waren: al punten nevr G. Burgers 5627 van de Berg 5373 Druiff 5024 j Eggenkamp 4898 1 Bom 4825 Burgers 4674 nevr D vanHamersveld 4506 van de Breemer 4460 nevr. J. Druiff 4444 van Marwijk 4334 nevr J. van Marwijk 4233 "evr. G. van de Breemer 4192 van Putten 3766 van Hamersveld 3680 [>evr E van de Berg 3606 Srrunk 3583 lotenjclub werd winnaar met totaal van 83.230 punten over 1 fwee ronden tegen de biljart- toet 75.758 punten. in het klassement gepasseerd. Een ontwikkeling die door de Eindho- venaren ongetwijfeld met lede ogen zal zijn gadeslagen, temeer daar de ploeg zaterdag zelf ook scoorde, middels een gelijkspel bij HKC. Overigens heeft Rust Roest nog twee wedstrijden tegoed, te gen SMS maar één. Aan de kop kon KVS uit Scheve- ningen als kampioen worden ge huldigd. Via een royale overwin ning op concurrent Pernix kwam KVS buiten bereik van de rest van het veld. Het betekent voor de ver jongde Scheverungse formatie dat men het na een jaar afwezigheid weer m de Hoofdklasse mag gaan proberen. De korfballers van Antilopen rei zen voor hun laatste wedstrijd in de micro-competitie af naar Voor burg, waar men in VEO een lastige tegenstander zal treffen. Hoewel er voor beide teams niets meer te win nen, noch te verhezen valt, mag je aannemen dat Antilopen er alles aan gelegen is om nog één keer te bewijzen dat er in Leusden wel de gelijk gekorfbald kan worden. Ook op Overgangsklasseniveau. Daarna kunnen de Leusdenaren zich gaan voor bereiden op de din gen die buiten te gebeuren staan. Uitslagen Overgangsklasse A KVS-Pernix 16-10 Antilopen - VES 13-14 VEO-SMS 13-14 Rust Roest-HKC 11-11 Stand Overgangsklasse A 1. KVS (kampioen) 12-22 2. Pernix 12-17 3. HKC 12-13 4. VEO 12-12 5. VES 12-12 6. SMS 13-10 7. Rust Roest 12- 8 8. Antilopen 13- 4 Programma Overgangsklasse A Pernix HKC VES - Rust Roest SMS - KVS VEO - Antilopen LEUSDEN/ACHTERVELD Wederom staat de voetbalcom petitie komend weekeinde op een bijzonder laag pitje. Niet zozeer omdat de omstandigheden weer roet in het eten dreigen te gooien, maar omdat carnaval alle aandacht eist. Ook bene den de grote rivieren barst het feestgedruis, gecombineerd aan een korte vakantie, in alle hevigheid los. Reden voor de compe titieleider in de afdeling Utrecht om bij voorbaat al de hand doek in de ring te gooien en een uiterst summier inhaalpro gramma samen te stellen, zodat de competitie in het eerste echte weekeinde van maart met een volledig uitgebalanceerde ranglijst hervat kan worden na een bijna drie maanden voet balloos tijdperk. Op de Roda-zaterdag is boven genoemde slechts ten dele van toepassing. Twee weken geleden moest de ploeg van trainer Wim van de Linden ook al tijdens een inhaalronde aan de bak en wel tegen het Utrechtse WJ. En pas sant pakten de Leusdenaren, op basis van surplus aan klasse, de volle winst, waarmee de rood zwarten volledig in de titelrace bleven en hun ongeslagen status met verve in stand wisten te hou den. Een prestatie die gelet op de omstandigheden gezien mocht worden, maar pas echt waarde gaat krijgen als de Buiningpar- kers zaterdag in het toptreffen tegen medekoploper Musketiers wederom aan het langste eind trekken. En dat lijkt een stuk moeilijker, omdat de Elstenaren dit seizoen voor Roda '46 nog een onbeschre ven blad zijn - het duel werd al diverse keren afgelast - terwijl ze na de verliespartijen tegen Bloe- menkwartier (competitie) en Hercules (beker) er op gebrand zullen zijn om juist in Leusden, in het hol van de leeuw, hun naam eer aan te doen om te bewijzen dat met de Musketiers nog ter dege rekening gehouden moet worden in de strijd om promotie naar de KNVB. Kortom, het wordt een duel op het scherpst van de snede, waar bij voor arbiter Bitterling een voorname taak is weggelegd. Techniek contra karakter, met als inzet de voorlopige koppositie in de hoofdklasse. De winnaar stelt zich definitief kandidaat; voor de verliezer rest tijdelijk een plaats in de wachtkamer. De Roda-zaterdag weet dus wat er op het spel staat; het wordt een heuse carnavalskraker. Programma hoofdklasse: Roda '46 - Musketiers In de eerste klasse A van het zondag voetbal staat voor Roda '46 als „toe schouwer" het belangrijke duel tussen Zuiderzeevogels en Austerlitz geno teerd. Een puntendeling lijkt voor de ruet spelende Leusdenaren de beste oplossing Het is niet onmogelijk dat de „Vogels" onder de pyranude tot opmer kelijke dagen in staat zijn. hetgeen de zondag-elf van Roda '46 helaas dichter naar de fatale streep doet afdalen. Dat Austerlitz hierbij zelf verder in de nesten raakt, is dan voor Meindert Vlug en zijn mannen een geluk bij een onge luk. Programma le klasse A: Austerlitz - Zuiderzeevogels LEUSDEN - Afgelopen weekeinde werden bij biljart vereniging B.P. '80 de district finales in het vierde klasse Bandstoten afgewerkt. Na ze ven partijen legde invaller J.R. Wynekes beslag op de eerste plaats. In de finale troefde Wynekes Leusdenaar Ron Schot af, die daardoor niet verder reikte dan een derde plaats in de eindklasse ring, achter H. Schotsman. Na diverse voorronden, die in het District Eemland in de vierde klasse waren afgewerkt, kwamen acht biljarters als beste bandsto ters in hun klasse boven drijven. Die mochten in een halve competi tie onderling gaan uitmaken wie zich in deze discipline kampioen mocht noemen. Uit de voorrondes had Leusde naar Ron Schot zich als eerste ge plaatst, met een moyenne van ruim anderhalf. Toch zou uitgerekend een invaller een streep door de rekening van de Leusdenaar gaan halen. Hoewel de invaller, J.R. Wy nekes van Flevo uit Harderwijk, ook weer ruet de eerste de beste was (zijn moyenne lag zelfs iets hoger dan dat van Schot), waren de druiven voor de Leusdenaar onge twijfeld zuur. Wedstrijdleider Van 't Holt moest trouwens nog een invaller het strijdperk in sturen. Naast Gee- restein kwam ook Smit te elfder ure met opdagen en dat bood G. Zwart van De Poedel uit Nijkerk de gele genheid zijn kunsten op het groene laken te vertonen. De wedstnjden, die vrijdag avond, zaterdag en zondag worden gespeeldgingen over veertig ca ramboles. Vanaf de eerste partij had Wynekes de leiding, die hij met meer af zou staan Toch werd het met name in de laatste ronden nog bijzonder spannend. Wed strijdleider Van 't Holt gokte op een finale tussen Wynekes en Schot, terwijl de andere kanshebber, H. Schotsman van De Baggelaar, te gen Walet uitkwam. De gok van de wedstrijdleider bleek goed uit te pakken. Het uitgangspunt vóór de laatste partij was dat Wynekes tien punten had verzameld, tegen Schot acht. De Leudenaar moest dus winnen om nog uitzicht op het kampioen schap te behouden, de zenuwen werden hem blijkbaar toch teveel en omdat Schotsman z*n partij tegen Walet rustig winnend uittikte, restte de Leusdenaar uiteindelijk met meer dan een derde plaats. Eindstand finale vierde klasse Banstoten 1 J.R. Wynekes 2. H. Schotsman 3. R. Schot 4. D. Roffel 5. G. Walet 6. H. Korlaar 7. G. Zwart 8. A. Marcus 12pnt. 10 pnt. 8pnt. 8 pnt. 6 pnt. 6 pnt. 4 pnt. 3 pnt. i LEUSDEN - Op zaterdag 21 en zondag 22 maart houdt de badmintonclub Leusden weer zijn jaarlijks open Korf-toumooi. Naast de C en D klassen, zal er dit jaar voor het eerste ook in de B-klasse worden gespeeld. In de D-klasse kunnen uitsluitend spelers deelnemen die tijdens het afgelopen seizoen geen vaste speler van een 3e klasse of hoger kompetitie-team zijn geweest. Jeugdspelers die hoofd- of le klasse hebben gespeeld dienen in de C-klasse in te schrijven. Inschrijvingen kunnen worden gezonden aan: Gijs Kuil, Her tenhoeve 11, 3831 TT Leusden, telefoon 946025. De inschrijving sluit op 7 maart. LEUSDEN - De Amersfoortse Motor- en Automobielclub (AMAC) heeft voor woensdag 11 maart de maartrit op het programma staan, een route- beschrijvingsrit van onge veer dertig kilometer lengte welke wordt verreden in de gemeente Amersfoort. Voor de beginnende rittennj- ders (C-klasse) is een speciaal be ginnersreglement opgesteld. Na afloop is er voor iedere deelnemer een schriftelijke uitleg beschik baar. Inschrijving is mogelijk vanaf 19.30 uur in café-restaurant De Faam aan de Hamseweg 9 te Hoogland. De start vindt plaats om 20.00 uur vanuit dezelfde gelegen heid. Voor niet-leden. die van harte welkom zijn. bedraagt het inschrijf geld twaalf gulden per equipe. Voor meer informatie kan men bellen naar H. Versluis, telefoon 03499-83106. LEUSDEN - In de manege van de landelijke Rijvereniging en Ponyclub Nimmerdor was het afgelopen weekeinde weer een drukte van belang. Op het programma prijkten Ponywedstrij den, waaraan zo'n vijftig ruiters in verschillende categorieën deelnamen. Er werden zaterdag twee soor ten wedstnjden verreden. In de klassen Beginners, Licht, Midden en Zwaar gingen een kleine dertig ponynjders over de horden van het zogenaamde Klassieke Parcours. Diverse Nimmerdorleden waren in het voorste gelid terug te vinden. Zo eiste in de klasse Beginners Ta- mika Jansen met Valen een keu rige tweede plaats voor zich op. Ze eindigde achter Greta Veldhuizen van De Valleiruitertjes. In de klasse Licht was er zelf goud weggelegd voor een Nim- merdorruiter. Marlies van de Pol stuurde haar viervoeter het meest bekwaam over de hindernissen en bleef iedereen in het klassement voor. Later op de dag zou Marlies opnieuw van zich doen spreken, maar daarover later meer. In diezelfde klasse werd het Nimmerdor succes gecompleteerd door een derde plaats voor Anne- miek van der Burg en een vierde plaats voor Anouk van de Brink. Alleen Anne van Vulpen van de Voornruiters slaagde erin een wig te drijven in het Ntmmerdorblok en kaapte de tweede plaats weg. Ook in de klasse Zwaar eiste een Nimmerdorspecialiste de eerste plaats voor zich op. Martine Kemp- kes toonde zich de sterkste en sa men met Tosla hield ze iedereen achter zich. In de tweede wedstrijd die zater dag op de kalender stond, het Pro gressief parcours, deed ook een aantal Nimmerdorruiters zijn best om ten overstaan van het thuisfront goed te presteren. De prestatie van de dag was voor Marlies van de Pol, die 's morgens al een eerste plaats had verdiend. Nu deed ze het nog eens dunnetjes over en liet met Tom wederom iedereen haar hielden zien. Alleen clubgenote Sasja van de Bnnk slaagde enn enigszins in het spoor van de winnares te blijven in de klasse Licht. Zwaar ging zij als beste over de hindernissen. In de Beginners klasse reikte Tamika Jansen naar een verdienstelijke derde plek, achter Greta Veldhui zen en Tonnie Wildenburg. UITSLAGEN KL B. Klassiek parcours: 1. Greta Veldhuizen, Tanja, Valleiruitertjes, 2 Ta mika Jansen, Valeri. Nimmerdor; 3. Ton nie Willigenburg, Waldina, Valleirui- tertjes; 4 Edmond Brunganszki, La- pejty. Zilfia's Hoeve. KI. L. Klassiek parcours: 1 Marlies v.d. Pol, Tom, Nimmerdor; 2. Anne v Vulpen Driftkikker. Voornruiters, 3 Annemiek v. d. Burg. Burg's Harold. Nimmerdor, 4 Anouk v. d. Bnnk, Bal- dur, Nimmerdor 5. Bernadette Verhey- den. Mamarua, Groenesteyn; 6 Cynthia d. Leest. Rualle. Groenesteyn; 7 Pauline Fisscher. Robin. Schaerweyde. KL M. Klassiek parcours: 1 Anne v Vulpen, Romana. Voornruiters, 2. Wil- leke v. Vulpen, De Haar Mano, Voorn ruiters; 3. Harriette Storm de Grave. Rabia, Schraerweyde; 4. Jearune v Noordenne, Sammie. Gunterstein KL Z. Klassiek parcours: 1 Martine Kempkes. Toski, Nimmerdor 2. Ma- njke v. Vulpen Patron, Voornruiters. 3. Remco Dobber, Jasper. Slotruiters; 4 Jeanet v. Zuylen, Flossy Boy, Wetenng- ruiters. Progressief klasse B: 1. Greta Veld huizen. Tanja Valleiruiters;- 2. Tonnie Willenburg, Waldina, Valleiruiters; 3. Tamika Jansen, Valeri, Nimmerdor. Progressief klasse L. cat. A: 1 Linda v. Dijk. Pukkie, West Stichtseruiters. Progressief klasse L: 1 Marlies v d. Pol, Tom, Nimmerdor; 2 Sasja v d. Bnnk, Bartje, Nimmerdor 3. Pauline Fis scher, Robin, Schaerweyde, 4. Liesbeth v d. Steeg, Girly, Zilfia's Hoeve Progressief klasse M: 1. Anne v Vulpen. Romana. Voornruiters; 2. Wil- leke v. Vulpen De Haar Mano, Voorn ruiters; 3. Jearune v Noordenne, Sam mie, Gunterstein Progressief klasse Z: 1. Martine Kempkes. Toski, Nimmerdor 2. Ma- njke v Vulpen. Patron, Voornruiters; 3 Jeanet v Zuylen Flossy Boy. Wetering- ruiters. LEUSDEN - Prins Carnaval regeert al met even straffe hand in de binnensportwereld, als Koning Winter de afgelopen we ken buiten. De volleyballers van LEOS zullen dit weekeinde dan ook niet in competitie-verband in actie komen. Alleen de heren zullen een balletje slaan. In Barneveld gaat men in de slag om de afdelingsbeker. Niet alleen het programma van aanstaand weekeinde is overigens geschrapt. De agenda van de vol leyballers vertoont voor de week daarna ook louter blanco velletjes. Na het weekemde van 14 en 15 maart komt men echter sterk terug. De dames gaan dan naar Soest om de reserves van SOVOCO, dat nog steeds titelaspiraties koestert, te bestrijden. Gezien de stunt die de Leusdenaren tegen Abcoude uit haalden. kan wellicht een nieuwe verrassing tot de mogelijkheden behoren. De heren zullen de twee compe- titieloze weken ook goed kunnen gebruiken om zich in alle rust voor te bereiden op de dingen die ko men gaan. Die dingen zullen zich de veertiende presenteren in de vorm van het Loosdrechtse LO- VOC, een tegenstander die het LEOS nog zeer moeilijk kan gaan maken. Zeker als we ons de ne derlaag van de formatie van Bert van Doorn in Leusden m gedachten houden. Een competitieronde dus om naar uit te kijken, maar met nadat er eerst uitbundig carnaval gevierd is door degenen die daar prijs op stellen. Uitslagen Derde divisie B Harderwijk - Voleem 3-0 Utrecht 2 - Trivos 0-3 LEOS - Sliedrecht Sport 3-1 Nivoc '68 - SOVOCO 2 3-1 NVC-DAC 3-0 Stand derde divisie D: 1 Nivoc '68 17-43; 2. SOVOCO 2 17-38; 3. Abcoude 17-37; 4. Tnvos 17-32; 5. LEOS 17-30; 6. DUNO 17-28; 7. Sliedrecht Sport 17-25; 8. DAC 17-24; 9. Utrecht 2 16-17; 10. NVC 17-17; 11. Harderwijk 17-10; 12. Voleem 16-2. Uitslagen 2B LEOS 1 - Servio/Havas Touché '86 - Voleem LEOS 3 - AGAVS 2 SOVOCO 4 - Oberon 2 Gemini/Paloma 4 - Surf Vif 2 - LOVOC 2 3-0 0-3 2-2 0-3 1-3 2-2 Stand B: 1. Vif 2 17-33; 2. LEOS 1 17-29. 3. LOVOC 2 17-25; 4. Surf 16-23; 5 Vo leem 17-23; 6 LEOS 3 17-19; 7 Oberon 2 17-16; 8. AGAVS 2 17-11; 9 Servio/Havas 16-9; 10. Gemiru/Paloma 4 16-5; 11. SO VOCO 4 17-4; 12. Touché '86 16-3. LEUSDEN - We zeiden het al eerder: het zaalseizoen begmt ten einde te Jopen. En dat heeft onvermijdelijk tot gevolg dat er hier en daar feestjes gevierd kunnen gaan worden, omdat er een kampioenschap is behaald. Zondag was het zover voor de dames-hockeyers van MHCL. Die leverden overigens een prestatie van formaat door voor de tweede achtereenvolgende maal te promoveren. De opmars zaalhockeyploeg heeft er dus nu toe geleid dat de volgelingen van Bob Ebbmk volgend jaar in de tweede klasse zullen uitkomen. De trainer van de dames toonde zich ook ten aanzien van de tegenstand daar ruet al te pessimistisch over. We doen gewoon weer mee om de titel", stelde hij nuchter vast, toen het kampioen schap, na het 4-4 gehjkspel tegen Fletiomare uit Vleuten een feit was Of het zover komt? We wachten het af. Van onze kant, Ins, Simone, Welmoed, Carolien, Sandra, Esmee, Diedenk, Hennètte, Clara, Nicole, Denise en Matty, proficiat! Onlangs reed ik op de fiets een psychiater omver. We raakten aan de praat. Of ik met door hem behandeld c.q. be geleid wilde worden. De man klonk zo geloofwaardig, dat ik hem onmiddellijk mijn vertrou wen schonk. „Gaat u daar maar liggen", verwelkomde de psychiater mij alleraardigst, die later m het gesprek vertelde enige er varing te hebben met topspor ters. Nou voelde ik mij geens zins een topsporter en zeker niet iemand die om begelei ding zat te springen. Maar dat was mijn eigen schuld, had ik maar niet als een soort van nieuwsgierigheid op zijn uitno diging in moeten gaan. Dit echter terzijde. De psychiater legde zijn handen op mijn voorhoofd en terwijl hij met een warme stem op mij insprak, droomde ik weg. Ik fietste, fietste urenlang zonder dat iemand me tegen kon houden. Zelfs Sportpaleis Ahoy was te klem. Ik reed te gen het plafond, pakte de tweede ring moeiteloos en zonder horten of stoten gleden de bandjes over het elektro nisch scorebord. Ik voelde me fantastisch licht, dook van de Euromast af, fietste over water en flitste in no-time met de wind van voren over de Af sluitdijk Bij Bartlehiem stootte ik uiteindelijk mijn kop. Uitgeput maar zeer voldaan stapte ik af. Tegelijkertijd trok de psychiater zijn inmiddels klam geworden handen plotsklaps van mijn voorhoofd, liet mij bezweet achter en greep haastig naar de in de zijkamer staande telefoon. „Mieke, ik heb de juiste per soon gevonden", klonk het triomfantelijk uit zijn mond. Mieke Mieke? De naam Mieke speelde door mijn hoofd. Wie was ook alweer Mieke? Ja, ik kende Mieke Tel- kamp, zou ze op zoek zijn naar een hit ofzo? Maar dat leek mij bij nader inzien toch iets te ver gezocht en trouwens: wat had dat telefoontje met mijn per soontje te maken? Ik die daar na een dwaze rit hulpeloos lag en alleen bij wijze van experi ment gehoor had gegeven aan de psychiater's uitnodiging. Wat had de beste man met mij voor? De bel ging. Mieke, natuurlijk Mieke Ha vik. De wielrijdster die een mislukte poging op het we relduurrecord had onderno men, bijgestaan door die om streden sportpsychiater Oyen. Sportpsychiater? Mieke en ik zouden jarenlang een psy chisch ijzersterk tandem kun nen vormen. Ik voelde mij m het zadel getild, maar vooral in 't 00(Y)TJE genomen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 11