8B Tot nu toe elf gegadigden voor burgemeesterspost in Leusden Leusdense automobilistes kregen forse straffen _vandaag in Se leusder krant8 Raad uitte wensen over nieuwe burgemeester aan Commissaris Seniorenconvent beraadt zich over ontslagprocedure SERVA VOLVO leusder krant Stembureaus verplaatst Wegens rijden onder invloed: Gespreksavonden ouders van peuters en kleuters Toyota KEISTAD B.V. BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden poijj AUTO EEMHAVEN MITSUBISHI DEALER AUTOlSSELT Geen krant ontvangen puzzelaars kijke leusder kabelkrant Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 26 FEBRUARI 1987 - 18e JAARGANG NO. 85 (Van de redaktie) LEUSDEN - In totaal elf personen, waaronder één vrouw, hebben tot nu toe gesolliciteerd naar de functie van burge meester in de gemeente Leusden. Dat zei jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, gisteravond in een extra raadsvergade ring over de profielschets van de nieuwe burgemeester. „De hoofdpenseelstreken zijn mij erg duidelijk", ver klaarde de Commissaris na het aanhoren van de geza menlijke profielschets en de kanttekeningen die elke frac tie erbij maakte. „We kunnen hiermee uit de voeten, hoe wel we niet alle wensen kunnen honoreren." Voordat Evelien Blom, fractie- wrzitster van het CDA in de Leus- ense raad, de gezamenlijke pro- ilschets van alle raadsfracties lorlas, verklaarde de heer Bee- erts van Blokland zijn komst naar lusden. „Ik ben hier gekomen om i gevoelens van uw raad in te innen, om de voorwaarden te ho- waaraan de sollicitanten in lusden aan zouden moeten vol- pen", stelde hij gisteravond. „Ik zal ernstig rekening houden et de profielschets als het rede- ke eisen zijn", zei de Commissaris irder. „Maar ik houd me aan de et. Een profielschets geeft slechts dicaties aan, nooit dwingende igevens." Ook wees hij de raad op de mo- slijkheid tot het instellen van een irtrouwenscommissie. Zo'n com- issie zou de Commissaris der Ko- ngin moeten adviseren met be- Bkking tot de voordracht van de llicitanten. De Leusdense ge- eenteraad maakt gebruik van die ogelijkheid en zal vanavond, tij- ns de maandelijkse raadsverga- iring, een vertrouwenscommis- instellen. ERTROUWELIJK De Commissaris der Koningin is er gisteravond met nadruk op it het werk van die commissie ertrouwelijke arbeid" is. Hij riep toekomstige adviesorgaan op n de privacy van de sollicitanten et te schenden. „Als dat vertrou- en geschonden wordt, telt u voor ij niet meer mee", aldus de heer ïelaerts van Blokland. Ook na de benoeming van een burgemeester, zo zei hij verder, kan dat vertrou wen niet geschaad worden. „Het vertrouwen blijft bestaan." Uit de verklaring die Evelien Blom (CDA) namens alle raads fracties voorlas, werd nogmaals duidelijk dat men het voor het over grote deel met elkaar eens is waar het gaat om de kwaliteiten waar de toekomstige burgemeester van Leusden aan moet voldoen. „In de gemeente Leusden zal de burge meester in het bijzonder als lid van het college van burgemeester en wethouders en als voorzitter van de raad, inhoud en leiding dienen te geven aan een bestuursproces dat als gevolg van een aantal factoren onder spanning is komen te staan", aldus Evelien Blom. ACCENT In de gezamenlijke profielschets wordt vermeld, dat Leusden geen groeistatus meer heeft. „De veran derde status van de gemeente zal de komende jaren een steeds na drukkelijker accent leggen op de beheersfunctie en op de instand houding en zo mogelijk uitbreiding van het aanwezige voorzieningen niveau. Daarvoor staan voldoende middelen ter beschikking", zo con cludeerden alle fracties. De raad wil, zoals bekend, een burgemeester die kan bogen over een ruime bestuurlijke ervaring in het openbaar bestuur, bij voorkeur op gemeentelijk niveau. Men wil een ambitieuze kandidaat tussen 35 en 45 jaar, die Leusden „per defini tie met als eindgemeente wenst te ■OMI 1E8SDEN - In een op 19 fe- imari jongstleden gehouden vergadering van het Senio renconvent (een overlegor gaan van de fractievoorzit ters van de Leusdense raad) is gesproken over een mogelijk Ontslag van de gemeentese cretaris. De afspraak is ge naakt om de te volgen proce dure in gezamenlijk overleg tassen convent en burge meester en wethouders vast te stellen. (advertentie AMERSFOORT DEALER lmslerdamseweg 7 iel 033-630154 Het convent heeft daarbij bena drukt dat er eerst duidelijkheid moet komen over de formele as pecten die aan een ontslag zijn ver bonden. In het bijzonder wenst het convent de beschikking te krijgen over een inventarisatie van alle re levante op ambtenaren van toepas sing zijnde ontslaggronden Eerst nadat over de formele kanten van de zaak duidelijkheid zal zijn ontstaan, zal in overleg met het Semorenconvent en de door de gemeente en de secretaris inge schakelde adviseurs overleg plaatsvinden over de wijze waarop een ontslag zal worden afgewik keld. Het convent heeft voorts uitge sproken dat het m januan door de raad genomen besluit om een on derzoek in te stellen naar de orga nisatie van het ambtelijk apparaat onverkort doorgang moet vmden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten De raad, met m haar midden jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland boog zich over de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Wethouder Jan Wagenaar zat de vergadermg, als loco-burgemeester voor. beschouwen." Een specifieke voorkeur voor een man of een vrouw wordt in de gezamenlijke profielschets met uitgesproken, omdat de meningen daarover ver deeld zijn. Nadruk legt de raad verder op het kunnen optreden als een be stuurlijk coordinator met een bij zondere affiniteit voor personeel- en organisatievraagstukken. Ver der acht men goede bestuurlijke en contactuele eigenschappen naar de centrale en provinciale over heid alsmede naar regiobesturen en samenwerkingsverbanden on ontbeerlijk. REALITEITSVERMOGEN De kandidaat-burgemeester moet boven de politieke partijen staan. „Een daarbij behorend rela tiveringsvermogen dient aanwezig te zijn", stelt de raad, die verder een open communicatie met de ge meenteraad, de ambtenaren, de bevolking, alsmede met groepen daaruit, met vertegenwoordigers van overlegorganen, adviesinstan ties en dergelijke benadrukt. Namens de CDA-fractie bracht Bram Vroon een paar punten nader onder de aandacht. „Benadrukt unoet worden dat wij een burge- r mester zoeken met bijzondere aandacht en mteresse voor het maatschappelijk en sociaal leven m onze gemeente. Uiteraard onder schrijven wij dat de burgemeester boven de politieke partijen moet staan. Maar dit zo zijnde, vinden wij dat hij of zij zijn of haar bedding moet hebben in de grootste poli tieke stroming van deze ge meente." Vroon: „De opmerking dat twee CDA-wethouders een barrière zouden moeten zijn om een burge meester van CDA-huize te benoe men wijzen wij af Dat we gegeven de situatie niet in de gelegenheid waren een breder samengesteld college te vormen, kan toch geen invloed hebben op een burge- meestersbenoeming. Het is be kend dat de kroon in zeer veel gevallen een burgemeester be noemd, die voortkomt uit dezelfde politieke stroming als de grootste raadsfractie. Wij vmden dat een juiste zaak en pleiten dus voor een burgemeester van CDA-huize." STERKE PERSOONLIJKHEID De WD vindt dat de nieuwe bur gervader een zeer sterke persoon lijkheid moet bezitten, „zonder dat zulks ontaardt in overheersend ge drag." Volgens de liberalen moet de burgemeester „een bmdende factor zijn in het maatschappelijke leven van de gemeente." Bij monde van fractievoorzitter Alnch Parson waarschuwde de WD voor overaccentuering. vervolg op pagina 5 LEUSDEN - Bij de Provin ciale Statenverkiezingen op 18 maart zullen de kiezers in een deel van Achterveld en in de wijken Al andsbeek-oost en Groenhouten hun stem in een ander stembureau moeten uit brengen. Het gaat om de volgende bureaus: - het stembureau dat tot nu toe ge vestigd was in de voormalige raads zaal aan de Koningin Julianaweg wordt verplaatst naar het Kruisge- bouw aan de Walter van Amers- foortstraat. - het stembureau in De Hakhorst wordt verplaatst naar de openbare basisschool „De Bongerd" aan de Asschatterweg. - het stembureau dat tijdelijk was gevestigd in de Groenhorstschool keert weer terug op de oude plaats: de openbare basisschool aan De Meent. De nieuwe adressen staan ver meld op de oproepkaarten die eind deze maand worden verzon den. LEUSDEN/UTRECHT - Met bijna zes keer teveel drank op achter het stuur en toch geen onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid krijgen, dat kan. De Utrechtse politie rechter mr. A. Weijsenfeld, legde dinsdag een 41-jarige in woonster van Leusden „gezien de omstandigheden" conform de eis een milde straf op: twaalfhonderd gulden boete en een voorwaardelijke ontzegging van vijftien maanden. „Het is echt uitzonderlijk laag," kwalificeerde de politierech ter zijn eigen vonnis. En dat terwijl hij het alcoholpromillage nog geen tien minuten eerder „onwaarschijnlijk hoog3' had genoemd. De Leusdense had ruim een jaar geleden haar moeder naar het sta tion gebracht. Alvorens daar aan te komen, hadden twee geparkeerde auto's het moeten ontgelden. „Ik was aardig over m'n toeren," ver klaarde de vrouw en gezien de si tuatie waarin zij verkeerde, was dat met zo verwonderlijk. Haar vader was kort tevoren overleden en haar echtgenoot kwakkelde met een handicap als gevolg van een onge neeslijke ziekte. „En dan gebeurt het," aldus verdachte. „Dat wil je zelf ook niet, maar het overkomt je." Ze zei achter het stuur gestapt te zijn zonder het zich te realiseren, overigens ook zonder door iemand tegengehouden te worden. Zowel officier van justitie als rechter hielden sterk rekening met de door de Leusdense geschetste omstandigheden. Ook de onmis baarheid van haar rijbewijs, gezien de handicap van haar mam. deed de magistraten besluiten het roze papier met in te laten nemen. Een drie jaar jongere plaatsge- note van de vrouw raakte dinsdag wel haar rijbewijs kwijt. De politie rechter legde haar een nj-ontzeg- ging van acht maanden op. Boven dien moet de vrouw achthonderd gulden boete betalen. Officier van justitie, mr. J Wittop Koning, had een één maand langere ontzegging en een honderd gulden hogere geldstraf geeist. „Ze heeft duchtig gedronken," aldus de officier. „Het zal me mets verbazen als het meer dan vijftien glazen geweest zijn." De bloed proef had uitgewezen dat de Leus dense ruim anderhalf jaar geleden met vijf maai meer drank op dan de wet toestaat, auto had gereden. Bovendien was zij doorgereden, nadat ze op een parkeerplaats in Leusden schade had toegebracht aan een stilstaande auto. „Je kunt er nog over discussieren of u pech gehad hebt door de ont dekking daarvan of juist geluk, om dat er mets ernstigers is gebeurd," aldus Weijsenfeld. Hij week enigs zins van de eis van de officier af, omdat hij meende dat het wel heel erg lang had geduurd alvorens de vrouw ter zitting had moeten ver schijnen. Zaak Wagenaar-Eman sleept zich voort Achtervelder H. Kelder promoveerde Feestgangers gaan druk weekemde tegemoet: aiies over carnaval, met interviews met beide Prinsen pag. 6 en 7 Tarrafal-actie: vrouwen van Kaap Verde centraal pag. 8 Eerste avond-recital van 15-jarige violiste Arielle Adler, een interview pag. 9 Sportwinst en verlies voor De Haaien pag. 11 Hockey-dames promoveren opnieuw pag. 11 Avanti goed m vorm pag. 12 Vanaf volgende week bij Wim Wakle: Lage prijzen vaste prik m C 1000 pag. 12 Loep op Leusden pag. 13 Servicepagina pag. 15 DOKTERSDIENST TEL. 941210 LEUSDEN - Evenals voor gaande jaren organiseert de regionale kruisvereniging Leusden-Achterveld ook in 1987 een aantal gespreks avonden voor ouders van peu ters en kleuters in de leeftijd van anderhalf tot vier jaar. De avonden zijn gepland op 10, 17, 24 en 31 maart en op 7 april, steeds van 20.00 uur tot 22.00 uur en vinden plaats in het Wijkgebouw Leusden- Zuid aan De Roo van Aldewe- reltlaan 13. Tijdens deze avonden kunnen alle boeiende facetten van de kleuterleeftijd aan de orde komen en de consequenties ervan voor de opvoedmg. Onderwerpen kunnen bijvoorbeeld zijn: zindelijkheid, eten. slapen, driftbuien, al naar ge lang de belangstelling van de deel nemers. Een pedagoge en een wijkverpleegkundige begeleiden de cursus. Opgave, uiterlijk een week voor aanvang van de cursus, dient te geschieden via het spreekuur van de wijkverpleegkundigen, op maandag tot en met vnjd van 08.15 uur tot 09.00 uur en van 16.30 uur tot 17.00 uur via telefoonnummer 033- 941218. Of via het spreekuur van de wijkverpleegkundige in Leusden- Zuid, telefoon 033-940818 op maan dag, woensdag en vnjdag van 13.00 uur tot 13.30 uur. De avonden zijn bestemd voor leden van de kruisvereniging. De kosten bedragen vijf gulden per persoon. Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 (advertenties) Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Uw ollicial Mafda-dealer op: 10 minuien rijafstand van uw huis AMERSFOORT mazoa Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel nr 03420-94911. Elke dinsdag start onze nieuwe kabelkrant p met een vaste week-pros plus elke keer^een BOiroS-pri) s, keschiktoa gesteld door een van onz gesteiu uw» l adverteerders. Or Lrusdrr Kabelkrant: ools de oplossing oor snel en doelmatig adrerteren! .(20 "2 ELF GEGADIGDEN: .die denken natuurlijk dat burgemeester m Leusden net zoiets als Prins Carnaval is.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1