'Wethouder wilde geen regeling uit angst voor chantage' LEUSDEN imkindegeimiie/ Groeneveld opticiens {///////f/, op Kool gehoord tijdens getuigenverhoor, zaak Wagenaar-Eman sleept zich nog voort: ovinciale irkiezings- jeenkomst n WD Billy Turf in Blijhof Zeskamp op 5 mei JokaaL Achterveld Het wintergetal Gemeenteraad vergadert vanavond DONDERDAG 26 FEBRUARI 1987 plaatselijk nieuws REGELING (van de redaktie) iEUSDEN - Leusdens wethouder Jan Wagenaar (WD) van ruimtelijke ordening zou met het oog op de verkiezingen rorig jaar, een regeling hebben willen treffen met me- pouw Eman. Dat dat niet gebeurde, lag aan het weder zijdse wantrouwen van de twee partijen, waarbij de wet- iouder tegen Leusdenaar Joop Kool zou hebben gezegd, tang te zijn dat mevrouw Eman hem, na eventuele beta- ing, daarmee zou chanteren. Verder is de wethouder blijkbaar in aanvaring gekomen net de belastingdienst, over huisjes op zijn camping in 'rankrijk. De wethouder zou Joop Kool hebben verweten, iem bij de belasting aangegeven te hebben. Dat verklaarde Joop Kool afgelopen woensdag onder jde voor de rechter-commissaris in Utrecht. Kool was als [etnige opgeroepen door mevrouw Eman (tegenwoordig 'requin), om aan te geven, dat de wethouder zich bewust ivas van de prijs van de woning, die hij ooit van Anneke "man kocht, en dat hij zich ook bewust was van het feit, [at hij nog een bedrag moest betalen 'van tussen de twin- ig- en vijfentwintigduizend gulden.' zaak tussen Jan Wagenaar en >ke Eman dateert - procedu- en publicitair - van januari De wethouder werd toen m te instantie veroordeeld tot het len van de som geld, die An- Eman eiste. Dat bedrag, 000,- was het verschil tussen le wethouder voor een houten ng als bouwpakket had be en de prijs, die die woning Bns Anneke Eman op moest gen. t vonnis werd vervolgens her en. In eerste instantie was de ouder namelijk bij verstek ordeeld, hij had geen verweer erd omdat noch hij, noch zijn advocaat van de datum van de zit ting op de hoogte was gesteld. BEWIJSLAST De rechter bepaalde in januari van dit jaar, dat beide partijen be wijslast hadden voor hun respec tievelijke stellingname. Voor de wethouder hield dat in, dat hij moest bewijzen dat er bij levenng van het huisje een schade werd geconstateerd ten bedrage van ruim drieduizend Deense Kronen. Bovendien zou hij moeten aanto nen, dat die schade was ontstaan in de periode, dat mevrouw Eman de verantwoording voor het huisje had. De bewijslast voor mevrouw Eman was, aan te tonen dat er in derdaad was overeengekomen, dat het huisje voor een koopprijs van 41.428,- van eigenaar zou ver anderen. Overigens had de rechtbank in het betreffende vonnis - gedateerd 14 januari 1987 - eveneens bepaald, dat klachten van de kant van Wa genaar betreffende afwijkingen van specificaties slechts als gebre ken beschouwd konden worden, als er ook inderdaad volgens spe cificaties was geleverd. In een eer dere verklaring voor de rechter commissaris, had Jan Wagenaar echter verklaard, dat de specifica ties niet nader waren overeenge komen. Reden voor de rechtbank, om dat deel van zijn bezwaren te verwerpen. INTERMEDIAIR In zijn verklaring van gisteren, gaf Joop Kool te kennen, als een soort intermediair opgetreden te zijn. Tijdens een gesprek met wet houder Wagenaar over een pro bleem rond een grond-transactie - welk probleem overigens nog al tijd niet is opgelost - had de wet houder te kennen gegeven, geïnte resseerd te zijn in houten huisjes, voor zijn camping in Frankrijk. Kool had daarop gezegd, iemand te ken nen die daar mee bezig was: An neke Eman. Er werd een afspraak gemaakt bij de heer Wagenaar thuis, waar dat eerste kontakt tot stand kwam. Dat waren, in eerste instantie, alle bemoeienissen, die de heer Joop Kool: ,...ik zou de wethouder verlinkt hebben bij de belastingen... Kool met de zaak had. Later ver nam hij uit de krant, zo verklaarde hij, dat er problemen waren gere zen tussen beide partijen. Tijdens een volgend spreekuur van de wethouder, waar de heer Kool weer over het probleem rond de grondtransactie kwam praten, kwam ook het conflict tussen de wethouder en mevrouw Eman weer ter sprake. De wethouder verklaarde, aldus Kool, dat hij het bijzonder vervelend vond, en dat zijn gezm onder de kwestie leed. Kool stelde daarop voor, een ge sprek tussen partijen te organise- rpn Dat werd. na een weiapnna van mevrouw Eman, uiteindelijk gevoerd tussen de wethouder en Bob Frequin, de toenmalige huis genoot en tegenwoordige echtge noot van mevrouw Eman. Maar ook dat gesprek leverde niets op AFSPRAAK In het begin van 1986 volgde we derom een afspraak tussen de wet houder en Joop Kool. Het spreek uur van de wethouder was volge boekt, waarop Jan Wagenaar een afspraak met Joop Kool maakte in het Amsterdamse Crest-hotel, zo verklaarde die laatste gisteren. 'De heer Wagenaar zei toen, wat ik vreemd vond, niet aan een be paald tafeltje te willen gaan zitten vanwege andere mensen, die daar vlakbij zaten. 'Daar wil ik niet zitten, want die luisteren alles af, zei hij', aldus Kool. 'De heer Wagenaar kafferde mij daarop nun of meer uit. Ik zou hem verlinkt hebben bij de belasting in verband met huisjes op zijn cam ping m Frankrijk. Dat heb ik ont kend. Daarop hebben we geluncht, waarbij de grondkwestie bespro ken is. Daarna begon de heer Wa genaar over de zaak met mevrouw Eman. Ik heb hem toen gevraagd, of er geen regeling mogelijk was. Ik heb gevraagd, wat die huisjes moesten kosten, waarop de heer Wagenaar antwoordde: 'Tussen de tweeënveertig en dneénveertig- duizend gulden." Daarop heb ik gevraagd, wat hij dan nog betalen moest, waarop hij antwoordde, 'tus sen de twintig en vijfentwintigdui zend gulden', aldus Kool. Verder verklaarde Joop Kool: 'Ik heb toen gevraagd, of het niet ge regeld kon worden, leder de helft, of zo. Daarop antwoordde de heer Wagenaar: 'Ik kan niet met dat mens praten, en ik wil dat ook niet. Ik zou het best kunnen betalen, maar ik ben bang, dat mevrouw Eman mij daarmee gaat chanteren.' 'Ik ben daar met verder op door gegaan. Wel heb ik toen gezegd, dat het via de advocaten toch gere geld zou moeten kunnen worden. Met een soort akte van afstand, of hoe zoiets heet. Wagenaar stond daar met afwijzend tegenover. Maar hij wilde dan wel, dat de ad- vokaat van mevrouw Eman het ini tiatief zou nemen, anders zou het erop lijken, alsof hij alsnog schuld bekende. Maar mevrouw Eeman wilde ook niet de eerste zijn', aldus Joop Kool. VERKIEZINGEN Op een vraag van Gert Jan Bo ven, de advocaat van mevrouw Eman, waarom de heer Kool dacht, door Wagenaar benaderd te zijn, verklaarde Kool: 'Gezien het feit, dat de heer Wagenaar kosten maakte voor die lunch in dat hotel, terwijl de zaak ook gewoon tijdens zijn spreekuur afgehandeld had kunnen worden, dacht ik dat hij de zaak uit de wereld wilde hebben. Met het oog op de verkiezingen, die er toen aan zaten te komen. Bovendien had ik de indruk, dat de heer Wagenaar duidelijk be doelde, dat hij nog een bedrag van f 25.000 verschuldigd was. Hij liet wel weten, problemen te hebben met betalen. Ik weet niet, of dat financieel was, de manier waarop, of de manier waarop dat m de pu bliciteit zou komen', aldus de heer Kool in zijn verklaring. RELATIE De advocaat van wethouder Wa genaar, mr. Van Heijst, legde daarop een relatie tussen deze af faire en de plaatselijke politiek in Leusden. Hij wilde weten, of An neke Eman lid was van dezelfde partij, als de heer Kool (Leusden'85, red.). Dat werd bevestigd, waarbij mr. Boven er op wees, dat dit niets te maken had met de zaak zelf, aangezien de transactie ver voor het ontstaan van die partij had plaatsgevonden. De advocaat van Jan Wagenaar sprak er tenslotte nog zijn verba zing over uit, dat pas nu de verha len over de belastingproblemen en de hoogte van de lunchrekening ter sprake kwamen. Over het verweer wilde mr. Van Heijst nog nader beraad. Afgespro ken werd, dat hij de rechter in de derde week van maart bericht zal doen over het verdere verweer, dat van de zijde van de wethouder ge voerd zal worden. ISDEN /AMERSFOORT VVD in de provincie scht belegt op vrijdag 27 ruaxi in het EurOase ho- Stichtse Rotonde 11 te ersfoort een grote mani- atie voor de provincie cht in het kader van dezingen van Provin- Sta ten, die op 18 maart worden gehouden, manifestatie begint >0.00 uur. lens deze manifestatie en spreken ijsttrekker van de VVD provincie Utrecht, Ge nteerde C.G.J. van den iten en fractievoorziter van de in de tweede Kamer, Ir. J.J.C. Voorhoeve. afgaande aan deze avond 's middags WD- Tweede-Kamerleden en Staten leden een werkbezoek bren gen aan Amersfoort. Dit werk bezoek staat in het teken van de groeistad-ontwikkeling van Amersfoort. Aan dit werkbezoek zullen deelnemen de Tweede-Kamer leden Ir. L.M. de Beer, Dr. R. Braams, G.W. Keja en Mr. H.T.M. Lauxterman, terwijl ook de heer Voorhoeve al een deel van de middag aanwezig zal zijn. Voor de Statenfractie zullen aan het werkbezoek deelnemen Gedeputeerde C.G.J. van den Oosten, Mr. D.H. Kok. me vrouw Mr. E. Korthuis-Elion, mevrouw Mr. B Kortenhoff- Neppérus, W. Balk, Dr. J. Streng en Drs. A. Boone. Het werkbezoek begint 's mid dags om 12.00 uur met een ont vangst door het college van B&W van Amersfoort, waarna een groot aantal onderwerpen besproken zal worden, zoals ruimtelijke ordening, de ont wikkeling van bedrijfsterrei nen, welzijn, bejaardenzorg en mediabeleid. Daarna zal er een rondrit plaatsvinden langs be- langnjke objecten in de ge meente. LEUSDEN - Zoals gebrui kelijk organiseert de Oranje Vereniging Leus den ook dit jaar een Zes kamp. Die wordt op dins dag S mei, bevrijdingsdag, gehouden. Ploegen die hieraan willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij J. Boersen, Beerzewijk 9, 3831 LB Leusden. Men kan zich tot uiterlijk 14 maart in schrijven. Haast even traditioneel is inmiddels de playback show in De Korf na afloop van de Zeskamp. Iedereen vanaf 14 jaar kan daar aan meedoen. Aanmelden dient te geschieden via het al eerder genoemde adres, eveneens tot uiterlijk 14 maart. Gezien de enorme be langstelling van vorig jaar raadt de Oranje Vereniging Leusden geïnteresseerden voor beide evenementen aan, om zo snel mogelijk in te schrijven. Want vol is vol. LEUSDEN - Filmliefhebbers kunnen komende zaterdag te recht in de Blijhof aan de Lisi- dunalaan 2. Daar wordt dan de film „Billy Turf, Haantje de Voorste" gedraaid. Er staan twee voorstellingen op het programma: om 10.30 uur en om 13.30 uur. De toegangspnjzen bedragen twee gulden voor leden (alleen op vertoon van de lidmaatschaps kaart) en 3,50 gulden voor niet-le- den. De film, vol spanning, actie en humor, duurt ongeveer honderd minuten en is geschikt voor jong en oud. Voor meer informatie kan men bellen naar 033-941071. Donderdag 26 februari 20.00 uur: Bingo-avond in Blijhof, Lisidunalaan 2. 20.00 uur: Openbare raadsvergadering in het gemeentehuis, 'tErf 1. Zaterdag 28 februari 10.30 uur: Film in Blijhof, Lisidu nalaan 2. 13.30 uur: Film in Blijhof, Lisidu nalaan 2. 14.00 uur: Overhandiging dorps sleutel aan Prins Dobber de Enige op het gemeentehuis. 20.00 uur: Carnaval in De Til, Ha- mersveldseweg 30 20.00 uur: Carnavalsfeest in De Korf, De Smidse 1. 20.30 uur: Optreden van Rocks Off in De Geut, Zwarteweg 29. Zondag 1 maart 11.00 uur: Frühschoppen bij Mo net, De Smidse. 14.00 uur: Kindercarnaval in De Korf, Smidse 1. 20.00 uur: Dweilavond De Gou den Klomp, start vanaf Monet. Maandag 2 maart 14.00 uur: Kindercarnaval in De Til, Hamersveldseweg 30. 20.00 uur: Carnaval m De Til, Ha mersveldseweg 30. 20.00 uur: Dweilavond De Gou den Klomp, start vanaf Monet. 20.00 uur: Openbare vergade ring commissie Welzijn en Onder wijs, commissiekamer gemeente huis, 't Erf 1. Dinsdag 3 maart 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw 09.45 uur: Voorlichtingsbijeen komst over inbraakpreventie, De Wolboom, Hamersveldseweg 2A. 20.00 uur: Bejaardencarnaval in Ons Gebouw 20.00 uur: Carnaval m De Til, Ha mersveldseweg 30. 20.00 uur Slotavond carnaval De Gouden Klomp in De Korf, De Smidse 1. 20.00 uur: Algemene ledenver gadering van Rode Kruis afdeling Leusden, gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1. Vrijdag 27 februari 20.30 uur: Groot Carnaval in Ons Gebouw Zaterdag 28 februari 20.00 uur: Dansen in Café Bui- tenlust Zondag 1 maart 13.00 uur: Carnavalsoptocht 14.45 uur: Kinder Carnaval in Ons Gebouw 20.30 uur: Dansen in Hotel De Roskam Maandag 2 maart 13.00 uur: Carnaval in hotel De Roskam met Manrnba Combo. 20.00 uur: Tiener Carnaval in Ons Gebouw 20.30 uur: Carnaval in hotel De Roskam met Marimba Combo (advertentie De Gedeputeerde C.G.J. van den Oosten is een van de sprekers op de provinciale verkiezingsbij een- komst van de WD. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd edaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: tor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op B^dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Blefoon 033-941495 (administratie en redaktie) lbonnementsgeld: per jaar, 33.90 per half jaar, 17.20 per kwartaal lachten bezorging: |lsabonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 urte hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan konlakt op «tonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt memen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 ^bestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u •bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) 'ivooruitbetaling op giro 871441, t.n v BDU 8.V te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, «romer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst •bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 'kunt ook contant betalen op ons kantoor. *u$den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ntvangt u de gewenste foto('s) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'antenkombinatie te Barneveld. Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dai permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er alti|d modieus bij te lopen. Leusden, Winkelcentrum Hamershor, Grutlerij 3 ioorjan Versteegt Dinsdag had ik het over het karakter van de winter. Het kan normaal uitvallen of koud, zacht of streng. Hoe be palen we nu eigenlijk dat ka rakter? Welnu, de meest gehan teerde methode om winters te classificeren is de bereke ning van het koudegetal. Dat is vastgesteld door de Duitse meteoroloog Hellmann. Hij berekende het aantal nega tieve etmaal-gemiddelden, ofwel het aantal graden be neden nul in één etmaal. De som van deze etmaal-gemid delden (negatief) noemen we het Hellmann-koudegetal. Het aantal negatieve pun ten is bepalend voor het ka rakter van de winter. Zo is een winter: streng meer dan 300 zeer koud 161-300 koud 101-160 normaal 40-100 zacht 20- 39 zeer zacht 10- 19 oneigenlijk minder dan 10. Om een voorbeeld te ge ven: de winter van 1962/1963 scorde 345,9 punten; 1947 342,8 en 1979 205,7. De actuele weerssituatie laat een hogedrukgebied in afbouw zien boven Midden- Europa. Oceaanfronten drin gen op naar West-Europa. Naar verwachting zullen deze gedurende het week einde stijging van tempera tuur geven met 's nachts geen vorst meer. Er valt dan wel af en toe regen. Maar dat is mogelijk slechts tijdelijk, want boven Groenland blijft de luchtdruk hoog. Deze kan na het week einde weer meer invloed krijgen en uitbreiden naar Scandinavië. Dan kan op nieuw koudere lucht terrein winnen. Maar dat moet nog worden bevestigd. Op 1 april start het K.N.M.I. met regionale weer berichten. Een goede zaak, lijkt mij. Met name in de zo mer is de landbouw daar erg mee gebaat. Het weer ver schilt nog wel eens in ons land van noord naar zuid en andersom. Met die regionale weerberichten werkt het in stituut wat meer klant-ge- richt. En da* is toe te juichen, want het weer gaat ons alle maal aan, al verschillen de belangen nogal eens. Zo vermaakt u zich uitste kend op het Noordzee-strand op een mooie zomerse dag, terwijl tegelijkertijd de eige naar van een warenhuis in Amersfoort of Leusden slechte tijden doormaakt om dat geen mens zin heeft om te „stadten" tijdens warm weer. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitaüe-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven Filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden houdt vanavond een openbare vergadering in de raadszaal van het gemeen tehuis aan 't Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: -Bijdrage verhuiskosten oude ren: -Stichting algemene begraaf plaats: -Verordening Commissies van Advies en Bijstand 1987; -Verordening op de behande ling van aanvragen om een uitke ring en van bezwaarschriften als bedoeld in de artikelen 31 en 43 van de Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidson geschikte werkloze werknemers (10AW); -Rijksbijdragen groot onder houd 23 woningen Woningstichting Leusden; -Wijziging Algemene Politiever ordening met betrekking tot opko ping goederen; -Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van de Protestants Christelijke Basisschool Loysder Hoek; -Huis der gemeente in verband met huwelijksvoltrekkingen; -Speeltuin De Zonnebloem; -Kunst in Leusden; -Subsidie werkgroep Volwasse neneducatie 1987; -Actualisering krediet sportzaal Achterveld; -Voorbereidingsbesluit W. van Amersfoortstraat 36 te Achterveld; -Realisering tweede volkstm- nencomplex binnen het complex Valleikanaal; -Arob-bezwaarschrift voorbe- reidingsbesluit Hakhorst; Toepassing artikel 19 WRO in verband met realisering bedrijfs gebouw Korte Geer, realisering manege nabij De Fliert en uitbrei ding sportschool Hamersveldse weg; -Verordening op de Vertrou wenscommissie in verband met de vervulling van de vacature van bur gemeester; -Rapportage bevindingen fractie Leusden '85 d.d. 3 februari 1987;

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3