Druk verkocht op Tarrafal-avond Kruisvereniging Achterveld vraagt gemeentelijke garantie voor lening Rustig verloop Bowlinguurtje Veel belangstelling voor manifestatie Meer geld nodig voor renovatie tennisbanen Haaien-heren in slotfase kopje onder In verband met verbouwing wijkgebouw: Leusdense vrouw vrijgesproken van bijstandsfraude SVL verrast koploper Utrecht Avondvliegen Soesterber< Uitslagen dames- schieten Leusdense wielrenners f in Soest voorin nJ >i Antilopen TTCL plaatselijk nieuws DINSDAG 3 MAART 1987 LEUSDEN - Sinds vorige week woensdag weten we meer. We"zijn dan de deelnemers van de kwis, die üjdens de grote Tarrafal-avond in de expositieruimte van het gemeentehuis werd gehouden. Tarrafal heeft 26.000 mwoners, men spreekt er Creools en Portugees, vist er op tonijn en leverde in de zeventiende eeuw zout aan Hollandse Oostindié-vaarders. Tot zover wisten de meesten wel een antwoord op de vragen te geven. Dankzij een strikvraag bleven er uiteindehjk een kleine twwtig koplopers over. John Costa trok met gesloten ogen de winnaars: 1. Frank Gierman; 2. mevrouw Miru Schwenke: 3. P. Terreehorst; 4. R. Knipscheer. Op de foto ziet u mevrouw De Klem van het bibhotheekbestuur, die de prijzen uitreikte. (Van één onzer medewerksters) LEUSDEN - De verkoop van afgedankte bibliotheekboe ken bleek een uitstekend lokmiddel te zijn om inwoners van de gemeente Leusden in groten getale te confronteren met Tarrafal, de Kaapverdische gemeente waarvoor actie ondernomen werd. Burgemeester Rademaker opende de Tarrafal-avond in de expositie-ruimte in de kelder van het gemeentehuis van Leusden, door de aanwezige consul en ambassaderaad van Cabo Verde in het Portugees toe te spreken. De heer Jose Figueredo Ramos bedankte daarop echter in het En gels. Tarrafal, de gemeente met on geveer 26.000 inwoners op het eiland Santiago, behorend bij de negen Kaapverdische Eilan den, knjgt met hulp van biblio theek-medewerkers van Leus den een eigen bibliotheek. De nodige adviezen zijn daarvoor al gegeven, een gebouw (voor Sociaal Culturele doeleinden, gesteund door onder andere de Vrouwenraad) en een be heerder staan klaar. Het beno digde geld moet komen uit de verkoop van afgedankte biblio theekboeken en -platen. Een soortgelijke actie bracht afge lopen najaar al dneduizendgul- den op. De opbrengst wordt besteed aan Portugese boeken en administratieve benodigd heden. Het initiatief tot deze culturele uitwisseling werd aangekaart door de heer J.C. Costa, een Leusdenaar die in Tarrafal be trokken was bi] een windmo len-project voor de elektrici teitsvoorziening. Het initiatief werd opgepakt door de biblio theek en de vrouwenorganisa ties, terwijl de gemeente Leus den haar medewerking toe zegde. MUZIEK Rond de verkoop van boeken en platen was een tentoonstel ling opgezet. Ook de derde Wereldwinkel uit Amersfoort was aanwezig, evenals een doorlopende diavoorstelling. De groep Os Velhos Amigos speelde Kaapverdische mu ziek. Bezoekers werden verleid niet alleen op de verkoop af te ko men, maar ook om mee te doen aan een quiz. Via het invullen van een vragenformulier, waar van de antwoorden na nauw keurige bestudering van het tentoongestelde materiaal te vinden waren, kon men mee dingen naar een fles Kaapver dische wijn, een trommel Kaap verdische koekjes en twee zak jes Kaapverdische pepermunt. HOOGBEZOEK De bijeenkomst kreeg hoog be zoek toen de speciale raadsver gadering, precies boven de kelderruimte, waarin de pro fielschets voor de nieuwe bur gemeester werd besproken, was afgelopen. Onder aanvoenng van de loco burgemeester in vol ornaat, de heer Jan Wagenaar in gezel schap van Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland, kwamen wethouders en raadsleden luisteren naar de Kaapverdische muziek die toen mocht beginnen. Om kwart over negen moest de boekenvoorraad aangevuld worden. De grootste drukte was toen echter voorbij. LEUSDEN - De renovatie van vier tennisbanen van LTV Leusden gaat drieduizend gulden duurder uitvallen dan men in eerste instantie had gepland. In het budgetpro gramma is een bedrag van 56.000 gulden voor de renova tie opgenomen. Maar uit on derzoek van de NSF (de Ne derlandse Sport Federatie) blijkt dat er 59.000 gulden no dig is. Uit het onderzoek van de NSF afdeling sportaccommodaties is namelijk gebleken, dat de toplaag op elementaire onderdelen, zoals waterdoorlatendheid en opbouw, is afgekeurd. In verband hiermee wordt voorgesteld om de toplaag op de vier banen te vervangen. De drieduizend gulden die extra nodig zijn wil het college halen uit de post reserve sportterreinen. De commissies Welzijn en Onderwijs en Financieel Beleid en Beheer bui gen zich deze maand over de over schrijding, alvorens de raad zich erover zal uitspreken, LEUSDEN - Na de 3-8 neder laag, die de heren waterpo- löers van de Haaien vorige week te slikken kregen, was er voor de Leusdenaren zaterdag niet veel meer weggelegd. Te gen het twee plaatsen lager geklasseerde Brandenburg uit Bilthoven moesten de Leusde naren er opnieuw aan geloven: 9-6. Toch had het er in het begin van de wedstrijd in Bilthoven alle schijn van dat de Leusdena ren uit waren op rehabilitatie. De Haaien kwamen funeus uit de startblokken. Via treffers van Hans van Mourik nam men in de eerste periode al een 0-2 voorsprong. Diezelfde Hans van Mourik werd echter in de tweede periode het slachtoffer van een ongelukkige scheids rechterlijke beslissing, het geen hem op uitsluiting voor de duur van de rest van de wedstrijd kwam te staan. Brandenburg maakte van de verwarring in de Leusdense ploeg hierover handig gebruik en boog de achterstand om in een 3-2 voorsprong. In de derde periode bleken de Leusdenaren zich weer hervon den te hebben. De strijd ging dientengevolge gelijk op. Via treffers van Ronald van de Hurk en Jan van de Grootheveen (die met twee treffers goed op schot bleek te zijn), bleven de Leus denaren redelijk in het spoor van de tegenstander. Bij het af sluiten van de derde penode was de achterstand van De Haaien minimaal: 6-5. Vlak na het begin van de vierde periode bracht Ronald van de Hurk de ploegen, met een fraai doelpunt, zelfs op gelijke oogte (6-6). Maar vanaf het moment dat Brandenburg weer een complete ploeg in het water had, nam de druk op de Haaien-doel hand over hand toe. Uiteindelijk bezweken de Leusdenaren daaronder en moesten zelfs nog toestaan dat de tegenstander nog een flink gat sloeg: 9-6. SENIOREN VEO - Antilopen 1 11-12 ZKV 2-Antilopen 2 13-11 KVO 3 - Antilopen 4 4-9 Antilopen S - DWS 2 4- 4 Antilopen 7 - MIA 4 7-6 Antilopen 6 - Hellas 3 5- 2 Antilopen 8 - Telstar 6 9-3 Antilopen 9 - Dindoa 3 12-4 JUNIOREN Luto J1 - Antilopen J1 2-7 Amersfoort J1 - Antilopen J2 3- 6 Dindoa J2 - Antilopen J3 5-12 ASPIRANTEN Antilopen Al-Dalto AI 6-6 Meeuwen A2 - Antilopen A2 0-12 Meeuwen B1 - Antilopen B1 9- 3 Exakwa C1 - Antilopen Cl 6-3 Antilopen D2 - Woudenberg D2 0- S Antilopen D3 - Dindoa D2 1- 0 PUPILLEN Spirit PI - Antilopen PI SKF R2 - Antilopen R1 USS 1 -TTCL 1 TTV 5 -TTCL 2 Bameveld 2 - TTCL 3 TVA 1 - TTCL4 TVA 3 - TTCL 5 ZTV 11 - TTCL 6 TTCL 7 - Hoogland 2 TVA 5 - TTCL 8 TTCL 9 -TVP 2 TTCL 10 - AGAVS 3 2-2 2-0 7-3 7-3 5-5 5-5 1-9 2-8 4-6 7-3 4-6 6-4 LEUSDEN/ACHTER VELD - De Kruisvereniging Achter veld heeft een verzoek ingediend om een gemeentelijke garantie voor de te sluiten onderhandse geldlening van 120.000 gulden. Deze geldlening is bestemd voor de finan ciering van de kosten van een voorgenomen verbouwing van het huidige wijkgebouw. Het college van B&W stelt de raad voor om positief te beslissen over het vezzoek. „Gelet op het aan de plannen verbonden belang voor de inwoners van Achterveld, ach ten wij de realisering daarvan zeer wenselijk. Wij staan dan ook positief tegenover het verzoek medewerking te verlenen aan de gemeentegarantie", zo staat er in het voorstel. De aanleiding tot de voorgeno men verbouw vloeit voort uit de begin 1986 afgesloten samenwer kingsovereenkomst van de Stich ting Eerstelijns Samenwerkings verband Achterveld (SESA). De doelstelling van deze overeen komst is „integratie van hulpverle ning ten behoeve van de bevolking in Achterveld gericht op de per soon van haar/zijn directe omge ving". Om deze doelstelling te kunnen realiseren wordt het als een nood zakelijke voorwaarde gezien te streven naar een gezamenlijke huisvesting van de verschillende disciplines, te weten wijkverpleeg- kunde, maatschappelijk werk, huisartsgeneeskunde en fysiothe rapie. Deze disciplines maken deel uit van de samenwerkingsovereen komst. VERSTERKING Die overeenkomst en de daar aan ten grondslag liggende bouw plannen beogen een versterking van de eerstelijns gezondheids zorg voor de kern Achterveld. „Mede gelet op de te verwachten zich uitbreidende hulpvraag biedt het zogenaamde licht gestructu reerde samenwerkingsverband - waarvan hier sprake is - mogelijk heden tot verbetering en vergro ting van enerzijds curatieve zorg en anderzijds voldoende, goed afge stemde thuiszorg voor onder meer langdurige zieken, gehandicapten en personen met verminderde vali diteit", stelt het college. Een haalbaarheidsonderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat een gezamenlijke huisvesting in en naast het huidige kruisgebouw te Achterveld mogelijk is. De goed keurende instanties hebben reeds te kennen gegeven positief te staan tegenover de plannen. GESTALTE Het is de bedoeling dat de ge meenschappelijke huisvesting als volgt gestalte krijgt: LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse politierechter mr. R. Meertens-Zeeman heeft donderdag een 36-jarige in woonster van Leusden vrij gesproken van bijstands fraude. Zij vond dat uit de stukken niet duidelijk werd dat de vrouw had samenge woond met een vriend. Dat was haar wel ten laste ge legd. De 36-jarige vrouw zou vari mei 1984 tot november 1985 hebben samengewoond en dit niet heb ben opgegeven aan de sociale dienst in Leusden. Daardoor zou de vrouw ten onrechte geld van de gemeente hebben gekregen. Officier van justitie mr. J. Spee achtte samenwonen bewezen en eiste zes weken gevangenis straf, waarvan drie voorwaarde lijk. Hij voerde als bewijs aan dat op het adres van de vrouw een dagvaarding voor echt scheiding van haar vriend in ontvangst was genomen. „De vrouw betaalt ook elke maand een bedrag terug aan de sociale dienst en hiermee geeft ze zelf toe dat ze fraude pleegde", aldus Spee. Op de aan de vriend van de vrouw gerichte dagvaarding stond geen adres, vertelde po- litierecher Meertens. Boven dien vond zij dat uit de stukken niet bleek dat de vrouw in die periode had samengewoond. Mr. K. Frariken-Schoemaker, raadsvrouw van de Leusdense, verklaarde na de zitting dat ze bij de gemeente Leusden het geld (bijna duizend gulden) gaat vorderen dat haar cliënte sinds juni 1986 heeft terugbe taald. LEUSDEN - In hoeverre het Carnaval daar debet aan geweest is, zal moeilijk meetbaar zijn, maar een feit was in ieder geval dat de strijd tijdens het Bow- linguurtje opmerkelijk rus tig verliep. In de klasse menten traden dientenge volge dan ook geen noe menswaardige verschui vingen op. Toch waren er wel incidentele succesjes te melden. Een aan tal bowlers deed van zich spre ken met fraaie scores. Zo liet Dora Paulen in de tweede klasse de hoogste game van de week noteren. Met 190 punten boekte ze een resultaat waar ze thuis mee aan kon komen. Pau len verstevigde daarmee haar leidende positie in de tweede klasse. Met een score van 178 punten kwam de lijstaanvoerder in de hoofdklasse, Ingnd Blerk, daar nog het dichtst bij in de buurt, terwijl Cinta Roos tot 159 pun ten kwam in de eerste klasse. Aanstaande woensdag (4 maart) zal de ware aard van het Bow- linguurtje op de banen in De Korf weer helemaal recht ge daan worden: er zal een gezel lig na-carnaval gehouden wor den, waarbij diverse spelletjes op het programma staan. De winnaars kunnen uiteraard re kenen op een aardige prijs. STAND Hoofdklasse 1 Ingnd Blerk 6713 (49Vt) 2 Renier de Jong 7244 (48) 3 Ria v. Bentum 6806 (39) 4 Margnet v. Kalsbeek 6009 (39) 5 Kryna Groene veld 6169(36) 6 AgnesKok 4784(33) 7 Jan de Ridder 5906 (31) 8 JuliChoi 1779(13) Hoogste game Ingrid Blerk 178 le klasse 1 Cinta Roos 6208 (55) 2 Rie de Ridder 5228 (40) 3 Margnet v. Kalsbeek 6654 (39'/*) 4 Ali Bontje 5580(37) 5 Jo de Wild 4879(37) 6 Anrue Biel 5532(35) 7 Miep v. Kampen 4452 (34 8GerduPree 5155(31) 9 Anjilderda 5311 (29»/») Hoogste game Ginta Roos 159 2e klasse 1 Dora Paulen 5294 (42) 2 Jetty v. Donselaar 5502 (41) 3 Sue Jansen 5342(39) 4 NanrueDoeland 5516(38'/*) 5 Reiny v. Gils 5352(36) 6 Tryme Winkel 4490(36) 7 Willy v/d Lagemaat 5236 (35) 8 Riek v. Oyen 4643(27'/*) Hoogste game Dora Paulen 190 3e klasse 1 Christina Steinfort 5595 (56'/*) 2 Sietske Hille 5451(42) 3 Loes Nederpelt 5328(40) 4 Maasje v/d Braak 4950 (39) 5 Ida de Jong 6 Gre v/d Wel 7 BepHassink 8 Clarie v/d Geer 9 Sjaan Eggens 10 Jacqueline Ryt Hooste game Gre v/d Wel 4e klasse 1 Sonja v. Alewijn 2 Lenie Graaf 3 Marjan de Haan 4 Joke Los 5 Sjefv Oyen 6 Maja v/d Berg 7 Dime Kunst 8 Nanda v. Oort Hoogste game Marjan 4340(29) 4158(36) 3942(32'/*) 4694 (31) 3984(27) 11696) 156 4497(53) 4185(44'/*) 4484(43) 4625(39) 4520(37) 5034(36) 3240(30'/*) 3068(24'/*) de Haan 151 5e klasse 1 Wout Hoefman 4326 (48'/*) 2 Gertie Hofstra 4177 (40'/*) 3 Ansjekel 3133(36'/*) 4 Riav Pluuren 3828(36) 5 Loes Hoefman 3450(33) 6 Henk Steenmeyer 3269 (27'/*) 7 Marina Bosman 3126(27) 8 Jeltje v. Wilgenburg 3163 (25) 9 Els Bakker 2731 (24) Hoogste game Genie Hofstra 149 Springklasse 1 Coby v. Doorn 3479 (39) 2 Evert Zijlstra 3040(37'/*) 3 Gre v. Balen 2332(32'/*) 4 Nannie v Ravenhorst 2862 (30) 5 Mane v. Doom 2285 (27) 6 Jenny Meyese 2017(23) 7 Sylvia Go 1600(16'/*) 8 Fiet Roozendaal 1865(12) 9 Gerda v. Zwieten 1121( 2) 10 Eefv Marei 191(1) Hoogste game Jannie v Ravenhorst 134 LEUSDEN Donderdag stond voor de schakers van Leusden I de ontmoeting met het gevreesde Utrecht III op het programma, de absolute koploper in de pro motieklasse. Leusden speelde een prima wed strijd en brak zelfs af met een V/z-ZVt voorsprong. De twee afgebroken partijen (van Patrick Huis in 't Veld en Bert Uneken) staan ech ter bijna zeker verloren. Een 3Vz-4Vz nederlaag ligt dus in het verschiet, maar zoveel tegenstand had Utrecht dit seizoen nog niet gehad. Voor Leusden wonnen Erwin Zijlstra, Carel Vos en Jan Snij ders. Wim Velker speelde aan het eerste bord keurig remise tegen de zeer sterke Kieboom. Harry Vossebeld en Pieter de Jager verloren allebei nogal on gelukkig. Na afloop werden de spelers van Utrecht dooi ae SV Leus den in de bloemetjes gezet; aan een gelijkspel had Utrecht na melijk al genoeg om kampioen te worden. Dat zit er bij het uit spelen zeker voor ze in. Leus den is nog met uit de degrada- tiezorgen, maar dezelfde avond kreeg de grootste concurrent, Vegtlust I, een dik pak slaag van het Amersfoortse Ons Ge noegen I. Leusden III trad aan in een uit wedstrijd tegen Markzicht I uit Amersfoort. Lange tijd leken de Leusdenaren te gaan winnen, maar tegen het afbreken ging het aan een paar borden mis. Voorlopig is het 4-3 voor Markt- zicht, maar de afgebroken par tij van Struiwig biedt nog wel hoop op een gelijkspel. Stie- nen, Staal en Valkenburg zorg den voor de Leusdense punten. Uitslagen onderlinge competitie: T. Zijlstra - Sonder 0-1 Moed - Vroon Vi-Vz Struiwig - Boot 1-0 Eylders - v. 't Klooster 1 -0 Kerkhof-Halkes 1-0 Elschot - Jaap de Jager 0-1 Stienen - v. Ooik 1-0 Veenendaal - Flohr 0-1 v.d. Tang - Alewijn 0-1 v. Dalen - v. Bruynsvoort 0-1 Rietveld - Boemaars '/*-'/* Valkenburg - J. Visser 1-0 v.d. Meel - Linse '/*-'/* v.d. Linde - Quelle 0-1 Schouten - Mus '/*-'/* v. Egdom - Buurlage 1-0 Zaal - Wïlligenburg 0-1 LEUSDEN/SOESTERBERG - Vanavond en morgenavond wordt er op vliegbasis Soes- terberg 's avonds doorgevlo gen. Gisteravond al gingen vliegers van het 298 Squadron met Alou ID helicopters trainen op nachtvliegprocedures. Vandaag en morgen vliegen! straaljagers van het Amenkai 32ste Tacücal Fighter Squadic avonds door tot uiterlijk 22.001 -De Kruisvereniging Achterveld verkoopt aan de artsen een strook grond, aansluitend aan het kruisge bouw, waarop de artsen voor eigen rekening een praktijkruimte bou wen; -De Kruisvereniging Achterveld bouwt op de plaats waar nu het magazijn is gehuisvest een ruimte voor de fysiotherapie en verhuurt deze ruimte aan de fysiotherapeu ten; -De Kruisvereniging Achterveld bouwt ten behoeve van de Stichting SESA, die is opgericht voor het be heer van de middelen van het sa menwerkingsverband, een cen trale ingang voor het gebouw en verhuurt deze aan de Stichting; -De Kruisvereniging Achterveld verbouwt enkele ruimtes in het kruisgebouw, zodanig dat enkele knelpunten worden weggenomen bij de huidige indeling van het kruisgebouw. De kosten die met deze bouw plannen gemoeid zijn worden ge raamd op circa 113.400 gulden. De Kruisvereniging Achterveld wil voor de financiering van deze ko ten een geldlening afsluiten bij Coöperatieve Rabobank Acht! veld. „De offerte en ovenge geld ningsvoorwaarden zijn, gelet op situatie op de kapitaalmarkt op 1 tijdstip van aanbieding van i geldlening, acceptabel en i voorts in overeenstemming meti van rijkswege voor het garande; van geldleningen door publit rechtelijke lichamen vastgesteS richtlijnen", aldus het college. VERPLICHTINGEN Gelet op de door de vereni. ingediende stukken verwachte: W dat de Kruisvereniging Ach) veld aan de uit de geldlening voJ vloeiende financiële verplicl gen zal kunnen voldoen. De commissies Welzijn en derwijs en Financieel Beleid en heer buigen zich deze maand c het voorstel alvorens de gemee raad daartoe overgaat. ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd werd door negen leden deelgenomen. Er was weer volop spanning deze avond over wie er als eerste eindigen. Het was Ann Oudshoorn die won mei punten. De ovenge uitslagen waren aantal p 2 Ria Vos 3 InyKok 4 Nel Tijmensen 5 An Voskuilen 6 BepSmal 7 Anneke Huurdeman 7 Tmy Tolboom 9 JeannetVos Wttf Ralph Greupink en Angelique Greupink-Jekel boekten daags ra huwehjk alweer successen op de Gets. LEUSDEN - Het wielersei- zoen komt weer naderbij. Voorzichtig worden de eer ste kilometers al weer ge maakt. Zo traden diverse Leusdense wielrenners zondagmorgen in Soest te gen elkaar in het strijdperk tijdens de derde rit van de T AP A-wielercompetitie Achtervelder Paul Ossen drijver hield de plaatselijke eer hoog door bij de Re creanten als eerste de meet te passeren. Maar ook in andere catego rieën koersten Leusdenaren voonn. Bij de dames passeerde Angelique Greupink-Jekel (die de vrijdag daarvoor met Ralph Greupink in figuurlijke zin een tandem voor het leven vormde) als tweede de finish. Haar kers verse echtgenoot leek de festi viteiten nog enigszins in de be nen te hebben; bij de amateurs kwam hij niet verder dan achtste plaats. Hij moeslj ook Leusdenaar Nico de voor laten gaan, die werd. Bij de Liefhebbers wist Wi Kerkhof brons uit het vu slepen. Dat was net niet legd voor oud-gediende J Oudshoom bij de Veterane^! I Charles Wilert (Jumt Voor belden bleek een plaats het hoogst haalbare Mooi kwam bij de Juruote een elfde stek. KLASSERING LEUSDENAREN Amateurs: 6. Nico de Vnes; 8 Greupink. Dames: 2 Angelique Greup; eri kei. |ja Junioren. 4. Charles Walk' Edo Mooi. j Liefhebbers: 3. Wessel KerkN f®®* Veteranen: 4 Gijs Oudshoom Recreanten Ï.PaulOssendn ai

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8