.ntilopen met opgeheven oofd terug naar district Roda (za.) en Musketiers delen punten in topper zonder allure Evenwicht Geutjes en Van Dijk naar kampioenschap bekerduel Roda (za.) 'rfballers besluiten laatste optreden met zege nlijke derlaag >rTTCL eusdenaren falen in afwerking WETKAI. tvllAI.ANS gespannen begon het zater- eam van Roda'46 aan dit be- rijke duel dat alleen in de ide helft enige spectaculaire elen voor beide doelen te zien Angstig en zonder tempowis- jigen bestreed Roda'46 zijn oper uit Eist, die zelden hun iio edigde stellingen verlieten. :etiers trok zich bij balverlies LEUSDEN - Indien de mstandigheden niet al te eel roet in het eten ooien, werkt de Roda-za- xdag woensdagavond it bekerduel tegen DEV it Doorn af in de strijd om de afdelingsbeker. Het iel begint om 19.30 uur. haastig op eigen helft terug en liet het initiatief geheel aan de gasthe ren over. Coach Wim van der Linden en de zijnen weigerden echter begrij pelijkerwijze blind aan te vallen, waardoor de Elstenaren veelvuldig de gelegenheid zouden krijgen om hun gevreesde countertactiek suc cesvol uit te voeren. VOORZICHTIG Doordat beide elftallen uiterst voorzichtig te werk gingen, ont popte zich in de eerste helft een matte vertoning, die bij lange na niet het niveau van een „kraker" haalde. Roda'46 probeerde wel aanvallende acties te ondernemen, maar de muur van verdedigers maakte het vinden van openingen tot een moeilijke opgave. Daarbij kwam nog dat topscorer Coen van Dijk geen moment los kwam van zijn bewaker en linkerspits Ronald de Haas in nog steeds een zwakke vorm stak. De gevaarlijkste aan valler aan Roda-zijde was Harry Settels. Steeds uit de dekking ko mend, was de rechterspits immer Karei Ouwerkerk is dichtbij een doelpunt, maar moet toezien hoe de Musketierdoelman op het laatste moment reddend optreedt. voor zijn medespelers een belang rijk aanspeelpunt. Waar er aan de linkerkant wei nig of geen doorkomen aan was, brak aan de rechterflank Harry Settels als een ijsbreker de vaar geul open. Na ruim een kwartier had hij vrije doorgang richting vij andelijk doel, maar toen de rech terspits de keeper van de Muske tiers in het vizier kreeg, blokkeer den de benen en produceerde de aanvaller een zachte schuiver, waar zelfs een pupil raad mee had geweten. Het bleef echter niet bij deze ene kans, want tien minuten later had Harry Kersies de openingstreffer op het hoofd. Uit een corner van rechts kopte de dynamische rech termiddenvelder rakelings naast. „Twee kansen die enn hadden ge moeten en dan maken we het kar wei af analyseerde Van der Lin den de eerste vijfenveertig minu ten. WENDING De tweede helft liet een offensié- ver Musketiers te zien, waardoor het wedstrijdbeeld voor de toe schouwers een aantrekkelijker wending nam. Het spel verplaatste zich in een hoger tempo van de ene naar de andere helft, omdat beide ploegen het „schaakvoetbal" meer dan zat waren. Bij Roda-zaterdag schakelden ook de verdedigers zich veelvuldig in om de hechte Musketiers defensie te doorbre ken. Libero Fokko van Leijenhorst en beide vleugelverdedigers in de personen van Klaas de Vnes en Co de Smalen waren soms tot ergerus van trainer Van der Lmden in de frontlinie te vinden. Alleen voorstopper Karei Ou werkerk kwam beduidend minder aan een dergelijk uitstapje toe, om- EIGEN SPEL •DEN - De korfballers van Antilopen hebben op waar- wijze afscheid genomen van de Overgangsklasse. In de wedstrijd van de Leusdenaren, die al gedegradeerd n, op dit niveau, behaalde men een keurige overwinning Voorburgse VEO: 11-12. VOORSPRONG leek wel of de duivel ermee Waar Antilopen gedu- de gehele competitie steeds ctie tekort kwam, daar lukte de laatste wedstrijd van het plotseling wél. Terugblik- kan worden vastgesteld dat enstanders waartegen ge werd, niet de eerste de waren. VEO, VES en HKC respectievelijk aan de ze gebonden (tweemaal zelfs in wedstrijd) en dat zijn ploe- e ach in de middenmoot, m de subtop ophouden, normt andermaal de bevesti- hn het vermoeden dat Antilo- hmet dit spelersmatenaal in best op Overgangsklasse- moet kunnen handhaven, lijkbaar spelen er andere een rol, die in het geval Nopen doorslaggevend ge- Want hoe dan ook, de bleven uit. Maar omdat ook uitgebreide analyses de degrada tie niet meer terug kunnen draaien, lijkt het maar het beste de zege op VEO van afgelopen zaterdag als een opzichzelf staande gebeurtenis te beschouwen, waaraan de Leus denaren het nodige zelfvertrouwen voor de dingen die komen gaan kunnen ontlenen. In ieder geval kan Antilopen te vreden terugkijken op het laatste optreden in de micro-competitie, al zal de zege toch ook een wrange bijsmaak opgeleverd hebben. Met name de heren deden in uitermate positieve zin van zich spreken. Zo had Jan Costa met liefst zeven tref fers een belangrijk aandeel in de score, terwijl een gedreven Koos Meinsma en een sterk debute rende Andre Kooi (voor Frank van de Pijpekamp) een stempel op de wedstrijd druïden. Alleen Daniel Beekmans bleef enigszins onder de maat. Het duurde ovengens een kleine twintig minuten voordat Antilopen vat kreeg op het spel van VEO. De Voorburgers kwamen fel en snel rondspelend uit de startblokken en hielden de Leusdense verdedigers meer dan bezig. Toch was het An tilopen dat de score opende. Nadat VEO twee minuten lang op de Leusdense korf had gedreigd, profiteerde de uit het derde afkom stige André Kooi m het aanvalsvak van Antilopeii: 0-1. VEO bleef echter het initiatief houden en het kon dan ook niet uitblijven dat er in de Leusdense verdediging fouten gemaakt zou den worden. Jan Costa verslikte zich als eerste, waarna Jeanette Je- kel de twijfelachtige eer te beurt viel de tweede VEO-treffer om haar oren te krijgen. En nadat Jan Costa, via een benutte strafworp nog voor 2-2 had gezorgd, ver snelde VEO nogmaals, waardoor Antilopen in de achttiende minuut tegen een 4-2 achterstand aan keek. Op dat moment begonnen de Leusdenaren langzaam maar zeker meer grip te krijgen op het spel van de tegenstander, hetgeen ook in de score tot uitdrukking werd ge bracht. Nog geen twee minuten stonden de ploegen weer op ge lijke hoogte. Jan Costa zorgde er persoonlijk voor dat uit de aanval lende activiteiten van zijn vak maxi maal rendement werd gehaald. Na dat hij met een afstandsschot voor 4-3 had gezorgd, tekende hij ook voor de gelijkmaker. Het was één van de hoogtepunten van het duel. Het schot van Costa ketste op de rand van de korf, waarna het leder omhoog sprong, om als een dood vogeltje „door de mand te vallen": 4-4. Maar wie dacht daarmee de fraaiste treffer van de avond te heb ben gezien, kwam bedrogen uit. Daarvoor zorgden Koos Meinsma en Andre Kooi, die elkaar opval lend goed vonden. Een breed op gezette kombinatie tussen de twee Antilopen-heren leidde tot een doorbraak van André Kooi, die met een doelpunt de kroon op het werk zette. Het had tot gevolg dat Antilo pen met voorsprong de rust haalde: 4-5. De beste fase van Antilopen kwam echter na rust. Trainer/1 coach Kees van Buren gaf zijn pu pillen de raad mee vooral het eigen spel te blijven spelen, en niet mee te gaan m het gehaaste spel van de tegenstander. De opmerkingen bleven met zonder gevolg, want nog geen dne minuten na de her vatting sloeg Antilopen een gat van drie treffers. Twee afstandsscho ten van Koos Meinsma en Jan Costa betekenden 4-7, waarmee men zich enige lucht verschafte. Toch was deze voorsprong nog niet be slissend, want VEO zag kans om bij 7-7 weer aan te sluiten. In de tus senliggende penode werd overi gens Jeanette Jekel vervangen door routinier Frouk Geutjes. Vanaf 7-7 ontspon zich een strijd op het scherpst van de snede, waann geen van beide ploegen zich al bij voorbaat gewonnen wilde geven. Via een benutte straf worp van Jan Costa en een half afstandsschot van Koos Meinsma vanachter de korf hield Antilopen het initiatief in doeltreffend opzicht, maar los kwam men vooralsnog niet. Uiteindelijk bleek Joyce Osna- brugge het verlossende schot in huis te hebben. Zij zorgde dat er met de elfde treffer een gaatje van twee punten werd geslagen. Hoewel VEO ten koste van een maximale krachtsinspanning nog aan klampte, (11-11), mocht Jan Costa de match beslissen, een eer die hem meer dan toekwam. Een door Jolanda Versteeg uitgelokte straf worp werd feilloos door Costa be nut, hetgeen Antilopen de ver diende winst opleverde: 11-12. 5EN - De tafeltennis- »an TTCL hebben af- ;reupi ia Week een pijnlijke •..li,. (?49 moeten incasse- 'aai de Leusdenaren iertó* le«k eerder koploper nooro ii fraai wisten te be- jndw 'en, moest men nu er kennen dat het uit de eerste klasse gedegradeerde USS nog een maatje te groot was: 3-7. Toch hoeven de mannen van TTCL nog niet te wanhopen. Het verschjl tussen de diverse concurrenten is ook na de vijfde speeldag nog dermate klein, dat er nog van alles mo gelijk is. TTCL miste echter de kans om zich definitief in het voorste gelid te melden en zal nu moeten proberen de under dogsituatie uit te buiten, als zo meteen de tweede helft van de competitie aanbreekt. USS maakte in Utrecht overi gens al rap een eind aan even tuele illusies, voor zover die door TTCL al werden gekoes terd. Na de voortreffelijke over winning afgelopen week tegen Gispen uit Culemborg zullen de Leusdenaren wellicht toch het idee hebben gehad dat er ook tegen USS gestunt zou kun nen worden, om daarmee een ferme stap in de richting van promotie naar de eerste klasse te zetten. Zover kwam het dus niet. Frank Kooyman, André Snoek en in mindere mate Erwin de Boer hadden geen antwoord op het degelijke spelletje dat de USS-spelers de Leusdenaren van de overzijde van het net voortoverden. De eerste drie enkelspelen gingen dan ook rap verloren, waarbij alleen Er- win de Boer enig vat kreeg op het snelle aanvalsspel van zijn tegenstander. Toch moest ook hij uiteindelijk buigen. Toen even later het duo De Boer-Kooyman het dubbel wist te winnen, gloorde er voor de pauze toch nog emge hoop in het Leusdense kamp. Na de thee echter pakte USS de draad weer op, waar men die voor het dubbel had zien liggen. Frank Kooyman en André Snoek wer den successievelijk aan de ze gekar gebonden, zodat de kan sen op winst al verkeken wa ren. Erwin de Boer bleek wederom als emge in blakende vorm te steken en won tweemaal. Voor de eindstand maakte het alle maal niets meer uit. USS hield met 70-3 de belangrijke winst in eigen huis. Als TTCL nog aanspraak wil maken op een eventuele titel, zal men in de tweede helft van de competitie, die na een com- petitieloze week zal beginnen, uit een ander vaatje moeten tappen. Maar er kan ook wor den vastgesteld dat de onder linge krachtsverhoudingen tus sen de ploegen aan de kop van het klassement dermate klein is, dat verrasingen in het ver dere verloop van de strijd niet uitgesloten zijn. Met andere woorden: TTCL heeft de ont wikkelingen nog volledig in ei gen hand. Stand tweede klasse 1 USS 2 Gispen 3 TTCL 4 TTVN 5 TTVM 6 Bameveld DINSDAG 3 MAART 1987 LEUSDEN - Wat een topper van allure had moeten worden, izien de competitiestand in de hoofdklasse van de afdeling recht, werd een te harde wedstrijd zonder doelpunten. Op de bed bespeelbare grasmat van het Burg. Buiningsportpark likte de amusementswaarde in de topper Roda'46 tegen Mus tier» niet boven de grauwe middelmaat uit. Vooral omdat de tsketiers pas in de tweede helft medewerking verleende aan i goede pot voetbal. Elstenaren bedienden zich voor rust in dit als (camavals)- iker aangekondigde duel van een zandzakken-voor-de- ir-tactiek, wat er ongeveer op neer komt als met veel men- n achter de bal én loeren op die ene beslissende counter, n eerste instantie wisten de Leusdenaren zich geen raad met :e behoudende tactiek, maar naarmate de zaterdag-equipe zenuwen van zich afschudde, kropen de Leusdenaren uit m schulp en creëerden enkele dotten van kansen, die helaas it ontsteltenis van het publiek niet verzilverd werden. dat hij aan de geblokte Musketiers- spits zijn handen vol had. Hij deed dat echter met verve, want afgezien van die ene seneuze doelkans die de Elstenaar geheel vrijstaand op de staander mikte, was zeker niet op zijn conto te schrijven. Aan de rechterkant verloor Klaas de Vries even zijn directe tegenstrever uit het oog, waarna prompt de enige voorzet op maat volgde, die voor Roda-zaterdag fortuinlijk met een sisser afliep. Ook de Elstenaren hadden over geluk bij het voorkomen van doel punten niet te klagen. Hoewel de Musketiers goalie niet altijd even klemvast was, hield hij met kunst en vliegwerk zijn doel schoon. Roda'46 profiteerde daar echter niet van. Zowel Harry Kersies als Ronald de Haas kwamen niet aan scoren toe. Wout Buerink had in de slotfase na een „weggevertje" in de Musketiers defensie de winnende treffer op zijn schoen, maar ook hij wist met deze kans geen raad tot grote voldoening van de aanwe zige TOV-delegatie. In het laatste kwartier mochten de licht geblasseerde Nico Ro- meijn en Sipke Hiemstra nog aan de slag voor Ton Kaspers en Ro nald de Haas. Veel maakte dat echter met uit. Aan een echt slotof- fensief kwam Roda-zaterdag niet toe; meer dan een doelpuntloos gelijkspel zat er met in. De Leusde naren bleven met dit resultaat wel iswaar ongeslagen, maar het ver toonde spel, met name in de afwer king, zal de komende week flink moeten worden bijgeschaafd om serieus in aanmerking te blijven komen voor de o zo felbegeerde titel en promotie naar de KNVB. Musketiers werd in Leusden weliswaar de morele winnaar en vierde de puntendeling in het hol van de leeuw als een kampioen schap. Maar waar twee honden vechten om een been, gaat de derde er wel eens mee heen. En dat kan op deze titanenstrijd in de zaterdag hoofdklasse van de afde ling Utrecht wel eens van toepas sing zijn, of één van drie moet daar toch anders over denken. Hopelijk is dat Roda'46, die de komende maanden hun naam eer aan zullen doen en Leusden einde lijk eens aan een KNVB-status hel pen Opstelling: Berry Buunk, Karei Ou werkerk, Fokko van Leyenhorst, Klaas de Vnes, Co de Smalen, Har- rie Kersies, Ton Kaspers (Nico Ro- meijn), Wout Buerink, Ronald de Haas, (Siepke Hiemstra), Coen van Dijk en Harry Settels. Ton Kaspers glipt handig langs een Musketier. LEUSDEN/ACHTERVELD - Slechts twee wedstrijden stonden het voorbije weekeinde op de nominatie die voor de Leusdena ren van belang waren, en het evenwicht volledig herstelde. In de hoofdklasse was dat het toptreffen tussen de Roda-zaterdag en de Musketiers, terwijl in het zondagvoetbal het degradatie duel tussen Austerlitz en Zuiderzeevogels alle aandacht op zich vestigde. Roda'46 en Musketiers deden niet voor elkaar onder en eindig den de wedstrijd zoals die begon: 0-0. TOV kwam daardoor als niet spelende weer alleen aan de lei ding, zodat met nog acht duels voor de boeg het spel echt op de wagen gaat om de felbegeerde titel. Uitslagen hoofdklasse: Roda'46 - Musketiers Stand hoofdklasse: TOV Roda'46 Musketiers Bloemenkwartier Hoogerheide WJ WA'71 Hercules Veensche Boys Veluwse Boys SVL WOO In de eerste klasse A van het 0-0 14 24 14 23 14 23 14 15 14 14 14 13 14 12 14 10 14 10 14 9 14 9 14 6 zondagvoetbal zakte Roda'46 een plek omdat Zuiderzeevogels bij Austerlitz met de hakken over de sloot kwam: 0-1. Voor de ploeg van Meindert Vlug wordt de slot van de competitie nu een strijd om lijfsbe houd, want de fatale streep komt steeds dichter bij. Uitslagen le klasse A. Austerlitz - Zuiderzeevogels Stand le klasse A: BFC Olympia'25 SC Nederhorst Naarden'79 Achterveld EMM WZA Zuiderzeevogels Roda'46 Austerlitz Laren Actif 0-1 14 22 14 21 14 20 14 18 14 16 14 15 14 12 14 11 14 10 14 8 14 8 14 7 eerder gepresteerd. Altijd was er wel één onderdeel wat wat minder ging dan de rest. Maar zaterdag gingen de drie onder delen beter dan ooit: Maaike stond na twee onderdelen zelfs eerste, met 0,05 pnt. meer dan Dione v.d. Mof uit Badhoeve- dorp. Helaas moest Maaike 0,10 pnt. inleveren op het laatste on derdeel en eindigde daardoor op de tweede plaats. Maar de punten 7,55 voor zon der gereedschap, 7,60 punten voor bal en 7,40 punten voor de touwoefening, beloven veel voor het Nederlands kampioen schap. Daar zullen vijf turnsters uit Nederland elkaar het vuur na aan de schenen leggen: Va nessa de Gaay-Fortman, uit Er- melo, Mariska van de Burg uit Zoetermeer, Esther van Bek- kum uit Vleuten, Dione van de Mof uit Badhoevedorp en de Leusdense Maaike zullen dan onderling uitvechten wie zich uiteindelijk Nederlands kam pioene mag noemen. Voor Ellen van Dijk was de strijd niet minder spannend. Hoewel ze geen kans maakte op het eremetaal, waren er nog zeven plaatsen voor de finale te vergeven. En daar moest Ellen toch zeker bij zien te komen. Dat lukte. Ellen wist beslag te leggen op de zesde plaats. Met 7,30 punten voor de oefening zonder gereedschap, ook 7,30 punten voor bal en 7,10 punten voor de touwoefening draaide Ellen een goede wedstrijd. Wetend dat zij echter nog niet optimaal draaide, er kan nog best wat aan verbeterd wor den, zou ook Ellen in de finale nog wel eens voor verrassin gen kunnen gaan zorgen. Tijdens de finale op 21 maart zal het er niet alleen om gaan wie de medailles mee naar huis mag nemen: belangrijker voor het grootste aantal deelneem sters is het om bij de eerste tien turnsters te eindigen, want daarmee is doorstroming naar een hogere klasse gegaran deerd. Zowel voor Maaike als voor Ellen moet dat binnen de mogelijkheden liggen. LEUSDEN - Afgelopen za terdag toog een delegatie van de gymnastiekver eniging Impala naar Kudel- staart voor de halve finale RSG in klasse III. Twee turnsters moesten zich daar kwalificeren voor de Ne derlandse kampioenschap pen. Geen eenvougie op gave, want alle deelneem sters kwamen van zeer goede huize. Het werd dan ook zeer spannend. Al gauw werd duidelijk dat alle drie de onderdelen, zonder gereedschap, touw en bal, boven een 'zeven' geturnd moest worden om enigszins mee te tellen. Zowel Ellen van Dijk als Maaike Geutjes hadden dit nog niet Ellen van Dijk tijdens haar baloefening.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9