SB Eerste paal voor nieuw zwembad de grond in jiezenkamp mag uitbreiden ►•csss5®1 ~vandaag in leusder krant» College vraagt WVC uitstel terugbetalen subsidie Hakhorst olgende week dinsdag om drie uur 's middags: iommissie stemt in met plannen: crnxraro Koffie concert in Ons Gebouw Dia-serie bij NCVB-Zuid lm in e Til eusdpr franc 38 hardrijders bij controle gepakt Fietsen ontvreemd Provincie krijgt rookregels SSgST ff BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden KEISTAO B.V. SERVA VOLVO Toyota AUTO EEMHAVEN Geen krant ontvangen Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 5 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 87 daann zijn ervaring en vakman schap kan tonen. Bovendien wil het bedrijf zich meer gaan specialise ren op het bouwen van zwemba den. Het aannemingsbedrijf heeft één keer eerder een dergelijk groot project gebouwd. Dat was het Tiki- bad in Duinrell bij Wassenaar. Ver der werkt men regelmatig aan de renovatie van zwembaden. Mo menteel heeft men vier van derge lijke renovaties onder handen. L. Gesman Aannemingsbedrijf is met 95 mensen personeel een mid delgroot bedrijf. Behalve recreatie- [JSDEN - Dinsdag 10 maart gaat de eerste paal voor het uwe zwembad de grond in. Daarmee wordt dan het voor ereen zichtbare begin gemaakt met de echte bouw van het uwe bad. )p het moment dat de eerste paal wordt geslagen, is er al il wat werk verzet. Dit speelde zich vooral achter de scher- d af. Het ging daarbij om het afhandelen van zaken met de zek&ringsmaatschappij, het maken van plannen voor het uwe bad, het zoeken van een architect, het regelmatig iren van overleg met de gemeente, het zoeken van een inemer, en dergelijke. Allemaal zeer tijdrovende zaken, die bestuur van de Zwembadstichting langdurig bezig hielden. ladat het architektenbureau ipert en Koenis de laatste hand I gelegd aan het ontwerp voor nieuwe bad en de gemeente lmet de plannen accoord ging, i de aannemer worden gezocht, grond van gegevens van het ütektenbureau en wensen van iZwembadstichting werden ne- aannemers benaderd met de ig een globale offerte uit te igen. a een zorgvuldige selectie is ndelijk L. Gesman Aanne- jsbedrijf uit Alphen aan de Rijn jewezen om de bouwkundige Iczaamheden uit te voeren. Dit bednjf kwam met een lage pnjs voor de offerte uit de bus en heeft bovendien al de nodige ervaring in het bouwen van dergelijke projec ten. Voor de technische installaties, het grondwerk en speciale onder delen van de inrichting van het nieuwe bad zijn en worden andere, gespecialiseerde bedrijven inge schakeld. Margo van Baarle, woordvoerd- ster van Gesman, laat weten dat het bedrijf er trots op is het nieuwe Leusdense bad te mogen bouwen. Het personeel werkt graag aan dergelijke projecten, omdat het De grondwerkzaamheden zijn inmiddels al begonnen. projecten bouwt men ook bedrijfs gebouwen en scholen. Een andere tak van het bedrijf ncht zich op de renovatie van woningen. AFSCHEID Het slaan van de eerste paal voor het meuwe bad is voor Henk van Zoeren het moment waarop hij af scheid neemt als bedrijfsleider bij de zwembadstichting. Van Zoeren raakte 14 jaar geleden betrokken bij het oude zwembad Bavoort. In dienst van de gemeente kreeg hij eerst de administratie onder zijn beheer. Later werd hij bedrijfslei der. Omdat Van Zoeren in dienst van de gemeente bleef, kon hij niet al zijn tijd aan het bad wijden. Het bestuur van de Zwembadstichting wil voor het meuwe bad een be drijfsleider die wél volledig in dienst is. Daarom is per 1 februari Frans van de Konijnenburg aange trokken. Henk van Zoeren gaat zich vanaf nu weer helemaal voor de gemeente inzetten. Hij blijft de Zwembadstichting adviseren op het gebied van de administratie. De nieuwe bedrijfsleider, Frans van de Konijnenburg is m dienst van de Zwembadstichting en zetelt voorlopig in het gemeentehuis. Hij is daar bereikbaar voor ieder die iets over het meuwe zwembad wil weten. De eerste paal voor het nieuwe zwembad wordt dinsdag 10 maart om 15.00 uur geslagen op de plek waar het oude zwembad Bavoort stond. Het bestuur van de Zwembadstichting houdt voorlo pig nog even geheim aan wie de eer van het slaan van de eerste paal te beurt zal vallen. Beurs levert gemeente seneuze gegadigden voor bedrijfsvestiging op Pag. 5 Weekend'evalueren'college, oftewel: alles heeft zijn prijs Pag. 5 Dlegale bouw wordt alsnog goedgekeurd Pag. 5 Mogelijk negen nieuwe wonmgen in Achterveld Pag. 6 Volgende week vrijdag jaarlijkse winteruitvoering muziekvereniging Lisiduna Pag. 6 Sport: Rob Weers ziet toekomst hockey-heren rooskleurig in Carnaval m Leusden en in Achterveld sfeervol afgesloten Loep op Leusden Ook in Leusden aandacht voor honderdste Wereldsgebedsdag Pag. 10 Leusdense politie gaf nuttige wenken inzake inbraakpreventie Pag. 10 Servicepagina Pag. 11 DOKTERSDIENST: tel. 948111 Pag. Pag. Pag. (van de redaktie) LEUSDEN - De commissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is dinsdagavond akkoord gegaan met plannen voor de uitbreiding van winkelcentrum De Biezenkamp. Het gaat daarbij om een aantal kleine uitbrei dingen van verschillende winkels. De Spar krijgt, als de plannen doorgang vinden, de grootste uitbreiding met bloemenwinkel. Het plan voor de Spar is iets groter. Omwonenden werden in de gelegenheid gesteld, om de plannen al te bekijken, Daar bij heeft één van de omwonenden ongeveer tweehonderd vierkante meter. Dat gebeurt aan de noorzijde, bij het marktplein. Het plein zelf kan ook in noordelijke richting worden uitgebreid, met het stukje openbaar groen dat daar nog ligt. Zo blijven én het aantal parkeerplaatsen, en de moge lijkheden voor de markt, ongemoeid. Bovendien is het de bedoeling dat de verschillende toegangen tot het winkelcentrum aantrekkelijker worden gemaakt. Dat kan betaald worden uit de inkomsten uit de grondverkoop. e uitbreidingen, die men in De kamp wil toestaan, betreffen [kleine uitbreidingen van he inde winkels. Dat zijn de wol- jkel, de kapper, de slijter en de te kennen gegeven, ernstige be zwaren te hebben vanwege geluids overlast, die naar zijn mening toe zou nemen. Momenteel wordt verder beke- .Vi.Mccvri., ioordelijke gevel van de Spar, zoals die op tekening staat. De verhoging in de gevel is ongeveer irhalve meter. In dat deel van de nieuwbouw wordt onder meer een kantme ondergebracht. Naar de 'm9 Va/J het college, en van de commissie, kan op deze manier de aantrekkmgskracht van De enkamp in stand worden gehouden, mede met het oog op de afronding van De Hamershof en mgbouwin 't Ruige Veld. ken, of binnen het plan een moge lijkheid aanwezig is. om één of mo gelijk meerdere kiosken te plaat sen. De commissie was unaniem van mening, dat de uitbreidingen bij dragen aan het handhaven van de aantrekkingskracht van De Biezen kamp. Vandaar ook, dat men instemde met plannen om de toegangswe gen tot het winkelcentrum te ver beteren. Het gaat daarbij om de toegangen bij de wolwinkel- en de Spar, bij de kapper, en bij de apo theek. Bij slijterij Van de Hengel wordt bovendien een betere wan del- en fietsroute gerealiseerd, met aansluiting op de Lijsterbeslaan. Die moet in de toekomst aansluiting krijgen op 't Ruige Veld. Overigens komen alle plannen nog uitvoerig ter inzage voor be langhebbenden, als het plan ter vi sie wordt gelegd. De veranderin gen maken namelijk deel uit van het te herziene bestemmingsplan Hamersveld. LEUSDEN - Het college van Burgemeester en Wethouders van de ge meente Leusden heeft in een brief aan het ministe rie van WVC gevraagd de terugvordering van een indertijd voor Hakhorst toegekende subsidie op te schorten. De motivering voor dit onderzoek ligt in het feit, dat een bestemmingswij ziging voor het pand nog niet heeft plaatsgevon den. Aldus de mededeling zoals verstrekt aan de le den van de commissie Welzijn en Onderwijs die in vergadering bijeen wa ren op maandagavond. De brief blijkt geschreven te zijn op aanraden van de amb tenaren van het Ministerie van WVC, waarmee wethouder Gijs Woudenberg tijdens een bezoek aan dit ministerie on langs gesproken heeft. Ep Oo- stra (D66) reageerde op de mededeling dat hij het ministe rie „althans de ambtenaren" in dit opzicht onverwacht „ruim hartig" vond, aangezien de be stemming sinds de verkoop veranderd is. Over het bezoek aan het mi nisterie van WVC vertelde de wethouder verder nog dat zijn mededeling van het voorne men een tweede jeugd- en jon gerenwerker in de gemeente Leusden aan te stellen positief en verbaasd was ontvangen. „Alleen mededelingen van ontslag zijn daar momenteel gebruikelijk". Overigens denken de be trokken organisaties in Leus den nog steeds geruisloos over de verwachtingen die zij „stellen" respectievelijk koes teren ten aanzien van de aan te stellen tweede part-time be roepskracht. Een profielschets laat op zich wachten. mmmmammm ACHTERVELD - Zondag zal er weer een koffieconcert zijn in Ons Gebouw. De aanvang is om 11.30 uur, het concert eindigt om onge veer 13.15 uur. De toegang is gratis. Deze maal zullen optreden de muziekvereniging DWS, het ge mengd koor St. Caecilia, terwijl mevrouw Kok-Hooft zal voorlezen uit eigen werk. LEUSDEN - De afdeling Leus den-Zuid van de N.C.V.B. houdt komende dinsdag (10 maart) haar maandelijkse bij eenkomst in het Trefpunt aan de Arnhemseweg 75. De avond begint om 20.00 uur. Als gast ig uitgenodigd de heer G. de Graaff uit Barneveld. Hij laat zijn prachtige dia-serie „Geheimen der Natuur" zien. Iedereen is van harte welkom. ISDEN - Ter afsluiting van ïokusvakantie wordt er in lerencentrum De Til vrij- een filmavond gehouden, toond wordt „The Karate Kid". De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt vier gulden per persoon. „The Karate Kid" is een prach tige film over een jongen die door een oude Japanse man opgeleid wordt in de karate-sport De film beleeft zijn hoogtepunt in de slot- scene waar de jongen een adem benemend karate-gevecht levert met zijn grootste rivaal tijdens een toernooi. JJerschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- «Gn. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. 3') kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk jj^NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR *>s kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend aierdags gesloten ACHTERVELD - De rijkspoli tie in de gemeente Leusden had gisterochtend weer een prima vangst. Bij een radar snelheidscontrole, uitge voerd tussen 07.15 uur en 09.45 uur op de Hesseweg, no teerde men maar liefst 38 hardrijders. ACHTERVELD - Tijdens het afgelopen carnavalsweek eind zijn er in Achterveld maar liefst zes fietsen ont vreemd. Wie de tweewielers ontvreemd heeft, is met bekend. De fietsen zijn nog met terug gevonden. De grootste vangst deed de poli tie op Stoutenburgs grondgebied: 21 automobilisten reden daar te hard. De hoogst genoteerde snel heid was 86 kilometer per uur. De ovenge zeventien werden in Achterveld gesignaleerd. Daar reed de snelste wetsovertreder 74 kilometer per uur. LEUSDEN/UTRECHT - Ook op .provinciaal niveau' wordt het rookgedrag aan nadere regels onderworpen. Als het aan Gedeputeerde Staten ligt, zo staat er in een persbericht van de Provincie Utrecht, kan in de provin ciale gebouwen binnen af zienbare tijd bijna alleen nog maar op de werkkamers van ambtenaren worden gerookt. „En zelfs daar niet, als niet- rokende ambtenaren op de zelfde kamer bezwaar heb ben tegen pijp, sigaar of siga ret van een collega", aldus het persbericht, Eén en ander blijkt uit het voorstel tot het instellen van rookregels. Het college van GS wil dat voorstel bespre ken met de personeelsverte- genwoordigers, vakbonden, de statencommissie voor personeelszaken en organi satie en met de voorzitters van de Statenfracties. Bij de behandeling van de begro ting 1987 door Provinciale Staten heeft het CDA om rookregels gevraagd. GS stellen voor om roken te blijven toestaan in gangen en hallen, de ruimte vóór de Sta- tenzaalen in een afge schermd deel van het perso- neelsrestaurant in het pro vinciekantoor Rijnsweerd. Het personeelsrestaurant in het provinciehuis Achter Sint Pieter, zo staat er in het voorstel, zou geheel rookvrij moeten worden, evenals de vergaderruimten, wachtka mers, koffiebars en liften in alle provinciale gebouwen. Met deze regels willen GS bereiken dat niet-rokers zo veel mogelijk van „mee-ro- ken" worden gevrijwaard. Een absoluut rookverbod vindt het college van GS te ver gaan. Dat zou, zo zeggen ze, de vrijheid van rokers weer te zeer aantasten. (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogswug 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 Nijverheidsweg 63. Amersfoort, tel. 033-631620 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-94069* Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 r()lïl''^ ZWEMBAD: de «erf eindelijk eens een paal ónder water.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1