}eurs levert gemeente antal serieuze gegadigden op roen wordt iet verhuurd Sterren in Leusden LEUSDEN, /m Groeneveld opticiens (t)m mkinckgetmrte/1 8 alet krijgt el werkbladen saer Krant KPO-avond over Simon Carmiggelt Samba in Geut Kans op huisvesting Pinkelotje NCVB over moderne literatuur Dansen in Zooz Concert in Claeverenblad JokaaL Winter 1986/'87 koud Leusden Achterveld DINSDAG 3 MAART 1987 plaatselijk nieuws ËUSDEN - De gemeente eusden heeft deelgeno- en aan een bedrijfshuis- estingsbeurs in Utrecht. beurs, een initiatief in het 'OPU\ het Ontwik- lingsinstituut Provincie recht, vond plaats van tot en met 26 februari, de Beatrixhal van het (rechtse j aar beurs- pmplex. imen met een aantal andere eenten. heeft Leusden deelge- en met een gemeenschappe- stand. Dat resulteerde in en- honderden bezoekrs, onder een aantal serieuze gegadig- Bt ligt in de bedoeling, dat bin- cort verdere gesprekken met «treffende gegadigden zullen len gestart. De stand van de gemeente Leusden in de Utrechtse jaarbeurs. Van de redaktie) EUSDEN - Het voorne en van het college van kW, om een stukje groen n de Diakenhove voor ie jaar te verhuren aan ee gegadigden, kon in ogen van de commissie tf/RO geen goedkeu- ig vinden. Verkopen nd men prima, maar uhuren bleek men prin- pieel tegenstander van Izijn. reden, dat men niet aan ver voor drie jaar mee wilde ;n, werd als eerste verwoord Alrich Parson (WD). Hij dat de raad recent het prin- it heeft genomen om stukjes groen, die voor privatise ring in aanmerking komen, te ver kopen. De gemeente is daarmee niet alleen van de grond, maar ook van het - soms naar verhouding dure - onderhoud af. 'Als u nu gaat verhuren, verkoopt u natuurlijk mets meer. Wij vinden dat principieel onjuist', aldus Par son. De overige commissieleden stemden daarmee m. Ook wethou der Jan Wagenaar bleek het met Parson eens te zijn. 'U heeft gelijk. Er was eerst alleen sprake van ver koop, maar dat er nu verhuurd zou gaan worden, was mij ontgaan', al dus de wethouder. De commissie stemde uiteinde lijk in met verkoop van het groen, mits 'het groen ook groen blijft'. Een bepaling, die in het verkoop- kontrakt opgenomen zal worden. r IJSDEN - Tijdens de ver- ring van de commissie ijn en Onderwijs werd ten in de Openbare Ba tooi 't Palet de werkbla- o spoedig mogelijk aan te brengen, ondanks het feit oor de hieraan verbon- osten geen krediet be- baar is. Tot plaatsing is |ten omdat het desbetref- raadsvoorstel over de itoverschrijdingen pas in de Raad zal komen voorzieningen node ge worden. de verbouwing van Open- asisschool 't Palet is al veel te doen geweest. De begroting werd zover overschreden dat de afde ling financiën aan het emde van het vorig jaar besloot geen nieuwe (ver)bouw aktiviteiten toe te staan in zoverre deze nog niet waren uit gevoerd. Ondanks de positieve beslissing van de commissie Welzijn en On derwijs ten aanzien van het aan brengen van werkbladen en schoolplein voorzieningen, kreeg de school de broodnodige attribu ten niet. De pijn van juist deze niet uitge voerde zaken ten dienste van de kinderen kwam hard aan en de commissie deed het voorstel om deze zaken m de raad toch te willen regelen. Éiankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. hijnt elke dinsdag en donderdag. ie: Martin Hermens en Hans Mosterd ie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker dredaktle: Hans Mosterd evering kopij en advertenties: 'het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: 'oor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op 'dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur i'oon 033-941495 (administratie en redaktie) onnementsgeld: '•80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal chten bezorging: L innee dient u de krant voor dinsdag- o( donderdagmiddag 18 00 e hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op *ize hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 '9 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt 'men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 «stellen foto's: ■este in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u Wellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) °oruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, lfh«r van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, stellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). "Ook contant betalen op ons kantoor. •en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ln9t u de gewenste foto( s) thuis. Ij-EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 7"enkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsvrouwen Organi satie (KPO) houdt komende dinsdagavond haar eerstvol gende bijeenkomst. Deze wordt gehouden in De Kom aan de Hamersveldseweg en begint om 20.00 uur. Mevrouw Aafje van Gestel houdt dan een lezing/voordracht over het leven en werk van de schrijver Si mon Carmiggelt. Leden zijn op deze avond van harte welkom. Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw Glaudemans, telefoon 033-941803. LEUSDEN - In O.J.J.C. De Geut aan de Zwarteweg treedt vrij dagavond de band De Noor mannen op. Het optreden be gint om 20.30 uur. De entree bedraagt 4,50 gulden. Hou ders van een Geutpasje beta len slechts 3,50 gulden. De Noormannen brengen warm bloedige samba, afgewisseld met zinderende funk, Caraibische salsa, snelle new-wave, rock roll, bossa nova's en mainstream jazz. Het gezelschap bestaat John van Markwijk, Jan Hartman, Michael van der Hoeven en Peter Bos. De Noormannen spelen morgenavond in De Geut. (advertentie) Bij Groeneveld heeft u een grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altyd de beste oplossing vinden die past by uw uiterlijk maar ook binnen uw budget! Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. LEUSDEN - Tijdens de ver-1 gadering van de Commissie Welzijn en Onderwijs deelde wethouder Gijs van Wouden berg (CDA), op verzoek van| de heer Stoelinga, mede dat] de gemeente Leusden in on derhandeling is over de huis vesting van kinderdagverblijf Pinkellotje op Mariènhove 1. De onderhandelingen zijn nog niet afgerond en een kostenraming van de noodzakelijke verbouwin-1 gen zijn nog niet gemaakt zodat de j beslissing nog niet gevallen is, j maar de wethouder hoopt dat het dit maal lukken zal. „Als dit niet lukt", zei hij „dan zie ik het heel triest in om het nog voor elkaar te krijgen. Want zo'n kans j krijgen we met snel meer". Waarna I hij, opnieuw, een vergelijking maakte met de huisvesting van de SOHA en de daarmee gepaard gaande moeilijkheden. De afgevaardigden van het Kin derdagverblijf heten desgevraagd weten blij te zijn met de mogelijk heid op de Manënhove. Het vrij staande woonhuis leek hen goed geschikt te maken voor het inrich ten van een kinderdagverblijf. Van emge overlast voor de buurt zien zij geen enkele aanleiding, zoals ook bij de huidige huisvesting met het geval is. De vergelijking met de SOHA vestiging kon huns inziens niet gemaakt worden. LEUSDEN - De afdeling Leus den-Centrum van de N.C.V.B. houdt komende maandag (9 maart) een bijeenkomst in het dienstencentrum aan de Bur gemeester De Beaufortweg 18. Deze begint om 19.45 uur. Op het programma staat een le zing over moderne literatuur. De heer Hans Werkman zal dit onder werp behandelen. Voor meer informatie kan men bellen naar 033-94.80.92 of naar 033-94.53.72. LEUSDEN - „Dansen voor een daalder bij Zooz". Wie dat wil, kan komende zaterdag te recht bij de Zooz in het Jeugd honk aan de Hamersveldse weg 100. Iedereen vanaf 16 jaar is vanaf 20.00 uur van harte welkom. De entree be draagt 1,50 gulden. De muziek zal zoals gewoonlijk vaneren van stevige rock tot slow music. LEUSDEN - Memg bezoeker van open jongerencentrum De Geut heeft ongetwijfeld even zijn of haar ogen staan uit te wnjven toen Mick Jagger en David Bowie het podium beklommen. Waren ze dat nou echt of werden ze bedonderd? Nou, ze waren het niet echt. Maar evenmin werd men bedonderd Het tweetal zorgde voor een perfecte soundmvc-imitatie van het wereldbe roemde duo. Ze deden dat al eerder bij de KRO televisie in de Sound Mix Show van Hennie Huisman. Dat optreden bezorgde het tweetal heel wat uitnodigingen voor optredens. Afgelopen zaterdag mocht Leusden de sterren", die langzamerhand ook zelf sterren worden, ontvangen. Ze waren echter niet alleen gekomen. Het grootste deel van de avond werd namelijk muzikaal gevuld door de band Rocks Off. Ook dat optreden was de moeite waard. LEUSDEN - Na het succes van vorige maand wordt er we derom een concert gegeven in „de ambiance van de galerie" van boerderij 't Claeveren blad aan De Brink 16. Op don derdag 12 maart voert Ellen Boschma uit Groningen op de vleugel werken uit van R. Schumann en F. Mendelssohn Bartholdy. Verder is dan te horen het piano-trio be staande uit Gerda van Donk (viool), Else Schot (cello) en Ellen Boschma (piano). Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 12,50 gulden en zijn te koop bij 't Claeverenblad aan De Brink 16, en wel op zaterdag- en zondagmiddag tussen 14.00 uur en 17.00 uur en aan de zaal vanaf een half uur voor aanvang. Telefonisch reserveren is mogelijk via het num mer 033-943472. Er is slechts een beperkt aantal kaarten beschik baar. Er staan nog twee concerten op het winterprogramma. Allereerst op 26 maart. Janine de Leeuw (piano) en Hilde Cramer (viool) spelen dan werken van L. van Beet hoven, J. Brahms, S. Prokofief, M. de Falla, C. Debussy en W.A. Mo zart. Op 9 april komt de Vocal Group Amersfoort naar 't Claeve renblad. Onder leiding van Bert Eerden zingt dat gezelschap liede ren van onder andere Burt Bacha- rach, Johnny Mandel en Kirby Shaw. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's spon aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor pariikuheren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: spon sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. De meteorologische win ter zit er sedert 1 maart op. De winter als geheel is aan de koude kant uitgevallen met als uitschieter de 2e de cade in januari. Toen van 10 - 20 januari een periode van matige tot strenge en soms zeer strenge vorst. De koude was toen zeer doordringend omdat er een aantal dagen een soms stormachtige wind stond. Was januari met een gemiddelde temperatuur van -2.9C zeer koud, december stelde als wintermaand erg teleur. Een gemiddelde tempera tuur van 4° was erg zacht. Pas in de tweede helft van die maand kwam er enige dreiging van Koning Winter en dit resulteerde in een witte eerste kerstdag op de valreep. Februari tenslotte viel net iets te koud uit. De gemiddelde temperatuur over de drie maanden was (in Achterveld) 1.3° tegen 2.5° normaal. Het is dus de derde achtereenvolgende koude winter geworden. De neerslag: december was zeer nat, met vooral de laatste twee dagen erg veel regen. Januari en februari waren aan de droge kant. In tegenstelling tot het noorden (in januari) en het zuiden (eind februari) viel er in ons gebied erg weinig sneeuw. Alleen de eerste kerstdag gaf een behoorlijk sneeuwdek. Tot zover het winterover- zicht. Dat de meteorologi sche winter er opzit was deze week niet te merken. Dins dag een koude dag na een spectaculaire maandag met name in het noorden. Geluk kig ging bij ons de regen over in sneeuw, zodat grote ver keersproblemen uitbleven. Anders ging dat boven de lijn Zwolle richting Friesland. Daar viel 35 mm neerslag in de vorm van ijzel. De gevol gen zult u gezien hebben. Waarom het bij ons niet tot ijzel kwam lag aan het feit, dat in de loop van de avond snel koude lucht in de bo venlucht werd aangevoerd. Dit doordat de depressie ons land toen verlaten had en de stroming van zuidoost naar noordoost kromp. Het bleef dinsdag ook overdag vriezen. Op dit mo ment (dinsdagavond) werd een aanval op de maartse winterkou voorbereid. Als de verwachtingen uitkomen zal vandaag de zachtere lucht terrein hebben gewonnen. Mogelijk ook weer gepaard gaande met ijzel en/of sneeuw. De komende dagen zullen vrij zacht verlopen en er zal van tijd tot tijd regen vallen. Of de winter er dan definitief opzit is nog maar de vraag. Afwachten is wat nou een noordzeedepressie later in het weekeinde volgt. Donderdag 5 maart 20.15 uur: Bingo-avond in jonge rencentrum De Til, Hamersveldse weg 30. Vrijdag 6 maart 14 00 uur Kindercarnaval m Blij- hof, Lisidunalaan 2 20.00 uur Film „The Karate Kid" in jongerencentrum De Til, Ha mersveldseweg 30. Zaterdag 7 maart 20.00 uur Disco-avond m Zooz, het Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100. Zondag 8 maart 14.30 uur: Jazz-Sociëteit in De Hakhorst met optreden van Swing Profs. Maandag 9 maart 19.30 uur Schrijfavond van Am nesty International m de school De Bnnk, Lijsterbeslaan 54. 20.00 uur: Voordracht over Job van Henk van Ulsen in Jozefkerk, Hamersveldseweg. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Financieel Beleid en Beheer in commissieka mer van het gemeentehuis, 't rf 1. Dinsdag 10 maart 14.45 uur: Eerste paal voor het nieuwe zwembad aan de Bavoort- seweg. 19.45 uur: Bijeenkomst van de NCVB afdeling Leusden-Centrum in het dienstencentrum, Burge meester De Beaufortweg 18. 20.00 uur: Bijeenkomst van de NCVB afdeling Leusden-Zuid in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. 20.00 uur: Politieke forumdiscus sie van de Vrouwenraad in De Korf, De Smidse 1. Zaterdag 7 maart: 20.00 uur Ge huwdenbal café Buitenlust. 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 8 maart: 11.30 uur: Koffie concert Ons Gebouw. 14.00 uur: Disco de Klaveet. Maandag 9 maart: Ledenvergade ring A.M.B.C. hotel de Roskam. Dinsdag 10 maart: 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3