Weekend 'evalueren' college, oftewel: alles heeft zijn prijs llegale bouw wordt isnog goedgekeurd commentaren— —meningen— Verkiezings manifestatie van GPV in Koningshof Reanimatie cursus EHBO Oud papier- aktie D WS Sezers. schrijven- Originele rekeningen geven duidelijk aan: Weekend PvdA moet niet discrimineren DONDERDAG 5 MAART 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het weekend in oktober 1985, dat het Leus- dense college van B&W zich naar het zuidelijke Venlo spoedde, om te 'evalueren', zoals burgemeester Radema ker het vorige week donderdag tijdens de raadsvergade ring noemde, was in één opzicht in elk geval geslaagd te noemen: qua alcoholische versnaperingen en eten hebben de deelnemers het in elk geval goed gehad, dit alles gelardeerd met aangename randverschijnselen. De burgemeester verklaarde afgelopen donderdag, dat het een weekeind was geweest, waarbij het college zich had beraden op de vraag, 'hoe doen we het met z'n allen samen.' *We hebben ons toen teruggetrokken op een goede plaats, om daar samen over te praten. Wij, dat wil zeggen, de leden van het college en de secretaris. Aangezien wij mensen zijn, die een groot aantal avonden per jaar weg zijn voor dit werk, is het niet zo vreemd, dat we de echtgenotes een avond en een ochtend hebben laten overkomen. Op de laatste dag zijn enige echtgenotes overgekomen. Dus als u een rekensommetje maakt, moet u zich realiseren, dat het niet alleen om het college ging, maar om het college en een toegevoegde waarde.' 'En of men dan zegt 'het was een goed etablissement, waar je geweest bent', of 'je had naar een jeugdherberg moeten gaan', daar kan men natuurlijk over twisten', aldus de burgemeester. Joop Kool van Leusden'85 bleek tot ieders verrassing over de originele rekeningen van dat weekeinde te be schikken. Tot grote hilariteit van de vele aanwezigen, citeerde hij uitvoerig uit die papieren. Hij merkte onder meer op, dat er voor achthonderd gulden aan massage op de rekening voorkwam, en voor meer dan tweeduizend gulden aan drank en sauna-kosten. 'Allemaal geboekt op kamer 113. Die had u natuurlijk niet moeten nemen', aldus Kool. Hij vroeg zich af, of het college met de rekening erbij nog vol zou willen houden, dat het doelmatig bezig was geweest. TJ moest zich schamen', aldus Kool, die tot slot van zijn betoog het college vijf stukjes zeep van de betref fende beauty-farm gaf. 'Daar kunt u uw handen mee in onschuld wassen', aldus Kool. In hoeverre het in dat weekeinde - gezien de hoogte van de drankrekening en het, naar valt aan te nemen daarmee gepaard gaande promillage in de bestuurlijke aderen - ook tot een daadwerkelijke evaluatie is gekomen, kan men zich natuurlijk afvragen. Als er al sprake is geweest van een evaluatie kan er, ïzien het bovenstaande, in elk geval geen buitensporig loge eis aan de kwaliteit van die evaluatie worden ge teld, zoveel is wel duidelijk, als men de rekeningen van alleen de alcoholica beziet. bijt f130,- kostte. Daarop ver voegde hij zich om kwart over negen m het restaurant, waar voor een kleine veertig gulden werd geconsumeerd. De kos ten van de maaltijd bedroegen f26,50, aan gedistilleerd werd de maaltijd voor f8,50 be sproeid. Dat bleek met voldoende, aan de bar werd vervolgens, zo vermeldt de rekening, nog eens voor f50,75 geconsu meerd. De specificatie van die rekening luidt: bier, f2,75; limo nade, f4,-; wijn, f 17,25, gedistil leerd f6,25, keuken, f9,50, ge distilleerd, f 11.-. De rekening wordt 's avonds om half twaalf afgesloten. De rekening op naam van kamer nummer 113 bedraagt dan f231,-. Om elf minuten voor zes op vrijdag de achttiende meldt de rekerungen-staat, worden daar aan sauna en massage- kosten nog eens f47,50 bij ge boekt. der Jan Wagenaar geweest, want m de verdergaande drankrekening duikt dan plot seling limonade op, en Jan Wa genaar drrnkt geen alcohol. BORRELTJE Het wordt tenminste nog een treffende weekemde: Ook op dat tijdstip worden aangesla gen: vijfenzeventig gulden voor de winkel, uitgegeven op die dag, de rekening van het restaurant bedraagt inmiddels f392,40. Daar zijn we er nog niet mee: de volgende bon, die van de bar, haalt haast hetzelfde be- „Wat evalueren we lekker, hè. eren". de visie van onze tekenaar George Drieenhuizen op een weekend „evalu- Het weekend begon in elk eval voor gemeentesecreta- s Reier van Gooi al vroeg. Op londerdag 17 oktober 1985 neldde de heer Van Gooi zich i de balie van hotel De Bo- fenste Molen te Venlo. Het lotel meldt op haar briefpa pier: 'Hotel De Bovenste Mo- Beautyfarm, Golfschool, flub Sportief.' j De heer Van Gooi huurde ten kamer, die samen met ont- COLLEGE Op vrijdag de achttiende oktober meldt zich de rest van het gezelschap. De heer Van Gooi heeft dan al gegeten, ten bedrage van vijfentachtig gul den, met wijn voor f5,75. Daarna arriveren drie andere leden van het gezelschap, die iets bescheidener zijn: zij eten voor f47,50 de man. Er wordt een gedistilleerde versnape ring genuttigd, ten bedrage van f 19,50 en wijn voor dertig gulden. Daarop amveert het vijfde en laatste lid van het ge zelschap, die voor f41,50 eet. Dat is waarschijnlijk wethou- stevige borrel, die men op de behouden aankomst dnnkt. de limonade kost f3,15, de wijn f 11,50 en aan gedistilleerd wordt er f40,25 geboekt, waar nog een bedrag van f23,00 bij komt, aan port, sherry en/of vermouth. Om 22.29 uur. zo meldt de rekening, worden er vijf kamers genoteerd voor honderddertig gulden per stuk. Opmerkelijk detail is. dat dat de enige boekmgen zijn, die terug te vmden zijn waar het overnachtingen betreft. Met andere woorden: admini stratief is Leusdens college van B&W de gehele nacht van zaterdag op zondag zoek Gaan we verder met het be drag: f302,70. Uitgesplitst wordt daar het volgende voor genuttigd: voor f8,25 aan bier, voor f 14,20 aan limonade, voor een tientje aan sigaretten en aan gedistilleerd voor het fraaie bedrag van f246,50. ZATERDAG Zaterdag de negentiende begon met een notenng op de rekening van f105,- aan 'sport'. 'Sport', zo leert navraag, staat voor massage. Daar wordt 's avonds om acht uur nog eens f432,50 bijgeboekt, weer aan massage en aan 'cosmetica', bijgeboekt onder de afkorting van de betreffende merknaam. Het eten op die dag hakt er pas echt in De totale kosten bedragen f1.386,70 voor lunch en diner. De wijn komt, bij dat bedrag inbegrepen, op f270,-, waarbij aan 'randverschijnse len', koffie, rookwaren en een borrel vooraf en na, nog eens ruim honderdvijftig gulden wordt besteed. Aan de bar, dus apart van de f270,- aan wijn en de nodige al of met alcoholische versnape ringen om de maaltijden heen, bedragen de kosten die dag nog eens f297,45. Wie trou wens de bonnetjes bekijkt, wordt getroffen door de voor keur voor Armagnac. Courva- sier Napoleon, echte Malt whiskey, Corenwijn en Kirr, terwijl bij 'bier' in één geval er nog extra bij wordt vermeld, dat het hier niet om een ordi naire pils, maar om 'bier, a 2,75' gaat. Dat kan dus oplopen. Dat geldt bovendien nog, waar één of meerdere college-le den aan de bar ook nog eens vijfenzeventig gulden contant opneemt, die ook netjes op de rekening wordt bijgeschre ven. Maar dat kan natuurlijk ook de fooi zijn geweest. VERTREK Zondagochtend de twintig ste oktober, na een ongetwij feld uitstekende nachtrust - maar waar. in elk geval niet in De Bovenste Molen - treffen we de eerste notitie op de re kening aan om vijf minuten over acht. Twee personen la ten zich voor vierhonderdder tig gulden nog eens stevig on der handen nemen bij de mas seur, met de nodige cosmetica erbij. Dat het gezelschap in haar uitgaven niet slechts de grote dingen telt, leert ons de notitie op de rekening, dat er voor f5,45 in de winkel iets gekocht werd, terwijl voor f 1,25 zelfs een krant werd aangeschaft. Getelefoneerd werd er ook, voor f 15,40. Om 11.22 uur volgt de vol gende notitie op de rekening. Er wordt weer getelefoneerd, voor f25,45. Om 13.04 vindt de laatste mutatie plaats: er wordt f452,10 op de rekening bijgeschreven, waarmee het totale saldo komt op f2563,80. Aan 'divers' wordt daar f1837,10 aan toegevoegd, zijnde de kosten van massage, winkel, telefoonkosten en ove rige randverschijnselen. Op zondag 20 oktober 1985, om 13.20 uur wordt de reke ning van het weekemde 'eva lueren' van burgemeester Ra demaker met de wethouders Wagenaar, Ummels en Van Woudenberg en gemeentese cretaris Van Gooi afgesloten. De totale kosten bedragen dan samen f4440,90. Tot slot mag dan nog wor den opgemerkt, dat de ge meente uiteindelijk een zeer ..summiere rekening krijgt toe gezonden, waarin geen enkele specificatie is opgenomen. er del ebJ t de redaktie) IUSDEN - De illegaal begonnen bouw van Kenmark aan UQokhoek, in het bedrijventerrein de Paardenmaat, is kiddels gelegaliseerd. De provincie heeft alsnog een Iklaring van geen bezwaar afgegeven. |aillant detail in de kwestie is, dat wethouder Jan Wage- r (WD) tijdens de commissievergadering van Open- Werken en Ruimtelijke Ordening verklaarde, dat hij ^igenaar, de heer Van de Marei, weliswaar geen toe- ng had gegeven om te bouwen, maar hem wel had ten weten dat hij 'voor eigen risico en verantwoording "l gang kon gaan.' met op de hoogte gebracht van de toezegging van de wethouder. Dat leverde hem praktisch een pak slaag op. De commissie kon zich deels wel vinden in de toezegging van de wethouder, waar deze al geweten had, dat binnen het provinciehuis een positief advies lag over de ver eiste verklaring. Ook wethouder Wagenaar zag geen probleem, gezien die voor wetenschap. 'Mij is voorgehouden, dat de spanten die besteld waren, en in aantocht, direkt m een be paalde volgorde van de wagen af moesten worden gesteld. Ik vond het onzin, om de boel eerst nog af te Pe spanten vanaf de wagen meteen opgebouwd moesten worden, werd er al gebouwd, voordal'jte. L.e Verklanng van geen bezwaar binnen was. Wel wasbekend, dat er positief was geadviseerd, femmingsplan voor de Paardenmaat wordt nu overigens op korte termijn afgewerkt, zo zegde Vier Jan Wagenaar toe. laten voeren naar de gemeente- werf, als op zeer korte termijn toch toestemming werd verkregen', al dus de heer Wagenaar. Overigens werd een deel van het bouwmateriaal in een eerder sta dium wel afgevoerd naar de werf. De heer Van de Marei zal daarvoor moeten betalen, alvorens die spul len terug te kunnen ontvangen, zo kondigde de wethouder aan. Hij stelde daarbij nadrukkelijk, dat hij geen toestemming had ge geven. Hij had volstaan met te zeg gen, dat de heer Van de Marei 'voor eigen risico en verantwoor ding* zijn gang kon gaan. Gert de Weerdt (PvdA) vond dat een vreemde stellingname, die in zijn ogen neerkwam op een feite lijke toezegging van een wethou der. Daar waren andere commis sieleden het niet mee eens. Zij ble ken van mening, dat de handel wijze van de wethouder acceptabel was geweest, vooruitlopend op de wetenschap van de in aantocht zijnde verklaring van geen be zwaar. 'Er is hier net die soepelheid betracht tussen wat u wist, en het moment dat de verklaring zou ko men, terwijl het eventuele risico uitdrukkelijk voor de betreffende ondernemer zou zijn geweest', al dus Alnch Parson (WD). PAARDENMAAT Overigens werd later op de avond meegedeeld, dat het be stemmingsplan voor de Paarden maat nu daadwerkelijk gestalte gaat krijgen. Inmiddels geldt voor het gebied voor het zevende ach tereenvolgende jaar een voorbe- reidingsbesluit, wat op zich haast een record mag heten te zijn. Als de plannen doorgaan, wordt binnen enkele weken het overleg over het plan met de Provinciale Planologische Dienst afgerond, waarna het ontwerp-plan in april in de commissie OW/RO ter sprake zal komen. Het ligt in de bedoeling, dat het plan in juni in de gemeente raad zal worden vastgesteld. Drs. J. Bos. lijsttrekker voor het GPV in de provincie Utrecht. LEUSDEN - In het kader van de Statenverkiezingen op 18 maart 1987 belegt het GPV op vrijdag 13 maart een Provin ciale verkiezingsmanifesta- G.J. Schutte, fractievoorzitter van de GPV Tweede Kamer-fractie. tie. Deze avond wordt gehou den in De Koningshof aan Ha- mersveldseweg 95 te Leusden en begint 20.00 uur. Sprekers zijn drs. J. Bos, lijsttrek ker van het GPV in de provincie Utrecht en lid van de Provinciale Staten, en de heer G. J. Schutte, lid van de Tweede Kamer voor het GPV. Na de pauze is er ruimschoots gelegenheid tot discussie. Het Schoolorkest van de Gerefor meerde Scholengemeenschap Amersfoort onder leiding van Bob Vuijk zal voor een muzikale omlijs ting zorgen. ACHTERVELD - De plaatse lijke EHBO afdeling Achter veld zal weer een rearumatie- cursus organiseren. Iedereen kan aan deze cursus deelne men. Zowel leden met een EHBO-diploma als degenen, die niet m het bezit zijn van dit diploma zijn van harte welkom. De cursus zal bestaan uit drie lessen en wordt gegeven in Ons Gebouw op 24 en 31 maart en 14 april. Een aantal personen die aan deze cursus willen deelnemen kan zich als nog opgeven bij de secreta resse van de vereniging mevr. Chr. Jansen-Kitselaar, Schoon- derbekerweg 3a, tel. 03425- 1589. Ook voor inlichtingen kan men daar terecht. Het is niet de gewoonte van de redaktie van deze krant, om zo gedetailleerd in te gaan op de representa tieve kosten, die een college van B&W - bijvoorbeeld - boekt. Maar er zijn natuurlijk uit zonderingen. Zoals het on derhavige geval, waarvan de heer Rademaker, in zijn functie als burgemeester vo rige week tijdens de raads vergadering opmerkte, dat men een weekeinde 'geëva lueerd' had. Centraal daarbij stond, we citeren de burgemeester, de vraag: 'Hoe doen we het sa men.' In een tijd van bezuinigin gen kan men concluderen, dat de uitgave die men zich in dit weekeinde heeft ge meend te moeten permitte ren, al of niet door de beugel kan. Dat is een kwestie van waar men aan gewend is. Daarbij steekt deze verto ning echter wel schril af, bij allerlei pietluttige uitgaven, die de laatste jaren door dit zelfde college als onverant woord werden beoordeeld. Dat kan men wel conclude ren. Als nu nog was verklaard, dat men vanwege de grote werkdruk behoefte had aan een leuk weekend, er even tussenuit, was deze gang van zaken misschien nog accep tabel geweest. Maar om deze braspartij als 'evaluatie' te willen ver kopen, gaat onzes inziens wel wat ver. Waarbij tenslotte wel een antwoord is gegeven op de vraag, 'hoe doen we het sa men.' 'Niet droog' zullen we maar zeggen. Om tenslotte te conclude ren, dat het toch aardig zou zijn, als zogenaamde 'evalua tie-weekeinden' van het col lege eens zouden bijdragen tot daadwerkelijke oplossin gen, in plaats van ze te ver oorzaken. LEUSDEN - Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Zoals u ongetwijfeld weet. gaat burgemeester Pademaker Leusden binnenkort verlaten. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. De Leusdense afdelmg van het Rode Kruis nam afgelopen dinsdagavond, tijdens de jaarvergade- rmg m het gemeentehuis, waarschijnlijk als eerste vereniging/instelling afscheid van Leusdens eerste burger. Er zullen er ongetwijfeld nog vele volgen. Kortom, burgemeester Rademaker gaat drukke weken tegemoet. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveld plein. Iedereen die zijn oud papier op wil rui men kan dit deze morgen in bedoelde container komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden hun oud papier niet zelf kunnen brengen kunnen dit telefonisch melden bij W. van Hamersveld, teL 03425-1688 en bij W Wouters, tel. 033-941197. Dit moet dan wel voor vrijdagavond 19.00 uur aeschieden. Het papier zal dan worden opge haald. Men wordt wel verzocht het betreffende papier dat zal worden opgehaald netjes te willen verpak ken. Los papier kan in verband met het gebruik van de middelen van vervoer soms problemen geven. Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen him oud papier de poneren bij W. Wouters, Hessen weg 195 te Stoutenburg. ROMMELMARKT De muziekvereniging DWS zal dit jaar ook weer een rommelmarkt organiseren. Degenen die nu al goederen hebben staan die ze wil len bestemmen voor de rommel markt, kunnen dit nu reeds telefo nisch mededelen aan J. Hilverts, tel. 033-945882 en J. Hoefkens, teL 03425-2083. De goederen zullen dan worden afgehaald. Geachte redactie, Omdat ik via uw kolommen het profiel van onze nieuwe burge meester gewaar werd reageer ik ook maar viau. Ik wil namenlijk mijn verbazing uitspreken over de wens van de PvdA tot „in elk geval geen confes sionele burgemeester." (Ik, 17-2- '87) Bij mijn weten is het in Nederland overwegend goed gebruik, ook in de PvdA, om niet te discrimineren op religieuze overtuiging. Dat het hebben van een geloof een con- tra-indicatie is voor het burge meestersambt in Leusden acht ik onjuist. Wanneer de PvdA bedoelt dat de toekomstige raadsvoorzitter minder goedgelovig moet zijn dan het CDA de afgelopen jaren, kan ik me bij die uitspraak wel wat voor stellen. Het is, helaas, ook zeker niet zo dat een confessie meer gerantie biedt voor ethiek in het besturen. Het tegengestelde is evenmin waar. Er is echter een groot verschil tussen de keuze van een partij om al dan niet confessioneel te zijn en die van het individu. Uit de laatste verkiezingsonder- zoeken is juist gebleken dat in toe nemende mate niet-confessionelen op het CDA stemmen, terwijl, om gekeerd al langere tijd in de PvdA zelf een verband van christenen bestaat, van religieuze zelfs! Wanneer de PvdA-Leusden hier het individu (dat wel wat in een Leusdense carrière ziet) het recht onthoudt op confessie wordt zij zelf wel bijzonder ongeloofwaardig met haar eis tot „respect voor alle levensbeschouwelijke richtingen." Een nadere uitleg lijkt me dan ook gewenst. J. C. Burgers Hamersveldseweg 20 3833 GP Leusden

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5