Mogelijk negen nieuwe woningen voör Achterveld Jaarlijkse winteruit voering muziekvereniging Lisiduna Niet zonder meer instemmen met goedkoop tennissen in Achterveld Leusden; van 't Klooster Leusden, Hamersveldseweg 14, Tel. 033-941243. leusder krant; DE NIEUWE RENAULT 9 EN 11 Op vrijdag 13 maart bij Pon: Commissie Welzijn en Onderwijs: DONDERDAG 5 MAART 1987 plaatselijk nieuws (van de redaktie) LEUSDEN - De kans bestaat, dat er in Achterveld dit jaar nog negen premie B-woningen gebouwd gaan worden. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie voor open bare werken en ruimtelijke ordening van afgelopen dins dag. Aanleiding tot het plan is het ver zoek van een Achterveldse aanne mer, om niet drie, maar meer van dergelijke woningen te mogen bouwen. Die drie woningen kun nen zonder problemen worden ge realiseerd. Met de zes andere ligt de situatie iets moeilijker. Een detail uit de plankaait van het bestemmingsplan Achterveld. Onderin het deel 'W-5', aansluitend aan de rooilijn van de bebouwing langs de Kerkdijk, wil de gemeente nu proberen om zes premie B-woningen gebouwd te knjgen. Het college van B&W wil name lijk proberen, vergunning voor die zes huizen te knjgen in het gebied 'W-5' van het Achterveldse be stemmingsplan. Dat deel van het plan is destijds afgekeurd. De Kroon deed dat, naar aanleiding van een bezwaarschrift van de Sóchtse Milieufederatie. Aangezien dat bezwaar voornamelijk tegen de 'grootschaligheid' gericht was, neemt het college aan, dat over het plan voor de zes woningen geen al te grote problemen zullen rijzen. Het is namelijk de bedoeling, dat de zes woningen worden gebouwd in de 'punt' van 'W-5', daar waar ze een vloeiende aansluiting vinden bij de rooilijn van de bestaande bebouwing aan de Kerkdijk ter plaatse. De commissie kwam in meer derheid tot de conclusie, dat er geen bezwaar bestond tegen het plan. Voorwaarde is wel, dat er uitsluitend naar aangetoonde be hoefte wordt gebouwd. Het college onderschrijft dat overigens volle dig, deelde wethouder Jan Wage naar (WD) mee. Gert de Weerdt (PvdA) maakte namens zijn partij nog een voorbe houd. Hij bleek van mening, dat negen woningen in de premie B- sfeer voor Achterveld, op een to taal contingent van twintig voor de hele gemeente Leusden over dit jaar, mogelijk wat te veel van het goede was. Overigens werd van de zijde van het college ook nog gewezen op de mogelijkheid van doorstroming, die de te bouwen woningen zullen kunnen opleveren. LEUSDEN - Op vrijdag 13 maart zal in de zaal van Pon's Automobielbedrijf de jaarlijkse winteruitvoering worden ge houden van muziekvereniging Lisiduna. De aanvang van het programma is om 19.45 uur. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Er is een afwisselend programma samengesteld. Naast het Orkest geven ook de majoretten, de drumband en het leerlin genorkest acte de présence. Het orkest brengt onder meer ten gehore „Wo die Wolga fliesst". Een stuk met geliefde en bekende Russische melodieën dat wellicht voor het nodige luistergenot zal zorgen. Zo ook de Selection of Bri tish Songs. De American Folk Suite is een werk dat bestaat uit een mengeling van melodieën, zowel uit Noord, Zuid, West, als Oost- Amenka, en deze worden gebruikt om meerdere mogelijkheden in de uitdrukkingsvorm weer te geven. Verder diverse marsen als Ju- belklange, Broadway en De Garde Defileert. Deze laatste duidt op het regiment Garde Grenadiers en is als defileermars door de compo nist opgedragen aan de Konink lijke Militaire Kapel. De drumband brengt onder meer Drums of the Netherlands, een werk dat alleen door tamboers wordt geslagen met afwisselend de scherpe en doffe trom. With Live en Happy Day zijn werken ta LEUSDEN - Tijdens de verga dering van de commissie Welzijn en Onderwijs van de gemeente Lensden, afgelopen maandag avond werden mededelingen verstrekt over een groot aantal onderwijs-aangelegenheden. In Leasden voldoen momenteel twee scholen niet aan de instand houdingsnormen zoals opgesteld door de minister van Onderwijs en Wetenschappen. Zij kannen (en zullen) echter een verzoek richten tot het betreffende minis terie om de eisen ten aanzien van het aantal leerlingen lager te stellen. Het betreft de scholen de Regenboog in Achterveld en de Loisderhoek in Leasden ZaicL Sinds op 1 januari 1987 de wet op de onderwijsverzorging de rege lingen rond de schoolbegelei dingsdiensten heeft vervangen, is de gemeente niet meer verplicht tot het verstrekken van subsidies aan deze schoolbegeleidingsdien sten. Indien zij dit wel zouden doen is een bijdrage verplicht van mini maal dertig procent. Aangezien dit minder is dan in het verleden het geval was, ziet de commissie geen ingrijpende wijzi gingen in de nabije toekomst. Voor 1 januari 1988 dient de besluitvor ming voor de gemeente Leusden te zijn afgerond. GYMLOKAAL Gymnastieklokalen waarvan het gebruik minder dan veertien klok uren bedraagt worden in beginsel niet meer bekostigd door het Rijk. Voor afwijking hiervan dient de raad in april een plan in te dienen. Dat plan zal het gymnastieklokaal in Leusden Zuid moeten betreffen. De ontsnappingsclausule zal ge zocht worden in de regel dat het lokaal recht blijft houden op rijks subsidie wanneer geen ander lo kaal op minder dan 1000 meter in gebruik is. CAPACITEIT Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is momenteel be zig met het zogenaamde opscho nen van schoolgebouwen. Hierbij is het aantal vierkante meters van een school bepalend voor de capa citeit van het aantal groepen in een school. Tot nu toe was dit het aantal lokalen. Op dit moment worden de gevolgen van deze maatregelen geïnventariseerd. WACHTDAGEN Tijdens het besloten besturen overleg van schooldirecteuren en schoolbesturen binnen de ge meente Leusden is geen overeen stemming bereikt over de te treffen maatregelen voor de nieuwe Wachtdagenregeling. Door deze nieuwe regeling worden de eerste, en op scholen met negen of meer teamleden, twee dagen van ziekte verlof en vrije dagen, niet meer vergoed. Alle scholen binnen de ge meente Leusden hebben volgens de wethouder eigen regelingen getroffen, waarbij voorop stond dat de kinderen op deze dagen zo min mogelijk naar huis werden ge stuurd. Hoewel iedere school ge kozen had voor een zelfgevonden „niet perfecte" oplossing had „nie mand problemen met de oplossin gen van andere scholen", zodat van enige concurrentiestrijd volgens de wethouder in deze geen sprake was. Hoe dit straks met ingang van de vier-jarige regeling zal verlopen durfde hij nog niet te voorspellen. Tijdens het besturenoverleg was wel besloten om het ministerie voor augustus 1987 een rapport toe te sturen waarin de gezamenlijke ne gatieve bevindingen met de rege ling en de noodgedwongen oplos singen opgesomd zullen worden. Bram Vroon merkte op dat de betreffende regeling op basis scholen dan wel zeer werd bekriti seerd, maar bij het middelbaar on derwijs werd toegejuicht. Immers, cïaar was voor de nieuwe wachtda genregeling een wachttijd van veertien dagen gebruikelijk. Bovendien gaf hij als zijn mening: „Het moet toch makkelijk zijn in deze tijd een groep kinderen op te vangen. Veel makkelijker dan in het verleden het geval was. In het modeme onderwijs is zelfwerk zaamheid toch een vast gegeven. Het moet toch haalbaar zijn de groep makkelijk te verdelen en aan het werk te houden. Vroeger waren de lokalen vierkant met een deur met matglas, nu, met al die openheid moet dat toch ook ver schil maken". De wethouder beaamde dat ook hij tijdens zijn laatste bezoeken aan scholen had opgemerkt, dat zelfs tijdens een normale schooldag het nauwelijks te onderscheiden was geweest welke groep werkende kinderen in welke klas thuis hoorde. PROGNOSES De prognoses betreffende de leerlingenaantallen op de basis scholen binnen de gemeente Leus den blijken in het totaal aardig te kloppen met de werkelijkheid. Een afwijking van nog geen halve pro cent, werd trots medegedeeld tij dens de commissievergadering. De prognoses per school zoals op gesteld in augustus/september 1986 bleken na de telling van 16 januari j.L niet helemaal te kloppen. Alleen het Rooms-Katholieke on derwijs volgde de geprofeteerde weg. Het openbaar onderwijs kreeg over het algemeen minder leerlingen dan verwacht en de bij zondere scholen, zoals het gerefor meerd en Montessorionderwijs aanmerkelijk meer. ('t Ronde bij voorbeeld 278 tegen 262 verwacht) De betreffende ambtenaar van onderwijszaken, de heer F. Braaf voorspelde voor de jaren 1990 en tot 1992 een piek in het aantal kin deren dat in Leusden de basis school zal bezoeken. Daarna be gint het „vergrijzen" in Leusden. Tijdens deze vergadering van de commissie Welzijn en Onderwijs kreeg de aanvraag van de Rooms- Katholieke basisschool St. Jozef een positief advies mee voor het aanschaffen van meubilair (uit de pot, dus zonder aanschafkosten voor de gemeente), eenzelfde po sitief advies volgde ten aanzien van de rubber tegels ten behoeve van de Protestants Christelijke basis school de Brink en eveneens voor de zonwering van deze school. Eveneens een positief advies kreeg het voorstel van de Kruisver eniging Achterveld een garantie te geven voor de geldlening die zij hebben aangevraagd, het voorstel voor de renovatie van de tennis banen 1 t/m 4 LTV Leusden, en het voorstel voor de manifestatie voor gehandicapte sporters. GOEDKOOP Tijdens de commissievergade ring van Welzijn en Onderwijs kwam het voorstel voor de tarieven in de nieuwe sporthal in Achter veld ter sprake. Uit dit voorstel bleek, dat tennissen 7,50 per uur goedkoper is aan zaalhuur dan het beoefenen van andere sporten: 20,- tegen 27,50 voor Leusdense verenigingen en 32,50 voor orga nisaties van buiten Leusden. De argumenten die hiervoor werden aangevoerd waren, dat de vloer van de zaal zich minder leende om op te tennissen dan een echt tennisveld en dat een tennis spel door hooguit vier spelers te gelijk werd uitgeoefend. De mogelijkheid om in de zaal te kunnen tennissen was door de Achtervelders aangekaart en men wilde van gemeentewege de lief hebbers nu met met hoge tarieven afschrikken. Een argumentatie die door de meeste commissieleden met direct werd overgenomen. Ep Oostra: „Ze moesten enn kunnen tennissen, want anders moesten ze zover rei zen, nu moet het goedkoop zijn an ders komen ze niet tennissen". In principe waren de commissiele den het er over eens dat eerst de aanvragen van de andere vereni gingen bij het verdelen van de uren, bekeken moesten worden en dat pas in laatste instantie de ten nissers aan bod moesten komen. Dat daarmee vooral de incourante uren door tennissers zouden wor den ingevuld maakte iets van de bezwaren goed, maar men besloot nog eens over de voorgestelde ta rieven te willen nadenken. Ten aanzien van de verordenin gen op de behandeling van aanvra gen om een uitkering en van de bezwaarschriften als bedoeld in de Wet Inkomensvoorziening Ouders en gedeeltelijk Arbeidsonge schikte werkloze Werknemers, konden de commissieleden niet anders dan zuchtend instemmen met deze door het ministerie op gelegde verordeningen. Op voorstel van Ben Stoelinga (Leusden'85) die er op wees dat m andere gemeenten besloten was tot een aanvullend beleid ten aanzien van die mensen die door de rege lingen sterk in inkomen achteruit gaan, zegde de wethouder toe daarover een andere bespreking te willen beleggen. De betrokken ambtenaar verze kerde de commissieleden dat „hooguit tien" inwoners van de ge meente Leusden met een derge lijke inkomensdaling te maken hebben gekregen. „Tien te veel" volgens de inmiddels gearriveerde WD-er Joost de Jongh. De jaarhjkse wmteruitvoermg van Lisiduna m de grote zaal van Pon's Automobielhandel is een evenement dat heel wat muziekliefhebbers trekt. De muzikanten zelf werken er met groot enthousiasme naar toe. waarin ook de lyra's goed kunn worden beluisterd. In de Alouette gaat de slagwerksectie het uiterste. Hierin is opgenom de 6/8 maatsoort, solo werk boers op diverse momenten en e snelle beguine. MAJORETTEN De majoretten treden samen i het orkest op met onder meer Zuid-Amerikaanse werk Mairi Jambo. Ze gaan even in de tijd te: met Yes Sir, That's my Baby. Di zowel qua dans als qua kled leuk om te zien. Dat ze ook g< zijn met de vlagbatton of pompo zien we in hun show op de Stars and Stnpes forever-mars. Het leerlingenorkest, bestaai uit beginnende en gevorde leerlingen, begint zijn optre< met de bekende De Jong For mars. In het werk Choral And l kout is in het eerste gedeelte koraal opgenomen en zullen klarinetten en fluiten belangi rol bespelen. Het tweede gede heeft zowel melodieuze als de mische thema's en allen in een kritme. Een fijn speelstuk voo: orkest is Only Love, dat mede e Nana Moskouri bekend werd. In totaal zullen er 21 muzieks ken verzorgd worden door de hele vereniging in een luister non-stopprogramma. Na afloop van het concert i tijd en ruimte om gezellig sam< e zijn en te dansen op de klanker de bekende band „Energy' Leusden. Eventuele verdere inlichtii over de muziekvereniging en het concert van vrijdagavon; maart, kunt u knjgen bij de sec 1 ris A. Veenendaal, Visotter 4,1 Ij den-C, telefoon 033-940744. (advertentie) enweu uitnodigen voor n krachtmeting? Doe het. Tfest ze tegen elkaar. Of test ze tegen >een concurrent. Ervaar zelf dat de Renault 9 en 11 onbetwiste winnaars in hun klasse zijn. Van de economische dieselversie tot de razendsnelle GTE. Ongelooflijk zuinig. Breedgebouwd voor een corn- fortatele binnenruimte. Verpakt in een nieuwe styling, even solide als elegant. Uitgerust voor zwaar werk, met htm vier-torsie- stangen-achterbrug (vanaf GTX), onverwoestbaar me chaniek en 5 jaar plaatwerkgarantie. Meer kwaliteit, meer ruimte, meer comfort, meer zekerheid Dat is de winst van geavanceerde techniek zoals Renault die op de weg brengt. Klaar voor de krachtmeting? Maak een proefrit in de Renault 9 en 11 Laat u vooral ook informeren over het maatwerk-principe in uitvoeringen en opties, van automaat tot schuifdak, van centrale portiervergren deling tot lichtmetalen wielen. Kom langs en ontdek dat méér plezier in autorijden geen cent meer hoeft te kosten. De sportieve Renault 11 is er al voor f. 20.360,- (inclusief BTW). De Renault 9, de stijlvolle sedan met de riante kofferruimte, vanaf f 19.720,- (inclusief BTW). Afleveringskosten f. 420,-. Prijswijzigingen voorbehouden. Renault adviseert elf oliën.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6