'Puupenkoppenland' heet inmiddels weer Achterveld Leusdens carnaval werd grandioos feest Achtervelds tiental naar winst Grandioze afsluiting carnaval m Achterveld: Gouden Klomp werkt draaiboek feilloos af: Roda '46 Achterveld JEUGD RodaAl -CJWAl 14.30 Hoogland A2 - Roda A2 V 13.30 CJW A2 - Roda A3 V 13.00 Roda BI-Vrij HVC B2-RodaB2 V 12 00 Roda B3 - Spakenburg B3 13.00 Roda Cl -BaarnCl 13.00 Roda C2 - Quick C2 11.45 Roda C3 - WZA C3 13 00 Roda C4 - Spakenburg C3 11.45 Hoogland C3-Roda C5 V 10.45 Roda C6 - KW A C3 11.45 Roda C7 - TOV C2 11.45 RodaDl-SECDl 10.30 Roda D2 - Vrij Roda D3 - WZA D3 10 30 Roda D4 - IJsselmeerv. D3 10.30 Roda D5 - Hoevelaken D3 11.00 WZA E1 - Roda E1 V 9.00 WZ '49 E2 - Roda E2 V 9.30 Roda E3-SEC E2 10.00 Roda E4-SO Soest E2 10.45 WZA E3-Roda E5 V 9.30 SO Soest E3-Roda E6 V 9.00 Roda E7 - IJsselmeerv. E4 10.00 RodaF1-IJsselmeerv El 10.00 Roda F2- Hoevelaken F2 10.00 Sova F1 - Roda F3 V 9.30 Hees F2-Roda F4 V 9.30 Roda F5-IJsselmeerv. F4 10.45 Quick F2-Roda F6 V 9.00 Baarn F3 - Roda F7 V 9.00 AFD. ZATERDAG SVL - Roda '46 15.00 WOP 3 - Roda 2 12.30 Roda3-Naarden3 12 30 Roda 4- VeenscheBoys4 13 00 Roda 5-Roda 6 14.00 ACHTERVELD: S.V.A. UITSLAGEN EN PROGRAMMA JUNIOREN. Uitslagen van zaterdag 28 februari: Scherpenzeel - meisjes pupillen 8-0 Scherpenzeel - dames junioren 1 -1 WZA A3 - Achterveld A1 3-2 Spakenburg B3 - Achterveld B2 afgelast KWA D1 - Achterveld D1 3-2 KWAE1-Achterveld El 3-0 Baam F1 - Achterveld F1 4-3 Achterveld F2 - IJsselmeervogels F3 afgelast Hoogland F2 - Achterveld F3 13-1 Programma voor zaterdag 7 maart: TOV 1-damesjunioren v. 8.45 Zeewolde '82 - meisjes pupillen v. 9.00 WZ'49 B1 - Achterveld BI v. 12.00 ACHTERVELD - Het da- mesvoetbalelftal van Ach terveld kon zich klaarblij kelijk over de ontmoeting met Nijenrodes niet erg druk maken. Men vond tien man genoeg om de tegen stander effectief te kunnen bestrijden. De spelopvatting van de Ach- tervelders bleek overigens de juiste. Het gelegenheidstiental van de plaatselijke SVA zege vierde in Breukelen met 0-2 over Nijenrodes. Ondanks het feit dat Achter veld een uitgedunde selectie binnen de lijnen bracht, traden de dames Nijenrodes zonder vrees tegemoet. In de eerste helft beperkte men zich tot af- zaken en gebeurtenissen van per sonen en zaken werden zo door haar naar voren gebracht. Gijs Steenbeek was een kerel uit één stuk van oktober tot na de win ter dronk hij^ alleen maar water. In verband met zijn werk tijdens sneeuw en gladheid kom hij geen alcohol drinken. De Verjaagde Ruiterweg bleek wel een elite- buurtje. Daar woonde de huidige Prins en twee personen die eerder als Prins waren opgetreden. Zo bracht zij nog een aantal leuke din gen naar voren. Na een gehouden gratis verlo ting, waarbij een aantal leuke prij zen te winnen was, werd er weer een polonaise gelopen. Dit moest men wel, omdat men anders van het zitten veel te stijf werd. De Hofkapel bracht daarop het Hofkapelfied ten gehore, gezon gen met eigen begeleiding. Het refrein werd rondgedeeld en allen zongen dit mee. Theo Groenewoud en Daniélle voerden een stukje op, waar ook nu weer met plezier naar werd gekeken. Op een leuke ma nier werd opgevoerd, „hoe Krelis een boerenmeid versierde." Frans, Johan, Francis en Dorothy werd de act opgevoerd „het zaken doen in een behangerswinkel". Voor de stotterende Johan was het wel een probleem, om aan het goede behang te komen. Ook het optreden van Frans, die het met het door hem gekochte niet eens was, bracht de beide verkoopsters wel tot wanhoop. Inmiddels was het einde gena derd van de avond. Mevrouw Pronk bedankte de Pnns zijn adju dant en de Raad namens alle oude ren van Achterveld voor deze mooie avond. „Ik ben heel blij, dat er zoveel aanwezig waren en hoop dat er volgend jaar nog meer zullen zijn," zei zij Hierna kwam de Prins weer aan het woord. „Aan alles komt een einde en ook aan deze avond en aan de Carnavalsfeesten. Het is weer een geweldig feest geweest. Ik dank jullie voor je aanwezigheid hier. We hebben ons best gedaan en ik hoop, dat u een fijne avond het gehad," aldus de Pnns. UITSLAGEN ZATERDAG WZ'49A1- RodaAl Spakenburg A2 - Roda A2 j SO Soest A3-Roda A3 RodaBl -DOSB1 WZA B4-Roda B2 Roda B3 - Hoogl veen B2 Spakenburg C1 - Roda C1 IJsselmeerv. C3 - Roda C2 Roda C3 - SEC C2-Roda C4 KWA C3-Roda C5 CJW C3- Roda C6 Roda C7 - SO Soest Roda D1 - Spakenburg D1 WZ '49 Dl - Roda D2 Hoevelaken D2 - Roda D3 IJsselmeerv. D3 - Roda D4 Roda D5- Baarn D2 TN Spakenburg El-Roda El Roda E2 - Hoevelaken E1 u Roda E3 - Spakenburg E3 Roda E4 - i TOV E6- Roda E5 Roda E6 - Hoevelaken E2 Spakenburg E4 - Roda E7 IJsselmeerv. F2 - Roda F1 WZA F2-Roda F2 Amsvorde F2 - Roda F3 i Roda F4 - Hoogl.veen F1 Roda F5 - SO Soest F2 Roda F6 - Spakenburg F2 Roda F7 - Hoevelaken F3 AFD. ZONDAG SC Nederhorst - Roda '46 N WIJ 3 - Roda 2 U Roda 3 - Veensche Boys 2 1| Roda 4 - KWA 4 1] Achterveld 5 - Roda 5 IJ Amsvorde 4 - Roda 6 1 WOG 6 - Roda 7 1] Stator 5-Roda 8 IJ Achterveld C1 - Hoevelaken C2 a. 11 Achterveld Dl-KWA Dl a.11 HVC El-Achterveld El v 9 WZAF1-AchterveldF1 v. 9 Achterveld F2 - Limivo F1 a. 10 Achterveld F3-S.O Soest F3 a.10 SVA PROGRAMMA SENIOREN BFC - Achterveld 14.00i Hoogl.veen 2 - Achterveld 2 11.001 Achterveld 3 - Veensche Boys 3 1 1.30b Achterveld 4-WZA 5 12.00b Achterveld 5 - Roda 5 12.00b Amersf. Boys 5 - Achterveld 6 11.00B Dames: Achterveld - 's-Graveland lO.OOt wachten, om in de tweede h< toe te slaan. Voor het zoveri moesten de Achterveldi eerst de nodige aanvallen i een fel startend Nijenrodes] reren. Maar de defensie van gasten hield, onder leiding: Betty van Bekkum, Rina Hei< en Jaqueline Gerritsen uit kend stand. Zodoende were pauze zonder kleerschei gehaald: 0-0. Na de rust was het Ca Hoogland die de knuppel het hoenderhok gooide. Na ze handig enkele tegens ders omspeeld had, zette ze kroon eigenhandig op het w en liet 0-1 aantekenen. Karina Prinsen maakte i daarna het motto 'een go voorbeeld doet goed volg eigen. Op vrijwel identif wijze als haar voorganger kende ze 0-2 aan. Ondanks furieuze aanvallen van Nijei des kwam er in de stand ver geen wijziging meer, waa de Achtervelders in polona het veld, met de winst opi konden verlaten. Hierna werd de echtgenote de Prins bij hem ontboden, kreeg van hem zijn persoonl onderscheiding. Dit als dank, zij al die dagen voor 100% ac! hem had gestaan. Ze had er ste voor gezorgd dat zijn kleding) prima in orde waren. Aan de e genote van de adjudant zal ooki de persoonlijke onderscheid worden uitgereikt. Zij heeft Carnavalsfeest niet mee kur. vieren in verband met ziekte danks dit heeft zij hem toch vc dig gesteund. „Ik dank hierbij mijn adjud de Raad, de hofkapel, de dans riekes, de horeca en niet in minst de bevolking voor de gei dige medewerking. Was dit nie geweest dan was het zeker nie gelukt als nu. Vanaf 24.00 uur Puppenkoppenland weer Ach veld heten," aldus Prins Puup. Na afloop in het 100 gram bouw trok de Prins met zijn ge? en velen met hem naar de Hes kar waar het Carnavalsfeest worden afgesloten. Het werdl nog een heel gezellig uur. Ook de marskramer (Rich H< laar) was weer aanwezig. De 1» van de „Oei Oei club" reikten! een klein doosje uit, waann zelfde attributen als m zijn kol Namens de leden van de F werd hem de medaille als D< douwer uitgereikt. Namens dei Oei club werd hem ook de wis beker uitgereikt omdat hij als neelste had deelgenomen. Inmiddels was het midderiu telijk uur genaderd en werd adjudant door de Prins van Steek - cape en versierselen' daan. Hierna was het de beurt de vice-president van de vei) ging om de Prins van zijn ste cape en versierselen te ontdc Voor Gijs Voskuilen hiertoe ot ging dankte hij de Prins voor geweldige inzet. „U hebt het w beeld gegeven en dit voorbed goed nagevolgd, zei hij. Ook vt nog de optochtcommissie beds voor hun vele werk waardoor men met de deelnemers dit zeer geslaagd evenement was worden. ACHTERVELD - Na de carnavalsfeesten van vrijdag, zaterdag en zondag werd het carnaval in Achterveld maandag voortge zet. Om 9.00 uur verzamelde de Raad van Elf zich in de woning van Prins Pieter Puup de lie. Men had deze morgen wat in petto voor één van de leden van de Raad die die dag 25 jaar getrouwd was. Omstreeks half tien verscheen een met een paard bespannen open rijtuig bij de Prins. Hoewel het regende ging men in optocht naar de woning van het jubilerende bruidspaar. Na de felicitaties namen zij in het rijtuig plaats, waarna zij begeleid door de Prins zijn adjudant en leden van de Raad door het dorp naar café Buitenlust werden gereden. zocht bloemen uit te reiken aan diegenen, die hij het mooist ver kleed vond. De eer viel te beurt aan mevrouw Van Ruitenbeek. Vervolgens verscheen weer de Zangeres zonder Naam met het lied Rock en Roll. Zij werd hierbij be geleid door uit leden van de Raad samengestelde groep Normaal. Ook dit werd weer een geweldig succes. Na dit nummer werd ook de echtgenoot van Tiny op het podium ontboden. Door Theo werd hierna bekend gemaakt dat zij maandag 25 jaar getrouwd waren. Alle aan wezigen zongen hen hartelijk toe met het „lang zullen zij leven". De volgende artiest van deze avond was Kabouter Munt Puts. Deze artiest (Henk Schouten) had van zijn vader een sprookje geërfd. Dit was het sprookje van Sneeuw witje. .Jammer dat ik een spraakge brek heb, maar ik zal toch het sprookje aan jullie vertellen. In ver band met zijn spraakgebrek ver telde hij het sprookje op een hele kromme manier, met veel omge draaide woorden en zinnen. De lachspieren werden bij de aanwe zigen behoorlijk in beweging ge bracht. Om even bij te komen werd er weer een polonaise gelopen. De volgende artiest was Daniélle die de Cocosnoot Show deed. Ook zij kreeg weer een geweldig applaus. Twee leden van de Raad lieten hierna zien, hoe men begonnen was met het polonaise lopen. Eerst was het mooi achter elkaar met de handen op de schouders van de voorganger. Dit werd later veran derd door op hippende wijze ach terelkaar te lopen en nu was het zover dat men het nu op de Egypti sche wijze deed. Deze derde ma nier van polonaise lopen werd hierna dan ook door alle aanwezi gen beoefend. Na de polonaise werd het lid van de Raad Gijs Steenbeek bij de Prins ontboden. Het bleek dat Gijs deze dag zijn verjaardag vierde. Hij werd namens allen van harte gefe liciteerd. Daar hij bij sneeuw en gladheid steeds de wegen moet strooien kreeg hij symbolisch een zoutstrooier. Ook werd hem een taart aangeboden. Tot grote hilari teit kreeg hij hierna van de leden van de Raad en hun dames van elk nog een tafel zoutstrooier aangebo den. Daar Gijs altijd honger heeft kan hij veel eten. Hij haalt dan heel veel bladen met eieren. Daarom kreeg hij ook nu nog een doosje met eieren aangeboden. DORPSRODDEL Eefje voerde hierna een act op, de Dorpsroddelpraat. Zij had hier en daar haar licht 'ns opgestoken en was zo heel wat roddels aan de weet gekomen. Op een leuke manier kregen zowel het bestuur van de vereniging als de Prins, zijn adju dant en de leden van de Raad het een en ander te horen. Ook veel De slotavond werd dinsdag avond ook bezocht door Leusdena- ren die in het zuiden het carnavals feest hadden bijgewoond. Eén van de teruggekeerde feestgangers was zo onder de indruk van het Leusdens carnavalsplezier dat hij zijn eerder op die dag ontvangen onderscheiding spontaan aan Pnns Dobber overhandigde. Prins Dob ber is door deze spontane daad nu ook in het bezit van de „koperen plak van het Brabants carnavalsge nootschap". Het leek er tijdens de slotavond niet op, dat de Gouden Klompers er al vier dagen hossen en springen op hadden zitten. De camavallers leken onvermoeibaar hetgeen zeer zeker ook een verdienste is van het uitstekend spelend orkest „Loco- motion" uit Ede. Het orkestje wist de feestgangers elke keer weer op de dansvloer te krijgen met vaak uiteenlopende muziek. Toch kwam dinsdagavond het onvermijdelijke moment dat er afscheid genomen moest worden van het carnaval 1987. MOEILIJK MOMENT Pnns Dobber sprak van „een moeilijk moment" toen hij tegen het middernachtelijk uur het woord vroeg. De carnavalprins huldigde in zijn slotwoord alle clubleden die meegewerkt hadden om het carna valsfeest te doen slagen. Daarna moest Prins Dobber zijn allerlaatste officiële daad verrich ten, de dorpssleutel moest terug naar de gemeente. Prins Dobber hoefde de Korf niet te verlaten om de sleutel terug te geven. Burge meester Rademaker was m eigen persoon tegen twaalven versche nen om de sleutel persoonlijk in ontvangst te nemen. Na een laatste rondje polonaise was het feest voor de Gouden Klompers toen definitief ten einde. Alleen de echte volhouders ver schenen woensdagmiddag bij café ,Jet en Piet" of bij „De Swarte- steegh" voor het inmiddels traditio nele „haringhappen" Het carnavalsfeest zit er voor dit jaar weer op. Het bestuur van De Gouden Klomp kan vast gaan denken over het carnaval van volgend jaar. Het zal moeilijk zijn om het feest van dit jaar te over treffen. Toch zal de Gouden Klomp er alles aan gelegen zijn om het volgend jaar toch weer „iets beter en iets meer" te doen. De beentjes gingen in Leusden voor de laatste maal van de vloer, afgelopen dinsdag. Hier werden zij door een groot aantal reeds verzamelde Carna valsvierders hartelijk ontvangen. Na hier geruime tijd te zijn geweest vertrok men daar en begon men aan de kroegentocht. Met de Prin senwagen trok men door het dorp en werden zowel De Roskam als De Hessenk ar aangedaan, waar men geruime tijd heel gezellig ver bleef. Maandagavond vondjn het 100- gram gebouw het Tienercarnaval plaats. Ook dit werd een heel ge zellig feest. De muzikale medewer king werd verleend door de Hofka pel en Black Power. Ruim 60 jonge ren vermaakten zich in het bijzijn van de Prins en zijn gevolg heel goed. Het werd een avond, waar men nog lang op terug zal zien. Ook de dames van de Raad waren hier weer aanwezig. Deze avond wer den er ook weer prijzen uitgereikt voor de mooiste en origineelste verklede. De prijswinnaars waren: Enkelingen: le. Suzanne Roozendaal als Ha remdame, 2e. Jeroen van Druten als Punk, 3e. Sandra Jonker als baby, 4e. Tiener van vroeger Ans. Paren: le. Olga Boomers en Sarina Mein- ten als goochelaars, 2e. Black and White Anja Hak en Tamara van Veenendaal, 3e. Marion van Burg steden en Fred v.d. Wetering als oudjes. Groepen: Astrid van Valkengoed met haar groep uit Nijkerk als The Muppets. BEJAARDEN De carnavalsfeesten werden dinsdagavond afgesloten met het bejaardencarnaval. De jeugd van vroeger was deze avond in groten getale in het 100 gram gebouw bij een gekomen om hun carnaval te vieren. Omstreeks 20.30 uur kwam Prins Pieter Puup de 1 le, voorafge gaan door de Hofkapel en de dans mariekes en vergezeld van zijn Raad de zaal binnen. Al direct bij hun binnenkomst steeg de gezel lige sfeer die er al was. De Prins verwelkomde alle aanwezigen en hoopte dat het een hele gezellige avond zou worden. „Aan ons zal het niet liggen en u kennende ben ik er niet bang voor dat het met zal luk ken", zei hij. Hierna werd Dick Bijl bij de Prins ontboden waarna hem de persoonlijke onderscheiding van de Prins werd uitgereikt. Hij kreeg deze onderscheiding voor de hulp die de Prins en zijn adju dant van hem hadden ondervon den tijdens het bezoeken van de zieken en de gehandicapten. Vervolgens werd er een gezel lige polonaise gelopen waaraan vrijwel alleen aan meededen. Na deze polonaise werd op een hele leuke manier door de als con ferencier optredende Theo Groe newoud de komende nummers van het programma aangekondigd. „We hebben er sinds kort hier weer een beroemdheid bij", aldus Theo. „U krijgt nu een optreden van de Zangeres zonder Naam met haar lied Mexico". Dit werd als Zan geres zonder Naam vertolkt door Tiny Jonkman. De playback werd op een bijzonder originele manier opgevoerd. Een daverend applaus was dan ook haar beloning. Hierna werd de Prins op het po- duim ontboden. Hem werd ver- De polonaise 'op z'n Egyptisch'bleek in Achterveld tijdens het bejaardencarna val geen enkel probleem op te leveren. foto Henk Zijderveld). De Gouden Klompers hebben een zeer drukke tijd achter de rug. Van een groot deel van de aktivi- teiten heeft de Leusdense bevol king zelf kennis kunnen nemen. Een belangrijk deel van de werk zaamheden van de Prins en zijn gevolg speelt zich echter niet in de openbaarheid af. Maandagmiddag bezocht Pnns Dobber de Eruge met een deel van zijn gevolg een twintigtal Leus dense zieken. De prins bezocht de mensen thuis, in het Elisabeth Zie kenhuis en het verzorgingstehuis „Lichtenberg". Alle zieken werden verrast met een speciaal vervaar digde „carnavalstaart" en een persoonlijke onderscheiding van prins Dobber. Dinsdagmiddag stond er een be zoek aan het tehuis „Lisiduna" op het programma. De Gouden Klomp verzorgde voor de bewoners een comDleet programma BEZETTING Eén persoonlijke wens van prins Dobber ging maandagavond m vervulling. De carnavalprins had zich voorgenomen om met zo'n honderd man een hapje nassi te gaan nuttigen in het Chinees res taurant „China Town". Het leek er maandag rond zes uur op dat de Gouden Klomp een bezetting uit voerde. Er kwamen veel meer mensen dan de verwachte hon derd. Toch verliep alles vlekkeloos al moest een enkeling wel wat lang wachten op zijn bordje eten. Al met al was de gezamenlijke maaltijd een goede inleiding voor de daaropvolgende „dweilavond" waarbij alle plaatselijke café's wer- Hon aatiaoHaan ONDERSCHEIDING De echte cainavalsgangers kwa men dinsdagavond weer bijeen in het „aquarium", straks weer ge woon „De Korf'. De avond stond in het teken van het naderende einde van het carnaval. De laatste onder scheidingstekens werden uitge reikt. Prins Natnek werd met zijn jeugdraad nog even voor het voet licht gezet, maar moest toen toch onverbiddelijk zijn spullen inleve ren bij de begeleiders An en Ar- lène Houtveen. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De boerenkielen, de toeters en de feestneuzen kunnen voorlopig weer de kast in. Ook het carnaval in Klom pendorp is nu definitief ten einde. Prins Dobber de Enige is weer gewoon Everard van de Hengel en gaat de Leusdense bevolking weer van brood en banket voorzien. Jeugdprins Natnek kan als Alexander Blom weer vast gaan denken aan de dag dat hij weer naar school moet. „Het Leusdens carnaval was dit jaar net iets meer en net iets beter dan andere jaren", zo concludeerde Piet Wendel, voorzit ter van de senaat van carnavalsvereniging „De Gouden Klomp". Ook burgemeester mr. J. W. M. Rademaker sprak dinsdagavond, vlak voor het definitieve einde van het carnaval van een „grandioos feest, waarbij er niets misliep". Het cama val in Lisidunahof was een groot succes. Het vaandel was dinsdagavond ook weer present. Vaandeldrager Frans Vlugt kan zijn attribuut weer een jaartje opbergen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8