1 Voortreffelijk optreden van De Swing Profs Muzikaal kopje koffie Een beker voor de Leusdense kinderen vandaagin "~^le leusder krant- SERVA VOLVO zz-minded Leusden zorgt voor overvolle Hakhorst: largegevens iliothekeri positief ito-trekwedstrijden •Koninginnedag jeusder rant Inleverterrein autowrakken Huisvuil vaak te laat en onjuist aangeboden BOU Geen krant ontvangen Konijntje m de Wetering Gouden Huwelijksjubileum: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 10 maart 1987 - 18e jaargang no. 88 drs. a. g. w. schapenk s EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leustien- Centrum Telefoon 033-941498 Telex BOU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwanaal Uitgave BDU BV gen. Papier graag in een kartonnen doos verpakken. Glas daarentegen in een kistje of krat (wordt teruggezet). Grofvuil niet zwaarder dan 30 kg en niet groter dan 45 x 45 x 30 cm mag met de ophaaldienst worden meegegeven. Ijzer mag met worden meegege ven met het huisvuil. Dit kan gra tis gestort worden in de container op de gemeentewerf. Tuinafval kunt u zelf composte- ren in uw tuin of deponeren op de ACHTERVELD - Liefhebbers van muziek in Achterveld konden zondag hun hart weer ophalen tijdens het koffieconcert in Ons Gebouw Hieraan verleenden muziekvereniging D. W.S., het gemengd koor St. Caecilia en mevrouw Kok-Hooft hun medewerking. De laatstgenoemde las voor uit eigen werk. Behalve veel luisterplezier kon men ook genieten van een lekker bakje koffie. Want ook dat hoort erbij. AMERSFOORT 0EALER Amsletdamseweg 7 tel. 033-630154 (advertenties) (van de redaktie) LEUSDEN - Alle Leus dense kinderen - dat zijn er 3800 - krijgen ter gele genheid van het gouden huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard een fraaie beker. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat - en daar ziet het wel naar uit - krijgt de Leus dense jeugd een herdenkings beker. De Leusdense Oranje vereniging, van wie het initia tief hiertoe uitging, betaalt zelf een fors bedrag mee aan het cadeau: 1,25 per beker. De bekers kosten per stuk vier gulden, en de vraag was, of de gemeente het resterende be drag, 10.450,-, zou willen bij dragen. Geen van de aanwezige raadsleden - op Ep Oostra (D66) na - wilde al meteen toe zeggen, dat men akkoord ging. Dat moest eerst nog in de fracties besproken worden. Maar aan de reacties te mer ken, zal dat waarschijnlijk wel tot een positief besluit leiden, waarmee de Leusdense schooljeugd van een herden kingsbeker verzekerd lijkt te zijn. Landelijke actie om gebruik autogordel te stimuleren Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Gemeente koopt alsnog bouwgrond in t Ruige Veld Pag. 5 Delegaties van D'66 en PvdA bezochten Leusden in het kader van de provinciale verkieziengen Pag. 6 LHV door het oog van de naald Pag. 7 LEUSDEN - Afgelopen zondag vond in de Hakhorst iet derde concert plaats van dit jaar, onder auspiciën ran de Jazz Sociëteit Leusden. De Swing Profs bestaat lit de volgende leden: Pardy Leopold die als klarinet- ist de leiding heeft, Andy Louis die de gitaar be- rpeelt, Kees Hundepool die de bas bespeelt en de :ang voor zijn rekening neemt, Puck Bodewitz die de teyboards bespeelt en Rob Janssen die als drummer iptreedt. [evens traden de gastspelers Lon Kamil uit Wagenin- jen en Peter Fiéfez uit Leusden op. Deze beiden be deelden de tenorsaxofoon. optreden, dat rond half drie jn aanvang nam en duurde tot zes, trok een overvolle lorst. Belangstellende kin- jen drukten buiten hun ge iten tegen de ruiten om toch vooral iets te kunnen zien jhoren. Binnen was het ver- :ehjk om te zien hoe de al- ingsten zich vermaakten allerlei spontane danspas- j. Geen wonder: regelmatig nk er applaus voor samen of en optredende solisten lts. mmer Rob Jansen was di- ;e malen in een uitstekende 5tische rol te beluisteren, fetwijfeld een ontroerend nent was het, toen zanger s Hundepool zich zingend en het publiek begaf en jongejte op zijn schoot luiende het hele concert men mensen binnen die Ikoude voorjaarsweer ver telden voor de warme jazz- jken. Naarmate de tijd ver streek, werd de sfeer steeds gezelliger. Onder andere werd vertolkt: 'I like New York in June' en 'On a Clear Day'. Puck Bodewitz zorgde voor een prachtige harmonische perfor mance bij 'Body and Soul'-mu- ziek. De ten gehore gebrachte muziek bestond goeddeels uit z.g. 'Swing-Jazz' uit de jaren vijf tig en zestig. Veel deed den ken aan de oude vertrouwde stijl van Benny Goodman. Bij zondere lof was er voor de zich zeer bescheiden op de achter grond houdende gitarist Andy Louis die uitgesproken sterk was. Hulde eveneens voor Pardy Leopold die zonder moeilijkhe den van het ene instrument naar het andere overswitchte. In de pauze vertelde Kees Hun depool ons desgevraagd het volgende: ,,De geschiedenis van onze groep is te vinden bij de Lions Club, waar ik lid van ben. Destijds werd er tijdens een actie voor het goede doel EN - Het gaat goed met liotheken in Leusden. jde onlangs bekend gewor- j jaarcijfers over 1986 Kt, dat de bevolking steeds u gebruik maakt van de i Zo steeg het aantal uitle gen van 295.000 in 1985 tot ir liefst ruim 333.000 vorig bk het aantal gebruikers is toe- len: het aantal volwassenen van 2822 naar 2958, het aantal leden groeide van 4524 tot De stijging is voornamelijk levolg van de groei van het inwoners. volgens het bestuur heeft le openstelling van de biblio- op zaterdag een positieve invloed gehad. Die extra openstel ling was mogelijk dankzij een ge meentelijke subsidie. Verder, zo stelt het bestuur, heeft ook de automatisering invloed ge had op de positieve cijfers, „al merkt de lezer dat niet direct." Als gevolg van die automatisering kan men nu beter in de gaten houden hoeveel boeken iemand thuis heeft en of daar misschien maatregelen tegen genomen moeten worden. „Anders gezegd: de doorstroming is groter geworden", stelt het be stuur. „Het bestuur is zich bewust van het feit dat er door de minister weer nieuwe bezuinigingen zijn af- gekondingd. Maar het beleid is erop gericht om de dienstverlening aan het publiek in stand te houden en zo mogelijk te verbeteren, zodat meer gebruik kan worden ge maakt van de bibliotheek." •DEN - Leusden krijgt er nieuw fenomeen bij, en ®en originele auto-trek- faijd. Op koninginnedag t de allereerste „compe- gespeeld. auto-trek, aldus de Oranje liging Leusden, is een wed- waarbij een auto een sleep- n met oplopend gewicht zo- nogelijk wegsleept. „Mens en 'orden in deze wedstrijd ge- een dynamische schakel kunst en trekkracht", aldus de OVL. Men kan in diverse klassen deel nemen, te weten de standaard klasse, de vierwielklasse en de speciale klasse. Deze zijn inge deeld naar gewicht. Voor meer in formatie hierover kan men terecht bij de OVL. Liefhebbers kunnen zich ko mende vnjdag (13 maart) inschrij ven bij jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg 30, en wel tussen 19.30 uur en 21.30 uur. Op Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ^schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm pij kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). °sse nummers: 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR f>s kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- ks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend P'erdags gesloten Jazz in Leusden, muziek die zich in Leusden in steeds grotere belangstel ling mag verheugen. Hier bassist Kees Hundepool van De Swing Profs in aktie. een jazz-orkest ingehuurd, dat dan de opbrengst voor het echter meer bleek te kosten goede doel. We kwamen toen - Maximaal gewicht van een volle huisvuilzak mag 12^2 kilo bedra- In het kader Provinciale verkiezingen 18 maart, spreekt lid GS Provincie Utrecht donderdag 12 maart 20.30 uur in het „Ros Beyaart" IEDEREEN IS WELKOM 1 deze avond kunnen alleen Leusde- naren terecht. Op dinsdag 17 maart, eveneens tussen 19.30 uur en 21.30 uur, kunnen alle belang stellenden m De Til voor inschrij ving terecht. De kosten van deelname bedra gen vijfentwintig gulden per per soon. Bij inschrijving moet een gel dig rijbewijs worden overlegd. Als dat allemaal klopt, dan krijgt men het reglement en nadere informatie uitgereikt. TOUWTREKKEN Er is op koninginnedag echter nog meer te doen. Dit jaar worden namelijk ook de traditionele touw trekwedstrijden gehouden. Dat wordt het slotstuk van de buiten festiviteiten die op 30 april zullen plaatsvinden. Dames- en herenploegen, be staande uit zes personen en een coach, kunnen deelnemen. De in schrijving staat vanaf heden open. Men kan zich aanmelden voor deelname bij A.A. Zwart, Hilhorst- poort 10, telefoon 033-942356. Men kan inschrijven met ploegen van een straat, een wijk, een vereniging of een bedrijf met een maximum van twee ploegen. De kosten van deelname aan het touwtrekken bedragen tien gulden per ploeg. Bij de inschrijving ont vangt men nadere gegevens, even als het reglement. De reinigingsdienst van de ge meente Leusden gaat hierop con trole houden. Huisvuil dat te laat of verkeerd wordt aangeboden wordt met meer meegenomen, i Hetzelfde geldt voor het geschei den inzamelen van glas en papier Bewoners die zich met aan de re gels houden krijgen een waarschu wing in de bus. De regels luiden aldus: Het huisvuil wordt één keer per week, meestal op maandag, op gehaald. Het huisvuil dient op de ophaal dag vóór 7.30 uur aan de weg óf op de daarvoor aangewezen plaats te staan. Huisvuil moet. met uitzondering van glas en papier, zijn verpakt in zakken met het KOMO-keur. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 LEUSDEN - Op grond van het provinciale autowrakken- plan zal er in de provincie Utrecht een aantal inleverter- reinen voor de opslag en ver werking van autowrakken beschikbaar moeten komen. De gemeenten Leusden en Woudenberg moeten in het kader van dit plan samen voor een inleverterrein zorgen. De regeling laat de mogelijkheid open dat de gemeentelijke over heid zelf tot de inrichting van een terrein overgaat of een particulier bedrijf inschakelt dat in het kader van het provinciale autowrakken- plan geschikt is als inleverterrein te fungeren. Burgemeester en wethouders hebben vooralsnog een voorkeur uitgesproken voor de tweede mo gelijkheid en opdracht gegeven een onderzoek naar de uitvoer baarheid hiervan in te stellen. RESULTATEN BIBLIOTHEEK: Het traditionele touwtrekken staat ook dit jaar weer op het programma voor koninginnedag. Nieuw element is de auto-trekwedstrijd. op het idee om zelf iets in die trant te gaan organiseren. Door toeval kwam een aantal oude vrienden elkaar tegen. Onge veer zes jaar geleden traden we voor het eerst op in deze formatie. Langzamerhand ont stond toen de Leusdense Jazz Sociëteit". ,,Als Sociëteit zouden wij graag artiesten van landelijke groot heid willen inhuren. De realiteit gebiedt ons echter om ons eerst te richten op het poten tieel in eigen kring en in de re gio. In de onmiddellijke omge ving van Leusden hebben wij twee verenigingen zien stuklo pen omdat ze het meteen te grootschalig wilden opzet ten..." ,,De Leusdense ambiance is ui termate gunstig voor dit soort activiteiten. In de Hakhorst is het heerlijk spelen. We zijn blij met de uitstekende samenwer king met alleen van de kant van de Hakhorst, maar óók van de andere Leusdense horeca-on- dernemingen: eens per veer tien dagen spelen we in café 'De Swarte Steegh' op donder dagavonden. De beheerder van 'De Korf heeft ons bena derd voor medewerking aan een Mid-Nedeland-Jazz-Festi- val. 't Leeft gewoon in Leusden. Dat voel je overal aan. We heb ben op het ogenblik ruim tach tig leden..." ,,Op het ogenblik kunnen we ons wel semi-profesioneel noe men: in Amersfoort spelen we iedere veertien dagen in het Berghotel. Een uitstekende ge legenheid trouwens voor men sen die ons hele repertoire wil len leren kennen..." ,,Een tournee door Indonesië staat op ons programma voor de naaste toekomst. Wat spon soring betreft: dit concert is mede mogelijk gemaakt door Reimus Snel We zoeken ech ter nog meer sponsors, zodat we nog meer jazz kunnen bren gen van goede kwaliteit in Leusden." ,,De volgende maand, op 5 april, is onze gast Tony Vos met 'On the Brink of Jazz'. Vermoe delijk op 26 apnl hebben we dan weer een concert 'Rush Hour'. In juni organiseren we een 'Jam Session'. Bij zo'n 'jam session' is het natuurlijk van groot belang, dat we met en thousiaste deelnemers te ma ken hebben. Met andere woor den: je moet graag voor niets willen spelen." Na de pauze was het hoog tepunt ongetwijfeld toen de Leusdense tenorsaxofonist Pe ter Fiévez ging meedoen. Vol gens ingewijden is Peter Fiévez uitermate kundig op alle saxofoons van welke stemsoort dan ook. Uitstekend was het samenspel van liefst zeven jazz-spelers te noemen. Grote bewondering was ook op zijn plaats voor zijn Wageningse collega-speler Leon Kamil. Er was sprake van een supergezellige sfeer toen het al weer half zes was: het einde van dit optreden. J.R. LEUSDEN - Het inzamelen van huisvuil geeft problemen. Regelmatig komt het voor dat huisvuil te laat of onjuist ver pakt aan de weg wordt gezet. Het huisvuil moet om 7.30 uur aan de weg staan op de daar voor aangegeven plek. speciaal daarvoor aangewezen tuinvuilstortplaatsen in uw wijk. .Leusden nog lang met uitgelezen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1