Grote zwemplas wordt leeggepompt Vollkei maatje te groot voor Avanti U wilt er dit jaar weieens met een nieuwe auto op uit Wij zorgen voor een passende lening. Geringe opkomst bij ledenvergadering AMBC handbal—,. voorspel? Beslissing? Vrouwen-forum in De Korf. leusder krant bondsspaarbank Experiment provincie om kwaliteit recreatiewater te verbeteren: Laatste ronde kaarten SVA Commissie positief over kiwisluis Impeesa welpen- horde Uitzending Omroep Leusden begint later Trimcursus bij Triathlon DONDERDAG 12 MAART 1987 LEUSDEN - De provincie Utrecht start deze week een experi ment om te bekijken of de kwaliteit van recreatiewater verbe tert door de visstand te veranderen. Daarvoor zal de anderhalve hectare grote recreatiepias Zwemlust in Loenen helemaal wor den leeggepompt, en zullen alle vissen worden overgezet in de Vecht. Het project, dat wordt uitgevoerd door de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij en het Lymnologisch Instituut, kost ruim 140.000,-. ACHTERVELD - Hoewel de dames volleyballers van het Ach- terveldse Avanti zich al zo goed als verzekerd hebben van het behoud van het eersteklasserschap, is de afstand naar de echte top in die klasse dit seizoen nog te groot. Dat bleek in de wedstrijd tegen Vollkei, dat de Achtervelders met duidelijke cijfers de baas bleef (3-0). De competitie begint aardig op te schieten. Hoewel er nog een aantal wedstrijden moet worden afge werkt voor het einde daar is, en er dientengevolge in de stand nog veel kan veranderen, lijkt het Ach- terveldse Avanti er inmiddels wel van verzekerd dat men volgend seizoen weer in de eerste klasse zal mogen uitkomen. Sterker nog, de formatie van Huub véin Wees kan nog beslag leggen op een vijfde plaats. Zeker wanneer de ploeg in staat zal blij ken te zijn een sterk eindschot te ontwikkelen. Op voorhand een re sultaat waar Achterveld niet onte vreden mee zal zijn. Toch werd in de wedstrijd, die Avanti afgelopen donderdag tegen de reserves van het Amersfoortse Vollkei afwerkte, wel duidelijk dat de echte top in de eerste klasse nog even buiten bereik blijft. De Amersfoorters opereren al het ge hele seizoen bovenin het klasse ment (overigens in de schaduw van de gedoodverfde titelkandidaat Woudenberg) op de tweede plaats en die klassering deed men tegen Avanti terecht. SCHERP Met name de scherpe services van de Amersfoorters stelden Avanti, dat m de eerste set met een onvolledige basis binnen de lijnen verscheen, voor grote problemen. Het gat dat Vollkei in de beginfase sloeg bleek groot genoeg om on geschonden de finish te halen: 15-7. In de tweede set leek de aanval van Avanti iets meer zelfvertrou wen uit te stralen. Harde smashes van Lia Ossendrijver aan de buiten kant en scherpe aanvallen van An- rue van der Horst door het midden bleven met zonder resultaat. Voll kei behield echter het beste van het spel. Zich bedienend van geva rieerd aanvalsspel besloten de Keistedelingen ook de tweede set m hun voordeel: 15-8. In de derde set ging de strijd lange tijd gelijk op, zodat de Ach- terveldse fans stiekum op een ver rassing hoopten. De Avanti-defen- sie sloot goed en als de smashes van Vollkei het blok al passeerden, dan wist men daar in het achterveld wel raad mee. Echter bij 8-7 voltrok zich een ommekeer in de wedstiijd, ten na dele van Avanti. De bezoekers be gonnen nerveuze trekjes te verto nen in hun spel. hetgeen tot enige misverstanden leidde. Vollkei pro fiteerde hiervan geroutineerd en drukte door tot 15-9, waarmee men de punten thuis hield. ACHTERVELD - Maandag wordt de laatste ronde ge speeld van het SVA kaarttoer- nooi. Aan dit toernooi kan al leen worden deelgenomen door leden en donateurs van de vereniging. De aanvang is om 20.00 uur in de kantine van het sportpark. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Er zijn deze avond weer mooie prij zen te winnen. Ook voor de best geklaseerden zijn er mooie en praktische prijzen beschikbaar. (advertentie) Soms bent u toe aan dingen waar u het geld niet voor klaar heeft liggen. Een nieuwe keuken, een andere auto, een hobby of iets anders waar u warm voor loopt. Kom dan eens met ons over een lening praten. De Bondsspaarbank is een uitstekende partner voor een lening. Wij begrijpen dat u het geld graag snel ter beschikking heeft, dus houden we de aanvraag simpel. Bovendien is lenen nergens zo voordelig als bij de Bondsspaarbank. Veel instellingen hanteren het bij de wet maximaal toegestane rentepercentage. Bij ons betaalt u aanzienlijk minder - kijkt u maar in nevenstaande tabel. Wilt u meer informatie? Kom dan even langs. In een per soonlijk gesprek zenen wij de zaken graag voor u op een ri j Persoonlijke lening. Voorbeelden van onze tarieven.* geleend netto bedrag per maand terug te betalen in: ons rente percentage per jaar (effectief)* wettelijk toegestane rente percentage looptijd: 60 mnd. (effectief)* 24 mnd. 36 mnd. 60 mnd. 3.000 141,22 99,64 66,73 12,7 16,9 5.000 233,27 163,93 108,96 11,7 16,9 10.500 483,31 337,57 221,80 10,2 13,6 15.000 690,44 482,25 316,86 10,2 12,9 20.000 920,59 643,00 422,48 10,2 12,9 rcntcwiizigingen voorbehouden Midden Noord en Oost Nederland spaarbank menigvuldigen Daardoor krijgen watervlooien, het voedsel van veel andere vissen, weer een kans. De watervlooien leven van algen, die het water zo ondoorzichtig maken, dat waterplanten met meer op de bodem kunnen groeien. En die waterplanten hebben snoeken weer nodig om hun eitje te leggen. Dus daardoor geen snoeken.en zo is de cirkel rond. FOSFAAT Het probleem zit vooral in de Doel van het experiment is om te onderzoeken of de kwaliteit van het water verbetert door er roofvis sen in uit te zetten. Die roofvissen, in dit geval snoeken, zijn nodig oir. een zogenaamde voedselketen rond te maken. Snoeken zorgen er namelijk voor, dat andere vissen zich niet ongebreideld kunnen ver grote concentratie fosfaat in het op pervlaktewater, afkomstig van zui veringsinstallaties, agrarische be drijven en de industrie. Het fosfaat bevordert de algengroei, die de plantengroei afremt etc. De beste oplossing zou zijn om het fosfaat uit het water te halen. Maar op het ogenblik is dat technisch nauwelijks uitvoerbaar en zeker te kostbaar. Als het experiment slaagt, dan zou een betaalbare en schone methode ontstaan om ook grotere recreatiewateren, zoals de Loosdrechtse Plassen of de Rand meren aan te pakken. LEUSDEN - De commissie Verkeer heeft dinsdagavond een positief advies uitge bracht over het aanschaffen van zogenaamde kiwisluizen. Met deze voorzieningen kan men op voetpaden (brom)fiet- sers effectief weren. In de verschillende wijken liggen diverse voetpaden waarvan sommige in meer of mindere mate worden gebruikt door fietser en bromfietsers. Dat veroorzaakt nogal eens overlast en zorgt soms voor gevaarlijke situaties. De politie beschikt over onvoldoende middelen om het toezicht op dit ongeoorloofde gebruik effectief aan te pakken. Allerlei andere reeds uitgevoerde maatregelen hadden evenmin het gewenste resultaat. Na overleg met onder andere gehandicapte verkeersdeelnemers kwam men terecht bij de zogenaamde kiwisluis. Hoewel het een obstakel is, is deze door voetgangers en gehandicapten goed te nemen, terwijl de voorziening duidelijk belemmerend is voor fietsers en bromfietsers. De kosten van één zo'n sluis zijn echter vrij hoog, namelijk drieduizend gulden. Daarbij moet nog worden aangetekend, dat bij toepassmg van de betreffende constructie ook veelal een verzoek tot plaatsing van een lichtmast zal worden gedaan, omdat de in aanmerking komende paden veelal niet verlicht zijn. De commissie Verkeer het zich positief uit over de kiwisluis. „Maar we moeten er wel spaarzaam mee omgaan", waarschuwde Ton Voortman (WD). „We moeten ze alleen op de echt gevaarlijke punten aanbrengen en met op elk voetpad waar gefietst wordt." LEUSDEN - Ter afsluiting van de politieke basiscursus voor vrou wen hield de Vrouwenraad afgelo pen dinsdag een pohtieke forum avond in De Korf. Als forumleden waren uitgenodigd de dames Van den Berg (CDA), Sarvaas (D66), Korthuis en Hofman. Thema van de bijeenkomst was Wat betekenen de Provinciale Staten voor Leus den?" Na korre inleidingen van q forumleden werden er schnftels, en mondeling vragen gesteld Q der leiding van Ineke Jansen we. er vervolgens volop gediscu sieerd. LEUSDEN/AMERSFOORT - Bij de Impeesa Welpen-horde aan de Laan 1914 zijn er nog plaatsen voor jongeren in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar Sahi Wis- gerhof, telefoon 033-12307. Wie eens een keertje wil zien hoe het er bij Impeesa aan toe gaat, kan komende zaterdag mee doen aan het hutten bouwen. Dat gaat plaatsvmden tussen half drie en vijf uur 's middags. LEUSDEN - De uitzending van Omroep Leusden over belastingen aanstaande za terdag 14 maart begint om 18.00 uur in plaats van om 17.00 uur. Dit in verband met het voetballen, dat op die dag wordt uitgezonden. De uitzending van de lo kale omroep is te zien op ka naal 4, waar de Leusder Ka belkrant een uur lang ruimte voor maakt. ACHTERVELD - Maandag avond werd in Hotel De Ros kam de jaarlijkse ledenverga dering van de AMBC Achter veld gehouden. De opkomst was niet overweldigend. Bui ten het voltallige bestuur wa ren er slechts vijf leden aan wezig. De voorzitter opende de vergadering met een har telijk welkom tot de aanwezi gen. „Ondanks de geringe op komst hoop ik dat we toch een goede vergadering zullen hebben," zei hij. „We hebben weer een goed jaar achter de rug. Hoewel er het afge lopen seizoen minder deelname was, is het toch een gezellig sei zoen geweest." De notulen van de vorige verga dering en het jaarverslag werden door de secretaresse voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat er minder deelname geweest was dan het vo rige seizoen. Ondanks dat was het toch een goed ritten-jaar geweest. In de sportklasse waren er 78 deelnemers geweest en ui de tour klasse 74. Aan de fietsrit was door 45 personen deelgenomen. Bedankt hadden 15 leden, twee meuwe leden waren er bijgeko men. Uit het verslag van de penning meester bleek dat men dit jaar met een nadelig saldo was geëindigd. De kascontrole-commissie had de boeken geheel in orde bevonden. Als nieuw lid van deze commissie stelde zich Jannis de Boer beschik baar. zodat deze commissie mo menteel bestaat uit de heren Van Loen en De Boer en de heer Van Uhm als reserve. In verband met zijn werkzaam heden was het voor de heer Schop ping niet mogelijk nog langer als penningmeester te functioneren. Hij blijft wel als bestuurslid. In zijn plaats werd als penningmeeste- resse met algemene stemmen be noemd mevrouw Schuurs. PROGRAMMA Het nttenprogramma voor het komende seizoen werd hierna be kend gemaakt. De openingsnt zal zijn op 22 maart. De overige ritten zijn als volgt: Koninginnerit 30 apnl, grasrit 24 mei, vakantierit 21 juni, septembemt 6 september, de herfsrit 4 oktober en de snertrit op 8 november. Betreffende het uitzetten van de ntten waren er momenteel wel pro blemen. Voor tenminste twee ritten waren er nog geen uitzetters. Het bestuur zal al het mogelijke doen om dit op te lossen. Ter bestrijding van de onkosten werd besloten om niet-leden die na deelname aan twee ritten verder met meer verschijnen geen club blad meer toe te zenden. Dit jaar zal er geen contributie-verhoging plaats vinden. Tijdens de rondvraag werd ge vraagd of het mogelijk was om voor de te houden fietsnt fietsen be schikbaar te stellen. Dit is zeker in het belang van degenen die verder weg wonen. Zij willen wel aan deze nt deelnemen, maar de afstand om met eigen fiets te komen is veelal een bezwaar. Een en ander zal door het bestuur worden bekeken. Verder werd ujdens de rond vraag naar voren gebracht iets te doen om de animo voor de te hou den ritten wat aantrekkelijker maken en dan tevens te proben hierdoor ook nieuwe leden te v ven. Na enige discussie hieror werd besloten om de deelnar aan de Korungirmerit zowel va leden als niet-leden gratis open stellen. Hierna sloot de voorzitter de vi gadering en bedankte voor dei breng waardoor het een nuttig vergadering was geworden, hoopte dat het komende seua weer een heel goed ntten-seuj zal worden. AMERSFOORT - Aan staande zaterdag (15 maart) start Atletiekvereniging Triathlon in de bossen van Birkhoven weer met de cur sus Trimmen. De cursus, die twee maal per jaar wordt ge geven, beoogt mensen die een matige tot slechte conditie hebben professioneel te be geleiden m hun pogingen het afgeleefde lijf tot bewegen te bewegen. Via een cursus van drie maanden worden de beginselen van de loop sport en alles wat daarmee samen hangt bijgebracht. Er wordt infor matie gegeven over trainingsge bouw, warming-up, cooling-down, kleding, voeding, blessurepreven tie en dergelijke. Voor alle vragen die daarmee samenhangen kan men terecht bij ervaren en gediplo meerde trainers. Iedere zaterdagochtend wordt er vanaf 9.00 uur bij de parkeer plaats bij het bosbad (bij HVC en AMHC) in Birkhoven een uur ge tramd. Het trainingsschema is zo danig opgezet dat iedereen daar aan probleemloos kan meedoen. De eerste kennismaking is koste loos en vrijblijvend. De cursuskos- ten zelf bedragen dertig gulden. Belangstellenden worden drin gend verzocht zich zaterdag eens m het trainingspak te hijsen en te komen kijken. Ook over de leeftijd hoeft men zich geen zorgen te ma ken. Doorgaans ligt die tussen de 20 en de 45 jaar, maar de oudste trimmer is de 65 al gepasseerd. Meer informatie is telefonisch te verkrijgen op de nummers 033- 622761, 033-948971 of 033-804822. LEUSDEN - Dit weekeinde worden de laatste wedstrijden de zaalhandbalcompetities gespeeld. De dames van LHV zijn klaar en zagen de titel in de tweede klasse B net aan voorbij gaan. Voor de heren valt er nog wel wat te verdienen. Bij wii komende zondag eindigt men ex-aequo op de eerste plaats i zullen in een beslissingswedstrijd moeten gaan uitmaken men het volgend jaar een klasse hoger mag proberen. In de tweede klasse Bij bij de voor de taak om, in navolging dames zijn de zaken zo goed als beslist. Op het programma prijkt alleen nog de ontmoeting Attila 3 contra UHV-Sport. Maar het res- sultaat van deze ontmoeting kan geen schokkende veranderingen in het klassement meer teweeg brengen. De LHV-dames zijn in ieder ge val verzekerd van het bereiken van de tweede plaats. En wanneer de ploeg van Joop Douma iets minder door blessureleed geplaagd zou zijn, was het niet ondenkbaar ge weest dat de Leusdenaren meteen door zouden zijn gestoten naar de eerste klasse. Aan de andere kant, vier van de zes verliespunten die LHV incasseerde liep men op tegen Amersfoort, dat zich mede daardoor zondag tot (te rechte) kampioen mocht laten kro nen, Toch kan LHV op een meer dan geslaagd seizoen terugkijken. Het debuut in deze klasse te bekronen met een tweede plaats is zonder meer een prestatie waar men mee aan mag komen. Wellicht geeft het de Leusdenaren zoveel vertrou wen, dat men zo meteen als de veldcompetitie's weer van start gaan alsnog een kampioenschap binnen zal halen. Daar gaan de Leusdenaren namelijk nog aan de leiding, zodat de eerste klasse daar voor het grijpen lijkt te liggen. We wachten af. Uitslagen 2B: Amersfoort - Attila 3 17-4 LHV - Lirnvio 10-8 SDO-SHVU 8-7 UW/Sport-BDC 2 n.d.g. Stand 2B: 1 Amersfoort 14-24 (Kampioen); 2 LHV 14-22; 3. SHVU 14-16; 4. UHV/ Sport 12-14; 5. Lirnvio 13-14, 6. SDO 14- 9; 7. Attila 3 13-7, 8. BDC 2 13-2. Programma 2B Attila 3 - UHV/Sport REHABILITATIE Voor de heren gaat het er dit weekeinde om spannen. LHV staat Eendracht (dat afgelopen zoi via een 21-10 zegge op HHC-2 de finish ging) de eindstraat vei ongeschonden te halen. Alleen' zege aanstaande zondag ti ASV/Vianen houdt de mogelij' voor promotie naar de twt klasse nog open. Hoewel ASV papier een eenvoudig te kloj tegenstander lijkt, is er na de strijd van afgelopen zondag meer zeker. Met het zweet in de handpaln herinneren de fans zich wa schijnlijk hoe lastig de Leusde ren het afgelopen weekeinde h den tegen AAV 2, een oppoa die in theorie ook geen onovei melijk struikelblok heette te Het scheelde een haartje of er op deze plaats niet meer over beslissingswedstrijd geschre hoeven te worden. Het lijkt dus waarschijnlijk LHV de laatste officiéle cornpec wedstnjd zal gaan trachten reh litatie te zoeken voor de weli matige prestaties van zondag was het maar om het zelfveiü wen met het oog op de dingen komen gaan te sterken. Een k kende zege is in dit verband enige waar de formatie van van de Willik mee thuis kan kon LHV zal het vermoedelijk in del ste wedstrijd van het zaalsetf moeten stellen zonder de mas steun van de achterban. Ho het programma speelt van thuiswedstrijd voor LHV, word wedstrijd in de sfeerloze hal Sc lenburg in Amersfoort afgewf Uitslagen 3B: LHV-AAV2 Eendracht - HHC 2 HVBS2-DSQ2 Stand 3B: 1. Eendracht 14-26; 2. LHV Ij 3. HHC 2 14-16; 4. Shot '73 2 1 5 DSO 2 14^12; 6. AAV 2 14-7; 7 Vianen 13-4; 8. HVBS 2 13-3 Programma 3B: LHV - ASV/Vianen

Leusder Krant | 1987 | | pagina 12