J tl Enr Bouw zwembad van start "vandaag in, Ill vdA oneens met plannen woningbouw in Achterveld tie leusder krant Omroep Leusden brengt belastingshow Veel belangstelling bij slaan eerste paal Ribbelmarkering blijft gehandhaafd Tas gestolen Commissie struikelt over vaktaal Zeepkisten race Juid Fiets gevonden Rommelmarkt in 't Hamersveld Leusden groeit verder Brandje in schoorsteen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant: SERVA VOLVO Geen krant ontvangen A j Auto Vandermeer Toyota AUTO EEMHAVEN Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 p krant: DONDERDAG 12 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 89 Aet enkele enorme klappen verdween de eerste paal voor het nieuwe 'jeusdense zwembad de grond in. Het was het startsein voor de bouwacti- Bij het heien van de eerste paal hielden Chester en Babich een oogje in het viteiten. zeil. ■haHnaaBBHanaaiBMBEHi iMaMMBHHNHaaaaaaanBBHHBHMHan MHHflnanHHNRG (Van de redaktie) LEUSDEN - Met het slaan van de eerste paal is afgelopen dinsdagmiddag om 15.09 uur de bouw van het nieuwe Leusdense zwembad Bavoort definitief van start gegaan. De officiële handeling werd verricht door Babich Vos en Chester Marsman. Het bestuur van de Zwembadstichting had beide jeugdige Leusdenaren hiervoor uitgenodigd. Over dertien maanden moeten de deuren van het nieuwe zwembad opengaan voor het publiek. VdJl lie malig) hetslaa Er was een grote belangstelling voor het startschot van de bouw. Niet alleen raads- en collegeleden javen acte de présence, ook leden van het Zwembadbestuur, (voor- ig) personeel en gewoon be- ellenden waren getuige van slaan van de eerste paal. De heer Van de Wall Bake, voor- itter van het Zwembadbestuur, inde zich zeer tevreden over de ivang van de bouwactiviteiten, it is het begin van iets zicht- zei hij. „Voor velen is de irste paal een echte mijlpaal, om it er al veel werk is verricht. Veel 'oorden zijn hier niet op zijn plaats. Er moet gebouwd worden." ,Wij willen af van het woord 'embad"', aldus Van de Wall :e dinsdagmiddag. „Het wordt recreatie- en sportbad. Het rordt een bijzonder complex dat iet te pretentieus is, maar precies ft wat Leusden nodig heeft." Hij renste aannemer Gesman uit Al- ihen aan de Rijn veel succes met it uitvoeren van de bouw. „Ik lens u veel sterkte om binnen de roting en de wensen het bad te :eren." GEBRUIKERS Voor het heien van de eerste werd geen hoogwaardig- leidsbekleder aangetrokken. Mensen, die net als ik een net pak ti hebben, zijn daar met geschikt •or", aldus Van de Wall Bake. Het lucces van het bad, zo zei hij, is kelijk van de gebruikers. Twee jeugdige dorpsgenoten werden uitgenodigd om de offi ciële handeling te verrichten. Al lereerst was dat Babich Vos, die ruim een half jaar geleden een brief naar het Zwembadbestuur schreef. Daarin noemde zij het „waanzin" dat er geen buitenbad kwam. Met haar bnef ontketende zij een hele actie. Maar, zoals bekend, het bui tenbad komt er niet omdat daa geen geld voor is. „Door het schrijven van die brief heeft zij belangstelling getoond in het zwembad", motiveerde Van de Wall Bake de keus van Babich voor de handeling. Hij verzekerde haar tevens dat jong en oud straks volop aan hun trekken zullen komen in het nieuwe zwembad. De tweede persoon kwam uit de gelederen van zwem- en poloclub De Haaien uit Leusden. Het was de 17-jange Chester Marsman, lid van de A-selectie. Andre Leusink van De Haaien prees hem vanwege zijn enthousiaste inzet (Chester tramt zeven uur per week) voor de ver eniging. Bovendien meldde Leu sink, tot enige verbazing bij Ches ter zelf, dat hij vrijdag wederom benoemd zal worden tot voorzitter van de jeugdcommissie. VUURWERK Nadat de twee gasten in pas sende kledij waren gestoken, werd de heimachine in werking gezet en boorde de eerste paal zich een weg in de grond. De officiële han deling werd afgesloten met een knallend stukje vuurwerk en een drankje en een hapje voor de aan wezigen. Het slaan van de eerste paal be tekende voor Henk van Zoeren het definitieve afscheid als bedrijfslei der bij de zwembadstichting. Veertien jaar lang was hij betrok ken bij het oude Zwembad Bavoort. Van Zoeren is nu in dienst van de gemeente. De functie van bedrijfs leider worot nu vervuld door Frans van de Konijnenburg. Chester Marsman en Babich Vos waren uitgenodigd om de officiële handeling te verrichten. LEUSDEN - De Leusdense PvdA is het oneens met de plannen, om negen pre mie B-woningen in Ach terveld te bouwen. Dat blijkt uit een verklaring, die de PvdA afgelopen maandag verspreidde. De PvdA is met tegen woning bouw op zich, maar vindt het onte- mcht om zes extra woningen voor Achterveld beschikbaar te stellen, het totaal zou daarmee op negen komen, terwijl de totale toewijzing voor heel Leusden twintig van die woningen bedraagt. De PvdA vindt de gevolgde pro cedure onjuist, en verwijt de wet houder van volkshuisvesting (Gijs van Woudenberg, red.), de zaak niet m de commissie welzijn ter sprake te hebben gebracht. Planologisch gezien betwijfelt de PvdA of het plan haalbaar is, omdat het betreffende plangebied door de Kroon is afgekeurd. Bovendien constateert de PvdA-fractie, dat de voornaamste drijfveer voor de toewijzing voort vloeit uit het verzoek van een aanne mer. Een commerciële reden, zon der dat de noodzaak voor de wo ningzoekenden in Acniexveiu voor dit soort woningen is aangetoond. Waar het aantal ingeschreven woningzoekenden in Leusden en in Achterveld respectievelijk 800 en 30 bedraagt, vindt de PvdA het toe wijzen van negen van de twintig beschikbare woningen uit oogpunt van volkshuisvesting een heel merkwaardige beslissing. Tenslotte verwijt de PvdA het college, 'door te blijven gaan met het hap-snap inspelen op wensen van aannemers.' De PvdA wil dan ook eerst in april met de cijfers op tafel, eerst over de toewijzing van de contingenten discussiëren. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De ribbelmarke- ring, die enige jaren geleden als proef in Stoutenburg en Achterveld is aangebracht bij de bebouwde komgrens, wordt gehandhaafd. De com missie Verkeer toonde zich dinsdagavond tevreden over de voorziening. Aanleiding tot de proef met de ribbelmarkering waren destijds de verzoeken om voorzieningen te treffen om het gemotoriseerde ver keer in haar snelheid te matigen tot de wettelijke toegestane snelheid. Achtergrondgedachte bij de toe passing van de ribbelmarkering was om naast de gebruikelijke be bouwde Kom aanduidingen een extra attentie-teken te hebben, in dit geval m de vorm van enige tril lingen en geluid. Over het algemeen waren de reacties over de voorziening posi tief. Wel werden emge nadelen op gesomd. Zo zou de directe omge ving er geluidshinder van onder vinden en proberen diverse auto mobilisten de markering te ontwij ken door geheel links te gaan nj- den. Wethouder Jan Wagenaar er kende dat de plaatskeuze met altijd even gelukkig was geweest. Maar noch de wethouder, noch de com missie zag m de nadelen een reden om de voorziening weer geheel weg te halen. LEUSDEN - Omroep Leus den zendt zaterdag 14 maart om 18.00 uur een voorlich tingsprogramma met de titel ,,Een uurtje belastingen'1 uit. Hierin wordt op een vlotte en duidelijke wijze informatie gegeven over het invullen van het formulier van de in komstenbelasting. Presentator Aad van den Heuvel praat in „Een uurtje belastingen" met belastinginspecteur Wilma Berkhout uit Eindhoven en met het fictieve echtpaar Schenk uit Al phen a/d Rijn. Dat echtpaar brengt een schoenendoos vol rekeningen en bonnen mee. Voor het oog van camera wordt bepaald of de daar mee verband houdende kosten wel of niet aftrekbaar zijn. Zijn ze inderdaad aftrekbaar, dan wordt aangegeven onder welke rubriek op het belastingfor mulier. En zijn ze niet op te voeren, dan wordt ook gezegd waarom. Het is voor het eerst dat een overheidsvoorlichtingsprogramma in samenwerking met lokale om roepen aan het publiek wordt ge presenteerd. 23 omroepen zenden deze maand het televisiepro gramma uit, 49 lokale omroepen laten een radio-programma over dezelfde materie horen. Dat wordt gepresenteerd door Felix Meur- ders en Annet van Trigt. Omdat de Omroep Leusden geen radio-uit zendingen verzorgt, zal deze hier met te horen zijn (tenzij de Stads- omroep van Amersfoort dit doet). De Omroep Leusden had deze voorlichtingsuitzending willen uit breiden met een live-uitzending, tijdens welke kijkers rechtstreeks vragen konden stellen (via de tele foon) aan een aantal specialisten op belastinggebied. Het gemeentebe stuur was echter niet bereid hier voor financiën beschikbaar te stel len. Men heeft echter gemeend toch in elk geval deze uitzending „Een uurtje belastingen" te moeten verzorgen. De uitzending zal om 1800 uur precies begonnen. Omroepster Marion Jager zal het programma aan- en afkondigen. Alleen abon- nee's op de CAI Leusden zullen de uitzending kunnen ontvangen. Hij wordt via het kanaal 4 van de Ka belkrant Leusden uitgezonden. LEUSDEN - Uit een auto die geparkeerd stond nabij het AC Restaurant is zaterdag tussen 15.15 uur en 15.30 uur een tas gestolen. In de tas zat onder meer geld en pasjes. De eigenaresse, een mevrouw uit Naaldwijk, verliet haar auto om even een kopje koffie te drinken. Toen zij terugkwam, ontdekte zij de diefstal. Morgenavond winteruitvoermg Lisiduna pag. 3 Prochemko dient schadeclaim in bij gemeente van 130.000,- pag. 3 Gemeente gaat praten met beheerder De Hakhorst over pacht: wethouder Ummels heeft spijt van het opknappen van andermans zaakjes pag. 5 Vrouwenforum in De Korf Interview: Leusdense natuurfotograaf Machiel de Vos exposeert in gemeentehuis Woudenberg Als service aan de lezers van de Leusder Krant: verkiezingsoverzicht voor verkiezingen Provinciale Staten Sport: Antilopen Al kampioen Regionaal volksdansbal m De Flint Loep op Leusden Servicepagina DOKTERSDIENST: tel. 943300 pag. pag. 8 en 9 pag. 11 pag. 12 pag. 13 pag. 15 LEUSDEN - De commissie Verkeer struikelde afge lopen dinsdagavond over de vaktaal die in een voor stel en een daarbij beho rende nota gebezigd werd. Voor voorzitter Jan Wagenaar was dat reden om het voorstel terug te nemen. „We moeten de voorstellen onderbouwen in een taal die wij begrij pen", aldus Wagenaar. „En niet in de technische taal van specialisten. Wij willen weten waarvoor we betalen." Het betreffende voorstel ging over de aanpassing van de afstelling verkeerslichten Noordennslag. Om een zo vlot mogelijke doorstroming te kunnen bewerkstelligen, kon men een viertal „voertuigaf- hankelijke programma's" toe passen. De kosten van derge lijke voorzieningen zouden zo'n 26.000 gulden bedragen. Menig raadslid had niet al leen twijfels omtrent de nood zaak van de voorgestelde maatregelen, ook begreep men nauwelijks wat er in de nota geschreven en gezegd werd. „Dit is absolute onzin. Een onverantwoorde uitgave", zo het Harm Offerems (GPV/SGP) zich uit over het voorstel. Later bekende Offereins dat hij re gelmatig langs de betreffende verkeerslichten komt, maar de problemen die er zouden zijn niet kende. Mede op zijn verzoek komt er, wanneer het voorstel weer op de agenda verschijnt, een korte notitie over de pro bleemstelling. Die zou, zo viel uit de woorden van Jan Wage naar op te maken, in gewoon en begrijpelijk Nederlands op gesteld moeten worden. LEUSD eniging Ju^- den-Zuid wil op koiüLuginnedag weer een zeepkistenrace organise ren. Vorig jaar bleek dit initia tief goed aan te slaan; diverse jeugdigen hebben toen mee gedaan aan het evenement. Dankzij de hulp van een be kende autofabrikant heeft Juid de route leuk weten aan te kleden. Voor dit jaar hopen zij weer op medewerking van hen te mogen rekenen. De regels om mee te kunnen doen aan de wedstrijden zijn; een zeepkist zonder uitsteeksels, voor zien van een deugdelijke rem, een hanteerbare besturing en het dra gen van een valhelm verplicht. Er zijn geen kosten aan deel name verbonden. Tevens zoekt Juid deelnemers voor de te houden playbackwed- strijd op koninginnedag in Leus den-Zuid. De winnaars kunnen re kenen op leuke pnjzen. Voor meer informatie: Bart Samson, 033-941133 of 033-940398. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft een damesfiets van het merk Viking aange troffen. Wie de eigenaresse van de tweewieler is, weet men niet omdat er nooit aan gifte is gedaan van diefstal van de betreffende fiets. De politie hoopt dat de eigena resse zich als nog wil melden en als nog een aangifte van diefstal wil doen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het po litiebureau te Leusden-Zuid, tele foon 033-944444. LEUSDEN - In het bejaarden verzorgingstehuis 't Hamers veld aan de Albert Buining- gaarde 34 wordt op woensdag 18 maart tussen 09.30 uur en 16.30 uur een rommelmarkt gehouden. Dat gebeurt in het kader van het twaalfeneen- (advertentle) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 halfjarig bestaan van het te huis. Er zijn op die rommelmarkt al lerlei spulletjes te koop, zowel oud als nieuw, waaronder meubels, kleding, boeken en handwerken. De opbrengst van de dag is be stemd voor een reisje dat de bewo ners binnen niet al te lange tijd gaan maken. LEUSDEN - Wat inwonersaan tal betreft blijft de gemeente Leusden groeien. In januari 1987 kreeg men er 24 dorpsge noten erbij. Leusden telt nu in totaal 26.616 inwoners. Eén en ander blijkt uit de cijfers die de gemeente onlangs publi- I ceerde. Er werden in die maand 35 kin- Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr 03420-94911. LEUSDEN - Een schoor steenbrandje bij een woning aan de Claverenbladstraat is zaterdag rond 18.20 uur slechts lichte schade ont staan. Dankzij snel ingrijpen van de brandweer kon grotere schade voorkomen worden. De oor zaak van de brand is niet be kend. Auto Vandermeer, het meesLvertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar De Fiësta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten de nieuwe Ford Transit bestelwagen' U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. if AL MEER DAN 10 JAAR UW VERt deren geboren in Leusden, terwijl 19 plaatsgenoten overleden. Dat le verde een geboorte-overschot van 16 op. In totaal 115 personen vestigden zich binnen de gemeentegrenzen van Leusden. 107 daarentegen vertrokken naar elders. Dat bete kende een vestigingsoverschot van 8. Op 1 januan 1987 telde Leusden nog 26.592 zielen. (advertentie) Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 VAKTAAL: Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 VERTROUWEN WAARD .op zolder, dus.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1