'Dit college van B&W heeft falend normbesef Prochemko dient schadeclaim bij gemeente in van f130.000,- /Winteruitvoering Lisiduna LEUSDEN PvdA in brief aan college en raad: Oud papier-actie 't Palet 'aak in handen gelegd van verzekeringsmaatschappij: leusder hrnnl; Üokaal Z Auto bekrast mkinclegemeeiie/ j Leusden Achterveld MIELE. GOED VOOR DE MOOISTE KEUKENS. MIELE Keukencentrum Huizenga Natuur de dupe plaatselijk nieuws H optreden van het jeugdorkest van Lisiduna in 't Hamersveld bleek voor herhaling vatbaar te zijn JUSDEN - Als muzikaal gebaar ar de bewoners van 't Hamers- ld, en ook een beetje als oefe- ng voor de winteruitvoering m komende vrijdag, speelde jeugdorkest van Lisiduna nsdagavond in het bejaar- noord. Dat viel wederzijds in de smaak. Het programma beviel, de wijze waarop het werd uitgevoerd be viel. kortom, het optreden van de jeugdigen voor de ouderen mag een succes genoemd worden. Het is dan ook, zo verklaarde een woordvoerder van de muziekver eniging, zeker de bedoeling dat dergelijke concerten herhaald gaan worden. Vrijdagavond, we meldden dat reeds, is de winteruitvoering van Lisiduna bij Pon. Het concert begint om kwart voor acht, de zaal is vanaf kwart over zeven open. (van de redaktie) LEUSDEN - De Partij van de Arbeid in Leusden wil onderzoeken, in hoeverre leden van het college van B&W persoonlijk aansprakelijk gesteld kunnen worden voor ondoelmatige uitgaven, de afgelopen jaren. In een verklaring, die de PvdA afgelopen maandag aan de leden van de commissie Financieel Beleid en Beheer uitdeelde, spreekt de fractie van deze partij haar grote verontrusting uit. 'De PvdA-fractie in Leusden ziet in de door de pers gepubliceerde cijfers over het zogeheten evaluatieweekend te Venlo aanleiding om haar ernstige ongerustheid uit te spreken over het falend normbesef van dit college van Burgemeester en Wethouders.' 'Het jaar 1985 was voor Leusden een jaar van pijnlijke bezuinigingen. De PvdA-fractie moet constateren, dat het voltallige college van B&W tegen het emd van dat jaar op kosten van de gemeenschap vrolijk is gaan potverteren.' 'Tevens is gebleken, dat het voor gemeenteraadsleden met voldoende is, om aan het college vragen te stellen over de uitgaven voor representatie. Voor het naar boven halen van de juiste feiten moet zelfs buiten het gemeentehuis speurwerk worden verricht. De PvdA- fractie acht deze gang van zaken ronduit beschamend.' 'Gezien de opgedane ervaring zal de PvdA-fractie de representatiekosten van het jaar 1986 grondig onderzoeken en bovendien nagaan in hoeverre collegeleden persoonlijk aansprakelijk kunnen worden gesteld op ondoelmatigheid van uitgaven de afgelopen jaren', aldus de verklaring. Tijdens de vergadering voegde Rob Peek van Leusden'85 daar nog een vraag aan toe. 'De uitgaven van het weekend in Venlo, storten de leden van het college dat pnvé terug?' Wethouder Fons Ummels zegde toe, 'dit mee te zullen nemen naar het college.' LEUSDEN - De openbare ba sisschool 't Palet houdt ko mende maandag (16 maart) de maandelijkse oud papier-ac tie. Tussen 08.00 uur en 14.00 uur kan men zijn of haar oud papier kwijt in de container die dan bij de school aan de W. de Zwijgerlaan te Leus- den-Zuid staat. De opbrengst van het oud papier is bestemd voor diverse doelein den. De komende maanden staat de container er op de volgende data: 6 apnl, 4 mei en 1 juni. betreft hier onder andere kosten ten behoeve van het Ingenieursbu reau Oranjewoud, T.N.O., archi tect, alsmede het uitbrengen van de benodigde juridische adviezen Tezamen bedroegen deze kosten fl 10.221,45, exclusief BTW', zo schnjft de heer Otten. VERZEKERING Uit het naar aanleiding van de claim aan B&W uitgebrachte amb telijke advies blijkt, dat het college van B&W de claim op voorhand met wenste te honoreren. In de ogen van het college zijn de juiste proce dures gevolgd, zo blijken B&W van mening. Zij beschouwen de gang van zaken als een normaal bedrijfs risico. Ingevolge het ambtelijk ad vies heeft het college de zaak in middels in handen gesteld van de verzekeraar van de gemeente, Centraal Beheer, waar de ge meente Leusden verzekerd is te gen vermogensaansprakelijkheid. (van de redaktie) LEUSDEN - Prochemko International BV, het bedrijf dat zich in 1985 uiteindelijk niet mocht vestigen in de voorma lige Keurslagercentrale aan de Arnhemseweg in Leusden, heeft een schadeclaim bij de gemeente Leusden inge diend. De hoogte van die claim bedraagt ruim fl 10.000,-, exclu sief BTW, waarmee de totale claim op ongeveer f130.000,- neerkomt. Reden voor het bedrijf, om de claim in te dienen, is dat men bij Prochemko meent, dat toezeggingen van de zijde van het college van B&W niet zijn nagekomen. Dat wil zeggen: het college zou in principe hebben ingestemd met de vestiging van het bedrijf, maar kwam later, onder druk van de omstandigheden, op die toezegging terug. Prochemko claimt nu de kosten, die het bedrijf maakte om die beslissing aan te vechten. Zoals bekend, besloot de Raad van State in laatste instantie, dat de inmiddels ver leende Hinderwetvergunning geschorst moest worden. Daar zit juridisch gesproken de der onder het gras, volgens de vocaat van Prochemko. De uit- iraak van de Hoge Raad was na- ilijk een uitvloeisel van het be lt van B&W, om aan vestiging het bedrijf geen verdere me- erking meer te verlenen, zo mr.F.P.J.M. Otten, de advocaat Prochemko. Hij vertegenwoor- ide het bedrijf ook ter zitting van Hoge Raad. 'Aan een afweging belangen in het kader van de iderwet is de Voorzitter (van de ie Raad, red.) eigenlijk in wezen it toegekomen', aldus de heer TERUGGEKOMEN 'Al met al moet geconcludeerd worden dat als gevolg van het feit dat Uw College is teruggekomen op zijn aanvankelijk ingenomen standpunt, namelijk dat vestiging van het bednjf van Prochemko wel degelijk paste binnen het bestem mingsplan, met zich meebrengt, dat Prochemko de hiervoor ge noemde kosten voor niets heeft ge maakt', zo staat in de brief van de heer Otten. 'Prochemko acht Uw College voor deze gang van zaken aanspra kelijk en wil in dit verband verwij zen naar uitspraken van diverse rechterlijke instanties.' Daarop volgt een opsomming van uitspraken van de Arrondisse mentsrechtbank m Utrecht, het Ge rechtshof in Den Bosch en van de Hoge Raad. SITUATIE 'In al de hiervoor genoemde uit spraken ging het om een situatie waarbij een gemeente later terug komt op een eerder ingenomen standpunt met betrekking tot de interpretatie van de voorschriften van een bestemmingsplan. De des betreffende rechterlijke instanties oordeelden met alleen, dat een vordering tot schadevergoeding ontvankelijk is, doch tevens dat een dergelijke vordering moet worden toegewezen', aldus de ad vocaat van Prochemko De brief wordt besloten met een zinsnede, waarin op een spoedig en positief antwoord wordt aange drongen. 'Zo niet, dan zal ik ge noodzaakt zijn namens Prochemko International de gemeente Leus den in rechte te betrekken', zo wordt meegedeeld. HISTORIE De heer Otten geeft in zijn bnef een histonsch overzicht van de ge- beurtenisen rond de vestiging van Prochemko, die tot de uiteindelijke claim hebben geleid Volgens dat overzicht, heeft het college in een bnef van 10 oktober 1984 te kennen gegeven, dat het bestemmingsplan ter plaatse geen beletsel voor vestiging van het be drijf vormde. Dat werd vervolgens nog eens bevestigd m een gesprek, gevoerd met vertegenwoordigers van het college, dat plaatsvond op 16 no vember 1984. Daarop volgde het verlenen van een Hinderwetver gunning, op 23 april 1985. De Stich ting De Boom, die daar bezwaar tegen maakte, werd vervolgens van de zijde van B&W ook nog meegedeeld, dat het bedrijf paste binnen het bestemmingsplan VOORBEREIDINGEN 'Op basis van de door u ver strekte inlichtingen, zoals hiervoor weergegeven, is cliënte gestart met de voorbereidingen voor de aanvraag om hinderwetvergunning en bouwvergunning. In verband hiermee heeft cliënte aan diverse externe adviseurs opdracht gege ven haar daarin bij te staan. Het (advertentie) Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld I 66.80 lememsgeia: per jaar. 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op niet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 1930 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De inwoners van wet name Leusden Zuid bleken, toen eenmaal duidelijk was om wat voor bedrijf het ging, grote bezwaren tegen de vestigmg van het bedrijf aan de Arnhemseweg te hebben. Dat bleek onder meer uit de belangstelling voor de commissievergadermg op negen mei 1985 (zie foto). Uitemdehjk bleek het college van B& W met ongevoelig te kunnen blijven voor de weerstanden, en verleende geen verdere medewerking aan vestiging van het bednjf. Dat bhjkt inmiddels aanleiding te zijn geweest voor het indienen van een schadeclaim van rond de honderddertigduizend gulden. Donderdag 12 maart 19.45 uur: Jaarvergadering van 't Vooronder. Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Jaarvergadering van de ABTB afdeling Hamersveld m De Til, Hamersveldseweg 30. 20.15 uur: Concert in Boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16. 20.30 uur: Openbare vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken m de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Ef 1. 20.30 uur: Bijeenkomst van het CDA in het kader van de provinciale verkiezingen in 't Ros Beyaart, Hamersveldseweg Vrijdag 13 maart 11.00 uur: Bijeenkomst in 't Vooronder in verband met de komende kledingbeurs, Burg. Van der Postlaan 2. 19.45 uur: Winterconcert van muziekvereniging Lisiduna in Pon's Automobielhandel aan de Zuiderinslag. 20.00 uur: Opening expositie in Boerderij 't Claeverenblad. De Bnnk 16. 20.00 uur: Verkiezingsmarufestatie van het GPV in De Koningshof, Hamersveldseweg 95. Zaterdag 14 maart 14.00 uur: Air-day in Het Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100. 17.00 uur: Uitzending Omroep Leusden via Kanaal 4. 21.00 uur: Optreden van Bullshit Blues Band in jongerencentrum De Geut. Zwarteweg. Zondag 15 maart 14.00 uur: IVN wandeling door Den Treek. Starten vanaf parkeerplaats aan Treekerweg Maandag 16 maart 08.00 uur: Oud papier-actie bij 't Palet, W. de Zwijgerlaan in Leusden-Zuid. Dinsdag 17 maart 20.00 uur: NBPV-avond in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Gespreksavond van Kruisvereniging voor ouders van peuters en kleuters, wijkgebouw De Roo van Aldewereltlaan 13 in Zuid. 20.00 uur: Vergadering planadviesgroep. Woensdag 11 maart 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. Donderdag 12 maart 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 13 maart 19.00 uur: Hobbyclub knutse len in De Moespot. 20.00 uur: Kaarttoernooi van De Hessenkar. Zaterdag 14 maart 20.00 uur; Disco Show in De Kla- veet. Zondag 15 maart 11.30 uur: Frühschoppen in D' Ouwe Peerdestal. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 16 maart 19.30 uur: schrijven Amnesty. 20.00 uur: Kaarttoernooi SVA kantine sportpark. Dinsdag 17 maarty 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 nor per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie; 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een auto, die geparkeerd stond aan de Kuperssingel, met een scherp voorwerp bekrast. Over de dader(s) tast de politie nog in het duister. De natuur heeft het mo menteel erg zwaar te verdu ren. Was er vorige week sprake van een ramp in het noorden van het land van wege zware ijzel (schade on herstelbaar); het huidige droge, schrale weerbeeld be tekent ook niet veel goeds voor met name de bomen en het struikgewas. Het lijkt erop dat daarin voorlopig weinig verande ring komt. Hogedrukgebie- den heersen in vrijwel ge heel Europa en depressies worden gedwongen richting IJsland af te buigen of de Middellandse Zee te bezoe ken. Een ander lagedrukge bied, gelegen boven Zuid- Rusland, geeft op de Balkan de beruchte Boran-wind. Deze transporteert aan haar achterzijde ijskoude lucht vanuit Rusland richting Bal kan, Griekenland en Turkije. Het gevolg is overvloedige sneeuwval en extreem lage temperaturen in dat gebied. Zoals al gezegd verandert er weinig. Het blijft veel te koud voor de tijd van het jaar, met 's nachts overwe gend lichte vorst en overdag enkele graden dooi. Er wordt op sommige plaatsen druk geschaatst. Onze schaats liefhebbers zijn deze winter, evenals de twee voorgaande, ruimschoots aan hun trekken gekomen. En zo bieden de jaren tach tig ons weer een aantal koude winters (1982, 85, 86, 87) met twee Elfstedentoch ten. Een beetje vergelijkbaar met de jaren veertig (1940, 41, 42, 47). Daartussen waren er perioden met weinig win terweer, zoals in de jaren ze ventig. Zoals u misschien in deze krant gelezen heeft, is mijn plaatsgenoot Hennie Kelder gepromoveerd op een onder zoek naar atmosfeergolven in de hogere atmosfeer, de zogenaamde ionosfeer. Ik ben gelukkig in het bezit ge komen van zijn proefschrift. Interessant is het om te zien of storingen in de iono sfeer van invloed zijn op het weergedrag welke veel la ger wordt gevormd. Moge lijk dat ernstige staringen in de ioneosfeer grote afwijkin gen in het normale stro mingspatroon tot gevolg heb ben. Hennie Kelder gaat zich nu bezighouden met een actueel onderwerp: de ozonlaag.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3