[eistenaar daagt gemeente eusden alsnog voor de rechter Bomen onnodig omgezaagd vandaag in 3e leusder krant1 [asleep affaire kavel 25 vanwege ontbreken gemeentelijke bereidheid tot compromis aarlijkse vergadering eusden '85 ereedschap gestolen leusder krant Omwonenden boos: Thema-avond in Vooronder SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU yj ri i UU COGN BSRG INBRAAK BEVEILIGING Geen krant ontvangen OPEN DAG Konijntje in de Wetering 1 8 nflfiKf 1987 i* krant DINSDAG 17 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 90 EINDREOAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV (van de redaktie) I LEUSDEN - De advocaat van Zeistenaar G. Eising heeft de advocaat van de gemeente Leusden gisteren een brief gezonden, waarin wordt aangekondigd, dat de gemeente Leusden op korte termijn een dagvaarding tegemoet kan zien. Dat deelde de heer Eising de redaktie van onze krant gisteren mee. Aanleiding tot de dagvaarding is, dat de advocaat van de gemeente, mr. F.M. Vermeulen, geen enkele bereidheid tot het vinden van een compromis aan de dag heeft gelegd, aldus de heer Eising. Dit overigens in tegenstelling tot een in de gemeenteraad en in verschillende gemeentelijke [commissies herhaaldelijk aan B&W gedane oproep, om tot een schikking met de heer Eising te komen. Uit de correspondentie tussen beide advocaten blijkt overigens, dat de heer Vermeulen, de advocaat van de gemeente Leusden, zeer wel op de hoogte was van die uitdrukkelijke wens van de Leusdense gemeenteraad. In een telex aan mr. N.J. van der Graaf, de advocaat van de heer Eising. gedateerd op 23 januari véin dit jaar staat het volgende: 'Geachte confrere, de gemeenteraad van Leusden, ovengens geen aansprakelijkheid van de gemeente erkennende, dringt om hem moverende redenen aan op het beproeven Sik&3Sf&.; omstreden kavel 25, hier gefotografeerd terwijl een bord op het bouwterrein aankondigde, dat er een rohus' zou verrijzen. De kavel was toen eigendom van de familie Bos, die vanwege de juridische onzekerheid vanwege de lang spelende affaire afzag van daadwerkelijk bouwen. De kavel werd toen, via de gemeente, aan heer Eising uit Zeist, die een eerste reservering op de kavel had, verkocht. De schade, die de heer Eismg leed, w onderwerp van overleg geweest. De manier waarop dat overleg namens de gemeente Leusden is gevoerd nu voor de heer Eising aanleiding, om de gemeente Leusden alsnog voor de rechter te dagen van een minnelijke regeling met uw kliënt.' In die telex wordt verder een voorstel voor zo'n regeling aangekondigd. Overigens volgde de wens van de gemeenteraad op een schadeclaim van de kant van de heer Eising. Op 31 december 1986 diende hij een schadeclaim in, die veertigduizend gulden bedroeg, hetzelfde bedrag dat de gemeente ondanks tegenstribbelen van met name burgemeester Rademaker, als borg moest storten. KANTTEKENINGEN Naar goed juridisch gebruik begint de brief van de heer Ver meulen. gedateerd op 28 januan van dit jaar, waarin de hem voor ogen staande minnelijke schikking uit de doeken wordt gedaan, met een aantal kanttekeningen. Zo stelt Vermeulen, dat het feit dat de heer Eising zeventig vier kante meter meer (plantsoen-) grond heeft gekocht, dan aanvan kelijk zijn bedoelmg was. geen na deel in zijn vermogen doet ont staan Ook wordt meegedeeld, dat ner gens blijkt dat de prijs voor de kavel een evenredig deel zou ziir van de pnjs van de 'grotere kavel', inclusief die zeventig vierkante meter plantsoen Daarop wordt geïnventariseerd, wat naar de mening van advocaat Vermeulen, een redelijke schade loosstelling zou zijn, als de ge meente wanprestatie zou hebben gepleegd Dat zou dan de over drachtsbelasting a raison van ruim achtduizend gulden zijn, en nog een paar honderd gulden notaris- kosten, als het om de aankoop van de kavel zonder de zeventig meter plantsoengrond was gegaan (f203,-). TOONZETTING Uit de verdere toonzetting van de brief van mr. Vermeulen spreekt overigens met direkt een grote be reidwilligheid, om tot een minne lijke schikking te komen Een post voor reiskosten, kosten van copieren en telefoneren, 'kan bij gebreke van een behoorlijke specificatie niet worden geveri fieerd', stelt de heer Vermeulen. Ook andere kosten worden in de bnef afgewezen, zoals kadaster- kosten, bezuinigingsschade, rente- verhes. en immateriële schade. Voor wat betreft de 'Gerechts kosten' is het voor de aard van de brief het duidelijkste, om te citeren wat de advocaat van de gemeente daarover meldt: 'Ik veroorloof mij de opmerking dat, zo aansprake lijkheid van de gemeente zou wor den aangenomen, uw cliënt, gege ven diens financiële pretenties, als de grotendeels in het ongelijk ge stelde partij verwezen zou worden in de kosten van het gedmg, die van het voorlopig getuigenverhoor daaronder inbegrepen', schnjft ad vocaat Vermeulen. Uiteindelijk concludeert hij, dat de gemeente Leusden m het on gunstigste geval veroordeeld zou kunnen worden tot het betalen van ongeveer flO.OOO,- Onder voorbe houd van goedkeuring door de ge meenteraad stelt de heer Vermeu len daarop voor bedrag van vijfdui zend gulden aar. de heer Eising te betalen 'tegen finale kwijting.' TRANSACTIE In zijn antwoord van 23 februari antwoordt de advocaat van de heer Eismg, mr. Van der Graaf, dat de kavel, die de heer Eismg kocht, in eerste instantie wel degelijk m 'kleinere' vorm gekocht kon wor den. Het later bij de kavel gekochte plantsoen werd op de toen ver strekte tekening apart mgetekend. De heer Van der Graaf haalt daarbij nog de getuigenverklaring aan van de destijds met de uitgifte van de kavels belaste ambtenaar. Die ver klaarde onder ede voor de rechter, dat de heer Eising geen belang stelling had voor de zeventig vier kante meter plantsoengrond, en m plaats van de nu verkochte 520, slechts 450 vierkante meter kopen zou. Dat zou, aldus mr. Van der Graaf, bovendien ook nog op te maken zijn uit de reservenngs- bnef, die B&W op 4 oktober 1985 aan de heer Eismg toezonden. TE DUUR Ook met betrekking tot de prijs maakt de heer Van der Graaf een opmerking. De plantsoengrond is namelijk verkocht voor de prijs van bouwgrond, terwijl de gemeente raad voor de verkoop van die grond een veel lagere prijs heeft vastgesteld, namelijk zeventig gul den per vierkante meter. 'Door het stuk plantsoengrond aan de heer Eismg aan te bieden voor de prijs van bouwgrond en door dit plant soen feitelijk aan de familie Bos te verkopen voor de pnjs van bouw grond, is dus gehandeld m strijd met de door de Raad van de Ge meente Leusden vastgestelde ver koopvoorwaarden', aldus mr. Van der Graaf. Dat nadeel heeft ook de heer Eismg, aangezien hij de kavel van de familie Bos - die vanwege alle verwikkelingen afzag van daadwerkelijke bouw - uitsluitend kon kopen inclusief het plantsoen, en voor de prijs die de familie Bos oorspronkelijk betaald had 'De heer Eising heeft dus wel degelijk nadeel m zijn vermogen ondervon den', aldus zijn advocaat Ovengens handhaaft de heer Ei smg ook zijn andere claims, zoals die voor de reiskosten, het copie ren en de telefoonkosten (zijn ad vocaat noemt die kosten aan de lage kant geschat), en die voor BTW-verhogmg en bouwkosten stijging. Voor wat betreft de zo genaamde bezuinigingsschade, wordt in de bnef van de heer Van der Graaf gesteld, dat de heer Ei sing kosten heeft moeten maken, die hem nu niet m staat stellen, het bouwplan zoals hij dat oorspron kelijk gedacht had. meteen al mt te voeren. Indien dat echter m een later stadium alsnog gebeurt, zal dat het dubbele gaan kosten van wat het had gekost bij gelijktijdige uitvoering van de nieuwbouw Ook hogere rentekosten worden als claim gehandhaafd. IMMATERIEEL 'De immateriële schade in deze zaak bestaat mt twee onderdelen', vervolg op pagina 5 HJSDEN - Lensden '85 houdt Jmende donderdag (19 aart) haar jaarlijkse alge- ene ledenvergadering in De epermolen aan de Biezen- imp 4 te Leusden-Centmm. e bijeenkomst begint om 100 uur. Behalve de gewone administra- ve zaken zullen ook onderwer pen van politieke aard ter sprake komen. „Met name het korte, doch uitermate succesvolle optreden van de partij zal de revue passe ren", aldus de secretaris. „Tevens worden de lijnen uitgezet voor het komende jaar." Leden worden m de gelegen heid gesteld om vragen te stellen, kritiek mt te oefenen en voorstellen te doen over het functioneren van Leusden '85. „Het grote puinruimen is begon nen", aldus secretaris Dick van Bekkum. „En nu meer dan ooit is het van belang dat ieder welden kende Leusdenaar er blijk van geeft dat het werk moet worden geklaard." IEUSDEN - Uit een bouwkeet Wj de Golfclub aan de Appel weg is zondagavond voor vierduizend gulden aan ge reedschap ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Men kwam de container binnen door het forceren van het hangslot. De politie heeft een technisch on derzoek verricht. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. I °'J kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk openingstijden van ons kantoor Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'Jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten ACHTERVELD - Er is afgelo pen vrijdag in Achterveld enige beroering ontstaan. Re den daarvoor was het onnodig omzagen van bomen op het pleintje gelegen tussen de Van Oldenbarneveltstraat, de Deeliana van Weedestraat en de W. van Amersfoortstraat. Ambtenaren van de gemeente lijke plantsoenendienst waren op dat pleintje bezig met het snoeien van enkele struiken. Tot de grote schnk van een aantal omwonenden begonnen de ambtenaren ook een aantal bomen om te zagen. Ter stond werd contact opgenomen met de gemeentelijke tuinmannen. De bewoners toonden zich zeer verontwaardigd over het feit dat men, zonder hen te raadplegen, was overgegaan tot het verwijde ren van de bomen. Bij navraag bleek ook het hoofd van de plantsoenendienst hier niet van op de hoogte te zijn. Er was alleen opdracht gegeven voor het snoeien van de struiken. De be treffende man kwam 's middags nog naar de plaats des onheils. Uit een gesprek kwam naar voren dat één van de omwonenden had ge klaagd dat de bomen voor hem te weinig zon doorlieten Blijkbaar zijn vervolgens de bomen zonder pardon, en zonder opdracht, om gezaagd. GETROFFEN Niet alleen omwonenden, maar ook de jeugd is getroffen door deze vreemde gang van zaken. Het pleintje is een veel gebruikt speel terrein voor de Achterveldse jeugd. De bomen waren vaak een plezierig speelobject. Er werden regelmatig hutjes gebouwd. Een boom leende zich uitstekend voor klim- en klauterpartijtjes. Omwonenden waren het geheel met met de gang van zaken eens. „We zijn nu een mooi stukje natuur kwijt", aldus memgeen afgelopen vrijdag teleurgesteld. Er is toegezegd dat er meuwe bomen zullen worden gepland. De aanwezige stronken worden opge ruimd, omdat deze gevaar opleve ren voor de spelende kmderen. Wervelende show Lisiduna tijdens winteruitvoering Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Druk feestprogramma rond Delegaties GPV en CDA in Leusden Pag. 5 Mininatuurtje: Blauwe Reiger Pag. 5 Roda (za.) verslikt zich bijna mWJ Pag. 6 Blamerende nederlaag heren MHCL Pag. 1 (advertentie) VRI JDeN ELECTROTECHNISCH BURO Hamersveldseweg 6d Leusden. tel 033-941235 LEUSDEN - In het vrouwe- nontmoetingscentrum 't Voor onder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 wordt ko mende donderdag (19 maart) een thema-avond over „basis kennis van computers" ge- Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel. 033-630154 houden. Deze begint om 20.15 uur. De heer Van Kooten, docent aan de SBBO te Leusden, zal vertellen over de computer en de toepassin gen ervan bij bijvoorbeeld de kassa van een supermarkt, tekst verwerking. en in de stallen van veehouders. Er is een computer aanwezig om het een en ander te demonstreren. Iedereen die iets meer wil weten over computers is van harte wel kom. 't Vooronder is open vanaf 20.00 uur voor een kopje koffie. Voor meer informatie kan men bellen naar 033-948160. (advertentie) Woensdag 18 maart VERKIEZINGEN Maaroók de van de vMIDDEN NEDERLAND van 14.00 tot 17.00 uur 19.00 tot 21.00 uur Leusden Amersfoort Clarenburg 1 Leusderweg 34 Dit was het tneste resultaat van de onundicre <nr>t>i-werl"?aamheden (advertentie) LEUSDER KABELKRAKT- KIJKERS HEBBEK EEK STREEPJE VOOR Want er zijn nog maar weinig gemeenten in Nederland, waar je op elk moment van de I dag of de nacht het nieuws uit I eigen plaats zo snel by de 1 hand hebt. Do Leusder Kabel Kranl: glashelder nicuus zonder strepen! rjX l*-" I ACHTERVELDERS .daar blijven ze zeker nog lang over bomen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1