Nervelende show tijdens aarlijkse winteruit voering Druk programma in Leusden rond Oranje-feesten Anti Voorjaar bokaal isiduna huldigde zilveren jubilarissen: 3p 29 en 30 april en 4 en 5 mei: leusder krant Inbraken in personenauto's Leusden Achterveld DINSDAG 17 MAART 1987 plaatselijk nieuws ;USDEN - Twee zilveren jubilarissen, een zeer geva derd programma, veel muzikaal plezier bij de muzikan- n en groot enthousiasme bij de toehoorders vormden de •langrijkste ingrediënten van het jaarlijkse optreden in de Muziekverenging Lisiduna, dat plaatsvond in de ote zaal van Pons Automobielbedrijf op vrijdag 13 aart. belangstellenden die er- ior zorgden, dat de grote zaal de laatste plaats bezet was, inden genieten van een achtig feestelijke binnen- imst van drumband en majo- tten, hetgeen zorgde voor in wel zeer ruimtelijk effect, irfekt in de maat lopend en er correct muciserend nam t geheel zijn plaats in op het dium, waar inmiddels het or- st al plaatsgenomen had. Een ortreffelijk samenspel lgde, dat maar liefst door dirigenten geleid werd: het orkest stond onder leiding van H. van 't Veer, de drum band onder leiding van G. Strie- senau en de majoretten kregen leiding van L. de Vrede. Een luid applaus was de beloning voor dit wervelend optreden. De opstelling van drumband en orkest kreeg een ongekende dieptewerking, doordat de eer ste groep stond vóór het orkest. Hélemaal voor op het podium lieten de majoretten het pu bliek genieten van hun fraaie passen en soepele bewegin gen. Vervolgens werd het publiek welkom geheten: met name mevrouw en burgemeester Ra demaker en de wethouders A.M.J. Ummels en G. van Wou denberg werden in de wel komstwoorden betrokken. Hierna speelde het orkest on der leiding van H. van 't Veer een drietal werken van diverse componisten. De zeer muzika- len onder de opmerken, dat ritme en zuiverheid niet tot de sterkste kanten van het orkest hoorden. Mensen met een min der absoluut gehoor waren wat dat betreft beter af: zij genoten van het zichtbare plezier, waar mee de orkestleden hun par tijen vertolkten onder leiding van een goed aangevende diri gent. Dirigent G. van Striesenau wist grote kwaliteit te bereiken met zijn drumband bij de uitvoe- Et mnterconcert van Lisiduna bleek een muzikaal festijn. ringen van o.a. 'Drums of the Netherlands', een compositie van S. Egberts. Ladyspeaker Gemma Kool merkte op, dat de compositie van T v. Campen 'With Live' eveneens uitge voerd zou worden tijdens een op handen zijnd concours voor de tweede divisie. PROGRAMMA Voor een verslaggeving in kort bestek is het ondoenlijk om alle uitgevoerde nummers, eenen twintig in getal, apart te recen seren. Na de pauze was het de beurt aan het leerlingenorkest onder leiding van J. Valkenburg. Ver rassend waren een grote zui verheid en een goed ritmisch gevoel. Hoog niveau bracht hierna wederom de drumband, in een statige pas de zaal bin nenkomend. Traploos en zonder enig pro bleem werd het tempo steeds hoger. 'Mambo Jambo', een compositie van Prado-Hautvast, zorgde voor een wervelende marjorettenshow die begeleid werd door het orkest VRAAGTEKENS Op het programma preikte een aantal vraagtekens na de 'Jubel- klange-marsch' van Ernst Ue- bel. Die tekens werden snel duidelijk gemaakt, toen de he ren H. van de Brink en P. Maar- seveen gelauwerd werden we gens hun verdiensten voor de vereniging gedurende vijfen twintig jaar. Burgemeester Rademaker nam de honneurs waarvoor de voor zitter van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziek verenigingen. Hij liet blijken aardig rekenvaardig te zijn: re kensommen hadden hem ge leerd, dat de beide jubilarissen minimaal toch wel zo'n tien duizend uur geoefend hadden, terwijl zij miljoenen misschien miljarden noten gespeeld moesten hebben. De heer Van de Brink werd LEUSDEN - De Oranje Vereniging Leusden heeft voor de komende viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, het Gouden Huwelijksfeest van prinses Juliana en Prins Bernhard, de herdenking van de gevallenen tij dens de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding een druk programma opgesteld. Iedereen zal er ongetwijfeld iets van zijn of haar gading tussen vinden. let feest begint al op 28 of 29 il. Dan knjgen alle schoolkinde- m de gemeente Leusden een ïntie aangeboden. Als de raad daarvoor nog ontbrekende be- 9 beschikbaar stelt, wordt dat Itc een mok met de afbeelding van het Gouden Paar. Gaat die gemeente lijke bijdrage niet door, dan heeft de Oranje Vereniging een ander aandenken m petto. Voor Leusden-Zuid staat op 29 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66 80 per jaar. 33,90 per hall jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op roet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t n.v BDU B V te Barneveld, roet duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ukunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ^antenkombinatie te Barneveld. april de traditionele kinder-lam- pionnenoptocht op het pro gramma. Op Koninginnedag zelf, 30 april dus, is er 's ochtends weer het eveneens traditionele reveille in Leusden-Centrum. Die wordt om 09.30 uur gevolgd door een op tocht, die eindigt bij het gemeente huis, waar aansluitend de aubade plaats vindt. In verband met de televisie-uit- zendmg vanaf paleis Soestdijk vangt pas om 12.30 uur op het feestterrein ten zuiden van De Ha mershof het grote feestprogramma aan. Onderdelen daarvan zijn on der meer de vrije markt, de kinder spelen, de volksspelen en het Rad van Avontuur. TOUWTREKKEN Later m de middag worden de jaarlijkse touwtrekwedstrijden ge houden nissen ploegen van elk zes personen sterk. Men kan zich hier voor nu reeds opgeven. In activi teitencentrum De Korf worden dan tevens kinderfilms vertoond. In sa menwerking met Blijhof wordt er ook nog eens een compleet kinder programma afgewerkt Op een terrein ten noorden van de Randweg wordt, voor de aller eerste keer, een autotrekwedstnjd gehouden, 's Avonds wordt er in jongerencentrum De Til aan de Ha- mersveldseweg 30 een dansavond gehouden, evenals een disco avond. Op vrijdagavond 1 mei heeft men een kaartavond gepland HERDENKING Op maandag 4 mei vmdt de jaar lijkse herdenking van de gevalle nen tijdens de Tweede Wereld oorlog plaats bij het monument in Asschat. Aansluitend hierop wordt in de RK Jozefkerk het requim ge bracht door het Leusdense koor. Op bevrijdingsdag, 5 mei, wordt m de voormiddag een ouderenpro- gramma verzorgd in jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse- weg 30. 's Middags is er een play back wedstrijd voor de jeugd in activiteitencentrum De Korf aan De Smidse, 's Avonds is het dan weer tijd voor de jaarlijkse Zeskamp, die wordt gehouden op het terrein tus sen het gemeentehuis en De Korf. Aansluitend verzorgen de deelne mers van die Zeskamp een play back show in De Korf. Tenslotte wordt op 8 mei een disco-avond in De Korf gehouden. KERMIS In de week van 11 tot en met 16 mei wordt de voorjaarskermis ge houden. Op 17 juni is een reiinie van oud-mihtairen geboekt. Tussen 15 en 20 april wordt huis- aan-huis een programmaboekje, met daann een overzicht van alle activiteiten, verspreid. Behalve de juiste tijden staan daann ook alle nadere gegevens, zodat u op uw gemak alles nog eens kunt nalezen LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in een aantal personenauto's in gebroken. Daarbij ontstond weinig tot geen schade aan de voertuigen. De eerste auto-inbraak die de politie registreerde vond plaats m een voertuig dat geparkeerd stond aan de Krooneend. De daders ont vreemden twee tassen, die later weer teruggevonden werden. Vol gens eigenaar M.K. wordt er niets vermist Bij een andere auto aan de Krooneend werd geprobeerd om de autoradio te ontvreemden. De radio zat echter goed vast, zodat de dief zonder buit moest vetrekken. Bij de derde auto had de dief meer succes. Omdat het portier van het voertuig niet was afgeslo ten, kon hij zich makkelijk toegang verschaffen tot de auto. Er werd alleen een zonnebril ontvreemd. speciaal gehuldigd voor zijn muzikale activiteiten op het ge bied van klarinet- en saxofoon- muziek, terwijl ook zijn lesge vende kwaliteiten in het zonne tje werden gezet. Hulde was er tevens voor zijn kerkelijke acti viteiten. De heer P. Maarseveen, alt hoorn- en pistonspeler, werd speciaal gehuldigd vanwege het feit, dat hij 16 jaar bestuurs lid van de vereniging was ge weest, waarvan tien jaar als penningmeester. De burge meester spoorde beide heren aan om door te gaan met hun muzikale activiteiten: jubilea van veertig, vijftig en zestig ja ren behoorden niet tot de uit zonderingen. Vervolgens reikte hij de jubilarissen de zil veren speld en het bijbehorend certificaat uit. De beide echtge noten werden in de bloemetjes gezet door het verenigingsbe stuur. Hierna mochten de twee jubila rissen weer plaatsnemen om mee te spelen met de overige leden van het orkest. Twee nummers werden er nog ge speeld. Geëindigd werd met een compositie van A.C. van Leeuwen, 'Broadway', we derom door orkest, drumband en majoretten uitgevoerd. Spe ciale hulde voor de lyraspelers is op zijn plaats: zeer geconcen treerd werd er exact gelijkge speeld. ACCOMMODATIES Tijdens zijn slotwoord merkte de voorzitter van de vereniging op dat het hem speet, dat Leus den niet over een voor muziek uitvoeringen geschikte accom modatie beschikt. Toch was hij dankbaar voor het feit, dat men de grote zaal bij Pon mocht ge- De publieke belangstelling voor de wmteruitvoenng van Lisiduna mocht er zijn loorjan Versteegt Het weer is radicaal omge slagen. Hadden we vorige week een stralend, welis waar schraal en koud weer type, op zondag veranderde het weer. Het hogedrukge- bied verloor haar invloed en we kwamen onder beheer van een atlantisch slecht weergebied. Er viel regen en sneeuw en de temperatuur bleef laag. Een nare zondag, der halve. Zeker nadat we een week lang de zon hebben kunnen aanschouwen. De verandering in het weer van afgelopen zondag betekent niet dat we nu defi nitief van het veel te koude weer af zijn. De stroming is noord/westelijk geworden en deze voert lucht aan afkom stig van hoge breedten. Dit wordt mogelijk gemaakt door een nieuw hogedrukge- bied in opbouw ten westen van de Britse eilanden en een depressie boven Scandina vië. Het Noordzee-water is met name tegen de kust erg koud en bedraagt 2 a 3 graden. Dit bevordert de vorming van buien. Deze zullen vergezeld kunnen gaan van hagel en (natte) sneeuw. Maartse buien dus. We kunnen het huidige weertype dan ook rustig „anti voorjaars-achtig" noe men. Er zijn ook geen teke nen die wijzen op een snelle verandering. De Duitse weerdienst verwacht in de tweede weekhelft opnieuw kouder weer met neerslag, veelal in de vorm van sneeuw. Het Alpengebied had tot voor kort ook een mooi weer type. Maar daar zal deze week waarschijnlijk een dik pak sneeuw vallen. Al met al gunstig voor diegenen (waaronder ikzelf) die nog op de latten gaan. Zondag kon voor de twaalfde achtereenvolgende dag geschaatst worden op de Friese „Brekken". Het ijs was perfect. Deze ijsvloer werd gevormd in maart. De eerste decade (1-10 maart) was de koudste sedert 1947. Het is opvallend dat koude en/of strenge winters vaak ge volgd worden door een koude maand maart. Ook april wil dan nog wel eens koud uitvallen. Of het daarna zomer wil worden? In 1947 wel. Toen begon na een korte onderbre king van de blokkade in mei de zomer en deze duurde vrijwel onafgebroken tot in oktober. Zou het dit jaar ook zo zijn? Wie weet. Als ik het ant woord zou weten, was ik een rijk mens, denk ik. We wach ten maar rustig af. Voorlopig bljft het in ieder geval te koud voor de tijd van het jaar. bruiken. Hij hoopte, dat ieder een een gezellige avond gehad had. Hierna werd het glas door de diverse aanwezigen gehe ven en werd er wat nagepraat. Ook een lotenj ontbrak niet. In de wandelgangen werd on der andere door een aantal mensen onderstreept hetgeen de voorzitter van de vereniging had verwoord met betrekking tot een gebrek aan geschikte zalen. Men hoorde diverse mensen met ingehouden boos heid zeggen, dat het een schande is, dat Leusden wel hopen geld over heeft voor sportaccommodaties, maar dat zang- en muziekverenigingen zich moeten behelpen met za len die door hun slechte akoes tiek niet te bezingen of te be spelen zijn. Of men moet zich behelpen met een kerkaccom- modatie. J.R. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubnek voor partikuheren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks fehcitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikuheren en bednjfs- leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 17 maart 19.30 uur: Inschrijven voor de autotrekwedstnjden in jongerencentrum De Til, Hamersveldseweg 30. 20.00 uur: Bijeenkomst van NBPV afdeling Leusden m 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Gespreksavond van Kruisvereniging voor ouders van peuters en kleuters m wijkgebouw Leusden-Zuid, De Roo van Aide wereltlaan 13. Woensdag 18 maart 09.30 uur: Rommelmarkt in 't Hamersveld, A. Buininggaarde. 14.00 uur: Open dag SBBO, Clarenburg 1. 19.30 uur: Kraammarkt in De Springplank, Asschatterweg 25. Donderdag 19 maart 20.00 uur: Jaarvergadering Leusden '85 in De Pepermolen, De Biezenkamp. 20.00 uur: Kaartavond in jongerencentrum De Til, Hamersveldseweg 30. 20.15 uur: Thema-avond over vrouw en informatica in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2 Dinsdag 17 maart 19.30 uur: Filmavond „Meer be weger voor ouderen" in Huize St. Joseph. Woensdag 18 maart 09.00 uur: Handwerkhobbyclub m De Moespot. Donderdag 19 maart 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Zaterdag 21 maart 20.00 uur: Discoshow in Kla- veet. Zondag 22 maart 13.30 uur: AMBC-puzzelrit. Start vanaf Hotel De Roskam. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 24 maart 09.00 uur. Welfareclub De Zon nebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3